Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

updatE:

απεγκατασταση της εφαρμογης interop unlock και soft reset του κινητου, δεν διορθωσε το προβλημα της αναλητικης προβολης φακελων της μνημης του κινητου στον υπολογιστη.

 

Μάλλον κάτι πείραξες στο interop και σου δείχνει όλους τους φακέλους. ξαναεγκατέστησε το και κοίταξε τα tweaks που ενεργοποίησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον , αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο στα tweaks.

 

σκεφτομαι, μιας που εφτασα πλεον στην latest fast, να του κανω μια επαναφορα του τηλεφωνου, και λογικα, θα διορθωθει και θα φαινεται πλεον ως 1020 και παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον , αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο στα tweaks.

 

σκεφτομαι, μιας που εφτασα πλεον στην latest fast, να του κανω μια επαναφορα του τηλεφωνου, και λογικα, θα διορθωθει και θα φαινεται πλεον ως 1020 και παλι.

Αν κανεις επαναφορά οι αλλαγές στο μητρώο θα επανέρθουν στα defaults, αν δεν κάνω λάθος!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι λέει το mspoweruser μάλλον είμαστε στο τέλος του δρόμου και πρέπει σε κάποια φάση να την κάνουμε για αλλού Λάθος εταιρεία βρήκαμε να υποστηρίξουμε...

 

https://mspoweruser.com/microsofts-10q-sec-filing-confirms-investment-windows-phone-ended/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι λέει το mspoweruser μάλλον είμαστε στο τέλος του δρόμου και πρέπει σε κάποια φάση να την κάνουμε για αλλού Λάθος εταιρεία βρήκαμε να υποστηρίξουμε...

 

https://mspoweruser.com/microsofts-10q-sec-filing-confirms-investment-windows-phone-ended/

Κ έλεγα θα σπάσει κάποιος την σιωπή!!!:) Βασικά στο ερώτημα...Οπως έχω ξαναπεί κ έτσι να είναι,ευχαριστούμε έως εδώ κ πάμε σε...zer phone!!! Κ για πιο σοβαρά, αυτό που μου κάνει εντύπωση τεράστια αν ρίξει πλήρως λευκή πετσέτα. Σε ένα κόσμο που κ τα βρέφη έχουν κινητό πως αφήνεις τέτοια πίττα έστω κ στο 0.5% ...Τεράστιο λάθος,μεγαλύτερο κ από αυτά που ασχολούνται οι γνωστοί άγνωστοι...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν το καλύτερο λειτουργικό, που στην ουσία είναι και η πηγή των περισσότερων universal εφαρμογών σε PC, XBOX, κτλ και το πετάνε στο σκουπίδια. Τι να πω ρε Nadella , έχεις καταντήσει την Microsoft έναν κερδοφόρο οργανισμό αλλά χωρίς fanbase. Η microsoft είναι η IBM της σύγχρονης εποχής. Κερδοφορα μεν αλλά χωρίς πελατολόγιο λιανικής παρά μόνο εταιρείες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ έλεγα θα σπάσει κάποιος την σιωπή!!! :) Βασικά στο ερώτημα...Οπως έχω ξαναπεί κ έτσι να είναι,ευχαριστούμε έως εδώ κ πάμε σε...zer phone!!! Κ για πιο σοβαρά, αυτό που μου κάνει εντύπωση τεράστια αν ρίξει πλήρως λευκή πετσέτα. Σε ένα κόσμο που κ τα βρέφη έχουν κινητό πως αφήνεις τέτοια πίττα έστω κ στο 0.5% ...Τεράστιο λάθος,μεγαλύτερο κ από αυτά που ασχολούνται οι γνωστοί άγνωστοι...

Ωπ..τι διαβαζω εδω? Αμα πεταξες και εσυ <<την πετσετα αισιοδοξιας που κραταγες>> τοτε τι να πω..μαλλον τελικα οι γνωστοι αγνωστοι βλεπαν λιγο καλυτερα απο εσενα το  μελλον ..

Δεν πειραζει ομως..Androids MS Editions με τα ντουνια και ολα θα πανε καλα!!

Έχουν το καλύτερο λειτουργικό, που στην ουσία είναι και η πηγή των περισσότερων universal εφαρμογών σε PC, XBOX, κτλ και το πετάνε στο σκουπίδια. Τι να πω ρε Nadella , έχεις καταντήσει την Microsoft έναν κερδοφόρο οργανισμό αλλά χωρίς fanbase. Η microsoft είναι η IBM της σύγχρονης εποχής. Κερδοφορα μεν αλλά χωρίς πελατολόγιο λιανικής παρά μόνο εταιρείες.

Τα λεγαμε περσι βρε παιδια...αλλα εκει εσεις..

Ο Nadella εκοψε τα παντα απο πορους και ελπιδες στα wm10...και υπηρχαν μεγαλες διαφωνιες απο τα μεγαλα κεφαλια εκει μεσα..Τι να κανει και η ερμη η Dona με 2 βοηθους devs και καθολου υποστηριξη? Κριμα γιατι το λειτουργικο ηταν υποσχομενο παρα πολλα..πφφφ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε μια ματιά και στην παρακάτω συζήτηση, στα σχόλια του εν λόγω link.

Πάντως ακόμη και αν σταματήσει το κομμάτι του mobile, με την πρώτη ευκαιρία που θα βγάλει κάτι σχετικό, εγώ πιθανότατα θα είμαι απο αυτούς που θα επιστρέψουν (αν μέχρι τότε έχω φύγει απο την πλατφόρμα). Είναι το μοναδικό os που με βόλεψε τόσο πολύ σε mobile, ever.

 

Μεταξύ μας...πιστεύω ότι ετοιμάζονται να ανοίξουν κάποια άλλη πόρτα. Δεν αφήνεις το mobile έτσι απλά.


Τα λεγαμε περσι βρε παιδια...αλλα εκει εσεις..

Ο Nadella εκοψε τα παντα απο πορους και ελπιδες στα wm10...και υπηρχαν μεγαλες διαφωνιες απο τα μεγαλα κεφαλια εκει μεσα..Τι να κανει και η ερμη η Dona με 2 βοηθους devs και καθολου υποστηριξη? Κριμα γιατι το λειτουργικο ηταν υποσχομενο παρα πολλα..πφφφ

 

Αν δεν είχες κάνει κανένα Post το προηγούμενο 3μηνο, θα ήμουν σίγουρος ότι είσαι manager rugby.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα είναι τι θα γινει στο μελλον με το λειτουργικο? 

Κανενα σχολιο για το πως παει η 251 δεν ακουσα.

Αυτό δεν πρεπει να μας ενδιαφερει εμας που εχουμε windows?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα είναι τι θα γινει στο μελλον με το λειτουργικο?

Κανενα σχολιο για το πως παει η 251 δεν ακουσα.

Αυτό δεν πρεπει να μας ενδιαφερει εμας που εχουμε windows?

Εμένα λάθος με ανέλυσες...ότι έλεγα,λέω!:)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...