Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως γινεται οταν ανοιγεις μια καινουργια σελιδα να μη σου εμφανιζονται η στηλη με τα 'Αγαπημενα'  αριστερα? Να μην εμφανιζεται καθολου, εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο εδω λες? Εδω δεν μου εμφανιζεται σε καθε νεα σελιδα/καρτελα, πρεπει να πατησβ ctrl+b για να ανοιξει.

 

2018-08-19-085549_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι, δε το εμφανιζει by default. Φαινεται ότι κατι ειχα ρυθμισει κατά λαθος. Εν τω μεταξυ σημερα που ξαναδοκιμασα είναι ok, δε μου τα εμφανιζει πια. Ποιος ξερει τι συνεβη :)

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία, εδω και 2 μερες οταν μπαινω YouTube με Mozilla και παταω να μ ανοιξει ενα βιντεακι σε νεα καρτελα μου βγαζει error (playback id)  και δν παιζει.. εχει κανεις εικονα τι ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ma3stros είπε

Καλησπέρα παιδία, εδω και 2 μερες οταν μπαινω YouTube με Mozilla και παταω να μ ανοιξει ενα βιντεακι σε νεα καρτελα μου βγαζει error (playback id)  και δν παιζει.. εχει κανεις εικονα τι ειναι αυτο;

Ή κατι κολλησες ή καποιο προσθετο σου πηδαει το youtube. Ξεκινα για αρχη τον ff χωρις προσθετα (help > restart with addons disabled) και δες αν παιζουν. Αν παιζουν, ψαξε βρες το προβληματικο προσθετο, απενεργοποιωντας ενα ενα οσα προσθετα εχεις μεχρι να πεσεις στο προβληματικο. Αν δεν παιζουν, κατι κολλησες στα σιγουρα.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/8/2018 στις 9:05 ΠΜ, jim_p είπε

Ή κατι κολλησες ή καποιο προσθετο σου πηδαει το youtube. Ξεκινα για αρχη τον ff χωρις προσθετα (help > restart with addons disabled) και δες αν παιζουν. Αν παιζουν, ψαξε βρες το προβληματικο προσθετο, απενεργοποιωντας ενα ενα οσα προσθετα εχεις μεχρι να πεσεις στο προβληματικο. Αν δεν παιζουν, κατι κολλησες στα σιγουρα.

Δυστυχως δεν δουλεψε αυτο.. Εντωμετξυ τον εσβησα κ ξανα εγκατασταση αλλα παλι τπτ.. για να χω κολλησει κατι χλωμο το βλεπω. Μ χει σπασει τα νευρα ρε γμτ.

edit. Εσβησα κουκιες κλπ και μπαινω youtube ανοιγω σε νεα καρτελα βιντεακι και παιζει κανονικα! Ωραια λεω κατσε να βαλω μια το acc μου στο google (gmail) με το που το βαζω και ανοιγω αλλο βιντεακι σε αλλη καρτελα παλι τα ιδια... Δοκιμασα το ιδιο πραγμα 3-4 φορες για να δω οτι δν ειμαι τρελλος και παντα συμβαινει το ιδιο..

Επεξ/σία από ma3stros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τελη να μεταφερω την cache στη ram η οχι για να μην κατακερματιζω τον ssd? Αν και παλιο το αρθρο

https://lifehacker.com/5687850/speed-up-firefox-by-moving-your-cache-to-ram-no-ram-disk-required

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να περαστεί χειροκίνητα login & password από ιστοσελίδες που για κάποιο μυστήριο λόγο ο firefox δεν σου προτείνει να σώσει τους κωδικούς πρόσβασης (πχ. mega.nz);👿

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mega.nz είναι κανονικό https αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο δεν μπορεί να καταχωρηθεί το login.

Πίστευα οτι με κάποιο plugin θα γινόταν η δουλειά αλλά ατύχησα. 👿

Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου να ασχοληθείς μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, slr είπε

Το mega.nz είναι κανονικό https αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο δεν μπορεί να καταχωρηθεί το login.

Πίστευα οτι με κάποιο plugin θα γινόταν η δουλειά αλλά ατύχησα. 👿

Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου να ασχοληθείς μαζί μου.

Ούτε με password manager τύπου LastPass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να βάλω να αποθηκεύω τους κωδικούς μου σε πολλά μέρη. Το firεfox με έχει βολέψει μέχρι στιγμής.

Απλά έψαχνα μήπως υπάρχει κάποιο plugin όπως το παλιό "Saved Password Editor" που έκανε αυτό που ήθελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Επειδή έψαχνα κι εγώ ένα τρόπο να μπορώ να κάνω backup - restore τους αποθηκευμένους κωδικούς μου σε κάθε site και παλιότερα το addon password exporter με είχε βολέψει απίστευτα και πλέον δεν υπάρχει κανένα παρόμοιο addon βρήκα εναλλακτική και αυτή είναι να κάνετε ένα αντίγραφο του αρχείου : "\Users\Το όνομα του υπολογιστή σας π.χ. Desktop\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\????????????(Συνήθως είναι ο φάκελος profile που έχετε στο firefox).default\logins.json" και είστε έτοιμοι οπότε πλέον χάσετε τους κωδικούς σας απλά επαναφέρετε αυτό το αρχείο στον φάκελο profile σας που έχετε στο firefox.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...