Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα η εξύβριση του ονοματος του Χριστου και της Παναγίας είναι ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ..

 

 

Ξέρεις τι λες.

 

 

Ερωτηση... ξερουμε κατα ποσο η εξυβριση των θειων ειναι αφορμη για μηνυση κλπ; τι παιζει; καποιος γνωστης;

 

*παρακαλω ας μην μεινουμε στα τετριμμενα περι εφαρμογης νομων εν ελλαδι κλπ. Καποιος που να εχει υποψιν σχετικο νομο; ακομα και καποιον παλιο που καταργηθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

30 ή 40 μέρες φυλάκιση, ο πατέρας μου τις έχει φάει κάπου στο 2001-2.

 

Είμαστε βαθειά θρησκευόμενη οικογένεια.

 

Γράφω αυτά που θέλω να γράψω από το πρωί. Το πρόβλημα των θέλουν να είναι φασίστες, όπως ο student_obviously_never είναι ότι δεν μπορούν.

 

Οι ναζί έχουν χίλια κακά, για τα οποία θα τους έπνιγα με ταντερα τους, αλλά είναι λίγοι που μπορούν να υποστηρίξουν τις ιδέες τους από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους. Και δε μιλάω για καραγκιοζάκια τύπου χρυσά αυγά, αλλά για πιστούς στην ιδέα της αρίας φυλής, με χαρακτηριστικά τελειομανίας, που αρνούνται να συνδιαλλαγούν με τους "κοινούς θνητούς" και που φροντίζουν όποτε τους δίνεται η ευκαιρία να δηλώνουν τη διαφορετικότητα τους, χωρίς αυτοί να φέρνουν τη συζήτηση σε αυτό το θέμα.

Και βέβαια, θεωρούν τελείως ηλίθιους, όλους αυτούς που μιλούν για βουλευτικά κόμματα ακραίων δεξιών πεποιθήσεων.

 

Με λίγα λόγια, τα παπαγαλάκια που γυρίζουν από εδώ κι από εκεί και μιλούν για εθνικά κόμματα κοινής αποδοχής, θεωρούνται και από τους σώφρονες πολιτικοποιημένους πολίτες, ηλίθιοι, αλλά και από τους πραγματικά ακροδεξιούς. Στα μάτια μου είναι (ότι και οι) πνευματικά ανάπηροι, πρέπει να τους δίνουμε τη δυνατότητα να αναπτύξουν τις όποιες δεξιότητες τους χωρίς όμως να τους επιτρέψουμε να γίνουν επικίνδυνοι για τον εαυτό τους και για τους υπόλοιπους.

 

Οι λίγοι πραγματικοί ναζιστές που υπάρχουν, ειλικρινά αν εξαιρέσουμε αυτό το ελάττωμα τους (που άνετα οδηγεί στο φόνο τους), είναι άνθρωποι που μπορούν να προσφέρουν στην κοινωνία (ΌΧΙ στη διακυβέρνηση ή στην πολιτική αλλά σε κάποιον άλλο τομέα) έστω και μέσα από την στρεβλή οπτική τους.

 

Εν κατακλείδι, μην ταΐζετε τα τρόλια, δεν είναι τίποτα περισσότερο από φερέφωνα, που πάντα επαναλαμβάνουν την ίδια κασέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια, θεωρούν τελείως ηλίθιους, όλους αυτούς που μιλούν για βουλευτικά κόμματα ακραίων δεξιών πεποιθήσεων.

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος. Μπροστα στην αντιμετωπιση του 'κοινου εχθρου' προφανως και προτιμανε να αυξανεται κομματι του πληθυσμου που να στηριζει εστω και της βουλευτικες ακροδεξιες αντιληψεις, παρα κατι εντελως αντιθετο με οτι πρεσβευουν οι ιδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα

 

edit, όχι, σοβαρά. Δε μπορεί να προσφέρει κάτι κάποιος που ζητά συγκέντρωση εξουσίας. Εξ' ορισμού ρε παιδί μου, είναι σα να λέει "θέλω να μην έχω λόγο". Τι προσφέρει; Μ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω, αλλά α. δε θα σκότωνα ποτέ και κανέναν (μάλλον) και βου. οι λίγοι που έχω γνωρίσει αριστεύουν σε κάποια επιστήμη/μηχανική/τέχνη.

