Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω αυτο στα σχετικα preferences

2018_07_07_02_26_56_pm.jpg

 

Και παω χειροκινητα μια στο τοσο, και κανω μονος μου checks.

Μετα ομως, δεν βρισκω επιλογη για update, και ας μου δειχνει τα διαθεσιμα updates!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει δουλεψει κανεις με safari?
Εγω το δουλευω και σε mac, αλλα και σε μια παλια portable εκδοση που εχω για windows.
Εχει το περιφημο activity window.
Εκει, σου δειχνει τα παντα οτι φορτωνει η σελιδα.
Και αυτο που με ενδιαφερει, ειναι οτι δειχνει απο πολλα site που 'στρημαρουν' βιντεο, το πραγματικο url του βιντεο, και με ενα save μπορεις να το ριξεις σε download manager και να το κατεβασει.

Υπαρχει κανενα extension που να κανει το ιδιο στον ff quantum, σαν το activity window του safari?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

με το streamlink μπορεις να το κανεις ευκολα. ειτε να το σωσεις, η να το δεις σε εξωτερικο player οπως το VLC.

Τι ειναι αυτο; Γιατι και με google που εριξα μια ματια, δεν ειμαι σιγουρος. Site? extension? Τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Open source προγραμματακι ειναι που εξαγει το video link απο το web url που θα του δωσεις. Μετα του λες να στο σωσει η να στο παιξει με καποιο media player.

https://github.com/streamlink/streamlink

CLI ειναι αλλα εχει και GUI. Μπορεις αν θες να φτιαξεις ενα batch που θα αυτοματοποιει την διαδικασια.

Εδω ειναι η συνταξη και οι παραμετροι που δεχεται.

https://streamlink.github.io/cli.html

Το -ο σωζει το βιντεο. Επισης μπορει να τρεξει πχ το VLC με τις δικες του παραμετρους. Εγω επειδη δεν μπορω να παιξω το Τwitch στο Chromium στο Raspbian, του λεω να παιξει το stream στην 720p αναλυση με το VLC, το οποιο θα το ανοιγει σε fullscreen.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ για χρόνια αποκλειστικά Firefox. Από προχτές ξαφνικά άρχισε να με "πετάει" το Ebay έξω από το λογαριασμό μου σχεδόν με κάθε ενέργεια που έκανα (προσφορά σε αγγελία, γράψιμο σχολίου σε πωλητή, αποθήκευση είδους στη λίστα παρακολούθησης κλπ) χωρίς καμία υπερβολή. Σκέφτομαι ότι τάπαιξε το Ebay. Για τρεις μέρες ατελείωτο σπάσιμο νεύρων. Και ξαφνικά μούρχεται η ιδέα να ανοίξω τον Chrome. Όλα πρίμα. Καμία αποσύνδεση απ το λογαριασμό μου. Τι συμβαίνει με τον Firefox;

Να υποθέσω ότι και άλλα προβλήματα που κατά καιρούς έχω (πάλι με τον Ebay  λογαριασμό μου) στον Firefox οφείλονται; Εδώ και αρκετόν καιρό, πολλές φορές δεν με αφήνει να αποθηκεύσω στη λίστα παρακολούθησης μια αγγελία, ούτε να διαγράψω από αυτή κάποια ολοκληρωμένη. Με τα τελευταία...καμώματα όμως έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Μήπως φταίνε κάποιες προεπιλεγμένες ρυθμίσεις των νεότερων εκδόσεων;

Ευχαριστώ όποιον μπορεί να βοηθήσει.

Επεξ/σία από ssotoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

εχεις δοκιμασει τις ESR εκδοσεις?

Όχι, ούτε καν τις γνωρίζω. Υπάρχει περίπτωση να τις έχω δοκιμάσει χωρίς να το ξέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ssotoss είπε

Όχι, ούτε καν τις γνωρίζω. Υπάρχει περίπτωση να τις έχω δοκιμάσει χωρίς να το ξέρω;

για ξεκινα σιγα σιγα https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

για ξεκινα σιγα σιγα https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/

Μόλις την εγκατέστησα την ESR έκδοση και νομιζω ότι πάει καλά! Σ ευχαριστώ πολύ, θα μου ήταν άσχημο να αποχωριστώ τον Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, στον quantum, ψαχνω στα settings και δεν μπορω να βρω πουθενα τη ρυθμιση που επιλεγεις, να ανοιγει, ή να μην ανοιγει, τα tabs απο το τελευταιο session - την τελευταια φορα που εκλεισες τον ff.

Απο που το οριζεις αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...