Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

Και εγώ σε αναζήτηση ναργιλέ.

Έχω έναν κλασσικό αιγυπτιακό αλλα ψάχνω κάτι σε μικρότερο μέγεθος κυρίως λόγο έλλειψης χώρου 

αλλα και για να έχω την δυνατότητα της εύκολης μεταφοράς. 

Επίσης ενδιαφέρομαι για πήλινο γιατί έχω το κλασσικό που έχουν όλοι οι ναργιλέδες νομίζω.

Εννοείται όσο πιο οικονομικά γινεται.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, no_freak είπε

Καλημέρα.

Και εγώ σε αναζήτηση ναργιλέ.

Έχω έναν κλασσικό αιγυπτιακό αλλα ψάχνω κάτι σε μικρότερο μέγεθος κυρίως λόγο έλλειψης χώρου 

αλλα και για να έχω την δυνατότητα της εύκολης μεταφοράς. 

Επίσης ενδιαφέρομαι για πήλινο γιατί έχω το κλασσικό που έχουν όλοι οι ναργιλέδες νομίζω.

Εννοείται όσο πιο οικονομικά γινεται.

Ευχαριστώ

 

45 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

να ξεκωλησω το γυαλι καιν α το κολήσω αλλου ? ειναι βιδωτο γυαλι... ε μαλλον ειναι επωνυμη γτ ειναι μεγαλη και καλοί και οι 2 (ιδιοι ειναι ) αλλα ουτε θυμαμε μαρκα κλπ γτ είχε χρονια πριν π εκανα και τωρα π ειδα το τοπικ ψηθηκα ..

αμα μπορειτε θελω να μου προτινετε καποις καλες γευσεις + καρβουνακια.. και ακομα κ καναν αργυλε γυρο στην τιμη 40-70 κ παραπανω εαν αξίζει...

επισης εχω εναν σακο με κανα 6-7 γυαλες καμια 10αρα παπαδες , σωληνες καλαμια κλπ θελω ν καθαρισω κ να δω πια κανουν πια οχι..

εχω εναν αργυλε δρακο με 2 λουλαδες (στα χερια του ) αλλα εκεινος απο οτι θυμαμε πιο πολυ διακοσμιτικος παρα πρακτικος ειναι ... λιγο τον ειχα δοκιμασει γτ ειχα καλυτερους.. καλα για 2-3 ατομα καλα ειναι εμεις αραζαμε κανα 7-8 ατομα και στηναμε κανα 2 αργυλεδες (6 καλαμια δλδ) ..

Να ξεκολλήσεις το δακτύλιο που βιδώνει από την παλιά σου γυάλα και να τον κολλήσεις σε καινούργια γυάλα. Αν βρεις κάτι που να βολεύει σε μέγεθος. Επίσης αν είναι επώνυμος, δες λίγο γύρω από το σώμα του αν υπάρχει κάποιο λογότυπο ώστε να αναγνωρίσεις τη μάρκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mitsoszn είπε

Να ξεκολλήσεις το δακτύλιο που βιδώνει από την παλιά σου γυάλα και να τον κολλήσεις σε καινούργια γυάλα. Αν βρεις κάτι που να βολεύει σε μέγεθος. Επίσης αν είναι επώνυμος, δες λίγο γύρω από το σώμα του αν υπάρχει κάποιο λογότυπο ώστε να αναγνωρίσεις τη μάρκα. 

το δαχτυλιδη στο σωληνα εαν θυμαμε καλα παει νομιζω μαζι με το σωμα ειναι ολο 1 μεταλικο.. και εκει πανω εαν θυμαμε καλα εχει και ττις βασεις με για τα στομια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, no_freak είπε

Καλημέρα.

Και εγώ σε αναζήτηση ναργιλέ.

Έχω έναν κλασσικό αιγυπτιακό αλλα ψάχνω κάτι σε μικρότερο μέγεθος κυρίως λόγο έλλειψης χώρου 

αλλα και για να έχω την δυνατότητα της εύκολης μεταφοράς. 

