Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 2 ονόματα και στην ταυτότητα ειναι γραμμενο (Πρώτο Ονομα) - (Δευτερο Ονομα), με παύλα ανάμεσα. Στην κράτηση που εκανα εβαλα και τα 2 ονοματα στο πεδιο First Name αλλα με κενο ανάμεσα (χωρίς παύλα). Υπάρχει θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω 2 ονόματα και στην ταυτότητα ειναι γραμμενο (Πρώτο Ονομα) - (Δευτερο Ονομα), με παύλα ανάμεσα. Στην κράτηση που εκανα εβαλα και τα 2 ονοματα στο πεδιο First Name αλλα με κενο ανάμεσα (χωρίς παύλα). Υπάρχει θεμα;

Ελλάδα σίγουρα όχι. Εξωτερικό μόνο αν πετύχεις κανά στόκο. Ελλάδα ξέρω φίλο μου που αντί για Ioannis εγραψε Giannis και ταξίδεψε κανονικά και όταν ήταν να γυρίσει απο Ρώμη, κοντεψε να μην μπει στο αεροπλάνο γιατί του έλεγαν ότι έχει βάλει άλλο όνομα απο την ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω αν έχω καταλάβει κάτι καλά.

 

έχω κλείσει εισιτήριο αλλά θέλω να κάνω μια αλλαγή στην επιστροφή.

σύμφωνα με αυτόν τον πίνακα  για την αλλαγή πρέπει να δώσω 45€/άτομο; καλά κατάλαβα;

το εισιτήριο είναι φθηνότερο.  :cry:  καλύτερα δηλαδή να το αφήσω έτσι και να κλείσω άλλο από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα σίγουρα όχι. Εξωτερικό μόνο αν πετύχεις κανά στόκο. Ελλάδα ξέρω φίλο μου που αντί για Ioannis εγραψε Giannis και ταξίδεψε κανονικά και όταν ήταν να γυρίσει απο Ρώμη, κοντεψε να μην μπει στο αεροπλάνο γιατί του έλεγαν ότι έχει βάλει άλλο όνομα απο την ταυτότητα.

Εμμμ καλά έκαναν; Για έναν ξένο είναι διαφορετικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα σίγουρα όχι. Εξωτερικό μόνο αν πετύχεις κανά στόκο. Ελλάδα ξέρω φίλο μου που αντί για Ioannis εγραψε Giannis και ταξίδεψε κανονικά και όταν ήταν να γυρίσει απο Ρώμη, κοντεψε να μην μπει στο αεροπλάνο γιατί του έλεγαν ότι έχει βάλει άλλο όνομα απο την ταυτότητα.

Λάθος του φίλου σου ήταν πάντως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος του φίλου σου ήταν πάντως.

Ισχύει, απλά ενώ σε άλλες εταιρείες μπορείς να το αλλάξεις με μικρό κόστος, στην Ryanair πρεπει να βγάλεις πολλά λεφτά απο την τσέπη για να το διορθώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα μεσα σε καποιες ωρες απο την κράτηση το αλλαζεις δωρεαν...

 

Ισχύει, απλά ενώ σε άλλες εταιρείες μπορείς να το αλλάξεις με μικρό κόστος, στην Ryanair πρεπει να βγάλεις πολλά λεφτά απο την τσέπη για να το διορθώσεις

ναι πολύ μικρο κόστος ~70€......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει, απλά ενώ σε άλλες εταιρείες μπορείς να το αλλάξεις με μικρό κόστος, στην Ryanair πρεπει να βγάλεις πολλά λεφτά απο την τσέπη για να το διορθώσεις

 

Και επειδη το ξερεις αυτο απο την αρχη προσεχεις οταν τα κλεινεις. Τοσο δυσκολο μια διπλη ματια δηλαδη; Και στοκος ο καθε ενας επειδη κανει την δουλεια του και δε ξερει τα υποκοριστικα ονοματα μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως ειμαι πρωταρης στα αεροπορικα ταξιδια και δη με ryanair,εχω μια βαλιτσα απο τα jumbo (15€ την ειχα παρει) διαστασεων 60-40-20.Θα περασει,γιατι βλεπω οτι θελουν 55-40-20?Η δικια μου ειναι 60 απο ακρη σ ακρη μαζι με τα ροδακια.Χωρις τα ροδακια ειναι 55.Εχει ταξιδεψει κανεις με τη συγκεκριμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε χωρις τα ροδακια τυποποιημενη ειναι. δεν θα μετρησουν τα εκατοστα, το μεγεθος στο περιπου, στη χειροτερη να χωρα σε μια θηκη που εχουν για συγκριση.
τα κιλα προσεχε πιο πολυ να ειναι αυτα που δηλωσες ειδαλλως ειναι 10 ευρω ανα επιπροσθετο κιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε χωρις τα ροδακια τυποποιημενη ειναι. δεν θα μετρησουν τα εκατοστα, το μεγεθος στο περιπου, στη χειροτερη να χωρα σε μια θηκη που εχουν για συγκριση.

τα κιλα προσεχε πιο πολυ να ειναι αυτα που δηλωσες ειδαλλως ειναι 10 ευρω ανα επιπροσθετο κιλο

10+φπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως ειμαι πρωταρης στα αεροπορικα ταξιδια και δη με ryanair,εχω μια βαλιτσα απο τα jumbo (15€ την ειχα παρει) διαστασεων 60-40-20.Θα περασει,γιατι βλεπω οτι θελουν 55-40-20?Η δικια μου ειναι 60 απο ακρη σ ακρη μαζι με τα ροδακια.Χωρις τα ροδακια ειναι 55.Εχει ταξιδεψει κανεις με τη συγκεκριμενη?

Θα περάσει ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...