Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν τυχερός μάλλον και εμένα δεν πέρασε τελωνείο! Γενικά από ότι έχω καταλάβει το τελωνείο προτιμάει να ελέγξει συγκεκριμένες χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, morfin said:

Έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και καιρό. Αν πάρεις από Ρωσία είναι φθηνός αλλά μάλλον περνάει τελωνείο.

Αν βγάλεις καμία άκρη ενημέρωσε...

 

3 hours ago, virginkiller said:

Ήμουν τυχερός μάλλον και εμένα δεν πέρασε τελωνείο! Γενικά από ότι έχω καταλάβει το τελωνείο προτιμάει να ελέγξει συγκεκριμένες χώρες.

Έστειλα στα παιδιά στην κύπρο που είχε αναφέρει ο virginkiller σε παλιότερο post και μου πρότειναν να ρωτήσω τον ίδιο τον DarkMatter για απευθείας αποστολή διαφορετικά βγαίνει: Dartmatter complete + custom try engraving στα 260, λόγω δασμών......Γενικά εξυπηρετικότα τα παιδιά στην Cloud Cast, μου έδωσαν πολύ πληροφορία, θα τους προτιμήσω σίγουρα αν αποφασίσω να δώσω αυτό το ποσό!

 

Παρεπιμπτόντως έχει ανοίξει ένα μαγαζί στον Ηράκλειο, OurShisha, χαμηλά στην Κνωσσού. Φαίνονται καλά παιδιά, και καλές τιμές! Για όσους ενδιαφέρονται!

Επεξ/σία από marikbane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, SkiLopSaRo είπε

Νέο μέλος στην οικογένεια!

spacer.png

spacer.png

Καλορίζικο φίλε..Πες μας εντυπώσεις αφού κάνεις τις δοκιμές σου, και σε τι setup λειτουργεί καλύτερα για σένα..Καλά sessions εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια το μπωλ φίλε. Πες μας εντυπώσεις...

Πω πω με καταστρέψατε που μου θυμίσατε πάλι τον Dark matter.

Όλο γυρνάει στο μυαλό μου να τον παραγγείλω αλλά την φοβάμαι την αποστολή από Ρωσία 😐

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, το μπωλ είναι στιβαρό και η αίσθηση που έχει στο χέρι σου βγάζει αντικείμενο καλής ποιότητας. Από θέμα απόδοσης, το πήρα γιατί θεωρείται από τα κορυφαία (αν όχι το κορυφαίο) μπωλ και επίσης, λόγω του υλικού κατασκευής που είναι μέταλλο, ψήνεται πιο ομοιόμορφα ο καπνός, ακόμη και τα τελευταία στρώματα. 

Όντως, ο καπνός είναι ψημένος ακόμη και κάτω κάτω, κάτι που για να το πετύχω σε άλλα μπωλ έπρεπε να βάλω 2η γύρα από κάρβουνα. Δεν ξέρω εάν είναι ιδέα μου αλλά νομίζω ότι μου βγάζει περισσότερο άρωμα στο στόμα, γενικά καλύτερο κάπνισμα. Θέλει λίγο περισσότερη προσοχή στο heat management και στο packing, διότι αρπάζει πολύ εύκολα και ανεβάζει περισσότερη θερμοκρασία λόγω του υλικού κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SkiLopSaRo είπε

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, το μπωλ είναι στιβαρό και η αίσθηση που έχει στο χέρι σου βγάζει αντικείμενο καλής ποιότητας. Από θέμα απόδοσης, το πήρα γιατί θεωρείται από τα κορυφαία (αν όχι το κορυφαίο) μπωλ και επίσης, λόγω του υλικού κατασκευής που είναι μέταλλο, ψήνεται πιο ομοιόμορφα ο καπνός, ακόμη και τα τελευταία στρώματα. 

Όντως, ο καπνός είναι ψημένος ακόμη και κάτω κάτω, κάτι που για να το πετύχω σε άλλα μπωλ έπρεπε να βάλω 2η γύρα από κάρβουνα. Δεν ξέρω εάν είναι ιδέα μου αλλά νομίζω ότι μου βγάζει περισσότερο άρωμα στο στόμα, γενικά καλύτερο κάπνισμα. Θέλει λίγο περισσότερη προσοχή στο heat management και στο packing, διότι αρπάζει πολύ εύκολα και ανεβάζει περισσότερη θερμοκρασία λόγω του υλικού κατασκευής.

Με γεια το bowl και καλές τζούρες! Επειδή ψάχνομαι κ γω για καινούριο μπολ και λέω να δοκιμάσω το συγκεκριμένο, να πάρω το standardή το mini?

Επεξ/σία από pados1002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Με γεια το bowl και καλές τζούρες! Επειδή ψάχνομαι κ γω για καινούριο μπολ και λέω να δοκιμάσω το συγκεκριμένο, να πάρω το standardή το mini?

Αναλόγως τις ανάγκες σου, εγώ που καπνίζω σχεδον πάντα μόνος για μία-μιάμιση ώρα είναι ιδανικό το mini. Αν σου αρέσει να καπνίζεις περισσότερη ώρα αλλάζοντας και κάρβουνα πας στο standard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάμεσα σε el badia c7 και Aladin MVP470 σε ποιον θα πηγαίνατε; (κατηγορία <100€)

Επισης ποιος απο τους 2 εχει καλυτερο εξαερισμό;  

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, asemnos είπε

Μιας και αυριο παω ταξιδακι Istanbul, γνωριζει καποιος με σιγουρια να μου πει ποσο καπνο μπορω να κουβαλησω στη χειραποσκευη μου;

500 Gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, asemnos είπε

Μιας και αυριο παω ταξιδακι Istanbul, γνωριζει καποιος με σιγουρια να μου πει ποσο καπνο μπορω να κουβαλησω στη χειραποσκευη μου;

Προϊόντα καπνού

Εάν έρχεστε από χώρα εκτός ΕΕ, ισχύουν υψηλότερα ή χαμηλότερα όρια, ανάλογα με τη χώρα που επισκέπτεστε. Αν μια χώρα της ΕΕ αποφασίσει να εφαρμόζει τα χαμηλότερα όρια, μπορεί να επιλέξει να τα εφαρμόζει είτε μόνο σε ταξιδιώτες χερσαίων και θαλάσσιων μεταφορών (Βουλγαρία, Ελλάδα, Ουγγαρία, Λετονία, Λιθουανία, Πολωνία και Σλοβακία) είτε σε όλους τους ταξιδιώτες (Εσθονία και Ρουμανία).

Υψηλότερα όρια

200 τσιγάρα ή                             

100 πουράκια ή

50 πούρα ή

250 g καπνού

 

Εγώ πάω συχνά στην Κωνσταντινούπολη και δεν μου έχει τύχει ποτέ να με ελέγξουν στην Ελλάδα. Έχω φέρει μέχρι και 8 κιλά. Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις και το ρισκάρεις. Πάντως πρόσεχε πολύ τι καπνό θα πάρεις από κει. Βρες επίσημα καταστήματα που πουλάνε καπνό και αν μπορείς δοκίμασε αυτό που θα πάρεις. Μην ενθουσιαστείς με την τιμή και φορτώσεις πράμα. Την έχω πατήσει με μαϊμού καπνούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...