Επίσης ενδιαφέρομαι για πήλινο γιατί έχω το κλασσικό που έχουν όλοι οι ναργιλέδες νομίζω.

Εννοείται όσο πιο οικονομικά γινεται.

Ευχαριστώ

Χθες αγόρασα έναν μικρό ναργιλέ. Τον Al-Mani Pure. Πολύ πρακτικός για μεταφορά καθώς το μέγεθος του είναι 25cm και διαθέτει τσαντούλα. Στα τεστ που έκανα σε συνδυασμό με μπολ στυλ Samsaris Vitria 2 και διαχειριστή θερμότητας για τα κάρβουνα, μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλός. Βέβαια μετά από κάθε session θέλει αλλαγή το νερό, καθώς έχει πολύ μικρή περιεκτικότητα νερού. Αντοχή στον χρόνο δεν ξέρω αν έχει, άλλα η γεύση είναι καθαρή και το τράβηγμα είναι αεράτο καθώς έχει diffuser στο κάτω μέρος του κεντρικού σωλήνα. Η τιμή του είναι στα 50 ευρώ. Το μπολ μου κόστισε 12 ευρώ και ο διαχειριστής άλλα 12. Για πολλά χρόνια κάπνιζα με Kaya pn330. Μικρός, πρακτικός και γενικά πολύ καλός. Τον είχα πάρει από Γερμανία στα 35 ευρώ. Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει ακόμα. Αν και νομίζω ότι αντίστοιχους ναργιλέδες έβγαζε η MYA και η AMY. 

15490131314442142407594665259234.jpg

5 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

το δαχτυλιδη στο σωληνα εαν θυμαμε καλα παει νομιζω μαζι με το σωμα ειναι ολο 1 μεταλικο.. και εκει πανω εαν θυμαμε καλα εχει και ττις βασεις με για τα στομια 

Βγάλε μία φώτο τη γυάλα και το σώμα του ναργιλέ ξεχωριστά, για να δούμε πως είναι. Ίσως έτσι μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Και δες γύρω από το ναργιλέ αν έχει κάποιο λογότυπο ώστε να βρεις απευθείας ανταλλακτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mitsoszn είπε

Χθες αγόρασα έναν μικρό ναργιλέ. Τον Al-Mani Pure. Πολύ πρακτικός για μεταφορά καθώς το μέγεθος του είναι 25cm και διαθέτει τσαντούλα. Στα τεστ που έκανα σε συνδυασμό με μπολ στυλ Samsaris Vitria 2 και διαχειριστή θερμότητας για τα κάρβουνα, μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλός. Βέβαια μετά από κάθε session θέλει αλλαγή το νερό, καθώς έχει πολύ μικρή περιεκτικότητα νερού. Αντοχή στον χρόνο δεν ξέρω αν έχει, άλλα η γεύση είναι καθαρή και το τράβηγμα είναι αεράτο καθώς έχει diffuser στο κάτω μέρος του κεντρικού σωλήνα. Η τιμή του είναι στα 50 ευρώ. Το μπολ μου κόστισε 12 ευρώ και ο διαχειριστής άλλα 12. Για πολλά χρόνια κάπνιζα με Kaya pn330. Μικρός, πρακτικός και γενικά πολύ καλός. Τον είχα πάρει από Γερμανία στα 35 ευρώ. Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει ακόμα. Αν και νομίζω ότι αντίστοιχους ναργιλέδες έβγαζε η MYA και η AMY. 

15490131314442142407594665259234.jpg

Βγάλε μία φώτο τη γυάλα και το σώμα του ναργιλέ ξεχωριστά, για να δούμε πως είναι. Ίσως έτσι μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Και δες γύρω από το ναργιλέ αν έχει κάποιο λογότυπο ώστε να βρεις απευθείας ανταλλακτικά. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αντιγραφή του oduman μοιάζει και έχουν και παρόμοια τιμή. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά είναι όντως μικρός!

