Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό είναι το σίγουρο απλά απο κάρβουνα έχω ξεμείνει και δεν ήξερα που θα βρω στην Ξάνθη, Και στο ίντερνετ βλέπω αρκετά με πέτρες υπάρχουν.

Γενικά στην Ελλάδα ή Ευρώπη απο πού κάνετε παραγγελίες για γεύσεις και κάρβουνα; Εγώ όταν πάω Τουρκία παίρνω πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2019 στις 9:46 ΠΜ, BoullyBoy είπε

Αυτό είναι το σίγουρο απλά απο κάρβουνα έχω ξεμείνει και δεν ήξερα που θα βρω στην Ξάνθη, Και στο ίντερνετ βλέπω αρκετά με πέτρες υπάρχουν.

Γενικά στην Ελλάδα ή Ευρώπη απο πού κάνετε παραγγελίες για γεύσεις και κάρβουνα; Εγώ όταν πάω Τουρκία παίρνω πάντα.

Βρεε μίνι μάρκετ αραβικό/αιγυπτιακό κτλ

Συχνά έχουν κάρβουνα. Αν δεν έχουν καρύδας ίσως έχουν ξύλου σίγουρα πολύ καλύτερα από αυτά που ανάβουν μόνα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, virginkiller είπε

Βρεε μίνι μάρκετ αραβικό/αιγυπτιακό κτλ

Συχνά έχουν κάρβουνα. Αν δεν έχουν καρύδας ίσως έχουν ξύλου σίγουρα πολύ καλύτερα από αυτά που ανάβουν μόνα τους

Στην Ξάνθη δεν έχουμε τέτοια μαγαζιά εμείς, οπότε δεν έχουμε και επιλογές. Ο φίλος μου θέλει να πα΄ρει και αυτός ένα ναργιλέ και γευσεις, Απο που μπορούμε να τα προμηθευτούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Είμαι η Ελένη από Shisha Science. Στην σελίδα μας στο Facebook τρέχει ένας διαγωνισμός με δώρο ένα ναργιλέ Shisha Science στο χρώμα της επιλογής σας. Ο διαγωνισμός λήγει στις 25/12/2019. Για συμμετοχή εδώ: https://www.facebook.com/shishascience

Για όσους δεν μας ξέρουν, η Shisha Science έχει έδρα στην Κύπρο και μέχρι στιγμής έχουμε δύο καινοτομίες στο χώρο του ναργιλέ:

1) Το Science Bowl - Το παγκόσμια πρώτο μπολ ναργιλέ από αλουμίνιο με αντικολλητική επικάλυψη.

2) Τα Ice Mouthpiece – Εξαιρετικά υψηλής ποιότητας χερούλια ναργιλέ με εσωτερική παγοκύστη για δροσιστικό καπνό. Μήκος παγοκύστης 20 cm, Διάμετρος 2.3 cm (μεγάλη παγοκύστη για περισσότερης διάρκειας ψύξη). Μπορείτε να τα δείτε εδώ: https://www.shishascience.com/gr/shop/shisha-hose/

Καλές γιορτές!

spacer.png

Επεξ/σία από Shisha Science
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στον Λονδίνο με καπνούς σε λογικές τιμές. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα και Καλές Γιορτές!!! 

Αποφάσισα να ασχοληθώ και εγώ λίγο με το hobby του ναργιλέ και αγόρασα Black Friday από Γαλλία από το el-badia e-shop τον MVP 360 της Aladin.

Μου στείλανε τον MVP 500 με σπασμένο βάζο και αφού με τα χίλια ζόρια διευθέτησα το θέμα, αποφασίσανε να μου στείλουν νέο βάζο. 

Στο θέμα τώρα. Σήμερα αποφάσισα να τον πλύνω για να είναι έτοιμος για κανένα session εορτών της παρέας και βλέπω το εσωτερικό του επάνω σωλήνα, κολόνα, επάνω stem (όπως θέλετε το λέτε) την εικόνα που επισυνάπτω. Μυρίζει σίδερο και γράσο και όταν έβαλα χαρτί κουζίνας μέσα βγήκε με μαύρα εμφανή σημάδια 

Δε νιώθω άνετα να χρησιμοποιήσω αυτό το ναργιλέ γιατί δε νομίζω να είναι stainless αυτός ο σωλήνας.

Τι μου προτείνετε να κάνω; Και ποια η άποψη σας για τους MVP 

IMG_20191222_133218.jpg

IMG_20191222_133214.jpg

IMG_20191222_133531.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, pksomething είπε

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα και Καλές Γιορτές!!! 

