Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια είναι η τιμή της RyanAir για μεταφορά αποσκευών; Λέω για την περίπτωση που πάρω 'κανονικο εισητηριο' χωρίς το ' 2 χειραποσκευές΄ και ΄ckeck-in αποσκευής 20 κιλων' ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, mouxaxa είπε

Συγνώμη για spam αλλά μπορεί κάποιος να συνοψίσει την ισχύει πια με τις αποσκευές;

Επειδή θα χρειαστεί να κλείσω το πήγαινε με ryanair και το έλα με wizair δεν θέλω να βρεθώ εξ απροόπτου σε μία από τις δύο. 

Έχω δικαίωμα 10kg αποσκευής + backpack και ας την πάνε στο αμπάρι ή πρέπει να κλείσω priority; 

Ευχαριστώ

Μέχρι 31/10 την βάζουν δωρεάν στο αμπάρι ή πληρώνεις priority και την παίρνεις μαζί σου...

Από 1/11 πληρώνεις priority και την παίρνεις μαζί σου ή πληρώνεις κάτι παραπάνω και την βάζουν στο αμπάρι (για έως 10kg)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ειμαι χαζος και δεν βγαζω ακρη...ειχα ταξιδεψει με ryanair και ειχα μια πλατης και μια 8 κιλη περιπου τσαμπα,τωρα αλλαξε και εγινε η πλατης τζαμπα και η μεγαλη 8 η 10 ευρω; Σακιδιο με ρουχα αν δεν παρω βαλιτσα μπορω τζαμπα;

Ο φιλος μου δηλαδη ειναι τυχερος που θα παει 27-30 οκτωβρη ρωμη και εγω που θα παω νοεμβρη την πατησα ε;

Επεξ/σία από moumias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, moumias είπε

Επειδη ειμαι χαζος και δεν βγαζω ακρη...ειχα ταξιδεψει με ryanair και ειχα μια πλατης και μια 8 κιλη περιπου τσαμπα,τωρα αλλαξε και εγινε η πλατης τζαμπα και η μεγαλη 8 η 10 ευρω; Σακιδιο με ρουχα αν δεν παρω βαλιτσα μπορω τζαμπα;

Ο φιλος μου δηλαδη ειναι τυχερος που θα παει 27-30 οκτωβρη ρωμη και εγω που θα παω νοεμβρη την πατησα ε;

Χωρίς priority, απο 1 Νοεμβρίου, μαζί σου στην καμπίνα χωρίς χρέωση ΜΙΑ τσάντα μεγιστων διαστάσεων 40*20*25cm

https://corporate.ryanair.com/news/new-bag-policy-from-november-will-cut-check-bag-fees-reduce-boarding-delays/

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, moumias είπε

Αρα ο φιλος μου  απο 27-30 οκτωβρη δεν χρειαζεται να κανει κατι,παει με τη βαλιτσα κανονικα και δωρεαν;

Εφόσον το 27-30 Οκτ είναι ΠΡΙΝ την 1η Νοεμβριου, δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεσαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, moumias είπε

Αρα ο φιλος μου  απο 27-30 οκτωβρη δεν χρειαζεται να κανει κατι,παει με τη βαλιτσα κανονικα και δωρεαν;

δωρεάν πάει, απλά θα πρέπει να παραδώσει τη χειραποσκευή στη σκάλα πριν επιβιβαστεί στο αεροπλάνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεχατε χωριανοι!!!

προσφορες στην ραιαν μεχρι 10 του μηνα, σε παμπολλους προορισμους για ολο τον χειμωνα

εκλεισα αθηνα ρωμη και πισω με 46 ευρω... not bad

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, opcorsa είπε

τρεχατε χωριανοι!!!

προσφορες στην ραιαν μεχρι 10 του μηνα, σε παμπολλους προορισμους για ολο τον χειμωνα

εκλεισα αθηνα ρωμη και πισω με 46 ευρω... not bad

Μην τρελενεσαι η κανονικη της τιμη ειναι αυτη την περιοδο.
Καλη τιμη σιγουρα αλλα παντα τοσο το εχει.
Πας να τσεκαρεις κοριτσια στην Ρωμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, orck είπε

Μην τρελενεσαι η κανονικη της τιμη ειναι αυτη την περιοδο.
Καλη τιμη σιγουρα αλλα παντα τοσο το εχει.
Πας να τσεκαρεις κοριτσια στην Ρωμη;

ασε τυπε προεκυψε σχεση και κραταω τα προσχηματα..

οχι με 2 φιλους θα παω να πυρφορισουμε

παντως 16.99 πηγενε και 29 κατι ελα ειναι τσαμπα... δεν νομιζω να ειναι τοσο αυτη την περιοδο/δεκεμβρη... απορω δηλαδη οι φοροι ποσο ειναι >?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο με τους φορους δεν ξερω, θυμαμαι εποχες που περισσοτερα ηταν οι φοροι μονο. Μαλλον κανουν συμφωνιες για να φερει Χ εκατομυρια κοσμο με καλυτερες τιμες φορους κλπ
Νοεμβρη

To 2015 πηγα και ηρθα τον Οκτωβριο με τελικη τιμη 61,16 για δυο ατομα Αθηνα-Ρωμη. Θεωρω οτι αυτες οι εποχες, μετα το καλοκαιρι και πριν τα χριστουγεννα και αμεσως μετα τα χριστουγεννα ειναι χαμηλη ζητηση και γιαυτο παντα μεσα σε αυτες τις περιοδους θα βρισκεις καλες τιμες, τοσο καλες που θα εισαι στο σημειο να λες "και δεν παω για ενα καφε και μια πιτσα στην Ρωμη;"

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη πληρωσα 8 ευρω Χ 2 και ελπιζω μην πηγαν αχρηστα, ανακεφαλαιωνουμε :P

ο απλος φτωχος που κανει κρατηση πλεον δικαιουται μονο μια τσαντουλα να την παρει πανω στο αεροπλανο και τιποτα αλλο

αν θες κανεις upgrade με 8 ευρω και περνεις την τσαντουλα σου πανω, ΜΑΖΙ με μια μικρη χειραποσκευη

αν δεν θες και πας με 2 αποσκευες στανταρ θα πληρωσεις τα κερ@τα σου στο αεροδρομιο ε ?

 

σωστα?

τι διαολο τα εχουν κανει τοσο μπερδεμενα στην εξηγηση ή απλα εγω ειμαι χαζος

εδωσα τα 16 ακομα για peace of mind, και παλι η τιμη ειναι 30 % φθηνοτερα απο aegean βεβαιως βεβαιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μετά τη 1η Νοεμβρίου, διαφορετικά χωρίς extra χρέωση παίρνεις μικρή τσάντα μαζί σου και παραδίδεις την δεκακιλη πριν επιβιβαστεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...