Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, SkiLopSaRo είπε

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος να μου πει πόση ποσότητα καπνού μπορεί να μεταφέρει κάποιος αεροπορικώς απο Αμερική προς Ελλάδα;

Κανονικά είναι έως 200γρ από τρίτες χώρες όπως οι ΗΠΑ. Αν όμως η πτήση σ έρθει για Ελλάδα με ανταπόκριση μέσω μιας χώρας στην Ε.Ε. τότε όταν φτάσεις στην Ελλάδα το όριο ουσιαστικά θα ναι 1 κιλό ή χωρίς όριο μιας και δεν υπάρχει τελωνείο να σε ελέγξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Κανονικά είναι έως 200γρ από τρίτες χώρες όπως οι ΗΠΑ. Αν όμως η πτήση σ έρθει για Ελλάδα με ανταπόκριση μέσω μιας χώρας στην Ε.Ε. τότε όταν φτάσεις στην Ελλάδα το όριο ουσιαστικά θα ναι 1 κιλό ή χωρίς όριο μιας και δεν υπάρχει τελωνείο να σε ελέγξει!

Όταν όμως φτάση η πτήση στην Ε.Ε χώρα της ανταπόκρισης εκει δεν θα ελεγχθεί η ποσότητα ώστε να ανταποκρίνεται στα εως 200γρ. Το συγκεκριμένο δεν οριο ισχύει καθολικά για ολες τις χωρες της Ε.Ε;

Επεξ/σία από SkiLopSaRo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SkiLopSaRo είπε

Όταν όμως φτάση η πτήση στην Ε.Ε χώρα της ανταπόκρισης εκει δεν θα ελεγχθεί η ποσότητα ώστε να ανταποκρίνεται στα εως 200γρ. Το συγκεκριμένο δεν οριο ισχύει καθολικά για ολες τις χωρες της Ε.Ε;

Εγώ προσωπικά που μου έχουν φέρει 4 φορές τα τελευταία 3 χρονια πάντα κιλό έπαιρνα και δεν ασχολήθηκε κανείς. Ακόμη και την τελευταία φορά που ήρθε ένα φιλαράκι μου μέσω Κωνσταντινούπολης στο τελωνείο απλα πέρασε απ' την πύλη δίπλα στον τελωνειακό που ήταν για εντός Σένγκεν και δε του είπε κανείς τπτ! Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το πετύχεις αυτό κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά! Είναι νέος στο forum αλλά όχι στο ναργιλέ! Κάνω περίπου 4 χρόνια και έχω εντρυφήσει αρκετά! Μέχρι που χθες είδα κάτι για πρώτη φορά! Μου έφερε ένας φίλος  1 Kg Al Fakher Φράουλα που δεν ήθελε, κλειστό. Τον άνοιξα χθες να φτιάξω τον απογευματινό μου ναργιλέ και μέσα αντί να δω τον κλασικό καπνό που μοιάζει με μαρμελάδα (😂) είδα ολόκληρα κομμάτια κομμένων φύλλων μέχρι και κοτσάνια (του καπνού?), δεν πτοήθηκα έφτιαξα το ναργιλέ μου, και είχα ικανοποιητικό καπνό, ωραία αίσθηση αλλά καθόλου μα καθόλου γεύση και ξενέρωσα! Ξέρει κανείς σας αν πρόκειται για κάποιο συγκεκριμένο είδος καπνού ή αν πρέπει να τον χειριστώ διαφορετικά; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Επισυνάπτω φωτογραφία της συσκευασίας μήπως βοηθήσει! 

836_525529133.jpg

Επεξ/σία από itstonykris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχει δοκιμασει κανεις κατι γευσεις απο το profitstore που λεγονται irsa rainbow? μου φαινονται σχετικα φθηνα σε σχεση με αλλα μαγαζι νομιμα με τιμη 12 ευρω τα 100γρ...αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Al fakher δυστυχώς λόγω κίνησης έχει πολλές απομιμήσεις. Μπορεί να κρατάς στα χέρια σου μια 😕

Ο Irsa κατά την προσωπική μου άποψη δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Για την ακρίβεια δεν είναι καθόλου καλό υποκατάστατο.

