Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πολυ καλα κανουν. Που ειναι το προβλημα δηλαδη; Κι εγω ειμαι τακτικος καπνιστης ναργιλε αλλα σεβομαι και την αναγκη του διπλανου μου. Τωρα στα μαγαζια που ειναι αποκλειστικα για ναργιλε και δεν τον προσφερουν ως εξτρα υπηρεσια θεωρω πως ειναι υπερβολικο να ισχυει ο αντικαπνιστικος νομος. Θαρρω πως ενας πελατης που θα επισκεφτει τετοιου ειδους καταστημα εχει στα πλανα του να καπνισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, stalker96 είπε

Και πολυ καλα κανουν. Που ειναι το προβλημα δηλαδη; Κι εγω ειμαι τακτικος καπνιστης ναργιλε αλλα σεβομαι και την αναγκη του διπλανου μου. Τωρα στα μαγαζια που ειναι αποκλειστικα για ναργιλε και δεν τον προσφερουν ως εξτρα υπηρεσια θεωρω πως ειναι υπερβολικο να ισχυει ο αντικαπνιστικος νομος. Θαρρω πως ενας πελατης που θα επισκεφτει τετοιου ειδους καταστημα εχει στα πλανα του να καπνισει.

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ που δεν είμαι πχ καπνιστής τσιγάρου! Είμαι κατά επίσης να έχουμε ναργιλέδες σε κλαμπακια κλπ. Σε μαγαζιά όμως που σκοπό έχουν μόνο τον ναργιλέ τύπου ραχατι Θεσσαλονίκη, hookah και άλλα είναι λάθος να πέφτουν πρόστιμα κλπ. Προφανώς είναι μαγαζιά για ανθρώπους που ξέρουν πού πάνε και τι θα κάνουν. Να μεριμνήσουν για ρύθμιση δεν είναι δυνατόν σε επιχειρήσεις αμιγώς με 40 άτομα προσωπικό να τα κλείνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2019 στις 6:46 ΜΜ, manos_21_ είπε

Σε ευχαριστω για την απάντηση..αν μπορεί κάποιος να μου γράψει ένα συνδυασμό μποουλ κ αυτό που βάζω τα καρβουνάκια από πάνω..από που να τα παραγγείλω κ ποσό είναι μια καλή τιμή..ευχαριστω πολυ

Πολύ καλός συνδυασμός είναι:

Bowl κλώνο του Samsaris Vitria και heat management κλώνο του Kaloud lotus. 

Όσο για το κόστος, 20 με 25 ευρώ και για τα δύο μαζί είναι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους κλωνους του samsaris μπορει να βρει ευκολα μπελα. Προσωπικα ειχα 2 απο αυτα. Το γυαλι δεν αντεχει στις αποτομες αλλαγες της θερμοκρασιας και δεν ειναι και τοσο καλος αγωγος. Απο το session στο πλυσιμο ραγισαν και τα 2 bowl το ενα αναποφευκτα εσπασε καποια στιγμη. Το 2ο ειναι ακομα ραγισμενο παρολο που προσπαθω παντα να το αφηνω να κρυωνει πριν το πλυνω.

Οσο καλα και να το μεταχειριστεις παντα απο καπου θα την παθεις. Σε φιλο ετυχε να λιωσει η σιλικονη πανω στο γυαλι λογω κακης παρτιδας. 

Επισης δεν ειναι τοσο αγωγιμο οσο αλλα υλικα, θελει πολυ χρονο για να ζεσταθει καλα ο καπνος και χωραει περισσοτερο καπνο απο αλλα αντιστοιχα.

