Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, jim_p είπε

Εχεις μονο αυτο το css ή και καποιο αλλο? Αν εχεις μονο αυτο, εχεις αλλαξει καποια αλλη παραμετρο μεσα σε αυτο?

Μονο αυτο το css εχω. Τωρα να πειραξα αλλη παραμετρο, δεν θυμαμαι, ειλικρινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποιο addon με το οποίο να μπρορουμε να κατεβάσουμε τα βίντεο ή τον ήχο σε youtube videos ακόμα και αν αυτά είναι 4κ χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουμε συνδρομή όπως γίνεται σε αυτό το addon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά τα πάω αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς το συγκεκριμένο addon θέλω να το εγκαταστήσω και σε υπολογιστές που τους χειρίζονται χρήστες που δεν είναι εξοικειωμένοι με την γραμμή εντολών.

 

Κάτι με gui δεν υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς δεν κάνει δουλειά αυτό.

Και τι εννοώ.

Ότι σου δίνει το δικαίωμα - δυνατότητα να κατεβάσεις ή μόνο τον ήχο ή μόνο το βίντεο όχι και τα δυο μαζί σαν ένα αρχείο.

Δώρον - άδωρον στην ουσία δηλαδή γιατί αν είναι να πρέπει να επεξεργαστώ αυτά τα 2 αρχεία(Βίντεο + ήχο) και να τα κάνω ένα αρχείο με άλλο πρόγραμμα τότε ποιος ο άλογος του κατεβάσματος εξ' αρχής.

 

Σε ευχαριστώ για την πρόταση σου όμως.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2020 στις 9:19 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Δυστυχώς δεν κάνει δουλειά αυτό.

Και τι εννοώ.

Ότι σου δίνει το δικαίωμα - δυνατότητα να κατεβάσεις ή μόνο τον ήχο ή μόνο το βίντεο όχι και τα δυο μαζί σαν ένα αρχείο.

Δώρον - άδωρον στην ουσία δηλαδή γιατί αν είναι να πρέπει να επεξεργαστώ αυτά τα 2 αρχεία(Βίντεο + ήχο) και να τα κάνω ένα αρχείο με άλλο πρόγραμμα τότε ποιος ο άλογος του κατεβάσματος εξ' αρχής.

Σε ευχαριστώ για την πρόταση σου όμως.

Δεν είχα το πρόβλημα που αναφέρεις μέχρι τώρα... Εκτός κι αν έχει περιορισμό π.χ. σε 4Κ κλπ, εκεί δεν έχω δοκιμάσει... Στα υπόλοιπα κατεβάζει ένα αρχείο βίντεο με ήχο κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν βρίσκω πλέον να επιμένουμε να χρησιμοποιούμε αυτό τον browser κάθε ενημέρωση και στο χειρότερο πάει,ήταν ο πιο καλός και ελαφρύς τώρα έχει γίνει χειρότερος και απο τον κρόμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτέ δεν ήταν ο πιο καλός και ελαφρύς browser.

Μα ποτέ όμως.

Μάλλον ξεχνάς ότι ο firefox ανέκαθεν είχε θέμα με το πόση πολύ μνήμη χρησιμοποιούσε(Ειδικά για πάνω από μια καρτέλα) και η mozilla αυτό προσπαθούσε χρόνια να λύσει και τελικά άλλαξε τον όλο source code του, αλλά τελικά πάλι δεν είναι ελαφρύς σαν browser.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ποτέ δεν ήταν ο πιο καλός και ελαφρύς browser.

Μα ποτέ όμως.

Μάλλον ξεχνάς ότι ο firefox ανέκαθεν είχε θέμα με το πόση πολύ μνήμη χρησιμοποιούσε(Ειδικά για πάνω από μια καρτέλα) και η mozilla αυτό προσπαθούσε χρόνια να λύσει και τελικά άλλαξε τον όλο source code του, αλλά τελικά πάλι δεν είναι ελαφρύς σαν browser.

Ποιος browser είναι ελαφρύς σήμερα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα, κανείς! βαλτε στο google chrome ram π.χ. να δειτε απειρα memes,

εχουν γινει οι browsers λες και τρεχουμε programming ide, visual studio π.χ, νταξει, ελεος καπου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο παλιές εκδόσεις είναι ελαφριές ή forks που στηρίζονται σε παλαιότερες εκδόσεις, όπως ο Palemoon (FF32 νομίζω). Είμαι με Waterfox Classic και σε σύγκριση με την αντίστοιχη έκδοση (56) του Firefox είναι πολύ καλύτερος και παίρνει τις περισσότερες ενημερώσεις ασφαλείας νεότερων εκδόσεων

 

Επεξ/σία από Mivas (myphone)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Μόνο παλιές εκδόσεις είναι ελαφριές ή forks που στηρίζονται σε παλαιότερες εκδόσεις, όπως ο Palemoon (FF32 νομίζω). Είμαι με Waterfox Current και σε σύγκριση με την αντίστοιχη έκδοση (56) του Firefox είναι πολύ καλύτερος και παίρνει τις περισσότερες ενημερώσεις ασφαλείας νεότερων εκδόσεων

Ναι αλλά οι browsers αυτοί δίνουν την αίσθηση ότι είμαστε πάλι στο 2005...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, hariskar είπε

Ναι αλλά οι browsers αυτοί δίνουν την αίσθηση ότι είμαστε πάλι στο 2005...

Ο Waterfox Current στηρίζεται στην τελευταία μεγάλη έκδοση υποστήριξης FF, οπότε είναι σχεδόν το ίδιο, αλλά με εξτρα ιδιωτικότητα και νομίζω είναι ελαφρύτερος. Ο Classic στηρίζεται στον 56, οπότε βάζεις full skins, legacy addons κλπ, είναι πολύ ελαφρύτερος από τον αντίστοιχο FF και ιδιωτικότερος ενώ ενσωματώνει τις περισσότερες ενημερώσεις ασφαλείας των μετέπειτα εκδόσεων. Από FF forks προτείνω και τις δύο εκδόσεις Waterfox. Ο Palemoon ναι είναι αρκετά παλιός, δεν τον προτείνω... Ούτε τον Basilisk (που ανήκει στην ομάδα του Palemoon)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...