Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουω συνεχεια για "νεο κυμα μεταναστευσης" κτλ...δηλαδη τι θα γινει ολοι θα την κανουμε για εξω αν θελουμε να επιζησουμε?Αυτη ειναι η λυση?
Αν έχεις καμιά άλλη λύση, θα χαιρόμουν πολύ να την ακούσω. :rolleyes:

 

 

το κράτος οσο και να μικρύνει,παντα θα κάνει προσλήψεις στην αστυνομία,το στρατό μπορει να τον καταργήσει
Οι αστυνομία κάνει προσλήψεις γιατί η εγκληματικότητα ανεβαίνει τώρα με τη φτώχεια. Αυτό με το στρατό, με κούφανε. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει στρατός σε ένα κράτος, ειδικά σαν την Ελλάδα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γερμανία και Σουηδία έχουν μεγάλη έλλειψη απο πληροφορικάριους και αν τους στείλεις ένα δείγμα της δουλειάς σου και τους αρέσεις σε προσλαμβάνουν άμεσα με αγγλικά και χωρίς πολλά πολλά.. Εννοειται οτι πληρώνουν πολύ καλα.. Μονο στο ΙΤ γίνεται αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καμιά άλλη λύση, θα χαιρόμουν πολύ να την ακούσω. :rolleyes:

 

 

Δεν ειναι δικη μου δουλεια να βρω τη λυση αλλα των ηλιθιων που μας κυβερνουν...αν θελουν να διωξουν ολους τους νεους και να γινει η Ελλαδα μια χωρα γεροντων τοτε μπραβο τους, εκει οδηγουμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δικη μου δουλεια να βρω τη λυση αλλα των ηλιθιων που μας κυβερνουν...αν θελουν να διωξουν ολους τους νεους και να γινει η Ελλαδα μια χωρα γεροντων τοτε μπραβο τους, εκει οδηγουμαστε!

 

Η Ελλάδα χρειάζεται ένα καινούργιο κόμμα με δύο χαρακτηριστικά..

1. Καθαρη ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ που θα ενώνει το λαό μας και θα τον πείσει ότι πιάνουν τόπο οι θυσίες του..

2. Απόλυτη κυριαρχία και εξουσία να διαχειριστεί τα προβλήματα χωρις πολιτικές αηδίες και παιχνίδια σκύλου-γάτας..

 

Οι Ελληνες πάλι αντί για "Πιστεύω" ή "Περιμένω" θα πρεπει να πουν κάποια στιγμή "Αγωνίζομαι".. Πρέπει να μάθουν οι Ελληνες πώς θα αποκτήσουν τις πλάτες για να σηκώσουν την νέα δυνατή Ελλάδα που θέλουν.. Χρειάζονται καθοδήγιση.. και σίγουρα το ΔΝΤ, ΕΚΤ και λοιποί νταβατζήδες δέν είναι οι κατάλληλοι.. Χρειαζόμαστε ένα γενικότερο πλάνο αλλαγων πέρα απο τις οικονομικες προσαρμογές και δακτυλοδεικτούμενες μεταρυθμίσεις..

 

Αν δεν αποκτήσουν οι Ελληνες πάλι την αυτοπεποίθεση τους, δεν πειστούν οτι δεν αγωνίζονται άδικα και οτι ο καθένας ξεχωριστά κρατάει το μέλλον των παιδιών του στα χέρια του, δεν μάθουν να σηκώσουν μαζί το βάρος με αποφασιστικότητα και δεν απορριπτουν αμέσως τη λαμογιά και τις ανατολιτικές γυφτοσυνηθειες τους.. δεν προκεται ποτε να βγουν απο την κρίση.. μονιμως σε κρίση θα ειναι.. Αντι να σκέφτεται ο κάθε Ελληνας μονο τον εαυτο του πρέπει να μαθει να σκέφτεται πρώτα το καλό της Ελλάδας..

