Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρει κανείς πως βγάζω το pin από τη κάρτα σιμ; δεν μπορώ να το βρω με τίποτα

Για τσεκαρε Ρυθμισεις>Δικτυο και Ασυρματη Συνδεση>Κινητη Τηλεφωνια και SIM>Ρυθμισεις SIM 1 ή 2 και μετα κατω κατω Ασφαλεια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους.

να ρωτησω κατι?
εχω το lumia1020 με περασμενα 10αρια.
για να το κανω αυτο του εκανα "enable root access"/
στο τελος διαδικασιων που ηθελα, εκανα disable ροοτ access.
επισης χρησιμοποιησα την εφαρμογη interop unlock για να το μετονομασω σε 950.

το θεμα ειναι, οτι θελω να παρω καποιες εικονες από τον φακελο downloads του κινηητου στον υπολογιστη μου.συνδεοντας ομως το κινητο, μου ανοιγει ολους τους φακελους κινητού, κρυφους , φανερους , ολα.

θα ηθελα να απενεργοποιησω αν γινεται την προβολη αυτη την αναλυτικη, να βλεπω μονο 3-4 βασικους φακελους για μεταφορα αρχειων, μουσικης κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις εξερεύνηση αρχείων (file explorer) στη μπάρα μενού πάνω στο 3ο κουτάκι που λέει View(προβολή νομίζω) και ξετσεκαρεις δεξιά το κρυφά αρχεια(hidden items)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις εξερεύνηση αρχείων (file explorer) στη μπάρα μενού πάνω στο 3ο κουτάκι που λέει View(προβολή νομίζω) και ξετσεκαρεις δεξιά το κρυφά αρχεια(hidden items)

αρα θεωρεις οτι ειναι θεμα του υπολογιστη ?

 

η αληθεια ειναι, το συνέδεσα οχι στον προσωπικο μου υπολογιστη(win10) , αλλα στης εργασίας μου (win7 prof). θα το ξαναδοκιμασω σπίτι μου μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ναι θέμα υπολογιστή με το κουτάκι hidden items που λέω, μπορεί να ναι και τίποτα απτό interop που λες ότι πειραξες (κάτι) που να φαίνονται όλοι οι φάκελοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ναι θέμα υπολογιστή με το κουτάκι hidden items που λέω, μπορεί να ναι και τίποτα απτό interop που λες ότι πειραξες (κάτι) που να φαίνονται όλοι οι φάκελοι!

θεμα κινητου ειναι, αποεπελεξα το "κρυφα αρχεια" στον υπολογιστη μου, αλλα και παλι βλεπω πολλους "περιεργους" φακελους στο κινητο, πχ. ΕFIESP,MMOS κτλ.

 

ελπίζω καπως να μπορουσα να το επαναφερω στην απλη προβολη φακελων "documents", "music ", "images".

Αναρωτιέμαι, αν εκανα uninstall την εφαρμογη interop unlock, μηπως εφτιαχνε.

 

και αν θα παραμεινουν οι αλλαγες της registry που εκανα στο κινητο μου, ωστε από 1020 που ειναι, να φαινεται ως 950.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα κινητου ειναι, αποεπελεξα το "κρυφα αρχεια" στον υπολογιστη μου, αλλα και παλι βλεπω πολλους "περιεργους" φακελους στο κινητο, πχ. ΕFIESP,MMOS κτλ.

 

ελπίζω καπως να μπορουσα να το επαναφερω στην απλη προβολη φακελων "documents", "music ", "images".

Αναρωτιέμαι, αν εκανα uninstall την εφαρμογη interop unlock, μηπως εφτιαχνε.

 

και αν θα παραμεινουν οι αλλαγες της registry που εκανα στο κινητο μου, ωστε από 1020 που ειναι, να φαινεται ως 950.

 

updatE:

απεγκατασταση της εφαρμογης interop unlock και soft reset του κινητου, δεν διορθωσε το προβλημα της αναλητικης προβολης φακελων της μνημης του κινητου στον υπολογιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...