Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to vita θέλει god of war και gran turismo.

το vita θελει παιχνιδια στο στυλ του Rayman στο στυλ του διαχρονικου Crash Bandicoot, χρειαζετε παιχνιδια που να ταιριαζουν σενα φορητο και γενικα χρειαζετε παιχνιδια που διαφορετικα απο αλλες κονσολες...εγω προσωπικα θα προτιμουσα δηλαδη να παιζω στην 42" τηλεοραση μου με το ps3 απο το να παιξω στην 5" του vita.κατι καινουριο τελος παντων γιατι τοχουνε παρει σχοινι κορδονι τωρα ολες οι εταιριες και αρμεγουν τα παιχνιδια μιας και εχουν πωλησεις σαν σειρες, δεν θελω αλλα uncharted οσο και να μου αρεσαν δεν θελω αλλα god of war θελω κατι διαφορετικο, καινουριες ιδεες που θα φτασουνε το μηχανημα εκει που του αξιζει μιας και ειναι φοβερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vita θελει παιχνιδια στυλ ico και shadow of colossus οπως και journey, lower..Επισης θα γουσταρα πολλα δσδιαστατα παιχνιδια και οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω προς Θεου οχι god of war (που το λατρευω) και uncharted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS Vita θέλει παιχνίδια σαν το Gravity Rush. Παιχνίδια που να έχουν ταυτότητα. Παιχνίδια που να τονίζουν την ύπαρξη του φορητού. Παιχνίδια που θα κάνουν κάποιον να αγοράσει την κονσόλα. Παιχνίδια που να εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες του Vita και να προσφέρουν εμπειρίες που δεν μπορούμε να ζήσουμε σε άλλη κονσόλα. Αυτά θέλει το Vita.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS Vita θέλει παιχνίδια σαν το Gravity Rush. Παιχνίδια που να έχουν ταυτότητα. Παιχνίδια που να τονίζουν την ύπαρξη του φορητού. Παιχνίδια που θα κάνουν κάποιον να αγοράσει την κονσόλα. Παιχνίδια που να εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες του Vita και να προσφέρουν εμπειρίες που δεν μπορούμε να ζήσουμε σε άλλη κονσόλα. Αυτά θέλει το Vita.

Σιγουρα μπορουμε να βρουμε πολλους τιτλους οπου θα ητανε πολυ καλοι στο vita και θα εκαναν το μηχανημα να πουλησει.

Αλλα εχουμε μπουχτισει απο τα god ofa war και απο τα uncharted, αν δεν τα εχετε βαρεθει ακομη αυτα τοτε καλα κανουν και αρμεγουν τα παιχνιδια τους οι εταιριες, αφου ολοι παν σαν τα προβατα και αγοραζουν οτι δηποτε φερει στο ονομα call of duty κλπ ε τοτε καλα να παθουμε.

Τα χρονια περνανε, η τεχνολογια αλλαζει και ακομα βγαινουν οι ιδιοι και οι ιδιοι τιτλοι.

Φερνω σαν παραδειγμα το god of war, ναι ρε καλη η τριλογια αλλα ως εκει τι πας και βγαζεις και καινουριο?ειπαν να το τραβηξουνε λιγο ακομα αφου λενε τοσοι φαν του κρατος ειναι εκει εξω σιγουρα θα πουλησει.ουστ.πρεπει να σταματησει να γινετε αυτο το πραγμα σε καθε παιχνιδι, τα ιδια εγιναν και με τα prince f persia και τα ιδια γινοντε σχεδον σε καθε σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα μπορουμε να βρουμε πολλους τιτλους οπου θα ητανε πολυ καλοι στο vita και θα εκαναν το μηχανημα να πουλησει.

Αλλα εχουμε μπουχτισει απο τα god ofa war και απο τα uncharted, αν δεν τα εχετε βαρεθει ακομη αυτα τοτε καλα κανουν και αρμεγουν τα παιχνιδια τους οι εταιριες, αφου ολοι παν σαν τα προβατα και αγοραζουν οτι δηποτε φερει στο ονομα call of duty κλπ ε τοτε καλα να παθουμε.

Τα χρονια περνανε, η τεχνολογια αλλαζει και ακομα βγαινουν οι ιδιοι και οι ιδιοι τιτλοι.

Φερνω σαν παραδειγμα το god of war, ναι ρε καλη η τριλογια αλλα ως εκει τι πας και βγαζεις και καινουριο?ειπαν να το τραβηξουνε λιγο ακομα αφου λενε τοσοι φαν του κρατος ειναι εκει εξω σιγουρα θα πουλησει.ουστ.πρεπει να σταματησει να γινετε αυτο το πραγμα σε καθε παιχνιδι, τα ιδια εγιναν και με τα prince f persia και τα ιδια γινοντε σχεδον σε καθε σειρα.