 

Griechenland erwache aus deinem bösen Traum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελουν να διωξουν ολους τους νεους και να γινει η Ελλαδα μια χωρα γεροντων τοτε μπραβο τους, εκει οδηγουμαστε!
Δεν νομίζω οτι τους νοιάζει κάτι παραπάνω απο τη φήμη τους. Η αλήθεια είναι οτι μετανάστευση ωφελεί τα νούμερα, γιατί πέφτει η ανεργία και μειώνονται οι δημόσιες δαπάνες. Το σκεπτικό είναι οτι αφου το πλοίο βυθίζεται απο το βάρος, αναγκάζουμε τους μισούς να εγκαταλείψουν το πλοίο και επιπλέουμε με τους υπόλοιπους.

 

Και χώρα γερόντων που παίρνουν σύνταξη απο το εξωτερικό και την τρώνε στην Ελλάδα, θα είναι οτι καλύτερο για τα μακροοικονομικά νούμερα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καμιά άλλη λύση, θα χαιρόμουν πολύ να την ακούσω. :rolleyes:

 

 

Οι αστυνομία κάνει προσλήψεις γιατί η εγκληματικότητα ανεβαίνει τώρα με τη φτώχεια. Αυτό με το στρατό, με κούφανε. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει στρατός σε ένα κράτος, ειδικά σαν την Ελλάδα;

Στην αστυνομία,δεν γίνονται προσλήψεις λόγω εγκληματικότητας αλλα λογω νευρικότητας του κόσμου.

Μαζι με τις νεες προσλήψεις,θα πλησιασει το απίστευτο νουμερο των 60 χιλιάδων.

Αν τους ενοιαζε η ασφάλεια σου,δεν θα υπηρχαν 60 περιπολικά για ολη την Αττική,ενω χρειάζονται 400 ;)

Να σε τσακίσουν στο δρομο θέλουν,γιαυτό άλλωστε και έχουν γύρω στις 5-6 χιλιάδες ΜΑΤ/υμετ και τα συναφή.

 

 

Οσον αφορα το στρατό,ναι για δημόσιες σχέσεις τον έχουν,τι σου κανει εντύπωση;

Οταν ολες οι προμήθειες γίνονται με πρωτο γνώμονα τη μιζα,οι προβιβασμοί γινονται με γνώμονα τη κομματική ταυτότητα και οχι την αξία,οταν υπάρχουν στρατόπεδα σε εντελώς άκυρα σημεια και αυτο γιατι καπως πρέπει να δουλέψουν και τα σουβλατζίδικα και να να μην φυγει πολυ μακρυά το παιδι απο τη μαμα,οταν ΔΕΝ γινονται παραγγελίες σε υλικά συντήρησης(καλα για νεα μέσα ασε) και αυτες που γίνονται γινονται παλι με γνώμονα τη μιζα,οταν τα συνορα τα εχεις εντελώς ανοιχτά,οταν τα μεσα δεν λειτουργούν,οταν σε φτύνουν(βλεπε ολοι οι γειτονες)κι εσυ δεν κάνεις τπτ,οταν η θητεία ειναι για κλωτσιές και ο φεδρος δεν μαθαινει τπτ,ουτε καν πως να χρησιμοποιεί και να σέβεται το οπλο του,οταν αυτος κλαψουρίζει με τη μια,γιατι τον εχουν μαθει οτι ο στρατος ειναι απλα μια αγγαρεία και ενα χάσιμο χρονου,οταν οταν οταν,ε τοτε..Εχεις στρατό;

η αποψη πολλων εδω μεσα γιαυτον,δεν προσεγγίζει ουτε καν την αποψη που θα δημιουργούταν μεσα απο τις αμερικάνικες ταινιες,φυσικα,δεν φταινε τα παιδια γιαυτο αλλα αυτοι που τους περνανε μια συγκεκριμένη νοοτροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

enric : Αυτοί που μένουν όμως είναι οι χειρότεροι οπότε το καράβι δε μπορεί να πάει μακριά.

