Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/12/2019 στις 9:25 ΜΜ, treybal είπε

Ο Matt pear είναι δεν είναι στα επίπεδα του alpha σε καμία περίπτωση, είναι ένας ναργιλές με cool εξαερισμό και τπτ άλλο. Δεν βγάζει τις γεύσεις ωραία, αν χρησιμοποιείτε νερό από τη βρύση λόγω αλάτων κάνει αναρωφιση και σου γυρνάει το νερο τέλος οι μαγνήτες χαλάνε σχετικά γρήγορα.

Ο alpha βγαίνει και το Κ μοντέλο που είναι πιο ψηλό αν σε χαλάει το μέγεθος. Προσωπικά για το σπίτι άποψη μου είναι ότι μετράει το μέγεθος να μην είναι πολύ μεγάλο

Σωστος ο παιχτης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, virginkiller είπε

δοκίμασε να γεμίσεις το βάζο με σόδα μπόλικο ζεστο νερό και αφού συνδέσεις το ναργιλέ βάλε ξύδι να κάνει αντίδραση να γεμίσει αφρούς μέχρι πάνω. όταν σταματήσει πάρε βούρτσα και τρίψε  να φύγει. αν δεν φύγει το βλέπω για σκουριά. υποτίθεται είναι ανοξείδωτο έτσι;

Ανοξείδωτος είναι... Δεν είναι βρωμιά, με τόσο τρίψιμο θα είχε φύγει και στο κάτω μέρος του σωλήνα που βιδώνει με το κεφάλι που είναι έξω έξω και μπορώ να το πιάσω (όπως φαίνεται στην τελευταία φωτογραφία) καταλαβαίνω πως είναι σαγρέ το σίδερο και μάλλον το ίδιο ισχύει και γι'αυτά που φαίνονται πιο μέσα.

Έστειλα μνμ και τις φωτογραφίες στο custom service του el-badia, ελπίζω να απαντήσουν

Αλλιώς θα κάνω αυτό που είπες σαν ύστατη προσπάθεια ή θα ψάξω να βρώ άλλο stem για αντικατάσταση, αλλά δε ξέρω κατά πόσον είναι εφικτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά στον alpha hooka model x neon και στον alpha hookah model x artist collection?ενα 20αρικο διαφορά έχουν αλλά δεν καταλαβαίνω γτ...

και να ρωτήσω ακόμη μια φορά..κάποιος που να έχει δοκιμάσει al-fakher για να προτείνει καλή γεύση??😊Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2019 στις 11:15 ΜΜ, gaurorakomelas είπε

Γα@@@ τα τελωνεια☺ παιδια βρηκα σε καλη τιμη ανταλυα ,οποιος ψηνεται.σε πμ να του πω λεπτομερειες,αλλα μονο κιλα βρηκα.

Φιλαράκι μου 

να σε ρωτήσω τι προέλευση είναι ο καπνός γνωρίζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά στον alpha hooka model x neon και στον alpha hookah model x artist collection?ενα 20αρικο διαφορά έχουν αλλά δεν καταλαβαίνω γτ...

και να ρωτήσω ακόμη μια φορά..κάποιος που να έχει δοκιμάσει al-fakher για να προτείνει καλή γεύση??😊Ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα φίλε, μόνο εμφανισιακά νομίζω έχουν διαφορά. Όσο για al fakher για μένα το Blueberry αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 3:43 ΜΜ, manos_21_ είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά στον alpha hooka model x neon και στον alpha hookah model x artist collection?ενα 20αρικο διαφορά έχουν αλλά δεν καταλαβαίνω γτ...

και να ρωτήσω ακόμη μια φορά..κάποιος που να έχει δοκιμάσει al-fakher για να προτείνει καλή γεύση??😊Ευχαριστω πολυ

Αισθητική διαφορά έχουν μόνο ο artist έχει ζωγραφιές επάνω. Al fakher έχει άπειρες γεύσεις αλλά είναι θέμα γούστου, για αρχή θα σου έλεγα να κάνεις το διπλό μήλο της, Είναι classic αρέσει στους περισσότερους

