Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

biocentrism_bookCover.jpg

 

Διαβάζετε το εύκολα το συγκεκριμένο; (όσο εύκολα μπορεί να διαβαστεί το συγκεκριμένο topic)

Μόνο από εξωτερικό μπορούμε να το προμηθευτούμε; Εντός συνόρων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζετε το εύκολα το συγκεκριμένο; (όσο εύκολα μπορεί να διαβαστεί το συγκεκριμένο topic)

Μόνο από εξωτερικό μπορούμε να το προμηθευτούμε; Εντός συνόρων;

 

http://www.public.gr/product/books/english/natural-science/popular-science/biocentrism/prod8011776pp/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαβάσει κανείς το "Περί Συγγραφής" του Stephen King στα ελληνικά? Το έχω διαβάσει στα αγγλικά και απλώς αναρωτιόμουν για το αν έχουν κάνει καλή μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαβάσει κανείς το "Περί Συγγραφής" του Stephen King στα ελληνικά? Το έχω διαβάσει στα αγγλικά και απλώς αναρωτιόμουν για το αν έχουν κάνει καλή μετάφραση.

Μακρόπουλος, πολύ παραγωγικός ο μεταφραστής, αλλά δεν έχω διαβάσει τη μετάφραση για να σου πω.

 

Είσαι σίγουρη ότι θα το βρεις στα βιβλιοπωλεία; Φαίνεται παντού εξαντλημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρόπουλος, πολύ παραγωγικός ο μεταφραστής, αλλά δεν έχω διαβάσει τη μετάφραση για να σου πω.

 

Είσαι σίγουρη ότι θα το βρεις στα βιβλιοπωλεία; Φαίνεται παντού εξαντλημένο.

 

Ναι, το είδα κι εγώ. Θα ρίξω μια ματιά σε μικρά βιβλιοπωλεία σε περίπτωση που τους έχει μείνει. Δεν είναι ότι καίγομαι να το αγοράσω σύντομα μιας και έχω την επιλογή της αγγλικής έκδοσης. Απλώς αναρωτιόμουν για τη μετάφραση. Ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το είδα κι εγώ. Θα ρίξω μια ματιά σε μικρά βιβλιοπωλεία σε περίπτωση που τους έχει μείνει. Δεν είναι ότι καίγομαι να το αγοράσω σύντομα μιας και έχω την επιλογή της αγγλικής έκδοσης. Απλώς αναρωτιόμουν για τη μετάφραση. Ευχαριστώ πολύ πάντως :)

 

Εδώ δείχνει πως είναι διαθέσιμο. Ελπίζω να είσαι τυχερή και να είναι όντως στις αποθήκες τους.

 

http://www.books-in-greek.gr/booksingreek/product.asp?pf_id=105033&pr_type=outer&ref=bestprice.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζετε το εύκολα το συγκεκριμένο; (όσο εύκολα μπορεί να διαβαστεί το συγκεκριμένο topic)

Μόνο από εξωτερικό μπορούμε να το προμηθευτούμε; Εντός συνόρων;

 

ακόμα δεν αξιώθηκα να πάω να το πάρω. μόλις το διαβάσω θα σου πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαβάσει κανείς το "Περί Συγγραφής" του Stephen King στα ελληνικά? Το έχω διαβάσει στα αγγλικά και απλώς αναρωτιόμουν για το αν έχουν κάνει καλή μετάφραση.

 

Δεν έχω διαβάσει το ξένο, αλλά το εληνικό που το έχω διαβάσει νομίζω είναι μια χαρά.

 

Εντάξει, είναι και σε απλή καθημερινή γλώσσα γραμμένο, δεν είναι μυθιστόρημα.

 

Το ευχαριστήθηκα αυτό το βιβλίο και γέλασα σε αρκετές στιγμές με αυτά που λέει όπως τα λέει ο king.

 

(από όσο βλέπω σε μια ελληνική ομάδα στο fb για τον king, θεωρείται ψιλοδύσκολο να βρεθεί πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...