Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι λέει το mspoweruser μάλλον είμαστε στο τέλος του δρόμου και πρέπει σε κάποια φάση να την κάνουμε για αλλού Λάθος εταιρεία βρήκαμε να υποστηρίξουμε...

 

https://mspoweruser.com/microsofts-10q-sec-filing-confirms-investment-windows-phone-ended/

To πιο θλιβερό απ' ολα ειναι τα comment απο κάτω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα είναι τι θα γινει στο μελλον με το λειτουργικο? 

Κανενα σχολιο για το πως παει η 251 δεν ακουσα.

Αυτό δεν πρεπει να μας ενδιαφερει εμας που εχουμε windows?

 

Εγώ που είμαι ακόμη στην 1066 να ανησυχώ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι, ότι ακόμη και τώρα ελπίζω να μας διαψεύσουν και όντως να παραμείνουν με δικό τους λειτουργικό στην αγορά των smartphones, προσωπικά έχω πολύ κακή εμπειρία από το android και δεν θα ήθελα με τίποτα να πάω πίσω. Ίσως, αν ισχύουν αυτά περί windows 10 on arm devices, στο τέλος να ανακοινώσουν και συσκευές κινητών που να τρέχουν full windows, θα δείξει. Ας υπάρξει και μια θετική σκέψη, σορρυ που έκανα post αυτή την είδηση...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε μια ματιά και στην παρακάτω συζήτηση, στα σχόλια του εν λόγω link.

Πάντως ακόμη και αν σταματήσει το κομμάτι του mobile, με την πρώτη ευκαιρία που θα βγάλει κάτι σχετικό, εγώ πιθανότατα θα είμαι απο αυτούς που θα επιστρέψουν (αν μέχρι τότε έχω φύγει απο την πλατφόρμα). Είναι το μοναδικό os που με βόλεψε τόσο πολύ σε mobile, ever.

 

Μεταξύ μας...πιστεύω ότι ετοιμάζονται να ανοίξουν κάποια άλλη πόρτα. Δεν αφήνεις το mobile έτσι απλά.

 

Αν δεν είχες κάνει κανένα Post το προηγούμενο 3μηνο, θα ήμουν σίγουρος ότι είσαι manager rugby.

Για μανατζαραιος rugby δεν τα ελεγα και ασχημα ομως..Σαν να επεσα μεσα σε οτι ειπα..φτου μου δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να παρουμε δασκαλε τωρα που μας παραταει η ακατανομαστη ?

Προσπερνω την ειρωνια και θα σου απαντησω ειλικρινα και σοβαρα.

Οι εφαρμογες της MS με εχουν κερδισει οπως και ολους εδω γιατι ειναι καταπληκτικες, σωστα?

Το καλο ειναι οτι πλεον και στο android ολες πανε μπαλα..Αρα με απλα λογια αν παρεις ενα τουμπανακι android ακομα και στα 150 ευρω (που βρισκεις αρκετα εξαιρετικα τηλεφωνα) και απενεργοποιησεις τις εφαρμογες της παλιοGoogle..(εκτος απο το Playstore προφανως)  Και κατεβασεις Ολο το πακετακι εφαρμογων της MS εισαι Αρχοντας..σε λιγες μερες θα εχεις προσαρμοστει μια χαρα..και ετσι ουτε γατα ουτε ζημια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερνω την ειρωνια και θα σου απαντησω ειλικρινα και σοβαρα.

Οι εφαρμογες της MS με εχουν κερδισει οπως και ολους εδω γιατι ειναι καταπληκτικες, σωστα?

Το καλο ειναι οτι πλεον και στο android ολες πανε μπαλα..Αρα με απλα λογια αν παρεις ενα τουμπανακι android ακομα και στα 150 ευρω (που βρισκεις αρκετα εξαιρετικα τηλεφωνα) και απενεργοποιησεις τις εφαρμογες της παλιοGoogle..(εκτος απο το Playstore προφανως) Και κατεβασεις Ολο το πακετακι εφαρμογων της MS εισαι Αρχοντας..σε λιγες μερες θα εχεις προσαρμοστει μια χαρα..και ετσι ουτε γατα ουτε ζημια..

Κ γατούλα κ ζημιά υπάρχει...

Δηλαδή αν ( φτου η ώρα που το ακούει) κλείσει παντελώς το μαγαζάκι κ πάρουμε android ολες οι εφαρμογές μπάλα κ ανανέωση του 7.1 νομίζω που είναι τώρα θα το πάνε μέχρις 8 και ε;;; Κ θα πετάξουμε το μοντέλο κινητού από βαρεμάρα κ ουχί επειδή δεν ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γατούλα κ ζημιά υπάρχει...

