Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βοηθεια.....

Τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου....

Εβαλα την 76αρα, και guess what, πειραχτηκε το multi-row tabs μεσω του custom css, την γνωστη πατεντα που ξερουμε, και η οποια δουλευε μεχρι την εκδοση 75. Επειδη φανταζομαι οτι η 76αρα, θα 'χαλασε' και σε αλλους το multirow tabs, μπορειτε να μου πειτε, τι πρεπει να αλλαξω, για να μπορεσει να παιξει παλι οπως πριν; Προς το παρον, μου εμφανιζει μικρη μπαριτσα(καθετα) τερμα δεξια, καθως και βελακια τερμα αριστερα και τερμα δεξια, και ουσιαστικα βλεπεις ενα row την φορα, εστω και αν υπαρχει 2η, αλλα δεν ειναι ταυτοχρονα ορατη με το 1ο row. Πως θα γινει, να εμφανιζει ταυτοχρονα, και την 1η και την 2η γραμμη με τα tabs?

:(

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Καντε υπομονη καναδυο μερες μεχρι να ενημερωθω σε ff 76 για να το τσεκαρω.

Ναι, καλε μας ανθρωπε! Που ελεγε κι ο ανεπαναληπτος Θανασης Βεγγος!

Ελπιζω να θελει πειραγμα καμια γραμμουλα μονο, δεν αντεχω παλι κατεβασματα σετ και πειραγματα απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό όντως είναι θέμα για όσους χρησιμοποιούν αυτό τον τρόπο για να κατεβάσουν κάτω τα tabs ή να τα πάνε όπου θέλουν.

Γιατί σε κάθε αναβάθμιση έκδοσης θα πρέπει πάλι να κάνουν το καλιμπραρισμα.

 

Κρίμα να μην υπάρχει κάποιος πιο επίσημος τρόπος και χρειάζεται να χρησιμοποιείτε αυτόν τον τρόπο για να βάλετε τα tabs όπου θέλετε.

Όπως έκανες παλιότερα με το tabmix plus.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ενημερωθηκα πριν λιγο, το τσεκαρα μολις τωρα και σε μενα δουλευει κανονικα με το classic css tweaks 3.1.2 του τυπου εδω.
https://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx/releases

Γινεται ενεργοποιωντας τις γραμμες 411 ή 412 (μια απο τις 2, οχι και τις 2) στο userchrome.css που δινει ο τυπος

2020-05-06-122600_1280x1024_scrot.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω όταν διαβάζω ένα κείμενο και βλέπω μια λέξη που δεν ξέρω, να την επιλέγω, και με δεξί κλικ να βγάζει κατευθείαν την προτεινόμενη μετάφραση. Το να ανοίγω νέα καρτέλα με google translate και να κάνω copy paste κλπ είναι υπερβολικά κουραστικό.

Με ένα σύντομο γκουγκλάρισμα δεν βρήκα κάτι προφανές.

Ξέρει κανείς κανα καλό εξτένσιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim_p, θερμες ευχαριστιες και παλι, για την αμεση αποκριση στο multi row tabs problem.

Υπαρχει τροπος να εξαφανιστουν τα βελακια πλοηγησης των γραμμων απο τις μπαρες, τωρα που φιξαραμε το multi row?

Δειτε στο screenshot

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@mindreader
Σε εμενα δειχνει μια μικρη scrollbar στα δεξια οταν χρειαστουν παραπανω απο 3 σειρες με ανοιχτες καρτελες...
Η πανω εικονα ειναι με ενεργη την 411 και η κατω με την 412, που εχει απλα το "+" για τη νεα καρτελα εντελως δεξια.

2020-05-07-071323_1280x1024_scrot.png

2020-05-07-071612_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim_p είπε

@mindreader
Σε εμενα δειχνει μια μικρη scrollbar στα δεξια οταν χρειαστουν παραπανω απο 3 σειρες με ανοιχτες καρτελες...
Η πανω εικονα ειναι με ενεργη την 411 και η κατω με την 412, που εχει απλα το "+" για τη νεα καρτελα εντελως δεξια.

2020-05-07-071323_1280x1024_scrot.png

2020-05-07-071612_1280x1024_scrot.png

Να σου πω.

Εχω ff σε mac και ff σε pc. Βασικα, δεν παιζει ρολο, γιατι η 'χακερια' με το css ειναι η ιδια, και δουλευει και σε mac και σε win, ετσι κι αλλιως.

Αλλα, ειδα οτι στο mac εμφανιζει αυτα τα βελακια, ενω στο pc οντως εμφανιζει την διπλανη καθετη μπαριτσα.

Βεβαια, την μπαριτσα, την ειδα και στο mac, πριν εφαρμοστει το hack.

Αρα, βλεπω στο ενα μηχανημα αυτο που ποσταρα πιο πανω, ενω σε αλλο μηχανημα βλεπω αυτο που ποσταρεις εσυ. Both true.

Καποια ρυθμιση πρεπει να ειναι στο css.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...