 

Βέβαια, πάντα υπάρχει ο αντίλογος, ok μηανικοί ήταν αυτοί που έφτιαξαν την πολεμική μηχανή του χιτλερ και γιατροί αυτοί που έφτιαχναν τον ψηλό, ξανθο, γεροδεμένο, γαλανομάτη. Ε τότε απαντώ το παραπάνω α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχουμε πολύ θερμο φθινόπωρο - χειμώνα...

 

Μυρίζει μπαρούτι η κατάσταση

 

Και εμένα μου μυρίζει εμφύλιο , οπου η Ελλάδα ήτανε διαερεμένη και τσακωνότανε αδερφός με αδερφό.

 

Έτσι και τώρα , βλέπω σε συζητήσεις συγγενών και φίλων να βρίζει ο ένας τον άλλον για το ποιος έφταιξε , και για το ποιος πήρε περισσότερα κλπ κλπ.

 

Και αυτό με τους ανεργους - και καλα αεργους παίζει πολύ , μέχρι που έρχεται στους ίδιους και στα παιδιά τους.

 

Να πάρω τα όπλα? Να ανεβούμε στα βουνά? Να πάρω κονσερβοκούτια?

 

1tma26b.gif

 

 

 

Βρισκόμαστε πανικόβλητοι σε μια κατάσταση ποου δεν ξέρουμε που θα μας βγάλει , και έχουμε ακραίες συμπεριφορές , κατηγορώντας ο ένας τον άλλον , αντι ενωμένοι να προσπαθήσουμε να κάνουμε κάτι για το καλό αυτής της χώρας.Ω θεοι , βοηθάτε να μην έχει νεκρους αυτή η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουνα εκεί πριν 2 μέρες , αφού απο κει είναι η καταγωγή μου , και ναι έχει χώρο ακόμα.

 

Αλλά εγώ το λέω ανησυχώντας αυτό. Θα αρχίσουνε οι σκοτωμοι αδερφών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζα....!!! σας έλειψα?

 

Που είναι το Λεωνιδάκι? Που είναι μου έλειψε..... :wub: :wub:

 

Πως πάτε , τα νέα σας , τι κάνατε απο θέμα δουλειάς?

 

@black_widow , πες μου ότι είσαι κάτω απο 29 και έχεις πανω απο 600 ένσημα , αλλιώς δεν δικαιούσαι κοινωνική πρόνοια ανέργου. Ο γιες , έφαγα άκυρο σήμερα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζα....!!! σας έλειψα?

 

Που είναι το Λεωνιδάκι? Που είναι μου έλειψε..... :wub: :wub:

 

Πως πάτε , τα νέα σας , τι κάνατε απο θέμα δουλειάς?

 

@black_widow , πες μου ότι είσαι κάτω απο 29 και έχεις πανω απο 600 ένσημα , αλλιώς δεν δικαιούσαι κοινωνική πρόνοια ανέργου. Ο γιες , έφαγα άκυρο σήμερα. B)

 

Είσαι με τα καλά σου ; 600 ένσημα ; Ούτε τα 300 δε φτάνω και είμαι 26... Με έχουν ρημάξει οι κωλοεργοδότες ( i know έπρεπε να κάνω καταγγελία στο ΙΚΑ , μην κράξετε ). Και δεν είναι ότι έπαιρνα μαύρα τη διαφορά... Κοινωνική πρόνοια ανέργου , δηλαδή ;

 

Ο αδερφός μου τι να πει που δε δικαιούται ούτε κάρτα ΟΑΕΔ ούτε επίδομα ενώ δουλεύει από τα 17 ( δε θυμάμαι από ποια ηλικία μπορείς να βάζεις ένσημα , από αυτήν ) γιατί είναι ταυτόχρονα μέλος σε Ο.Ε. ( με κέρδη της πλάκας κάθε χρόνο , δεν μπορεί να συντηρηθεί ). Και όπως καταλαβαίνεις θα πρέπει να αρχίσει να σκάει και ΤΕΒΕ αφού πλέον δε θα έχει απαλλαγή από ΙΚΑ. Τι ωραία που τα έχουν σκεφτεί όλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα αν έπρεπε να κάνω ξεχωριστό thread, οπότε το αφήνω εδώ αφού ο topic starter μιλούσε για social media και online marketing:

 

Ζητείται:

Online Marketing Executive at Pamediakopes.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...