Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολους

 

μπορει καποιος να μου πει πως εκτελουμε τα πεναλτυ φετος??

εχω ηδη χασει 2 (τα στελνω στα πουλια)

 

υγ οποιος θελει να με κανει add ειμαι ο patric24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να σταματησεις την ενδειξη στο πρασινο, αντε στο κιτρινο, αν θελεις να ειναι ευστοχο το πεναλτι. Απο κει και περα, μολις σταματησεις την ενδειξη, γεμιζεις οση δυναμη θες και οση ωρα παιρνει φορα ο παικτης σημαδευεις με τον αναλογικο που θελεις να παει η μπαλα. Στην ουσια υπαρχει ενας κρυμμενος στοχος οταν κουνας τον μοχλο για να σημαδεψεις. Για να καταλαβεις καλυτερα τι εννοω και ποση ωρα πρεπει να κουνησεις τον μοχλο κλπ, πηγαινε καλυτερα στο practice και βαλε επιλογη να φαινεται ο στοχος και κανε εξασκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω εριξα μια ξεγυρισμενη 7αρα πριν λιγο, με ευκαιριες ακομη και για 10αρα αλλα δε βαριεσε το ευχαριστηθηκα :P

Προηγηθηκε αυτος, το γυρισα εγω 1-2 στο ημιχρονο κ μετα προφανως αυτος βγηκε με ultra attacking, εγω το γυρισα σε defensing και σε καθε αντεπιθεση ειχα γκολ :)

 

Ρε σεις μονο εγω τρωω τα 2/3 των γκολ απο κεφαλιες ή ειστε κι αλλοι? Σχεδον σε καθε κορνερ μου παιρνουν κεφαλια με τις μισες απο αυτες να μπαινουν γκολ(ιδιαιτερα σπαστικες αυτες που πανε βασανιστικα αργα και λες ελεος δεν ειναι δυνατον να εφαγε τετοιο γκολ). Τι δεν κανω σωστα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι θέλει να το πάρει. Αυτός έχει PC και Xbox. Που προτείνετε να το πάρει με την προϋπόθεση ότι το θέλει κυρίως για online; Στο PC υπάρχει κανένα θέμα με το online ή όλα είναι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν gameplay οι δύο εκδόσεις είναι ίδιες, αλλά υπάρχουν κάποιες άλλες παράμετροι που τις διαφοροποιούν. Κατά πρώτον στο PC είναι πολύ πιο φτηνό (μπορεί να το βρει ακόμα και μισή τιμή, 20 ευρώ αντί για τα 40 του 360). Κατά δεύτερον έχει καλύτερα γραφικά, αν φυσικά έχει PC που το σηκώνει (ευτυχώς το παιχνίδι δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις).

 

Το πρόβλημα του PC όμως λέγεται "Origin". Είναι η πλατφόρμα της EA για online παιχνίδια (αντίστοιχη με το Steam), η οποια βρίσκεται ακόμα σε νηπιακό στάδιο (βλ. beta) και αρκετός κόσμος έχει κάποια προβληματάκια. Είτε στο να ρυθμίσει σωστά το NAT type στο firewall, είτε με αποσυνδέσεις κλπ. Γενικά σε PC ακούγεται ότι έχει λίγα περισσότερα bug σε σχέση με τις κονσόλες, τα οποια όμως περιμένουμε κάποια στιγμή να λυθούν με patch.

 

Εκτός των άλλων θα παίξει ρόλο και σε ποιο format παίζουν το παιχνίδι οι φίλοι του φίλου σου. Αν οι περισσότεροι παίζετε σε 360 και αυτός το αγοράσει σε PC, καταλαβαίνεις ότι υπάρχει θέμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανενας την εντυπωση οτι το παιχνιδι παθαινει "εγκεφαλικο" μερικες φορες με το επιπεδο δυσκολιας.

Καποιες φορες ολα καλα , παιζεις κανονικα.Στο αμεσως επομενο παιχνιδι , μπορει η ιδια ομαδα αντιπαλος, να τρεχει πιο γρηγορα,ολοι οι παικτες της να κανουν τριπλες καλυτερα απο τον Μεσι και να κρατανε την μπαλα λες και ειναι...Ιμπραιμοβιτς. Και ολα αυτα χωρις να αλλαξεις τιποτα απο τις επιλογες !!!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν παίζω εναντίον της ΑΙ αλλά αυτό που λες το καταλαβαίνω στα challenges. Ακόμα και σε κάτι semipro, έτσι και θέλει να κάνει 50 πάσες και να σου βάλει γκολ, μιλάμε πολύ δύσκολα τη γλιτώνεις. Στα επίπεδα από World Class και πάνω δεν θέλω καν να ξέρω τι γίνεται... Το πιο εκνευριστικό όμως είναι όταν οι τύποι κάνουν κάτι εξωπραγματικές μπαλιές ακριβείας 30-40 μέτρων (κυρίως κάθετες), όταν οι αμυντικοί τους διώχνουν την μπάλα όπως-όπως και αυτή ΠΑΝΤΑ πηγαίνει σε συμπαίχτη τους, όταν κερδίζουν το 80% απ' όλες τις κόντρες κλπ. :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου τη σπαει οταν αυτο γινεται στο online. Ειναι μερικοι αντιπαλοι, που οποαιδηποτε κοντρα τους ευνοει, καθε διωξιμο μου παει στα ποδια τους κατευθειαν κλπ. Πολλα νευρα :P

 

EDIT: Επιτελους, division 7!!!! Ξερω σιγα το κατορθωμα, αλλα ειχα κολλησει για καιρο στην γαμω-8 και δε ξεκολλαγα με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα βγεί multi cross πλατφόρμα που θα μπορούμε να παίζουμε και με xbox 360 χρήστες; Eίμαι πρωην xbox 360 χρήστης αλλά έχω αρκετά φιλαράκια που θέλω να τα διδάξω μπάλα. Xεχεχέ. :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας, θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να παίξω το fifa 12, το έχω αυθεντικό και μου κάνει το γνωστό να κρασάρει στη welcome screen και μετα με πετάει πίσω πάλι. Ξέρω ότι έχει αναφερθεί ξανά το ζήτημα και έχω διαβάσει ότι κάποιοι άλλαξαν την ονομασία της διαδρομής εγκατάστασης του παιχνιδιού από ελληνικούς σε λατινικούς χαρακτήρες (για όσους είχαν ελληνικά windows) π.χ. τα έγγραφά μου σε my documents, το Δημητρης σε Dimitris κλπ. και σε κάποιυς έπιασε, εμένα πάλι ούτε αυτό έπιασε! Έχω windows xp αν βοηθάει να το αναφέρω. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα, ευχαριστώ! Δεν ξέρω τι να κάνω για να παίξει! Μήπως φταίει το update του origin που δεν βρίσκω λύση με τους λατινικούς χαρακτήρες που ανέφερα πιο πάνω, γιατί μια φορά μου έπιασε και μένα! Και τώρα τίποτα! Μπορεί να ακούγεται τρελό αλλά μου συνέβει να έχω παίξει έστω την πρώτη φορά το παιχνιδι με τον παραπάνω τρόπο και τώρα να μην μπορώ. Παρότι δοκίμασα να ξανακάνω εγκατάσταση και του origin και του παιχνιδιού. Τι μπορεί να φταίει??? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα βγεί multi cross πλατφόρμα που θα μπορούμε να παίζουμε και με xbox 360 χρήστες; Eίμαι πρωην xbox 360 χρήστης αλλά έχω αρκετά φιλαράκια που θέλω να τα διδάξω μπάλα. Xεχεχέ. :-D :-D

 

 

χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...