Αν θέλεις κάτι άλλο από καπνό δοκίμασε κάτι άλλο όπως πέτρες αν και ούτε αυτές με συγκινούν.

Κατά τη γνώμη μου αν είναι να κάνεις ναργιλέ κάνε ναργιλέ... Αν θες απλά γεύση δοκίμασε ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς νικοτίνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, morfin είπε

Ο Al fakher δυστυχώς λόγω κίνησης έχει πολλές απομιμήσεις. Μπορεί να κρατάς στα χέρια σου μια 😕

Ο Irsa κατά την προσωπική μου άποψη δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Για την ακρίβεια δεν είναι καθόλου καλό υποκατάστατο.

Αν θέλεις κάτι άλλο από καπνό δοκίμασε κάτι άλλο όπως πέτρες αν και ούτε αυτές με συγκινούν.

Κατά τη γνώμη μου αν είναι να κάνεις ναργιλέ κάνε ναργιλέ... Αν θες απλά γεύση δοκίμασε ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς νικοτίνη. 

Πιο πολυ για να δοκιμαζω γευσεις...εχω παρει απο εναν γνωστο μου ενα κιλο διπλο μηλο αλ φακερ απο αιγυπτο μου την εφερε και την εχω κανα χρονο...απλα δεν βρισκω μαγαζι να αγορασω τιποτα καινουριο η κατι διαφορετικο...πχ βλεπω στην αμερικη κατι περιεργες γευσεις και με πιανει η περιεργεια να δοκιμασω καμια καινουρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια  απο ελλαδα βρισκουμε κατα καιρους al fakher ,διαβαζετε ολα τα νηματα☺☺ευχαριστως να εξυπηρετησω ,σε αλ φαχερ και πανοραμα που βρισκω 4,5 γευσεις.οσο για το feedback για πανοραμα,κατ εμε το ροδακινο,πορτοκαλι ,ακομα και μεντα ,σταφυλλι ειναι καλυτερα απο alfakher

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα..

Δε γνωρίζω αν κάνω σωστά που το ποστάρω εδώ, οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

Έχω στην κατοχή μου έναν Amy Deluxe ss10 little hammer με διάφανη γυάλα και έναν Steamulation Prime με λευκή γυάλα.

Ο πρώτος αγοράστηκε στις 4/7/19 και έχω κάνει συνολικά 7 φορές (sessions), ενώ ο δεύτερος αγοράστηκε στις 2/8/19 και έχω κάνει συνολικά 3 φορές (sessions).
Και οι δύο διατίθενται προς πώληση σε άριστη κατάσταση (Οι χρήσεις τους έγιναν αποκλειστικά με καπνό γεύση Μέντα, και φυσικά μετά από κάθε session γινόταν σχολαστικό καθάρισμα). Οι τιμές αγοράς τους όταν ήταν καινούργιοι:
110 ευρώ ο Amy και 235 ευρώ ο Steamulation.

Φυσικά θα πωληθούν σε αισθητά μειωμένες τιμές με τα κουτιά τους και ότι παρελκόμενα περιείχε ο καθένας.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο μαγαζί που να έχει αξιόλογα καρβουνάκια και γεύσεις στην Αθήνα ? Και ποιες μάρκες είναι καλές από το καθένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2019 στις 1:51 ΜΜ, George gas είπε

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο μαγαζί που να έχει αξιόλογα καρβουνάκια και γεύσεις στην Αθήνα ? Και ποιες μάρκες είναι καλές από το καθένα ?

Black coco από e-shisha.gr, Καλογρεζης 7 ΧΑΛΑΝΔΡΙ. 

Ενα από τα καλύτερα αν όχι τα καλύτερα αυτή την στιγμή στην Ευρώπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...