Στις 18/12/2019 στις 9:55 ΜΜ, stalker96 είπε

Ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα και γνωμες. Προσωπικα θεωρω τον mattpear ανωτερο αν και ισχυει αυτο για τους μαγνητες. Ο cool εξαερισμος δεν ειναι μονο το εφε αστερια αλλα αδειαζει την γυαλα με ενα μετριο ουτε καν μεγαλο φυσημα. Εχει difuser και κατα την γνωμη μου πιο απαλο τραβηγμα απ τους υπολοιπους ρωσσικους. Σε εναν ναργιλε εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να εχει οσο το δυνατον πιο ευκολο τραβηγμα γινεται. Μεχρι στιγμης σε αυτο το κομματι καλυτεροι ναργιλεδες που δοκιμασα και αγορασα εν τελει ειναι της γερμανικης heavensent. Σε αυτο για τα αλατα θα χρειαστει να εμβαθυνεις πιο πολυ γιατι δεν καταλαβα πως τα αλατα του νερου παιζουν ρολο στην αναρωφηση. Σχεδον ολοι οι ναργιλεδες κανουν αναρωφηση αμα βαλεις πολυ νερο. Το δεν βγαζει τις γευσεις ωραια ειναι καθαρα θεμα γουστου επισης. Ρωσικοι ναργιλεδες το πολυ με 200 ευρω. Απο κει και πανω τουλαχιστον απο ελλαδα ειναι καθαρη κερδοσκοπια. Θελω πολυ να παρω εναν matt pear αλλα αρνουμαι να τα σταξω στους ελληνες αντιπροσωπους με 50% πλας δαχτυλακι επι της λιανικης της ρωσσιας. 

Από αυτά που μου λες καταλαβαίνω ότι δεν έχεις δουλέψει τον alpha hookah τα είχες άλλη άποψη σε αυτά που γράφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, treybal είπε

Από αυτά που μου λες καταλαβαίνω ότι δεν έχεις δουλέψει τον alpha hookah τα είχες άλλη άποψη σε αυτά που γράφεις

Εχω καπνισει απο alpha hookah τουλαχιστον καμια 20αρια φορες. Δυστυχως δεν τον εχω σπιτι μου για να εκφερω εμπεριστατωμενη αποψη αλλα απο τις δοκιμες μου μεχρι στιγμης αυτο το πορισμα απορρεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2019 στις 10:40 ΜΜ, pksomething είπε

Ανοξείδωτος είναι... Δεν είναι βρωμιά, με τόσο τρίψιμο θα είχε φύγει και στο κάτω μέρος του σωλήνα που βιδώνει με το κεφάλι που είναι έξω έξω και μπορώ να το πιάσω (όπως φαίνεται στην τελευταία φωτογραφία) καταλαβαίνω πως είναι σαγρέ το σίδερο και μάλλον το ίδιο ισχύει και γι'αυτά που φαίνονται πιο μέσα.

Έστειλα μνμ και τις φωτογραφίες στο custom service του el-badia, ελπίζω να απαντήσουν

Αλλιώς θα κάνω αυτό που είπες σαν ύστατη προσπάθεια ή θα ψάξω να βρώ άλλο stem για αντικατάσταση, αλλά δε ξέρω κατά πόσον είναι εφικτό.

Αν είναι όντως όπως το λες τότε φίλε ο ναργιλές θέλει οπωσδήποτε αλλαγή. Με τι τρόπο πλήρωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2019 στις 1:49 ΜΜ, pksomething είπε

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα και Καλές Γιορτές!!! 

Αποφάσισα να ασχοληθώ και εγώ λίγο με το hobby του ναργιλέ και αγόρασα Black Friday από Γαλλία από το el-badia e-shop τον MVP 360 της Aladin.

Μου στείλανε τον MVP 500 με σπασμένο βάζο και αφού με τα χίλια ζόρια διευθέτησα το θέμα, αποφασίσανε να μου στείλουν νέο βάζο. 

Στο θέμα τώρα. Σήμερα αποφάσισα να τον πλύνω για να είναι έτοιμος για κανένα session εορτών της παρέας και βλέπω το εσωτερικό του επάνω σωλήνα, κολόνα, επάνω stem (όπως θέλετε το λέτε) την εικόνα που επισυνάπτω. Μυρίζει σίδερο και γράσο και όταν έβαλα χαρτί κουζίνας μέσα βγήκε με μαύρα εμφανή σημάδια 

Δε νιώθω άνετα να χρησιμοποιήσω αυτό το ναργιλέ γιατί δε νομίζω να είναι stainless αυτός ο σωλήνας.

