Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου λετε. Κλεινω τικετς με 20ευρω για προορισμο που εχει ενα πσκ που θελω και αν τυχει και δε μπορεσω να παω απλα δε παω αεροδρομιο και τελος; Δεν εχω καμια επιπτωση ετσι;

 

Τι επίπτωση σιγα μην σου κάνουν και ντα. Αυτοί τα λεφτά τους τα πήραν τι τους νοιαζει αν θα πας εσύ ή οχι? Καμία επίπτωση φίλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι επίπτωση σιγα μην σου κάνουν και ντα. Αυτοί τα λεφτά τους τα πήραν τι τους νοιαζει αν θα πας εσύ ή οχι? Καμία επίπτωση φίλε μου.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Απλα ακουω διαφορα για ποινες κλπ και δεν εχω ταξιδεψει ποτε με αυτην την εταιρια. Γενικα στο αεροπλανο δε σου δινουν τιποτα τιποτα; Ουτε νερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ. Απλα ακουω διαφορα για ποινες κλπ και δεν εχω ταξιδεψει ποτε με αυτην την εταιρια. Γενικα στο αεροπλανο δε σου δινουν τιποτα τιποτα; Ουτε νερο;

Ούτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λετε. Κλεινω τικετς με 20ευρω για προορισμο που εχει ενα πσκ που θελω και αν τυχει και δε μπορεσω να παω απλα δε παω αεροδρομιο και τελος; Δεν εχω καμια επιπτωση ετσι;

Εννοείται δεν σου κάνουν τίποτα ρε συ! Θα φωνάζουν μερικές φορές το όνομά σου και αυτό ήταν :)

 

Σε ευχαριστω πολυ. Απλα ακουω διαφορα για ποινες κλπ και δεν εχω ταξιδεψει ποτε με αυτην την εταιρια. Γενικα στο αεροπλανο δε σου δινουν τιποτα τιποτα; Ουτε νερο;

Δεν δίνουν τίποτα τζάμπα, όλα τα πουλάνε. Νερό καλύτερα να πάρεις από τα μαγαζιά που το έχουν 30 λεπτά στο αεροδρόμιο γιατί μέσα στο αεροπλάνο έχει 2€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις με 0,35 λεπτά από το αεροδρόμιο και καθάρισες. Και σάντουιτς να πάρεις να φας μέσα στο αεροπλάνο κανένας δεν σου λέει τίποτα. Ακόμα και το νερό των 3 ευρώ μέσα στο αεροπλάνο σου έρχεται φθηνότερα από το ΄΄δωρεάν΄΄ ποτηράκι που σου δίνουν σε άλλες εταιρίες έχοντας πληρώσει παραπάνω στο εισιτήριο. Από την στιγμή μάλιστα που δεν μιλάμε για υπερατλαντικές πτήσεις... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να θέλει να μπει κάποιος πρωτος στο αεροπλανο ποτε δεν το καταλαβα. Το καλυτερο ειναι να μπεις τελευταιος. Καθεσαι στην θεσουλα σου και ουτε σηκωμα να μπει ο ενας και ο αλλος. Εγω οποτε πεταω οπου και να παω αραζω και οταν βλεπω οτι η ουρα τελειωσε και μπηκαν ολοι σηκωνομαι και μπαινω.

Δεν είναι ότι θέλω να μπω πρώτος στο αεροπλάνο (που και αυτό ακόμα έχει τα θετικά του με την Ryan air για να βρεις χώρο για την χειραποσκευη πάνω από την θέση σου) το κάνω για να προσπεράσω τις μεγάλες ουρές πριν την ζύγιση-ελεγχο των μεγάλων βαλιτσων που στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης είναι λίγο μπέρδεμα και εξηγώ...

Η πτήση είναι πχ στις 10 το πρωί και η ζυγιση ξεκινάει 1.5 ώρα πριν ( υπάρχουν υπάλληλοι μπροστά στον γκισε της ryanair αλλά δεν ξεκινάει ή διαδικασία οσος κόσμος και να έχει στηθεί στην ουρά νωρίτερα) οπότε ή θα πας δύο ώρες νωρίτερα για να περιμένεις από τους πρώτους να αρχίσουν για να σου μείνει λίγος χρόνος μέσα στο αεροδρόμιο (γιατί μετά έχεις να περάσεις και σωματικό έλεγχο και έλεγχο χειραποσκευης) ή πας από τους τελευταίους και περιμένεις στην ουρά να τελειώσουν αυτοί που πήγαν πριν από εσένα για να δώσεις την βαλίτσα (πάλι την μία ώρα στην αναμονή δεν την γλυτώνεις)

 

Υποψην στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης είναι λίγο μπέρδεμα και τι εννοώ... Πας ζυγίζεις την βαλιτσα και αφού τα κιλά είναι οκ και σου βάζουν την κλασική ταινία που γράφει τον κωδικό πτήσης παίρνεις την βαλιτσα σου και πας και περιμένεις στην άκρη των γκισε που είναι το μηχάνημα που κάνει έλεγχο με ακτίνες για να δουν τι έχει μέσα και εκεί δίνεις και την βαλιτσα (χάνεις κάποιο χρόνο και από αυτή την διαδικασία)

 

Εγώ είμαι από αυτούς που τους αρέσει να κάνουν μια βόλτα μέσα στο αεροδρόμιο να πίνουν ένα καφέ πριν την πτήση και κυρίως μου αρέσει να είμαι άνετος από θέμα χρόνου... Οπότε δίνω άλλες φορές 5 ευρώ και άλλες φορές 2,5 ευρώ (αν έχει προσφορά) και γλιτώνω αυτό το περίμενε σε ουρές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το θεμα της εταιρειας με τις καθυστερησεις;;; Γιατι βαζει τοσο κοντα μεταξυ τους δρομολογια; τις μισες φορες εχει καθυστερηση για αυτον τον λογο.τι φταιω τωρα να περιμενω; και πως θα μαθω ποσο ακομη θα καθυστερησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ρε παιδιά αππ η ραιαναιρ διαθέσιμο στη χώρα μας; Δηλαδή πάμε με μπορντινγκπαςς εκτύπωση από το εμαιλ;

 

 

Δεν υπαρχει στο google store. Μπες απο το κινητο σου στην σελιδα της ryanair και κατεβασε την εφαρμογη της απο εκει.

 

Υπήρχε μέχρι πριν λίγο καιρό, δεν ξέρω για ποιο λόγο την κατεβάσανε! Όποιος την είχε εγκατεστημένη λειτουργεί κανονικά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...