Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ

εμ φίλε, όταν μπλέκεις με κολέγια και ιεκ κάτι τέτοια παθαίνεις... να παραδειγματιστούν οι άλλοι ...

 

άτιμη κοινωνία...

 

ΟΝ ΤΠΟΙΚ

 

 

......υ? Για να μου δώσετε συμβουλές? Για να με βοηθήσετε? Μιλώ ειλικρινά δεν ξέρω...

για να πεις την μ**α σου.

 

Εντυπωσιασμένος ένας καθηγητής μου απο την δουλειά μου, τα άρθ.....

σιγά τα κάστανα που ένας έγραψε καλά λόγια στο μπλογ του όπου δεν πατάει ψυχή...

 

Ήρθε το χαρτί για τον στρατό , και κάθισα και σκέφτηκα τις επιλογές μου προτου παρουσιαστώ, για όταν θα απολυθώ..:

το χρώσταγες και αυτό :// άδικη ζωή ...

 

  1. Να ψάξω δουλειά πάνω στο αντικείμενό μου
    4.Να φύγω για εξωτερικό , UK
    ......

 

ναι, όσοι λιγότεροι εδώ τόσο το καλύτερο για μας...

 

Απολύθηκα....

Ψάχνω δουλειά στο αντι....

 

περίεργο που δεν βρίσκεις σε μια πεθαμένη αγορά...

 

Ρωτώ λοιπόν...εάν ένας άνθρωπος με κάποια "προσόντα" , είναι σε τέτοια τραγική κατάσταση , ένας άνθρωπος που έχει βγάλει ένα απλό ΤΕΙ , σε ποια κατάσταση βρίσκεται? Ή μήπως ο ΤΕΙ , συμφέρει περισσότερο την επιχείρηση γιατί θα δουλέψει για πενταροδεκάρες ?

 

καλύτερη απο την δική σου πάντως. -χωρίς πλάκα-

 

Σε μια χώρα όμως , που το 40% του μισθού σο.....

μην τα παραλές, το 30 φτάνουμε .. άλλα μην ανησυχείς θα το φτάσουμε και το 40, και στο τέλος θα πληρώνουμε που θα δουλεύουμε ...

 

ΔΕΝ ξέρω τι να κάνω ,είμαι 29 χρονών, οποιαδήποτε γνώμη , συμβουλή , παρατήρηση θα είμαι ευγνώμων.

είσαι απελπισμένος, σε καταλαβαίνω... συμβουλή μου, ψάξε σωστά... δεν είναι μόνο εφημερίδες, μπες ίντερνετ υπάρχουν τοπ σιτες, άλλα για ελλάδα θέλεις τύχη. ααα και για 1000αρικο σε βλέπω.

 

PS : Αυτό που με απογοητεύει , δεν είναι το ότι είμαι σε δύσκολη φάση...αλλά το ότι δεν υπάρχει ελπίδα.....

όχι δεν υπάρχει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ

εμ φίλε, όταν μπλέκεις με κολέγια και ιεκ κάτι τέτοια παθαίνεις... να παραδειγματιστούν οι άλλοι ...

 

άτιμη κοινωνία...

 

ΟΝ ΤΠΟΙΚ

 

 

για να πεις την μ**α σου.

 

 

σιγά τα κάστανα που ένας έγραψε καλά λόγια στο μπλογ του όπου δεν πατάει ψυχή...

 

 

το χρώσταγες και αυτό :// άδικη ζωή ...

 

 

 

ναι, όσοι λιγότεροι εδώ τόσο το καλύτερο για μας...

 

 

Βαρέθηκα να απαντάω σε φορουμς , και σε συγγενεις με συμπλεγματα , που σε βλέπουνε σε πτώση και σε "βαρανε"...Γυρνάει ο τροχός όμως.....

 

 

Δεν ήξερα αν έπρεπε να κάνω ξεχωριστό thread, οπότε το αφήνω εδώ αφού ο topic starter μιλούσε για social media και online marketing:

 

Ζητείται:

Online Marketing Executive at Pamediakopes.gr

 

Ευχαριστώ θερμά.....!!!!! Να σαι καλά!

 

 

Ρε Adawn το αποκαρδιωσες εντελως το παιδι!