Από ποιότητα; Το γυαλί είναι χοντρό και οι σωλήνες ανοξείδωτοι?

Ίσως σε κάτι λίγο μεγαλύτερο σαν αυτά; Είναι γνωστή μάρκα;

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/el-badia-c1-black/

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/el-badia-shisha-celeste-x3-black/

Επεξ/σία από no_freak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, no_freak είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αντιγραφή του oduman μοιάζει και έχουν και παρόμοια τιμή. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά είναι όντως μικρός!

Από ποιότητα; Το γυαλί είναι χοντρό και οι σωλήνες ανοξείδωτοι?

Ίσως σε κάτι λίγο μεγαλύτερο σαν αυτά; Είναι γνωστή μάρκα;

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/el-badia-c1-black/

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/nargiledes/mikroi-nargiledes/el-badia-shisha-celeste-x3-black/

Από E-shisha που κοιτάς κι εσύ τον αγόρασα χθες. Έχω τον μεγάλο Oduman n2. Προσωπικά δε μου άρεσε και πολύ. Για τον El-Badia c1 πήγαινα κι εγώ, ή για τον Kaya el keyif 330. Εκεί μου πρότειναν τον Al-Mani. Εμφανισιακά είναι σχεδόν ίδιος με Oduman n2 travel, αλλά μου είπαν ότι είναι καλύτερος. Είχα αμφιβολίες κι έτσι μου τον άναψε και τον δοκίμασα. Μου άρεσε! Το γυαλί είναι χοντρό και ο κεντρικός σωλήνας ανοξείδωτος. Φέρνει καθαρή γεύση και καλό ντουμάνι. Επίσης μου άρεσε πολύ ο καπνός Panorama μέντα που έβαλαν. Γι αυτό και ψάχνω αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βρω σε λογικές τιμές γιατί εκεί δυστυχώς είναι φαρμακείο, ίσως λόγο φορολογίας και υπερκέρδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστώ πολύ για τς συμβουλές σας μ βοήθησαν πολύ!! 

Κατι αλλο έκανα ναργιλέ σ ένα μαγαζί κ ρώτησα τν γεύση κ μ είπε ειναι adalya premium tabacco ξέρει κανείς π μπορώ να βρω τέτοια γεύση γτ απ όσο έψαξα μόνο εξωτερικό εχει κ δν στέλνουν 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συναγωνιστες,

σκεφτομαι να αγορασω τον hydrex h3 αλλα στην ιδια τιμη μου προτειναν τον amy deluxe diamond. η αληθεια πως οπτικα μαρεσει πολυ περισσοτερο ο hydrex αλλα εχω καποιες αμφιβολιες οσον αφορα την "πλαστικουρα" που ενδεχομενως βγαζει.τι γνωμη εχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γευση αμφιβάλλω να σου αφήνει και αν το κάνει θα είναι μόνο στην πολύ αρχή. το θέμα είναι ότι καποιοι έχουν πει ότι αργότερα ξεκολλάνε τα κομμάτια του. ίσως είναι θέμα φροντίδας δεν ξέρω. λογικά πάντως ο amy θα βγάλει παραπάνω χιλιόμετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας έχω αγοράσει αυτόν τον Ναργιλέ εδώ πείτε μου την γνώμη σας. Επίσης ψάχνω καπνό όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα στο νήμα για ένα παιδί που έφτιαχνε μικρούς ναργιλέδες από μπουκάλια αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα.

Έχει αγοράσει κάποιος να μας πει γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, no_freak είπε

Κάπου διάβασα στο νήμα για ένα παιδί που έφτιαχνε μικρούς ναργιλέδες από μπουκάλια αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα.

Έχει αγοράσει κάποιος να μας πει γνώμη?

Αυτόν λες facebook.com/profile.php?id=719560734749746

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...