Εκτός αν ο στόχος είναι η πλήρης Αφρικανοποίηση του κράτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι τους νοιάζει κάτι παραπάνω απο τη φήμη τους. Η αλήθεια είναι οτι μετανάστευση ωφελεί τα νούμερα, γιατί πέφτει η ανεργία και μειώνονται οι δημόσιες δαπάνες. Το σκεπτικό είναι οτι αφου το πλοίο βυθίζεται απο το βάρος, αναγκάζουμε τους μισούς να εγκαταλείψουν το πλοίο και επιπλέουμε με τους υπόλοιπους.

 

Και χώρα γερόντων που παίρνουν σύνταξη απο το εξωτερικό και την τρώνε στην Ελλάδα, θα είναι οτι καλύτερο για τα μακροοικονομικά νούμερα. ;)

Επισης βοηθάει τη χρυσή εφεδρεία εξαθλίωσης αυτων που μένουν,που δεν ειναι άλλη απο τους (λαθρο)μετανάστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον γραφω επειδη θιξατε το θεμα του στρατου. ειναι αξιωματικός πολεμικου ναυτικου και εχω επίσης τελειωσει βαρυ πυροβολικο πεζικου! τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο τα λετε... για καμποσα χρονια στη σχολη ουτε να αναπνευσεις δεν μπορουσες, οχι σαν τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ οπου πατε για 5 ωριτσες να κανετε του κωλου μαθημα και μετα να λετε κουραση κτλ (δεν λεω, υπαρχουν και πολλες σχολες και ατομα τα οποια ξεσκιζονται αλλα ειναι μετρημενα στα δάχτυλα). μπηκα 90 κιλα και βγήκα 75 μετα απο 4 μηνες οπου πηρα αδεια να δω τους δικους μου! αν ησατσαν σε σχολες σαν αυτες δεν θα ειχατε την πολυτέλεια να καθεστε στο pc τωρα που γυρισατε απο τη σχολη! και τωρα στη δουλεια που κατεχω τον ταδε τιτλο μη νομιζετε πως ειναι ολα μελι! 7 μερες τη βδομαδα πρεπει να παρουσιαζομαι και οταν εχουμε ταξιδι εκει να δειτε γλυκα! ειστε κλεισμενοι σε ενα "τριτοκοσμικο" πλοιο που επιπλέει με μπαλώματα και εισαι εκει για 1-2 μηνες! βεβαια ο μισθος σε αποζημιώνει και με το παραπανω αλλα εχω χυσει αιμα και εχω θυσιασει παρα πολλα για να παιρνω αυτο τον μισθο τωρα, κατι το οποιο με κανει να τον αξιζω! γενικοτερα ο στρατος δεν ειναι για ολους - ειδικα τοτε με τα 5ετη που γινονταν ολοι μονιμοι ερχοταν και η κουτση μαρια! το θεμα ειναι αν μετα απο μια βδομαδα ηθελε να παρει απολυτήριο ή να μείνει! και κατι για τα μαθηματα στο στρατο που ακουσα να ξερετε πως στο βαρυ πυροβολικο μια φορα αφου ειχα τελειωσει πηγα να ακουμπησω ενα απο τα καινουρια κανονια (c-33 το θυμάμαι ακομα) και ακουσα απο πισω ενα: <<Μήηηηηηηηηηηηη !>> (<-- οντως τραγικο! )

 

 

 

λοιπον δεν ειναι ολα τοσο απλα οσο φαινονται! πηγαιντε σε στρατιωτικη σχολη (οχι απλα τον 1 χρονο στρατο που αναγκαζεστε) και μετα ανοιξτε το στοματακι σας!

 

φιλικα παντα!

Κάτι δεν μου κολάει στην ιστορία

"Βαρύ πυροβολικό-κανόνια- c 33 "

Δεν έχω ακούσει άλλη φορα στρτιωτικό να χρεισιμοποιοί αυτές τις λέξεις.