Αν δεν πρόκειται για άρμεγμα της σειράς και πρόκειται για μια πολύ καλή παραγωγή τότε δεν θα πούμε όχι. Αλλά μέσα σε αυτά θέλουμε και νέα IPs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πρόκειται για άρμεγμα της σειράς και πρόκειται για μια πολύ καλή παραγωγή τότε δεν θα πούμε όχι. Αλλά μέσα σε αυτά θέλουμε και νέα IPs.

Συνηθως προκειτε για αρμεγμα απο ενα σημειο και μετα.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι τα prince of persia, η τριλογια του ps2 ηταν φοβερη, το 2008 αποφασισαν να βγαλουνε ενα νεο prince of persia που ουτε καν ο πριγκιπας δεν ηταν ιδιος και δεν νομιζω να σχετιζοντας πουθενα τα παιχνιδια εκτος απο το ιδιο ονομα τους, φυσικα και το pop2008 ηταν σκετη αποτυχια..μετα απο λιγα χρονια κυκλοφορησε και το forgotten sands που μπορω να πω σιγουρα ηταν καλυτερο του 2008 αλλα σε καμια περιπτωση σαν την τριλογια.

Μην μιλησω καλυτερα για cod γιατι θα το ξημερωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι καταλαβαίνετε την αγορά ,γνωρίζετε τα killer apps , ειδικά στις φορητές έχουν τεράστιο βάρος

 

some nintendo exclusives (mario/mario kart/zelda)

dragon quest

monster hunter

pokemon

final fantasy 

 

μιλάω πάντα για φορητές ,τα πρώτα 5 τα έχει η νιντέντο ,ένα cod περιμέναν να σώσει το vita αλλα τπτ(γιατί αυτός που παίζει cod δεν παίζει σε φορητή), για μένα η σόνυ πρέπει να τα σκάσει στην square να βάλουν την τοπ ομάδα τους να φτιάξουν remake το ff7 ή το ff6 για το Psvita σε hd version. αλλά η square σε πεθαμένη κονσόλα δεν θα βγάλει το διαμάντι της που μπορεί να την σώσει ή να την καταστρέψει.

 

ένα ffvii hd true remake θα ταίριαζε γάντι στο psvita και δεν θα χρειάζονταν και άποιρα resources όπως για Ps4-720 που το αποκλείω να το βγάλουν εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα remake του FF7 ειναι σιγουρα κομμενο και ραμμενο για τα μετρα του PSV. Πραγματικα θα πουλησει σαν ζεστα ψωμακια και ολοι αυτοι γυρω στη δικη μου ηλικια θα το χτυπησουν μονο και μονο για το θεμα της νοσταλγιας. Ειναι system seller κατι τετοιο.

 

Ως εχει ομως το βαρος του system seller το παιρνει πανω του το Soul Sacrifice και ειμαι σιγουρος οτι και το Persona 4 golden στην Ευρωπη κατι θα κανει για το PSV μολις κυκλοφορησει τον επομενο μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παιχνιδι δεν μπορει να σωσει το φορητο.

Και ουτε ολοι παιζουνε final fantasy.

 

Οπως ειπα και πριν οσων αφορα γενικα την σειρα cod ας μην ποιασουμε κουβεντα γιατι δεν τελειωνουμε ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis το remake του final fantasy vii μπορεί να σηκώσει πάνω του όποια καινούρια κονσόλα θέλει, δεν ξέρεις πόσους οπαδούς έχει ,2 φορές έχω την έκδοση του psx και 1 φορά το πήρα απο psn, υπάρχει άποιρος κόσμος που το περιμένει και άποιρος που θα το δοκίμαζε γιατί δεν το έχει προλάβει και τώρα τον χαλάνε τα γραφικά. μιλάω για 7-10 εκ πωλήσεις στάνταρ,για μια σωστή δουλειά,αυτό για μένα είναι system seller. υποθετικά πάντα imo

 

ikaruga το soul sacrifice μάλλον θα πάει άπατο,ούτε το 1εκ δεν θα φτάσει , και το persona 4 δεν είναι system seller,το έχει ο κόσμος στο ps2 του.δεν θα τον κάνει τον αγοραστή να τρέξει να αγοράσει psvita, πχ όπως το final fantasy vii που αν βγει θα δουν έλειψη κονσόλας ,πραγματικά το πιστέυω αυτό.ο κόσμος παρακαλάει και η square φοβάται... 

 

α βρήκα και άλλο System seller ,kingdom hearts 3... το είχα ξεχάσει, και δεν μιλάω για spinoff,αλλα για το no3. άλλο system seller δεν μπορώ να σκεφτώ(και ένα ενδεχόμενο gran turismo θα βοηθήσει αλλα όχι και τόσο ωστε να γίνει πανικός όπως με τα αλλα 2 που θα γκρεμιστεί το internet..)

zone of the enders 3 που έρχεται (εντάξι όχι και τόσο system seller αλλα τεράστια ευκαιρία για ένα τοπ exclusive)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παιχνιδι δεν μπορει να σωσει το φορητο.

Και ουτε ολοι παιζουνε final fantasy.

 

Οπως ειπα και πριν οσων αφορα γενικα την σειρα cod ας μην ποιασουμε κουβεντα γιατι δεν τελειωνουμε ποτε.

