Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, Ptolemaios1 είπε

υπάρχει σελίδα που πουλάει φθηνά βιβλία στα Αγγλικά?

θυμάμαι σε μια φάση το Public τα έδινε 2-3 ευρώ

Ναι έχει το public κάποια με 3-5 ευρώ αν κοιτάξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Millennium είπε

Ναι έχει το public κάποια με 3-5 ευρώ αν κοιτάξεις..

αυτα που με ενδαφερουν,βιβλία οικονομικών τα έχει ακριβα σε τιμες Αμαζον

γραψτε αν βρειτε καποιο άλλο βιβλιοπωλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ptolemaios1 είπε

αυτα που με ενδαφερουν,βιβλία οικονομικών τα έχει ακριβα σε τιμες Αμαζον

γραψτε αν βρειτε καποιο άλλο βιβλιοπωλειο

Τα βιβλία οικονομικών είναι συνήθως ακριβά, βρισκεις τόσο φθηνά; Δε ξέρω.

Δες και εδώ μήπως βρεις κάποιο https://www.bookdepository.com/search?searchTerm=Economics&searchSortBy=&category=&price=low&availability=&searchLang=123&format=

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το book depository δυστυχώς κλείνει. Φαίνεται ότι η amazon κάνει τεράστιες περικοπές πλέον χωρίς να πουλάει τις επιχειρήσεις απλά τις κλείνει (το ίδιο συνέβη και με το dpreview πριν λίγες ημέρες).

https://www.bookdepository.com/closure

Τι άλλες επιλογές έχουμε πια για να αγοράζουμε ξενόγλωσσα βιβλία;

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pallisi είπε

Το book depository δυστυχώς κλείνει. Φαίνεται ότι η amazon κάνει τεράστιες περικοπές πλέον χωρίς να πουλάει τις επιχειρήσεις απλά τις κλείνει (το ίδιο συνέβη και με το dpreview πριν λίγες ημέρες).

https://www.bookdepository.com/closure

Τι άλλες επιλογές έχουμε πια για να αγοράζουμε ξενόγλωσσα βιβλία;

https://www.alibris.com/
https://www.medimops.de/buecher-englische-buecher-C052044011/

Επεξ/σία από tsipizic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pallisi είπε

Το book depository δυστυχώς κλείνει. Φαίνεται ότι η amazon κάνει τεράστιες περικοπές πλέον χωρίς να πουλάει τις επιχειρήσεις απλά τις κλείνει (το ίδιο συνέβη και με το dpreview πριν λίγες ημέρες).

https://www.bookdepository.com/closure

Τι άλλες επιλογές έχουμε πια για να αγοράζουμε ξενόγλωσσα βιβλία;

Blackwells (δωρεάν έξοδα αποστολής)

Επεξ/σία από wizzy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yannis27gr είπε

Ανακάλυψα (με αρκετή καθυστέρηση) τη σειρά βιβλίων του Jo Nesbo με τον ντετέκτιβ Χάρι Χόλε.  Απλά εκπληκτικά.

Θα έχεις να ασχολείσαι και το κάθε μυθιστόρημα με τον Χόλε γίνεται και σκοτεινότερο, καλύτερο όσο κυνηγάει τους δαίμονες του. Για μένα η σειρά σταματάει στο προτελευταίο βιβλίο της, έχει το ιδανικό φινάλε για τον Χόλε και το τελευταίο βιβλίο μάλλον γράφτηκε από πίεση των εκδοτών για να γραφεί, Σταμάτα το εκεί. (θεωρώ αυτονόητο ότι αφού τον ξεκίνησες θα σε τραβήξει ως το τέλος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Θα έχεις να ασχολείσαι και το κάθε μυθιστόρημα με τον Χόλε γίνεται και σκοτεινότερο, καλύτερο όσο κυνηγάει τους δαίμονες του. Για μένα η σειρά σταματάει στο προτελευταίο βιβλίο της, έχει το ιδανικό φινάλε για τον Χόλε και το τελευταίο βιβλίο μάλλον γράφτηκε από πίεση των εκδοτών για να γραφεί, Σταμάτα το εκεί. (θεωρώ αυτονόητο ότι αφού τον ξεκίνησες θα σε τραβήξει ως το τέλος)

Το πιο ενδιαφέρον είναι ότι δεν έχει πραγματικούς δαίμονες. Δεν είναι δηλαδή ότι έπεσε θύμα κακοποίησης μικρός και βρηκε διέξοδο στο ποτό. Σύμφωνα με το συγγραφέα μεγάλωσε σε μια τυπική μεσοαστική οικογένεια με γονείς εκπαιδευτικούς.

Ξεκίνησα με το Νέμεσις και ακολούθησε το Αστέρι του Διαβόλου. Να σταματήσω εδώ προσωρινά για να διαβάσω τα 3 προηγούμενα ή να τα αγνοήσω και να συνεχίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι θέλεις, από την άποψη ότι δεν έχει κρυμμένα στοιχεία, στα προηγούμενα που θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις τα επόμενα. έχεις δεί ήδη τους χαρακτήρες που έχουν παρουσιαστεί, καλό θα ήταν από τώρα και στο εξής να ακολουθήσεις την σειρά τους. Στα προηγούμενα όποτε έχεις όρεξη. Και τα εκτός της σειράς του είναι πολύ καλά όπως και οι 2 τελευταίες συλλογές με ιστορίες. (ναι, τα έχω διαβάσει όλα για ενήλικες,  μου έχει ξεφύγει μόνο ένα που το σκοπεύω κάποια στιγμή).

 Εμένα η γνωριμία μου έγινε αφού είχα δει μια ταινία με το  "Κυνηγός Κεφάλων" και από εκεί μετά ξεκίνησα να διαβάζω Nesbo. 

Επεξ/σία από Conan2046
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, εξαιρετικές προτάσεις! 

Το τελευταίο διάστημα διαβάζω το ¨Το πρόβλημα Σπινόζα¨ που έπεσε στα χέρια μου τυχαία και έχω ενθουσιαστεί! Εξαιρετικό βιβλίο.

Ήθελα, να ρωτήσω εσάς που διαβάζετε μέσω ebook reader ελληνικά βιβλία, απο που τα προμηθεύεστε; Νέος στο χώρο και τα βρίσκω σκούρα.

Βρήκα τα πρώτα 3 βιβλία του Nesbo απο την NLG (National Library of Greece) και τα κατέβασα σε epub δωρεάν για όποιον ενδιαφέρεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2023 στις 2:03 ΜΜ, toutsos είπε

Ήθελα, να ρωτήσω εσάς που διαβάζετε μέσω ebook reader ελληνικά βιβλία, απο που τα προμηθεύεστε; Νέος στο χώρο και τα βρίσκω σκούρα.

Βρήκα τα πρώτα 3 βιβλία του Nesbo απο την NLG (National Library of Greece) και τα κατέβασα σε epub δωρεάν για όποιον ενδιαφέρεται.

Προσπαθώ να κάνω λογαριασμό στην Εθνική Βιβλιοθήκη για να κατεβάσω τα βιβλία αλλά το σύστημα αρνείται να μου στείλει το ΡΙΝ. Μήπως σου είναι εύκολο να μου στείλεις αυτά που κατέβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eντύπωση μου κάνει, τα βιβλία του Νέσμπο, που έχουν εκδότη στην Ελλάδα με αποκλειστική σύμβαση, χρυσοπληρωμένη, διατίθενται δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...