Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύετε ότι για το laptop μου lenovo T400 με το advanced mini dock (http://fritzthomas.com/hardware/158-notebook-lenovo-advanced-mini-dock-pictures/attachment/rimg0060/) που βγάζει έξοδο dual link DVI και με κάρτα γραφικών ΑΤΙ mobility Radeon HD 3400, είναι too much η dell U2711? Μήπως η U2410 είναι μονόδρομος? Η U2311 μου φαίνεται κάπως μικρή αν και 2 τέτοιες (μία στο VGA και η άλλη σε DVI) ακόμα και τοποθετημένες κατακόρυφα φαίνεται ενδιαφέρουσα λύση.

 

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα games. Απλά για το real estate λόγω της υψηλής ανάλυσης.

Η απόσταση θέασης θα έιναι 60-70cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ορίστε και το δικό μου με φωτεινότητα 30 και 50 αντίθεση. Το calibration έγινε με το Color Monkey.

 

Ένα μεγάλο μείον της οθόνης είναι το Anti Glare coating που έχει, είναι χάλι, μάλιστα κάποιοι μετέτρεψαν την U2711 τους σε glossy. :lol:

Μπορείτε να δείτε photos εδώ

 

http://www.flickr.com/photos/42236618@N07/tags/u2711/

Color_Munki_DELL U2711_D65.icc.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα χτες.

 

Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.Το μόνο πρόβλημα είναι όταν είναι άσπρο το φόντο είναι ψιλοκουραστικό στα μάτια γιατί κάθομαι σχετικά κοντά.Επίσης με ενοχλεί λίγο το anti-glare αλλά ντάξει όχι ιδιαίτερα.

 

Και δυο ερωτήσεις.

 

Το card reader δε διαβάζει Memory Stick Pro Duo;Το έβαζα στην υποδοχή αλλά δεν μου έβγαζε κάποιο μήνυμα.

 

Επίσης γίνεται να συνδέσω τα Z-2300 στην οθόνη;Και αν ναι ανάλογα με ποια υποδοχή διαλέγω θα ακούω από εκεί τον ήχο(δηλαδή από το PC ή το Macbook);Το πρώτο το έχω με Dual DVI και το δεύτερο με Display Port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρύθμισε τη φωτεινότητα για το μην ενοχλεί το άσπρο...

 

έχεις συνδέσει το usb cable στην οθόνη?

 

για τα ηχεία τώρα no idea....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα χτες.

 

Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.Το μόνο πρόβλημα είναι όταν είναι άσπρο το φόντο είναι ψιλοκουραστικό στα μάτια γιατί κάθομαι σχετικά κοντά.Επίσης με ενοχλεί λίγο το anti-glare αλλά ντάξει όχι ιδιαίτερα.

 

Και δυο ερωτήσεις.

 

Το card reader δε διαβάζει Memory Stick Pro Duo;Το έβαζα στην υποδοχή αλλά δεν μου έβγαζε κάποιο μήνυμα.

 

Επίσης γίνεται να συνδέσω τα Z-2300 στην οθόνη;Και αν ναι ανάλογα με ποια υποδοχή διαλέγω θα ακούω από εκεί τον ήχο(δηλαδή από το PC ή το Macbook);Το πρώτο το έχω με Dual DVI και το δεύτερο με Display Port.

 

Μπορείς να δείς από πίσω τι REV είναι; Α00 η A01;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρύθμισε τη φωτεινότητα για το μην ενοχλεί το άσπρο...

 

έχεις συνδέσει το usb cable στην οθόνη?

 

για τα ηχεία τώρα no idea....

 

Ναι το χω συνδέσει.Τα usb λειτουργούν κανονικά.Πάντως πολύ μεγάλο κενό δεν έχει το card reader;Επιπλέει μέσα το Memory Stick.

 

Μπορείς να δείς από πίσω τι REV είναι; Α00 η A01;

 

A00 αλλά έχει αγοραστεί τέλος Ιουλίου με Αύγουστο.Την πήρα από ένα παιδί που την έδινε σε καλή τιμή:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

tbh δεν έχω δοκιμάσει στο 24αρι που έχει και αυτό card reader...

 

στο My Computer σου βγαίνει εικονίδιο για Removable Disk, που είναι ουσιαστικά το card reader?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
tbh δεν έχω δοκιμάσει στο 24αρι που έχει και αυτό card reader...

 

στο My Computer σου βγαίνει εικονίδιο για Removable Disk, που είναι ουσιαστικά το card reader?

 

Όχι δεν μου βγάζει κάτι.Στο Devices όμως λέει ότι έχει εγκατασταθεί κανονικά.

 

Καλά δε το χρειάζομαι έτσι κι αλλιώς μιας και έχω ήδη ανταπτοράκι με USB για αυτή τη δουλειά αλλά έτσι για το γαμώτο της υπόθεσης θέλω να δω γιατί δε δουλεύει.

 

Πάντως στο Disk Management φαίνεται σαν Removable Disk αλλά λέει No Media.

post-85282-12906312735_thumb.jpg

Επεξ/σία από Merdock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν ενδιαφέρεται κανείς να τη συνδέσει σε MAC (με Mini Displayport) ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα.

 

Παράγγειλα πριν λίγες μέρες ένα Mini Displayport to Displayport Adapter Cable (2 μέτρα μήκος) για να τη συνδέσω στο MacBook μου, αλλά στην πορεία αποφάσισα να πουλήσω το laptop :o

 

Το καλώδιο υποστηρίζει ανάλυση μέχρι 2560x1600 και ήχο και αγοράστηκε από εδώ 24€ με τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

υπάρχει κάποια οθονη 27" ανάλογης ποιοτητας με την Dell αλλα λιγο οικονομικοτερη? εσεις πιστεύετε οτι αξίζει τα 750 ευρω η αγορα της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...