Για μενα δεν ειναι τοσο καλη επιλογη. Για τα καλουντ κλωνους στην ελλαδα πιθανον να μην υπαρχει πουθενα αυθεντικο. Τα περισσοτερα ειναι επινικελωμενα μη ανοξειδωτα που με την θερμοτητα απ τα καρβουνα διασπαται η επιστρωση, εξατμιζεται και την εισπνεει ο καπνιστης. Οσα κι αν ειχα αγορασει γυαλιζαν στην αρχη και τωρα ειναι σκουριασμενα (ειδικα οι βιδες) και θαμπα. Παρολαυτα ακομα τα χρησιμοποιω. Για την τιμη να πω πως απο aliexpress και ebay ο συνδυασμος αυτος κοστιζει λιγοτερο απο 10 ευρω για οποιον εχει την υπομονη να τα περιμενει. Φιλος εκανε εισαγωγη για καταστηματα που εχει ναργιλεδες απο το alibaba 100 τεμαχια. Το κοστος για το καθε ενα πραγματικα εξευτελιστικο. Λιγοτερο απο 2-3 ευρω και τα δυο μαζι. Το μονο κοστοβορο ειναι το εξτρα τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2019 στις 8:37 ΜΜ, stalker96 είπε

Με τους κλωνους του samsaris μπορει να βρει ευκολα μπελα. Προσωπικα ειχα 2 απο αυτα. Το γυαλι δεν αντεχει στις αποτομες αλλαγες της θερμοκρασιας και δεν ειναι και τοσο καλος αγωγος. Απο το session στο πλυσιμο ραγισαν και τα 2 bowl το ενα αναποφευκτα εσπασε καποια στιγμη. Το 2ο ειναι ακομα ραγισμενο παρολο που προσπαθω παντα να το αφηνω να κρυωνει πριν το πλυνω.

Οσο καλα και να το μεταχειριστεις παντα απο καπου θα την παθεις. Σε φιλο ετυχε να λιωσει η σιλικονη πανω στο γυαλι λογω κακης παρτιδας. 

Επισης δεν ειναι τοσο αγωγιμο οσο αλλα υλικα, θελει πολυ χρονο για να ζεσταθει καλα ο καπνος και χωραει περισσοτερο καπνο απο αλλα αντιστοιχα.

Για μενα δεν ειναι τοσο καλη επιλογη. Για τα καλουντ κλωνους στην ελλαδα πιθανον να μην υπαρχει πουθενα αυθεντικο. Τα περισσοτερα ειναι επινικελωμενα μη ανοξειδωτα που με την θερμοτητα απ τα καρβουνα διασπαται η επιστρωση, εξατμιζεται και την εισπνεει ο καπνιστης. Οσα κι αν ειχα αγορασει γυαλιζαν στην αρχη και τωρα ειναι σκουριασμενα (ειδικα οι βιδες) και θαμπα. Παρολαυτα ακομα τα χρησιμοποιω. Για την τιμη να πω πως απο aliexpress και ebay ο συνδυασμος αυτος κοστιζει λιγοτερο απο 10 ευρω για οποιον εχει την υπομονη να τα περιμενει. Φιλος εκανε εισαγωγη για καταστηματα που εχει ναργιλεδες απο το alibaba 100 τεμαχια. Το κοστος για το καθε ενα πραγματικα εξευτελιστικο. Λιγοτερο απο 2-3 ευρω και τα δυο μαζι. Το μονο κοστοβορο ειναι το εξτρα τελωνειο.

Αυτό ακριβώς. Φτηνή λύση το ignis. Ελλάδα παίζει καλη τιμή οπότε γιατί να το ρισκάρεις

Στις 10/12/2019 στις 3:57 ΜΜ, marikbane είπε

Επειδη μαλλον βρηκα κονε να μου στειλει απο Γερμανια διαφορα πραγματα, θα παραγγειλω μαλλον απο shishamax24. Διαβαζα ομως τα παλια μυνηματα στο forum και ειδα και το shisha-nil. Εχει καποιος εμπειρια με αγορα πραγματων (καπνο,καρβουνα,μπωλ,ναργιλε) απο Γερμανια? Επειδη η λιστα για τον Αη Βασιλη προβλεπεται μεγαλη.......