Δηλαδή αν ( φτου η ώρα που το ακούει) κλείσει παντελώς το μαγαζάκι κ πάρουμε android ολες οι εφαρμογές μπάλα κ ανανέωση του 7.1 νομίζω που είναι τώρα θα το πάνε μέχρις 8 και ε;;; Κ θα πετάξουμε το μοντέλο κινητού από βαρεμάρα κ ουχί επειδή δεν ....

Μισο λεπτο..τι σχεση εχει αν θα εχει 7.1 και αν σου παει μεχρι 8 ή οχι? Αφου ήδη αυτες απο προηγουμενες εκδοσεις το android ειναι μιλια μπροστα απο πληθωρα χαρακτηριστικων και θα εχεις και οτι εφαρμογη υπαρχει Παντα ενημερωμενη για Παρα πολυ καιρο..ασε που πλεον στις τελευταιες εκδοσεις ειναι και σταθεροτατο..(Μην μου πεις για κανα android του 50 ρικου ετσι??)

Τωρα για το οτι θα σε πιασει βαρεμαρα με το android σε σχεση με τα wm10 πραγματικα με ξεπερνα , για το android μιλαμε που μπορεις να το πλασεις οπως θελεις και να κανεις οτι θελεις..

Μονο τα Tiles θα λειψουν σε εμενα...βεβαια οποτε λειτουργουσαν σωστα γιατι και αυτα ολο θεματα ειχαν...

Αρα ουτε σκυλος ουτε γατα..ήδη η μεταβαση ειναι πανευκολη..μια χαρα ειμαστε αφου θα εχουμε Ολες τις εφαρμογες της στα αλλα λειτουργικα..

Υπαρχει και επιλογη του Ios για τους πιο περιεργους βεβαια..αλλα εκει ειναι αλλη ιστορια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτο..τι σχεση εχει αν θα εχει 7.1 και αν σου παει μεχρι 8 ή οχι? Αφου ήδη αυτες απο προηγουμενες εκδοσεις το android ειναι μιλια μπροστα απο πληθωρα χαρακτηριστικων και θα εχεις και οτι εφαρμογη υπαρχει Παντα ενημερωμενη για Παρα πολυ καιρο..ασε που πλεον στις τελευταιες εκδοσεις ειναι και σταθεροτατο..(Μην μου πεις για κανα android του 50 ρικου ετσι??)

Τωρα για το οτι θα σε πιασει βαρεμαρα με το android σε σχεση με τα wm10 πραγματικα με ξεπερνα , για το android μιλαμε που μπορεις να το πλασεις οπως θελεις και να κανεις οτι θελεις..

Μονο τα Tiles θα λειψουν σε εμενα...βεβαια οποτε λειτουργουσαν σωστα γιατι και αυτα ολο θεματα ειχαν...

Αρα ουτε σκυλος ουτε γατα..ήδη η μεταβαση ειναι πανευκολη..μια χαρα ειμαστε αφου θα εχουμε Ολες τις εφαρμογες της στα αλλα λειτουργικα..

Υπαρχει και επιλογη του Ios για τους πιο περιεργους βεβαια..αλλα εκει ειναι αλλη ιστορια..

Δεν συμφωνώ σε τίποτα,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Ειδικά σε apple...θα πάρω μόνο αν βγει ο ήλιος από δύση!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ σε τίποτα,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Ειδικά σε apple...θα πάρω μόνο αν βγει ο ήλιος από δύση!!! :)

 

Γουστα ειναι αυτα...τι και αν διαφωνεις μαζι μου με android θα αναγκαστεις να καταληξεις και εσυ...αληθεια απο ποτε εχεις να χρησιμοιησεις android και τι συσκευη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γουστα ειναι αυτα...τι και αν διαφωνεις μαζι μου με android θα αναγκαστεις να καταληξεις και εσυ...αληθεια απο ποτε εχεις να χρησιμοιησεις android και τι συσκευη?

 

Κάθε μέρα σχεδόν που κάνω αναβάθμιση στις εφαρμογές του κινητού της γυναίκας μου,ένα οικονομικό Huawei.Βαριέται αφάνταστα τη διαδικασία και το automatic δεν το βάζω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μέρα σχεδόν που κάνω αναβάθμιση στις εφαρμογές του κινητού της γυναίκας μου,ένα οικονομικό Huawei.Βαριέται αφάνταστα τη διαδικασία και το automatic δεν το βάζω.

Tο automatic καλα κανεις και δεν το βαζεις...σε κανενα λειτουργικο βασικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...