Αποφάσισα να ασχοληθώ και εγώ λίγο με το hobby του ναργιλέ και αγόρασα Black Friday από Γαλλία από το el-badia e-shop τον MVP 360 της Aladin.

Μου στείλανε τον MVP 500 με σπασμένο βάζο και αφού με τα χίλια ζόρια διευθέτησα το θέμα, αποφασίσανε να μου στείλουν νέο βάζο. 

Στο θέμα τώρα. Σήμερα αποφάσισα να τον πλύνω για να είναι έτοιμος για κανένα session εορτών της παρέας και βλέπω το εσωτερικό του επάνω σωλήνα, κολόνα, επάνω stem (όπως θέλετε το λέτε) την εικόνα που επισυνάπτω. Μυρίζει σίδερο και γράσο και όταν έβαλα χαρτί κουζίνας μέσα βγήκε με μαύρα εμφανή σημάδια 

Δε νιώθω άνετα να χρησιμοποιήσω αυτό το ναργιλέ γιατί δε νομίζω να είναι stainless αυτός ο σωλήνας.

Τι μου προτείνετε να κάνω; Και ποια η άποψη σας για τους MVP 

IMG_20191222_133218.jpg

IMG_20191222_133214.jpg

IMG_20191222_133531.jpg

Καλησπέρα φίλε και καλές γιορτές! 

Πραγματικά δε ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό θα σου πρότεινα ένα καλό πλύσιμο. Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ τον Aladin MVP 460 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, siller13 είπε

Καλησπέρα φίλε και καλές γιορτές! 

Πραγματικά δε ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό θα σου πρότεινα ένα καλό πλύσιμο. Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ τον Aladin MVP 460 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Καλησπέρα,

Πλυμένο είναι με βούρτσα ψιλή για τα stem. Επίσης έκανα ρολό ένα χαρτί κουζίνας και το πέρασα από μέσα και βγήκε με μαυρίλες παρότι είναι πλυμένο 2 φορές και με γερό τρίψιμο. Πιθανόν να είναι αστοχία υλικού. 

Καλές Γιορτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την παραγγελία καπνού για ναργιλέ απο το εξωτερικό. Ξέρει κανείς αν θα έχω θέμα και γενικά αν μπορώ να το κάνω και αν ναι ποια θα είναι η διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kapparos87 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την παραγγελία καπνού για ναργιλέ απο το εξωτερικό. Ξέρει κανείς αν θα έχω θέμα και γενικά αν μπορώ να το κάνω και αν ναι ποια θα είναι η διαδικασία?

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται αλλά αν καθησεις να διαβάσεις προηγούμενες σελίδες,αναφέρουν τα παιδιά ότι καλό είναι να σου στείλει κάποιο άτομο κ όχι κατάστημα..έχουν μεγάλο φόρο κλπ..

υπαρχει κανείς να προτείνει καλή γεύση al-fakher??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pksomething είπε

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα και Καλές Γιορτές!!! 

Αποφάσισα να ασχοληθώ και εγώ λίγο με το hobby του ναργιλέ και αγόρασα Black Friday από Γαλλία από το el-badia e-shop τον MVP 360 της Aladin.

Μου στείλανε τον MVP 500 με σπασμένο βάζο και αφού με τα χίλια ζόρια διευθέτησα το θέμα, αποφασίσανε να μου στείλουν νέο βάζο. 

Στο θέμα τώρα. Σήμερα αποφάσισα να τον πλύνω για να είναι έτοιμος για κανένα session εορτών της παρέας και βλέπω το εσωτερικό του επάνω σωλήνα, κολόνα, επάνω stem (όπως θέλετε το λέτε) την εικόνα που επισυνάπτω. Μυρίζει σίδερο και γράσο και όταν έβαλα χαρτί κουζίνας μέσα βγήκε με μαύρα εμφανή σημάδια 

Δε νιώθω άνετα να χρησιμοποιήσω αυτό το ναργιλέ γιατί δε νομίζω να είναι stainless αυτός ο σωλήνας.

Τι μου προτείνετε να κάνω; Και ποια η άποψη σας για τους MVP 

IMG_20191222_133218.jpg

IMG_20191222_133214.jpg

IMG_20191222_133531.jpg

δοκίμασε να γεμίσεις το βάζο με σόδα μπόλικο ζεστο νερό και αφού συνδέσεις το ναργιλέ βάλε ξύδι να κάνει αντίδραση να γεμίσει αφρούς μέχρι πάνω. όταν σταματήσει πάρε βούρτσα και τρίψε  να φύγει. αν δεν φύγει το βλέπω για σκουριά. υποτίθεται είναι ανοξείδωτο έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...