Shisha nil αν εξαιρέσεις καπνούς σε συμφέρει να παραγγείλεις έχει 16€ φλατ μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2019 στις 8:37 ΜΜ, stalker96 είπε

Με τους κλωνους του samsaris μπορει να βρει ευκολα μπελα. Προσωπικα ειχα 2 απο αυτα. Το γυαλι δεν αντεχει στις αποτομες αλλαγες της θερμοκρασιας και δεν ειναι και τοσο καλος αγωγος. Απο το session στο πλυσιμο ραγισαν και τα 2 bowl το ενα αναποφευκτα εσπασε καποια στιγμη. Το 2ο ειναι ακομα ραγισμενο παρολο που προσπαθω παντα να το αφηνω να κρυωνει πριν το πλυνω.

Οσο καλα και να το μεταχειριστεις παντα απο καπου θα την παθεις. Σε φιλο ετυχε να λιωσει η σιλικονη πανω στο γυαλι λογω κακης παρτιδας. 

Επισης δεν ειναι τοσο αγωγιμο οσο αλλα υλικα, θελει πολυ χρονο για να ζεσταθει καλα ο καπνος και χωραει περισσοτερο καπνο απο αλλα αντιστοιχα.

Για μενα δεν ειναι τοσο καλη επιλογη. Για τα καλουντ κλωνους στην ελλαδα πιθανον να μην υπαρχει πουθενα αυθεντικο. Τα περισσοτερα ειναι επινικελωμενα μη ανοξειδωτα που με την θερμοτητα απ τα καρβουνα διασπαται η επιστρωση, εξατμιζεται και την εισπνεει ο καπνιστης. Οσα κι αν ειχα αγορασει γυαλιζαν στην αρχη και τωρα ειναι σκουριασμενα (ειδικα οι βιδες) και θαμπα. Παρολαυτα ακομα τα χρησιμοποιω. Για την τιμη να πω πως απο aliexpress και ebay ο συνδυασμος αυτος κοστιζει λιγοτερο απο 10 ευρω για οποιον εχει την υπομονη να τα περιμενει. Φιλος εκανε εισαγωγη για καταστηματα που εχει ναργιλεδες απο το alibaba 100 τεμαχια. Το κοστος για το καθε ενα πραγματικα εξευτελιστικο. Λιγοτερο απο 2-3 ευρω και τα δυο μαζι. Το μονο κοστοβορο ειναι το εξτρα τελωνειο.

Όποτε μπορείς να μου προτείνεις έναν συνδυασμό καλό με λινκ??εστω σε πμ..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.naranara.gr/product/oduman-ignis/

Εδω το hmd και για φθηνο bowl προτεινω το cascade:

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/hc-ceramic-bowl-black-gold/

Αυτες ειναι οι τιμες λιανικης. Σιγουρα θα υπαρχει καποιο μελος εδω μεσα να σου κανει καλυτερη τιμη. Το δικο μου το cascade το ειχα τσιμπησει 8 ευρω απο ιδιωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, stalker96 είπε

https://www.naranara.gr/product/oduman-ignis/

Εδω το hmd και για φθηνο bowl προτεινω το cascade:

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/hc-ceramic-bowl-black-gold/

Αυτες ειναι οι τιμες λιανικης. Σιγουρα θα υπαρχει καποιο μελος εδω μεσα να σου κανει καλυτερη τιμη. Το δικο μου το cascade το ειχα τσιμπησει 8 ευρω απο ιδιωτη.