Τι μου προτείνετε να κάνω; Και ποια η άποψη σας για τους MVP 

IMG_20191222_133218.jpg

IMG_20191222_133214.jpg

IMG_20191222_133531.jpg

Είναι ξεκάθαρα αστοχία υλικού ζητά αντικατάσταση ντου σωλήνα φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2019 στις 1:41 ΠΜ, virginkiller είπε

Αν είναι όντως όπως το λες τότε φίλε ο ναργιλές θέλει οπωσδήποτε αλλαγή. Με τι τρόπο πλήρωσες;

Με κάρτα είναι πληρωμένος - εξοφλημένος. Έχω στείλει μνμ στη el-badia μαζί με φωτογραφίες και περιμένω απάντηση με λύση. Ελπίζω να μπορούν να στείλουν μόνο το επάνω stem

6 ώρες πριν, treybal είπε

Είναι ξεκάθαρα αστοχία υλικού ζητά αντικατάσταση ντου σωλήνα φίλε

Και εγώ έτσι νομίζω. Έστειλα μνμ στο e-shop της el-badia που το αγόρασα και περιμένω απάντηση. Ελπίζω να κάνουν αντικατάσταση και να μη μου ζητάνε το hookah πίσω και αποστολή καινούριου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα τελικα τον alpha hookah model x neon και μαλλον Δευτέρα παραλαμβάνω..και με ignis+Cascade bowl ελπιζω να είναι κομπλέ setup...απλά για al-fakher ρώτησα γιατί ένας γνωστός μου είπε για κιλό και δεν ήξερα τι καλή γεύση έχει...και επειδή περιμενω από Ισπανία adalya δεν ήθελα να μου μείνει..ευχαριστω πολυ για την βοήθεια κ θα γράψω εντυπώσεις μόλις παραλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, Χρόνια πολλά με υγεία και τύχη!! Είμαι νέος και παρότι έχω διαβάσει τα περισσότερα εδώ αλλά και στο λοιπό διαδίκτυο (βιντεο κλπ) θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη σας. Στην πράξη είμαι αρχάριος στο ναργιλέ και παίζω με Khalil mamoon (τον είχε πάρει η αδελφή μου παλιότερα και δεν είχα τότε άποψη στο θέμα) που μου έκαιγε τον καπνό λόγω κοντού bowl και με τα φώτα σας τσίμπησα χθες το Cascade με κλασική αντιγραφή kaloud εφόσον ήθελα για τις γιορτές και δεν είχαν το ignis

:( Επίσης πήρα μια πλενόμενη σωλήνα με επένδυση. Θα μπορούσατε να προτείνετε μελλοντική αναβάθμιση ναργιλέ low budget σε σύγκριση με hydrex h3 που μου έχει πάρει το μυαλό και κάποιο ιδιαίτερο καπνό γιατί ειμαι και εγώ παιδί και ζηλεύω? :P 

12 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Παρηγγειλα τελικα τον alpha hookah model x neon και μαλλον Δευτέρα παραλαμβάνω..και με ignis+Cascade bowl ελπιζω να είναι κομπλέ setup...απλά για al-fakher ρώτησα γιατί ένας γνωστός μου είπε για κιλό και δεν ήξερα τι καλή γεύση έχει...και επειδή περιμενω από Ισπανία adalya δεν ήθελα να μου μείνει..ευχαριστω πολυ για την βοήθεια κ θα γράψω εντυπώσεις μόλις παραλάβω

Φίλε Adalya αν επιτρέπεται από που και πόσο μεταφορικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, manos_21_ said:

Παρηγγειλα τελικα τον alpha hookah model x neon και μαλλον Δευτέρα παραλαμβάνω..και με ignis+Cascade bowl ελπιζω να είναι κομπλέ setup...απλά για al-fakher ρώτησα γιατί ένας γνωστός μου είπε για κιλό και δεν ήξερα τι καλή γεύση έχει...και επειδή περιμενω από Ισπανία adalya δεν ήθελα να μου μείνει..ευχαριστω πολυ για την βοήθεια κ θα γράψω εντυπώσεις μόλις παραλάβω

Οταν παραλαβεις ενημερωσε μας απο ποια εταιρια/site και εντυπωσεις απο την παραγγελια του ναργιλε και του καπνου. Για να μαθαινουν ολοι σε περιπτωση που ενδιαφερθουν και αυτοι! 

Καλα sessions μεγαλε!!!

Περι Al fakher: κρεμα μεντα κανουν ολοι, εγω επισης εχω αρρωστησει με το ροδακινο και το τριανταφυλλο! Μακρυα απο σοκολατα (δε βγαζει καθολου γευση) και φραουλα! Το πορτοκαλι ειναι επισης πολυ εντονο ενω και το κερασι μου αφηνει αναμεικτα συναισθηματα κυριως αρνητικα. Καρπουζι μη παρεις ποτε. 2 μηλα εξαιρετικα. Επισης εχω παρει λεμονι (αρκετα καλο αλλα αδιαφορο θα ελεγα), πεπονι (δε μου αρεσε). Σε ολα αυτα που κανω σχεδον παντα βαζω μεντα που ειναι φοβερη (πολλοι περνουν και απο καποια αλλη εταιρια μεντα αλλα δε την βρισκω ηρακλειο κρητης). 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...