Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ανάμεσα σε αυτή, στην 24άρα τη DELL και στην 24 την HP ZR24W για να τη συνοδέψω με την S2110W. Προφανώς είναι σα να συγκρίνω αγγούρια με κεφτέδες λόγω διαφοράς και τιμής αλλά και μεγέθους, απλά στο μόνο που κολλάω είναι στην ανάλυση της 27άρας.

1) Δηλαδή ναι μεν η ανάλυση είναι άψογη, αλλά επειδή το χρειάζομαι κυρίως για coding, παίζει σοβαρό θέμα με τα γράμματα ή δουλεύεις καλά? Αν δεν είναι πρόβλημα, τότε 1440 pixels κάθετα είναι απλά απίστευτα βολικό για μένα συγκριτικά με τα 1080 που παίρνω από την Eizo τώρα.

2) Όσον αφορά τις 2 24άρες (μπορεί να πάρω μία τρίτη αργότερα για χρήση αποκλειστικά με laptops που μου δίνουν κατά καιρούς) ποιά θα συστήνατε και γιατί? Η διαφορά είναι 100 ευρά και όσο να ναι έχει σημασία αν είναι παρόμοιες οι οθόνες.

 

Please help γιατί πάω για αγορά άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για coding παρε μια 24αρα με Pivot για να έχεις κάθετα x1920 pixels!

Η ακόμα καλύτερα, αυτήν που ειναι σε τιμή ψέμα:

http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=10596

 

Ναι αλλά έτσι σου μένουν 1200 ή 1080 wide πράγμα απαγορευτικό. Ήδη τα 1650 είναι λίγα.

Φοβερά ελκυστική τιμή αλλά αυτή είναι 1920χ1080. 30 pixels παραπάνω από τώρα κάθετα. Άσε που 23'' μου φαίνεται πολύ μικρή :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γνωρίζει κανείς πιο vesa είναι κατάλληλο για αυτή την οθόνη; Ψάχνω για να την βάλω η στο τοίχο η σε κάποιο arm bracket στο γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους έχουν την 2711 έκανα ένα προφιλ για Custom Color με φωτεινότητα 30 και αντίθεση 50 με το La Cie color eye pro.

Μαζί έβαλα και την αναφορά για τις βελτιώσεις

25.09.10-6500K-18-120cd.icc.zip

Report.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...