Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zio καλημέρα και χρόνια πολλά .το αγορασα χθες απλα δεν έχω χώρο στην κάρτα ( θέλει αν θυμάμαι καλά 3,2 gb ελεύθερο χώρο ) και δεν το δοκιμασα για να έχω άποψη και να σου πω .θα το κάνω τις επόμενες μέρες και θα σε ενημερωσω αν δεν το κανει κάποιο παιδι ως τοτε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω τελειώσει 100% στο PS Vita.

Δεν είναι και από τα καλύτερα remaster αλλά με τίποτα δεν είναι κακό, έχει κάποια σημεία που κολλάει η κινηση θυμάμαι, ίσως ήταν ασθένειες και του original τίτλου. Για 1,5€ δεν τίθεται καν θέμα βέβαια, σε αυτό το είδος ένα Broken Sword και ένα Broken Age παίζουν μόνο που να αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sony Muppets Movie Adventures με 8,99 στον Κωτσόβολο. Λέει τελευταία κομμάτια οπότε τσεκάρετε αν είναι εκθεσιακό.

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/ps-vita/paixnidia-ps-vita/146327-sony-muppets-movie-adventures

 

Επίσης με 9,90 Invizimals : The Resistance και Lego Movie Videogame :

https://www.germanos.gr/product/invizimals-ps-vita/20298478/

https://www.germanos.gr/product/lego-movie-videogame-ps-vita/20293442/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις αγόρασα ένα PS Vita Slim. Πρώτη φορά που το πιάνω στα χέρια μου μιας και είμαι κάτοχος 2 3G (το ένα με Henkaku) και ένα OLED WiFi.

1.JPG?dl=1

Ο τύπος το έδινε με 8 παιχνίδια στα 80 ευρώ!!! (τα 7 παιχνίδια τα είχα εντω μεταξύ, έχω καταντήσει να έχω κάμποσους τίτλους 2, 3 και 4 φορές όπως το Sly παρακάτω)

2.JPG?dl=1

Η εικόνα απλά άθλια σε όποιον έχει συνηθίσει σε OLED αλλά η μπαταρία καμια σχέση, έπαιξα μια ώρα και φαίνεται να έπεσε ένα 15%.

 

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυσκολευομαι πλεον να βρω στα ελληνικα καταστηματα παιχνιδια που δεν εχω κάτω των 30 ευρώ (πάνω από 30 είναι αρκετά που δεν έχω πάρει ακόμα, κυρίως επειδή τα ψωνιζω σιγα σιγα από έξω που ειναι φθηνοτερα).

Οποτε κραταω τα διπλα+ μου για ανταλλαγες.

Αυτο ισχυει και για όποιον διαβαζει το post, αν θελετε ανταλλαγες (και ειστε απο Αθηνα) στείλτε inbox :P 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ σε αυτό με την οθόνη. Είναι άθλια σε σχέση την oled αλλά το συνηθίζεις και επίσης κανείς δεν μπορεί να τα εναντιωθεί στην πολύ αυξημένη διάρκεια μπαταρίας ειδικά αν δεν ανεβάζεις πολύ τη φωτεινότητα. Είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό του slim μοντέλου που ζηλεύω, Επίσης οι φορτιστές του slim φαίνεται να έχουν ξεπεράσει τις αρχικές ασθένειες του πρώτου μοντέλου οι οποίοι είτε χαλούσαν είτε δούλευαν όποτε ήθελαν. 

Γενικά ως παιχνιδομηχανή είναι καλύτερο προϊόν από το πρώτο άσχετα αν έχει χάσει τα πιο μουράτα χαρακτηριστικά του.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι και κάπως καλύτερο στο κράτημα (ίσως βέβαια να ευθύνεται το ότι το παιδί που μου το πούλησε μου έδωσε και θήκη προστασίας που του δίνει λίγο πάχος).

Τα αναλογικά του μου φάνηκαν κάπως αλλά μάλλον επειδή δεν έχει χρησιμοποιηθεί ιδιαίτερα.

Όντως το καλώδιο του OLED χαλάει εύκολα, έχω τσακίσει ένα (με χτύπησε και το ρεύμα κάμποσες φορές επειδή το χρησιμοποιούσα με διαλυμένο καλώδιο :P ) και το OLED WiFi που έχω ήταν επίσης έτσι από το παιδί που μου το έδωσε, και δεν βρίσκεις και φορτιστές πλέον στην Ελλάδα για αυτά τα μοντέλα παρά unofficial. Ευτυχώς αν και το πρώτο μου slim, είχα ήδη ολοκαίνουργιο φορτιστή για αυτό μιας και μου δώθηκε χωρίς έναν (είχα πάρει ένα τέτοιο για τα OLED μου και είχε μέσα και για το Slim):

 

ardistel-dual-ac-adaptor-for-all-psvita-

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι δεν βρίσκεις φορτιστές με τίποτα. Εδώ Θεσσαλονίκη ειδικά για να βρεις μάλλον πρέπει να γίνεις λαγωνικό γιατί δεν έχω δει πουθενά, μα πουθενά όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

Το καλώδιο ebay έχει 1-2 ευρω.

Έχω πάρει 2-3 μίας και κατέστρεψα 2 πανάκριβα original.

Φορτιστής οποιουδήποτε καλός usb πάνω από 1.5a κάνει.

 

Το ξερω, απλα δεν ειχα αλλο usb ετσι και αλλιως. Ειχα του κινητου αλλα δεν εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τριπλος koppla του IKEA με 3 USB είναι από τις καλύτερες επιλογές ποιοτικά σε πλακέτα  κτλπ. 

στα 10 ευρω αν δεν θες να μπλέξεις με παραγγελίες απ έξω αξίζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...