Σε ευχαριστω πολυ..οι τιμές γενικά εκεί γυρω παίζουν δηλαδή στα μαγαζιά?και είναι συμβατά σε ολους τους ναργιλέδες να φανταστώ..όπως καταλάβατε είμαι νέος στον ναργιλέ

Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, manos_21_ said:

Σε ευχαριστω πολυ..οι τιμές γενικά εκεί γυρω παίζουν δηλαδή στα μαγαζιά?και είναι συμβατά σε ολους τους ναργιλέδες να φανταστώ..όπως καταλάβατε είμαι νέος στον ναργιλέ

Εγώ προσωπικά πήρα το cascade με 20 ευρώ προχτές. Και το Ignis το έχω πάρει από naranara και εγώ με 20. Βέβαια και με το πορσελάνινο της oduman (στα 14 ευρώ) είμαι ευχαριστημένος, χωράει πιο πολύ καπνο από το cascade. Όλα κάνουν σε όλους τους ναργιλέδες (εκτός από τους συριακους που έχουν "ανάποδο" μεταλλικό, θηλυκό και όχι αρσενικό), άντε να χρειαστείς κάποια φλάντζα (λαστιχακι) μικρή η μεγάλη για να έχεις τέλειο κούμπωμα. Να ρωτάς ότι θες, διάβασε και τις προηγούμενες σελίδες ομως, έχει πολύ πληροφορία ήδη το topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marikbane είπε

Εγώ προσωπικά πήρα το cascade με 20 ευρώ προχτές. Και το Ignis το έχω πάρει από naranara και εγώ με 20. Βέβαια και με το πορσελάνινο της oduman (στα 14 ευρώ) είμαι ευχαριστημένος, χωράει πιο πολύ καπνο από το cascade. Όλα κάνουν σε όλους τους ναργιλέδες (εκτός από τους συριακους που έχουν "ανάποδο" μεταλλικό, θηλυκό και όχι αρσενικό), άντε να χρειαστείς κάποια φλάντζα (λαστιχακι) μικρή η μεγάλη για να έχεις τέλειο κούμπωμα. Να ρωτάς ότι θες, διάβασε και τις προηγούμενες σελίδες ομως, έχει πολύ πληροφορία ήδη το topic.

Διάβασα πολλές σελίδες..απλά επειδή έχουν γράψει ολοι για αρκετά μπολ κ καλουμπ με μάρκες,δεν καταλάβαινα 😛ευχαριστω πολυ για την βοήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, morfin said:

Φτηνό και καλό cascade

Ακριβό και καλύτερο alpaca

Το ignis είναι απλά ότι καλύτερο στα λεφτά του

@morfin στειλε καμια φωτο οταν το φτιαξεις το cascade να μαθουν και οι νεοτεροι, και εγω μολις το πηρα και ψαχνω να βρω το βελτιστο πακεταρισμα με al fahker και με adalya

Επεξ/σία από marikbane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morfin είπε

Φτηνό και καλό cascade

Ακριβό και καλύτερο alpaca

Το ignis είναι απλά ότι καλύτερο στα λεφτά του

Θα συμφωνήσω για το Ignis. Παρόλο που έχω το αυθεντικό Kaloud Lotus εδώ και χρόνια, είναι αρκετά ακριβό μεν αλλά δεν έχω μετανιώσει τα χρήματα που έδωσα, άλλαξε εντελώς την ποιότητα του καπνίσματος για εμένα.

Στα 20€, το Ignis είναι το πιο vfm Heat Management Device (HMD) που κυκλοφορεί, καθώς είναι πολύ ποιοτικό, οπότε γνώμη μου είναι, αποφύγετε τις απομιμήσεις και κάντε μία επένδυση 20€ για το Ignis εάν θέλετε ένα εξαιρετικό HMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marikbane είπε

@morfin στειλε καμια φωτο οταν το φτιαξεις το cascade να μαθουν και οι νεοτεροι, και εγω μολις το πηρα και ψαχνω να βρω το βελτιστο πακεταρισμα με al fahker και με adalya

Θα στείλω με τη πρώτη ευκαιρία. 

Το μυστικό (που λέει ο λόγος) είναι να είναι αφράτος ο καπνός και όχι πιεσμένος και ίσα ίσα να ακουμπάει τo hms.  Αλλά όταν λέμε ίσα ίσα το εννοούμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...