Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εκανα μολις και δοκιμασα αφου πρωτα εκανα backup και την επαναφορα που βγαζει η ιδια επιλογη αλλα το συν που λες δεν το βλεπω πουθενα στην εκδοση 29.0.1.

Οριστε και η απόδειξη οσων λεω.

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει καταφερει κανεις να χρησιμοποιησει το sync στον firefox 29 με επιτυχια?Το εχω σεταρει σε desktop και laptop,συνδεομαι στον firefox account παταω sync στο laptop,περιμενω να συγχρονισει και να μου εμφανισει τα tabs που εχω ανοιχτα στο desktop αλλα δεν γινεται τιποτα απολυτως.Το σκεπτικο δεν ειναι να κανει συγχρονισμο tabs,bookmarks και λοιπα μεταξυ των συσκευων σου η χανω κατι?

 

Bασικα μονο τα passwords κανει sync,τα ανοιχτα tabs που με ενδιαφερουν δεν τα κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ενω ειμαι στον Μοζιλλα μου πετανε διαφορες διαφημησεις δεξια και κατω πως θα μπορουσα να τις εξαφανισω μια για παντα ;

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πάντως, μια χαρά δουλεύει το adblock, όπως και πριν.

 

τσου.

 

Στο insonnia μερικές φορές δεν μου μπλοκάρει τις διαφημίσεις και χρειάζεται να κάνω ανανέωση για να τις μπλοκάρει.

Τί μπορεί να φταίει?

 

Καλησπερα σας ενω ειμαι στον Μοζιλλα μου πετανε διαφορες διαφημησεις δεξια και κατω πως θα μπορουσα να τις εξαφανισω μια για παντα ;

Ευχαριστω.

Βάλε το adblock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στο insonnia μερικές φορές δεν μου μπλοκάρει τις διαφημίσεις και χρειάζεται να κάνω ανανέωση για να τις μπλοκάρει.

Τί μπορεί να φταίει?

 

Πλέον για γρηγορότερη εκκίνηση αν κατάλαβα καλά, φορτώνει πρώτα ο Firefox και μετά το Adblock, οπότε αν έχεις φέρ' ειπείν το Insomnia σαν Home Page, θα προλάβουν οι διαφημίσεις να φορτώσουν, πριν το Adblock, οι οποίες και εξαφανίζονται όταν κάνεις ανανέωση. Δεν υπάρχει προς το παρόν workaround...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ctrl+Shift+B --> Import & Backup ---> Restore --> Choose File... --> και δίνεις το json που έχεις κρατήσει από πρίν ;)

πηρα mac και κατεβασα το mozilla το θεμα ειναι εδω πως βαζω το json αρχειο?Φαινεται να μην λειτουργει το παραπανω...!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dannie, έπρεπε να δουλεύει κανονικά.  Για κοίτα εδώ τα βήματα μήπως κάτι σου ξέφυγε:

Restore bookmarks from backup or move them to another computer

 

Edit: στην καινούργια εγκατάσταση, κάνε ΠΡΩΤΑ ένα backup πρόχειρο και μετά δοκίμασε restore. Κάπου διάβασα οτι έχει ένα θέμα σε καθαρή εγκατάσταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dannie, έπρεπε να δουλεύει κανονικά.  Για κοίτα εδώ τα βήματα μήπως κάτι σου ξέφυγε:

Restore bookmarks from backup or move them to another computer

 

Edit: στην καινούργια εγκατάσταση, κάνε ΠΡΩΤΑ ένα backup πρόχειρο και μετά δοκίμασε restore. Κάπου διάβασα οτι έχει ένα θέμα σε καθαρή εγκατάσταση.

thxsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη στη δουλεια χρησιμοποιω ενα Νετμπουκ 4ετιας (Celeron 743 @1.30GHz, 2GB, win7 64bit) για σερφαρισμα κυριως, και εχω καποια tabs ανοιχτα στον firefox (μερικες φορες πρεπει να ανοιξω αλλο ενα tab σε αλλο browser, IE ή Chrome) οταν παιξω βιντεο στο Youtube συνηθως θα το παιξει με διακοπες (και αν παιξω βιντεο μεσα στο facebook θα το παιξει με ακομα περισσοτερες) μπορω να κανω κατι στον firefox? τα βιντεο τα παιζει με προτιμηση Flash ή Html5? πως μπορω να το δω αυτο;
Μηπως αν το αναγκασω να παιζει με Html5 θα ειναι καλυτερα; και πως θα το κανω;

 

θα μου ξαλαφρωσει λιγο το μηχανημα αυτο; καθως καποια στιγμη βλεπω να ζοριζεται ο επεξεργαστης και επισης καποια στιγμη γεμιζει και η μνημη και εχω κολληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...