Προφανως και δεν ξερεις για τι πραγμα μιλας. Δεν μιλαμε για οποιοδηποτε παιχνιδι της γραμμης. Μιλαμε για FF7. Ουτε εμενα ειναι το προσωπικο αγαπημενο FF αλλα δεν μπορουμε να μην υπολογιζουμε την δυναμη του. Ο κοσμος ψoφαει για οτιδηποτε FF7, απο ταινιες μεχρι και την καλουλα προσπαθεια που ειδαμε στο PSP με το Crisis Core. Ακομα και εγω περιμενω το remake του FF7 κυριως γιατι θεωρω οτι η ιστορια του με ενα συγχρονο γραψιμο και αναλογα cinematics και gameplay θα το κανει απιστευτο παταγο. Μιλαμε για ενα παιχνιδι το οποιο εχει κανει πανω απο 10 μυρια πωλησεις μεχρι και σημερα και παραμενει στο προσκηνιο.

 

Ναι, το συγκεκριμενο παιχνιδι μπορει με σχετικη ανεση απο μονο του να πουλησει οποια κονσολα γουσταρεις. Βγαλτο αυριο στο Nokia N-Gage (Που λεει ο λογος) και το μηχανημα θα αναστηθει απο τον ταφο του. Πραγματικα δεν μπορεις να φανταστεις την ζητηση που εχει ενα remake του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis το remake του final fantasy vii μπορεί να σηκώσει πάνω του όποια καινούρια κονσόλα θέλει, δεν ξέρεις πόσους οπαδούς έχει ,2 φορές έχω την έκδοση του psx και 1 φορά το πήρα απο psn, υπάρχει άποιρος κόσμος που το περιμένει και άποιρος που θα το δοκίμαζε γιατί δεν το έχει προλάβει και τώρα τον χαλάνε τα γραφικά. μιλάω για 7-10 εκ πωλήσεις στάνταρ,για μια σωστή δουλειά,αυτό για μένα είναι system seller. υποθετικά πάντα imo

Ισως να εχεις και δικαιο σε αυτα που λες, οντως προκειτε για τερατσιο παιχνιδι με πολλους fans σε ολο τον κοσμο.

Εγω αυτο που ελεγα ειναι οτι δεν αρεσει σε ολα τα ατομα το συγκεκριμενο παιχνιδι, πχ εμενα δεν μου αρεσουν τα rpg παιχνιδια (δεν εχω πολυ παιξει γενικα rpg αλλα αποτι βλεπω σε διαφορα βιντεο δεν με τραβανε).

 

Ο τιτλος που προσωπικα θα αγοραζα ΞΑΝΑ vita (και λεω ξανα μιας και το εχω πουλησει) και χωρις σκεψη ειναι ενα καλο Crash Bandicoot της naughty dog...οπως τα 3 πρωτα του psx γιατι του ps2 δεν ειχανε καμια σχεση με του psx.Αυτο ομως γνωριζουμε ολοι μας οτι δεν προκειτε να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga σε βρισκω λιγο υπερβολικο φιλε μου.Το παιχνιδι το λατρευω αλλα οχι οτι θα σωσει και τη Sony αυτο.Και η Nintendo εβγαλε το ocarina of time remake αλλα δεν πουλησε συστηματα με αυτο.Θα ηταν φοβερη προσθηκη ναι αλλα να αναστησει το μηχανημα σε καμια των περιπτωσεων.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o crash απόταν έφυγε απο την naughty dog πέθανε... εμένα τα πρώτα 3 με αρέσαν μόνο,μετά έγινε πολύ σούπα ,μου θύμισε sonic, ο σχεδιασμός του crash είναι περισσότερο για 3ds ,εκεί το 3d θα ήταν φοβερό,στο vita platforms στυλ rayman τα σπάνε λόγο οθόνης και γιαυτό χαίρομαι που θα βγει το muramasa εκεί.

gkalas σχεδόν κανείς ποτέ δεν ζήτησε ocarina remake, δεν είδαμε ούτε ταινία ocarina ,ούτε άλλα πολλά, αν είναι να βγει final fantasy vii remake για το psvita θα δημιουργηθεί τέτοιο hype που μέχρι και ο τελευταίος casual θα πει wtf is this i wanna play it.το hype πουλάει τα games,και για μένα αυτό είναι τοπ hyped console παιχνίδι όλων των εποχών, (btw αν είχαμε πάρει το advent children στους κινηματογράφους τότε αντί για το spirit within ,όλος ο κόσμος θα έτρεχε να το δει 2-3 φορές και δεν θα έφευγε ο sakaguchi και δεν θα είχαμε αυτην την αποτυχημένη squareenix τώρα,μια λάθος επιλογή την κατέστρεψε την εταιρία,οκ 2 και το να κάνει 2 main ff mmo,τα πιο σημαντικά λάθη του)

 

ikaruga man συμφωνώ μέχρι και το ngage θα μπορούσε να αναστήσει απο τον τάφο,αλλα δεν θα το σήκωνε φυσικά χεχεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...