 

 

Μπαααα....ανοσια πλεον , αστους να λένε δε ιδρώνει το αυτί...... :rolleyes:

 

ΠΑω να πιω το τσάι μου σαν κλασικός Oxford-βλάχος , αφού είπα την μαλακία μου , και να τεμπελιάσω σαν καλομαθημένος που είμαι μιζεριάζοντας αφού είμαι και κακομοιρης.....

 

Τσκ τσκ τσκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ

εμ φίλε, όταν μπλέκεις με κολέγια και ιεκ κάτι τέτοια παθαίνεις... να παραδειγματιστούν οι άλλοι ...

 

άτιμη κοινωνία...

 

ΟΝ ΤΠΟΙΚ

 

 

για να πεις την μ**α σου.

 

 

σιγά τα κάστανα που ένας έγραψε καλά λόγια στο μπλογ του όπου δεν πατάει ψυχή...

 

 

το χρώσταγες και αυτό :// άδικη ζωή ...

 

 

 

ναι, όσοι λιγότεροι εδώ τόσο το καλύτερο για μας...

 

 

 

περίεργο που δεν βρίσκεις σε μια πεθαμένη αγορά...

 

 

 

καλύτερη απο την δική σου πάντως. -χωρίς πλάκα-

 

 

μην τα παραλές, το 30 φτάνουμε .. άλλα μην ανησυχείς θα το φτάσουμε και το 40, και στο τέλος θα πληρώνουμε που θα δουλεύουμε ...

 

 

είσαι απελπισμένος, σε καταλαβαίνω... συμβουλή μου, ψάξε σωστά... δεν είναι μόνο εφημερίδες, μπες ίντερνετ υπάρχουν τοπ σιτες, άλλα για ελλάδα θέλεις τύχη. ααα και για 1000αρικο σε βλέπω.

 

 

όχι δεν υπάρχει ...

μπραβο φιλε που τα λες εξω απο τα δοντια! μπραβο! σε πηγαινα πολυ και απο το avatar σου! και δεν πιστευω ο adawn να εριξε ψυχολογικα το παιδι διοτι το παιδι ηδη θα τα ηξερε αυτα αλλα και να μην τα ηξερε δεν πιστευω να περιμενε να τον παρηγορήσουν καποιοι τριτοι αγνωστοι μεσα απο ενα φορουμ που ετυχε να ειναι μελος! εννοειται πως ευχομαι οτι καλυτερο γι αυτον και αν τυχει και βρω καμια αγγελεια θα ειναι ο πρωτος που θα ενημερωσω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αργησε να απαντησει κατι μηνες και η κουβεντα εχει παει αλλου αλλα λεμε τωρα.

 

 

Ας όψεται που με είχανε μπανάρει διότι έβρισα κάποιους με συμλέγματα εδώ μέσα.....

 

Και δεν ζήτησα ποτέ παρηγοριά , αλλά το να εκφράσω την δική μου φάση και να συμμετέχουνε και άλλοι , με τα ίδια προβλήματα , για να αλληλοβοηθηθούμε.

 

Κλασσικά όμως έξω απο τον χορό , πολλά τραγούδια....Εδώ έχω βριστεί με συγγενείς που μου λένε να πάω να μαζέψω ροδάκινα στην Κόρινθο , τι λέμε τώρα....λες και θα πάρει εμενα , και όχι έναν Πακιστανό που θα τον πληρώνει λίγο ψωμί και τυρί , και στο τέλος θα τον καθαρίσει αμα λάχει.

 

Δεν πειράζει όμως , όλοι αυτοί που μου τα λέγανε , σήμερα ξεφυσάνε απο τα προβλήματα τα δικά τους και των παιδιών τους.....Δεν είμαι χαιρέκακος , τουναντίον , απλά χαρακτηρίζει η αλαζονεία και τα συμπλέγματα αυτή την κωλο-φάρα των νεο-Ελλήνων

 

οχι μέσω γνωστού.

Τεςπα όλα είναι απαίσια, βουλιάζουμε και τρέξτε όλοι σε Αγγλίες, Καναδα και γενικά εξωτερικό να σωθείτε!

 

χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχε , όταν τελειώσεις το ναρκισιστικό σου παραλήρημα που σε έχει θέσει εκτος πραγματικότητας , έλα να μιλήσουμε. Να ξέρεις πάντως ότι κάποια στιγμη οι "γνωστοι¨" τελειώνουνε , θα το φας και εσυ το ψ**ι , και τότε θα δεις.

