Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ποιο είναι τελικά καλύτερο το ps vita oled η το ps vita slim? Ποια είναι τα υπέρ και ποια τα κατά; Εσείς ποιο θα επιλέγατε και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν ολίγοις, το oled έχει πολύ καλύτερη οθόνη. Το Slim έχει καλύτερη αυτονομία. 

Προσωπικά θα σου πρότεινα oled. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι κι εγώ για oled λέω, αλλά μιλάμε όμως για πόση διαφορά; Πόσες ώρες περίπου να έχει παραπάνω το slim? Ρωτάω γιατί τα καλοκαίρια ταξιδεύω συχνά και δεν ξέρω πόσες ώρες θα με βγάζει. Υπάρχει κάποια λύση που μπορούμε να κάνουμε ώστε να έχει περισσότερη μπαταρία και το oled απ'ότι έχει ήδη; Πχ κάποια άλλη μπαταρία μεγαλύτερη η κάποιο powerbank?

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oled vs μεγαλυτερη αυτονομια.Διαλεγω oled.Το θεμα της αυτονομιας λυνεται αλλαζοντας μπαταρια.Στο ebay θα βρεις καμποσες με πολυ καλες κριτικες.

Εχω το vita με oled οθονη δεν θα το αλλαζα με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει PS Vita Powerbank (εδώ) αλλά μπορεις να χρησιμοποιησεις και unofficial.

Εγω εχω αυτό το powerbank με το οποίο φορτίζω 4 φορές το PS Vita 3G πριν αδειάσει.

Και εγώ πιστεύω οτι η εξτρα αυτονομία του Slim δεν αξίζει, εξάλλου το OLED βγάζει κοντά στις 2 1/2 ώρες παιχνιδιού, δεν νομίζω κανένας να παίζει για τόση ώρα στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δρόμο (βόλτα με τα πόδια, σε πάρκο κτλ) ίσως όχι. Σε ένα ταξίδι όμως 3-4 ωρών (πχ  με λεωφορείο, τρένο) τι κάνεις;:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίρνεις το powerbank των 20 ευρώ που έδωσα στο link ;P

Μπορείς και να το έχεις συνδεδεμένο ενώ ταυτόχρονα παίζεις.

 

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που έχω εγώ στο link, το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές και της Sony είναι μόνο για μία φόρτιση (το είδα κάπου στις αγγελίες της Sony πάντως, δεν ξέρω αν έχουμε δει το ίδιο.)

ΥΓ) Κοίτα την διαφορά στα χρώματα (στο slim είναι 'ξεθωριασμένα'), ειδικά στο κίτρινο φαίνεται πολύ, αλλά και πάλι καμία σχέση με το να το δεις σε κίνηση. Αν το δεις σαν ανεξάρτητη κονσόλα, το slim είναι μια χαρά. Αλλά προσωπικά πιστεύω πως η εικόνα είναι σημαντικότερη από την αυτονομία όταν το minimum της 2ης είναι 2 1/2 ώρες το οποίο είναι μια χαρά (και αυξάνεται εύκολα με την λύση του powerbank).

IMG01829.jpg?dl=1

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

powerbank μεταχειρισμένο μπορεί να μην βγάζει ούτε 1 φόρτιση.

Πάρε ένα 10000 mha από το eshop που φέρνει και xiaomi και θα είσαι άρχοντας, με 20 ευρώ και 3-4 φορτίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

powerbank μεταχειρισμένο μπορεί να μην βγάζει ούτε 1 φόρτιση.

Πάρε ένα 10000 mha από το eshop που φέρνει και xiaomi και θα είσαι άρχοντας, με 20 ευρώ και 3-4 φορτίσεις.

Κάποιο καλό έχεις να προτείνεις φίλε μου; Κατά προτίμηση όμως θα ήθελα σε μαύρο να πηγαίνει με τη κονσόλα!:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό έχει πολύ καλή φήμη και βγαίνει και σε μαύρο. (διάβασε τα σχόλια για να είσαι σίγουρος ότι σου κάνει)

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...