Προς το περιεχόμενο

Dell u2711


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Revision A06 αγορασμένο από m-systems την τρίτη που μας πέρασε.

 

Το ίδιο πράγμα μου κάνει, όντως μόνο στο Game preset. No biggie για μένα γιατί είμαι σε sRBG μόνιμα λόγω δουλειάς...

 

Και μια εικόνα:

 

useps.jpg

 

Μου κάνει εντύπωση που είναι "χωρισμένη" ακριβώς στο κέντρο η εικόνα και στα άλλα modes δεν το παρουσιάζει καθόλου.

 

Ακριβως αυτο μου εκανε μου εστειλαν αντικατασταση με revision α06 το εκανε παλι...μου εστειλαν και τριτη με revision Α05 και δεν ειχε κανενα προβλημα (αν και εχτες μου κολησε σε power save loop...οταν εκλεισα το ps3...δηλαδη ανοιγοκλεινε απο μονη της χωρις να ειναι τπτ ανοιχτο...τι να πω παλι ελλατωμα? θα προσπαθησω να δω αν το ξανακανει...μολις την εκλεισα και την ξανανοιξα ολα καλα)

 

Στο forum της dell σε ενα χρηστη που του το εκανε του εστειλαν revision Α07 (refurbished απο Α05) οποτε απο οτι φαινεται υπαρχει νεο revision.

 

Ευτηχως που η dell hellas ειναι αψογη στο service...και ταχυτατη στην αντικατασταση.

 

Επισης να ξερεις οτι δεν το κανει μονο στο game mode...βαλε αντι για graphics --> video και θα δεις οτι το κανει και εκει σε 2-3 modes.

 

Θα σου ελεγα να την στειλεις πισω γιατι ειναι προφανες οτι υπαρχει καποιο ελλατωμα...και ποτε δεν ξερεις αν θα σου βγει μετα αλλο κουσουρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εχει στοιχειωσει αυτη η dell. Νεο προβλημα (?) να το πω που ανακαλυψα..

 

Εχω πανω στην οθονη το pc (ati 6970) σε dvid και το ps3 (καινουργιο 1 βδομαδας 320gb slim) με hdmi. Ανοιγω το pc ολα καλα...ανοιγω το Ps3 κανω αλλαγη στο Input του hdmi ολα καλα...

 

Αν ομως κλεισω το Ps3 (ενω ειμαι σε hdmi) αντι να μπει η οθονη σε power save μου κανει αυτο (δειχνω παρομοιο video απο αλλη dell)

 

http://www.youtube.com/watch?v=aJOa9ZucYLM

 

Μπαινοβγαινει σε Power save...

 

Αν κλεισω το pc ΠΡΙΝ κλεισω το ps3 ...παλι τα ιδια.

 

Αν ανοιξω σκετο το Ps3 και το κλεισω μια χαρα...

 

Αλλαξα 2 καλωδια hdmi και στα 2 το ιδιο θεμα...κοινως δεν μπορει να μπει η οθονη σε power save αν εχει ανοιξει πριν το pc. Πρεπει να την κλεισω χειροκινητα. Αυτο γινεται ΜΟΝΟ με το ps3 ..το pc κλεινει κανονικα και μπαινει η οθονη σε Power save στο dvid ακομα και αν το ps3 ειναι ανοιχτο.

 

Πειτε καμια ιδεα ρε παιδια για το τι μπορει να φταει?

 

Να σημειωσω οτι εβγαλα το καλωδιο της οθονης για ενα βραδυ μπας και ειχε τπτ στατικο κρατημενο αλλα παλι τα ιδια. Σαν κατι να μην αφηνει (υποψιαζομαι απο το ps3) την οθονη να μπει σε power save. Λεω να παω να παρω και ενα καλυτερο καλωδιο αλλα 2 καλωδια το ιδιο θεμα λιγο κουλο μου κανει να φταινε αυτα.

 

Υπαρχει καμια ρυθμιση που μου ξεφευγει?

 

ΑΝ ΕΧΕΙ κανεις ps3 και δεν του κανει κοπο ας κανει μια δοκιμη με τον τροπο που περιεγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα λιγο κουλο παντως ειναι..σε αλλο φορουμ μου ειπαν οτι το κανει και το xbox360 ...αλλα δεν μπορω να καταλαβω το λογο..ασυμβατοτητα hdmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χμμμ, αυτό είναι το πρόβλημα, ότι τελικά την πήρα χωρίς να την δω από κοντά, και την πατησα χοντρά...

 

εκτός από το ότι έχει το γνωστό πρόβλήμα όπου το δεξιό μέρος έχει άλλες αποχρώσεις από το αριστερό (σβήνωντας όμως την οθόνη και ξανα-αναβωντας την φτιάχνει) το κάτω μέρος εμφανιζει τελειώς διαφορετικό τόνο λευκού, δηλαδή αυτό που αναφέρεται ως color uniformity problem. Η dell δεν το αναγνωρίζει δυστυχώς αλλά εγώ δεν αντέχω να το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει ότι δεν το αναγνωρίζει;

 

Εγώ απ' όσο ξέρω ζητάς αντικατάσταση και δεν έχει μα και μου, έρχεται άτομο της Dell και σου φέρνει άλλη και σου παίρνει την παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...