Γιαλίσου για να μην σκουριάσεις Golden Boy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι άσχετοι που χλευάζουν τους άνεργους εκ του ασφαλούς έχοντας είτε μια δουλειά στο δημόσιο είτε μια επιχειρησούλα που τσουλάει, δεν έχουν καταλάβει ακόμα τι συμβαίνει. Σε βάθος 10ετίας όλοι οι Έλληνες θα έχουν καταλάβει οτι η φοροκαταιγίδα και τα νέα μειωμένα μισθολόγια θα είναι δίχως τέλος, απλούστατα γιατί η μείωση των παραγωγικών δραστηριοτήτων σε συνάρτηση με την μετανάστευση των παραγωγικών δυνάμεων της χώρας αυξάνουν τα ελλείμματα. Αυτή τη στιγμή είμαστε 5δις (με έλλειμμα ήδη 17δις που προστίθεται σε αυτά) εκτός προϋπολογισμού χάρη στην ανεργία και τα μειώμένα έσοδα των εισφορών του ΙΚΑ που δυναμιτίζουν τις συντάξεις και την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη των επόμενων 15-20 ετών. Ο κόσμος δεν έχει καταλάβει οτι σε ετούτη τη χώρα σε 10 χρόνια θα πηγαίνουν με 12ώρες καράβι δίπλα στην Ιταλία να βρουν νοσοκομείο της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελένη Λαζάρου εργάζεται ως ρεπόρτερ στο Mega Channel και θα ήθελε τη βοήθεια σας για ένα ρεπορτάζ που ετοιμάζει πάνω στην οικονομική κρίση και τις συνθήκες στην Ελλάδα.

 

Ψάχνει νέους Έλληνες πτυχιούχους που είτε ετοιμάζονται να φύγουν από την Ελλάδα ή έχουν φύγει ήδη λόγω αδυναμίας εύρεσης εργασίας στη χώρα. Θα ήθελε να σας μιλήσει για τους λόγους που θέλετε να φύγετε (ή φύγατε ήδη) και για τις συνθήκες στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.

 

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ελένη στο email της ([email protected]), στο facebook και στο twitter (@lazarou_eleni). Αν είστε εκτός Ελλάδας μπορείτε να κάνετε τη συνέντευξη και μέσω skype.

 

Και εδώ κάποια χρήσιμα ποστς που έχει ήδη κάνει , απο συνεντευξεις και έρευνα.

 

http://www.digital-era.org/blog/?tag=leavinggreece

 

Μια πολύ καλή δουλειά , και μια πολύ καλή προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει προσοχή σε αυτά. Να το ξανασκεφτείτε για την κάθε Χ Ελένη Λαζάρου που προσπαθεί να βγάλει ιστορία μέσω εσάς. Προσοχή παιδιά :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει προσοχή σε αυτά. Να το ξανασκεφτείτε για την κάθε Χ Ελένη Λαζάρου που προσπαθεί να βγάλει ιστορία μέσω εσάς. Προσοχή παιδιά :shifty:

 

 

Ισως ναι....δεν ξερω , το είδα , και το πόσταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα έρευνα φαίνεται, thanks zazik!

 

Η Ελένη Λαζάρου εργάζεται ως ρεπόρτερ στο Mega Channel και θα ήθελε τη βοήθεια σας για ένα ρεπορτάζ που ετοιμάζει πάνω στην οικονομική κρίση και τις συνθήκες στην Ελλάδα.

 

Ψάχνει νέους Έλληνες πτυχιούχους που είτε ετοιμάζονται να φύγουν από την Ελλάδα ή έχουν φύγει ήδη λόγω αδυναμίας εύρεσης εργασίας στη χώρα. Θα ήθελε να σας μιλήσει για τους λόγους που θέλετε να φύγετε (ή φύγατε ήδη) και για τις συνθήκες στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.

 

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ελένη στο email της ([email protected]), στο facebook και στο twitter (@lazarou_eleni). Αν είστε εκτός Ελλάδας μπορείτε να κάνετε τη συνέντευξη και μέσω skype.

 

Και εδώ κάποια χρήσιμα ποστς που έχει ήδη κάνει , απο συνεντευξεις και έρευνα.

 

http://www.digital-era.org/blog/?tag=leavinggreece

 

Μια πολύ καλή δουλειά , και μια πολύ καλή προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...