Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Tribal21 είπε

Κάτω από το κάθισμα το ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

 

32 λεπτά πριν, orck είπε

Αλήθεια; Εγώ όσες φορές έχω ταξιδέψει την βάζω στο κάθισμα του μπροστινού.

Κάτω από το δικό σου λίγο δύσκολο... κάθε φορά που θα χρειάζεσαι κάτι από την τσάντα σου θα σηκώνεσαι και θα πηγαίνεις στον από πίσω και θα λες "συγνωμη για την ενόχληση, ενα πραγματάκι να πάρω μόνο" ή απλα θα του ζητάς να στην δίνει εκείνος 😁

Κάτω από το κάθισμα του μπροστινού την βάζεις, μπροστά απ τα πόδια σου δηλαδή, για απογείωση/προσγείωση κυρίως, την υπόλοιπη ώρα την έχεις οπου θες...

30 λεπτά πριν, Tribal21 είπε

Και αυτος που κάθετε μπροστα μπροστα που την βαζει??  🤣

Οι μπροστινές σειρές: 1Α, 1Β, 1C & 2D,2E,2F (και οι 16A,B,C,D,E,F-17A,B,C,D,E,F) δεν επιτρέπεται να έχουν τίποτα μπροστά τους κατά τη διάρκεια απογείωσης/προσγείωσης οπότε υπάρχει πρόβλεψη για τα πράγματα τους στα ντουλάπια απο πάνω. Και να μη βρεις χώρο, τον δημιουργεί για σένα το πλήρωμα βγάζοντας πράγματα ατόμων από άλλες σειρές που κακώς τα έχουν βάλει εκεί!

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε? Εκει που κάθεσαι την βάζεις απο κάτω,δεν κατάλαβα αυτό που λες.

Και αυτοί που κάθονται μπροστά μπροστά που την βάζουν?

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απάντησα με edit γιατί δεν είχα δει την τελευταία απάντηση σου. Το κάθισμα στο οποίο κάθεσαι στο κάτω μέρος έχει σίδερο, δεν μπορείς να βάλεις τσάντα από μπροστά, μόνο από πίσω.

8 λεπτά πριν, kon1to είπε
30 λεπτά πριν, Tribal21 είπε

Και αυτος που κάθετε μπροστα μπροστα που την βαζει??  🤣

Οι μπροστινές σειρές: 1Α, 1Β, 1C & 2D,2E,2F (και 17A,B,C,D,E,F) δεν επιτρέπεται να έχουν τίποτα μπροστά τους κατά τη διάρκεια απογείωσης/προσγείωσης οπότε υπάρχει πρόβλεψη για τα πράγματα τους στα ντουλάπια απο πάνω. Και να μη βρεις χώρο, τον δημιουργεί για σένα το πλήρωμα βγάζοντας πράγματα ατόμων από άλλες σειρές που κακώς τα έχουν βάλει εκεί!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kon1to είπε

Σου απάντησα με edit γιατί δεν είχα δει την τελευταία απάντηση σου. Το κάθισμα στο οποίο κάθεσαι στο κάτω μέρος έχει σίδερο, δεν μπορείς να βάλεις τσάντα από μπροστά, μόνο από πίσω.

Α μπράβο και εγώ αυτό θυμάμαι έχει σίδερο και στο κάθισμα σου απο κατω δεν μπαίνει. Μόνο στην μπροστινή μπαίνει.

Οπότε δεν κάνω κάτι λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tribal21 είπε

Ρε παιδιά και γω πως την βάζω κάτω απο το δικό μου??

Καλή ερώτηση... μπορεί να λέμε το ίδιο πράγμα και να μην το έχουμε καταλάβει!

email που έλαβα συμπτωματικά από τη Ryan Air πριν λίγο

Δικαιούστε να φέρεις 1 μικρή προσωπική τσάντα (35cm x 20cm x 20cm) στην καμπίνα που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό σου κάθισμα.

 

Screenshot_16.png

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση στη παρέα περί σακίδιου.. Η μια τσάντα  μου είναι κλασσικό backpack πλάτης λίγο μεγαλύτερο από τις διαστάσεις που βλέπω εδώ.. Πιστεύετε θα έχω πρόβλημα ή να κοιτάξω κάτι μικρότερο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρα το σακίδιο σου με μέτρο. Τι πιο απλό;

Κυριολεκτικά γέμισε το με ότι έχεις πρόχειρο και στηστο ξαπλωτο και βγάλε μέτρο. Επειδή είναι μαλακό σακίδιο λίγα εκατοστά δεν πειράζει. Εάν χρειαστεί πιέζεται όταν και εάν έρθει η ώρα να μπει στο κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, barman_ είπε

Μια ερώτηση στη παρέα περί σακίδιου.. Η μια τσάντα  μου είναι κλασσικό backpack πλάτης λίγο μεγαλύτερο από τις διαστάσεις που βλέπω εδώ.. Πιστεύετε θα έχω πρόβλημα ή να κοιτάξω κάτι μικρότερο? 

κάθε φορά ταξιδεύω με backpack μεγαλύτερο των επιτρεπτών διαστάσεων και δεν είχα ποτέ θέμα καθώς εξακολουθεί να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

Το θέμα είναι να μην είναι παραγεμισμένο και τραβάει το μάτι και χρειαστεί να σου κάνουν έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, barman_ είπε

Μια ερώτηση στη παρέα περί σακίδιου.. Η μια τσάντα  μου είναι κλασσικό backpack πλάτης λίγο μεγαλύτερο από τις διαστάσεις που βλέπω εδώ.. Πιστεύετε θα έχω πρόβλημα ή να κοιτάξω κάτι μικρότερο? 

Eίναι στην διακριτική ευχέρεια της εταιρείας . Τι θέλω να πω . Με ryanair μέχρι τώρα ποτέ δεν κοιτάξαν τις διαστάσεις στις χειραποσκευές μου .  Επίσης με easyjet που έχω ταξιδέψει αρκετές φορές δεν είχα θέματα παρα μόνο μία φορά στο αεροδρόμιο ORLY του Παρισιού όπου μου κάναν μανούρα μεγάλη επειδή είχα ένα τσαντάκι μέσης πάνω μου και μία χειραποσκευή και μου είπαν ότι πιάνεται ως δεύτερη χειραποσκευή και θα χρεωθώ . Τους εξηγώ ότι είναι το πορτοφόλι μου (πραγματικά παιδιά σαν πορτοφόλι το χα . Είχα μέσα χύμα λεφτά και κάρτες) . Δεν ήθελαν να ακούσουν τίποτα . Ε το έβγαλα το δίπλωσα (ήταν σχεδόν άδιο) και το βαλα στην τσέπη του μπουφάν μου και ηρέμησαν  . χαχαχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, barman_ είπε

Είναι 45χ35χ15 περίπου... Πιστεύω καλά είμαι? 

Επίσημα λένε για

1 small bag: 40cm x 20cm x 25cm

Τώρα τι έλεγχο θα κάνουν δεν ξέρω. Δεν ξέρω εάν αυτό που έχεις χωράει πρακτικά κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...