Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φρέσκα κουλούρια από ράιαν
 
Σημαντική ενημέρωση: από 1 Νοεμβρίου, το δωρεάν online check-in θα είναι διαθέσιμο από 4 ημέρες έως και 2 ώρες πριν την αναχώρηση. Οι επιβάτες που δεν επιθυμούνε να επιλέξουνε συγκεκριμένη θέση, μπορούνε να πραγματοποιήσουνε online check-in ή μέσω της δωρεάν εφαρμογής μας από 4 ημέρες έως 2 ώρες πριν από την πτήση, ενώ θα τους δοθεί τυχαία θέση στο αεροσκάφος. (Παρακαλούμε δείτε τους παρακάτω όρους και προϋποθέσεις).
 
Όλοι οι επιβάτες της Ryanair μπορούνε να αγοράσουνε συγκεκριμένη θέση στο αεροσκάφος, στο Ryanair.com ή μέσω της εφαρμογής μας, από την ώρα κράτησης έως και 2 ώρες πριν από την προγραμματισμένη αναχώρηση, έχοντας την δυνατότητα να κάνουνε online check-in από 30 ημέρες έως 2 ώρες πριν από την πτήση τους.
 
Όροι και προϋποθέσεις- Σημαντική ενημέρωση: Οι επηρεασμένοι επιβάτες οι οποίοι δεν επιθυμούν να δεχθούν αυτήν την αλλαγή πολιτικής, έχουνε το δικαίωμα να πραγματοποιήσουνε ακύρωση και να ζητήσουνε επιστροφή χρημάτων εντός 5 ημερών από την ώρα ειδοποίησής τους. Μετά από τις 5 ημέρες, η αλλαγή αυτή θα θεωρηθεί δεκτή από τους επιβάτες. Η κράτηση συγκεκριμένης θέσης υπόκειται στη διαθεσιμότητα από from 6€ / 6£. Οι τιμές ενδέχεται να είναι διαφορετικές ανάλογα με το δρομολόγιο.
© 2016 Ryanair Ltd. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Ryanair, Airside Business Park, Swords, Co Dublin, Ireland. Εταιρικός αριθμός: 104548
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Ναι το ξερω αλλα δεν βλεπω κατι περιεργο 1) οταν οι περισσοτερες εταιρειες εχουν συνηθως 24 ωρες και καποιες 48 και 2)ποια η διαφορα σε εσας αν κανετε τσεκ ιν 1 βδομαδα πριν ή 4 μερες πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε πω εγω καμω τσεκ ιν 2 ώρες και ένα λεπτο πριν την πτήση ???? Βεβαια οι αλλες εταιρειες δε σε χρεωνουν για το τσεκ ιν, μπορεις να πας κατευθειαν στο γκισε στο αεροδρομιο.

 

Το μονο που σκεφτομαι ως ας πουμε αρνητικό ειναι οτι αν εφευγες καπου για μια βδομαδα μπορουσες να κανεις τσεκ ιν και για τις δυο πτησεις χωρις να ανησυχεις για το αν θα βρεις ιντερνετ στον προορισμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κράτηση για πτήση αλλά ήταν λάθος οι ημερομηνίες, μίλησα στο τσάτ της σελίδας και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ακυρωθεί, αν επιλεξω τις σωστές ημερομηνίες ή ακόμα και 1 μήνα αργότερα ή να αλλάξω το όνομα, ωστε να πάει άλλος βγαίνει 170€ penalty.

Ρώτησα την τράπεζα και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να πάω σε υποκατάστημα της και να κάνω προσβολή της πληρωμής/κίνησης.

Το έχει κάνει κανείς;

Έχει πάρει κανείς τα χρήματα του πίσω;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κράτηση για πτήση αλλά ήταν λάθος οι ημερομηνίες, μίλησα στο τσάτ της σελίδας και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ακυρωθεί, αν επιλεξω τις σωστές ημερομηνίες ή ακόμα και 1 μήνα αργότερα ή να αλλάξω το όνομα, ωστε να πάει άλλος βγαίνει 170€ penalty.

Ρώτησα την τράπεζα και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να πάω σε υποκατάστημα της και να κάνω προσβολή της πληρωμής/κίνησης.

Το έχει κάνει κανείς;

Έχει πάρει κανείς τα χρήματα του πίσω;

Θεωρώ πολύ δύσκολο να πάρεις πίσω χρήματα.

Γιατι συνεχιζουν να λενε για την εφαρμογη ενω δεν ειανι διαθεσιμη να κατεβει;

Ακόμα τίποτα ε; Τι γίνεται ρε γμτ; Πρέπει να κοντεύει χρόνος που την κατεβάσανε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που φεύγω 20/12 και γυρίζω 23/12, μου έχει βγάλει ότι μπορώ να κάνω check in απο 20/11 και 23/11...

 

Σε ότι αφορά τα λάθη, αλλαγές σε ημερομηνίες κλπ, απλά είναι σαν να χάσατε τα λεφτά σας με αυτή την εταιρεία. Άλλωστε απο εκεί κερδιζει και όχι απο τα εισιτήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που φεύγω 20/12 και γυρίζω 23/12, μου έχει βγάλει ότι μπορώ να κάνω check in απο 20/11 και 23/11...

 

Σε ότι αφορά τα λάθη, αλλαγές σε ημερομηνίες κλπ, απλά είναι σαν να χάσατε τα λεφτά σας με αυτή την εταιρεία. Άλλωστε απο εκεί κερδιζει και όχι απο τα εισιτήρια...

Τζάμπα;

Για έλεγξε ξανά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα η εκτυπωση της καρτας επιβιβασης γινεται υποθετω να ειναι ασπρομαυρη η πρεπει να ειναι οποσδηποτε εγχρωμη; δεν τρολλαρο & σορρυ για το γελειο της ερωτησης αλλα απο την μυγα ξιγκι προσπαθουν να βγαλουν...απο οτι καταλαβα.Ευχαριστω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα η εκτυπωση της καρτας επιβιβασης γινεται υποθετω να ειναι ασπρομαυρη η πρεπει να ειναι οποσδηποτε εγχρωμη; δεν τρολλαρο & σορρυ για το γελειο της ερωτησης αλλα απο την μυγα ξιγκι προσπαθουν να βγαλουν...απο οτι καταλαβα.Ευχαριστω,

Παίρνουν και ασπρόμαυρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα;

Για έλεγξε ξανά...

Δεν μου λεει κάτι για τιμές... απλά ότι μπορώ να κάνω τσεκ ιν στις 20 Νοεμβρίου 2016 και πως το τσεκ ιν είναι διαθεσιμο 30 μερες πριν την πτήση αναχώρησης. Χωρίς τιμές, χωρίς τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...