Σίγουρα είσαι αξιωματικός του πολεμικού ναυτικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν μου κολάει στην ιστορία

"Βαρύ πυροβολικό-κανόνια- c 33 "

Δεν έχω ακούσει άλλη φορα στρτιωτικό να χρεισιμοποιοί αυτές τις λέξεις.

Σίγουρα είσαι του πολεμικού ναυτικού;

Γράφει βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν μου κολάει στην ιστορία

"Βαρύ πυροβολικό-κανόνια- c 33 "

Δεν έχω ακούσει άλλη φορα στρτιωτικό να χρεισιμοποιοί αυτές τις λέξεις.

Σίγουρα είσαι αξιωματικός του πολεμικού ναυτικού;

 

To πυροβολικό είναι ξεχωριστό όπλο από τον στρατό από το 183κάτι(υπηρέτησα στο πυροβολικό και μας έβαλαν να το μάθουμε),δεν υπάρχει πυροβόλο c-33 στον ΕΣ(ούτε κάπου αλλού από ότι ξέρω) και τέλος όλοι οι στρατιωτικοί αναφέρονται σε πυροβόλα, οβιδοβόλα(παλαιότερα που υπήρχε διαφορά) ή όλμους.

 

Άρα μάλλον είτε παπάντζες λέει ή τα έχει ξεχάσει τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πυροβολικό είναι ξεχωριστό όπλο από τον στρατό από το 183κάτι(υπηρέτησα στο πυροβολικό και μας έβαλαν να το μάθουμε),δεν υπάρχει πυροβόλο c-33 στον ΕΣ(ούτε κάπου αλλού από ότι ξέρω) και τέλος όλοι οι στρατιωτικοί αναφέρονται σε πυροβόλα, οβιδοβόλα(παλαιότερα που υπήρχε διαφορά) ή όλμους.

 

Άρα μάλλον είτε παπάντζες λέει ή τα έχει ξεχάσει τελείως.

Υπηρχε ενα ΑΑ πυροβόλο στον δεύτερο παγκόσμιο,οερλικον νομίζω.

Γενικότερα το ύφος γραφής του,δεν συνάδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice avatar LongTom ;)

 

Danke "Kaleun" :mrgreen:

 

Δεν είχε σε κόκκινο που μου αρέσει και επέλεξα το πιο ιστορικό πράσινο

 

Υπηρχε ενα ΑΑ πυροβόλο στον δεύτερο παγκόσμιο,οερλικον νομίζω.

Γενικότερα το ύφος γραφής του,δεν συνάδει.

 

Όχι δεν υπήρχε τέτοιο,το c/33 που είχαν μερικά όπλα ήταν η χρονιά σχεδιασμού/αρχικής κατασκευής αλλά ποτέ δεν ήταν ο τρόπος ονομασίας ή αναφοράς στο όπλο τους π.χ.10.5cm/65 SK C/33 για γερμανικό ναυτικό πυροβόλο του B'ΠΠ.

 

Σαν να λες έχω ένα Nissan Micra του 2004 και να αναφέρεσαι όταν μιλάς για αυτό με το 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Danke "Kaleun" :mrgreen:

 

Δεν είχε σε κόκκινο που μου αρέσει και επέλεξα το πιο ιστορικό πράσινο

 

 

 

Όχι δεν υπήρχε τέτοιο,το c/33 που είχαν μερικά όπλα ήταν η χρονιά σχεδιασμού/αρχικής κατασκευής αλλά ποτέ δεν ήταν ο τρόπος ονομασίας ή αναφοράς στο όπλο τους π.χ.10.5cm/65 SK C/33 για γερμανικό ναυτικό πυροβόλο του B'ΠΠ.

 

Σαν να λες έχω ένα Nissan Micra του 2004 και να αναφέρεσαι όταν μιλάς για αυτό με το 2004.

 

Είπα μην ηταν σαν το δυτικό σύστημα M1911 πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...