Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, mary said:

 

το σκεφτομαι σοβαρα να κλεισω για τον Ιουλιο, αλλά φοβαμαι πολυ: 1. μην εχει ακυρωσεις και μου χαλασει τις διακοπες 2. μην βαρεσει κανενα κανονι μεχρι τοτε 3. γενικα την εμπειρια πτησης με  Ryanair  καθως εχω την χειροτερη αποψη για αυτην την εταιρεια.

 

1.πιθανοτητες εχει να κανει οποιαδηποτε εταιρεια απεργια ή ακυρωσεις οπως και να κανουν απεργια οι ελεκτες εναεριας κυκλοφοριας.τωρα αν στην μια εταιρεια εχουν ακυρωθει 10 πτησεις ενω στην αλλη 20 μικρη διαφορα θα κανει οποτε ειναι θεμα να μην σου τυχει.και στην μια εταιρεια μπορει να εχουν ακυρωθει 5 δρομολογια αλλα να εχουν πεσει 2 αεροπλανα ενω στην αλλη να εχουν ακυρωθει 10 δρομολογια αλλα να μην εχει πεσει κανενα.τι διαλεγεις?

2.εχει βαρεσει αλλη εταιρεια κανονι  οσο θυμαμαι και οι επιβατες δεν πηραν πισω τα λεφτα καν και δεν ηταν η ryan air.wow λεγεται

3.αυτην την απαντηση θα την ακουσεις απο ενα απο τα δυο ατομα. ή αυτον που εχει συνηθισει να ταξιδευει και να του φερνουν φαγητο κτλ.οποτε του κακοφανηκε με το τιποτα της ryan air ή του κλασικα βλακα επιβατη που πηγε να μπει στο αεροπλανο χωρις να εχει πληρωσει για μικρη βαλιτσα και προσπαθησε να την περασει σαν backpack.ξεχασα οτι επισης το ιδιο θα το ακουσεις απο τον δηθεν ψαγμενο που εχει πεταξει στην ζωη του δυο φορες η μια πχ με aegean και η αλλη με  ryan air αλλα ειναι εμπειρος και εχει σχηματισει ολοκληρωμενη αποψη για τις αεροπορικες εταιρειες και οτι η ryan air ειναι χαλια .να βγω και εγω να συγκρινω την qatar με την ryan air και θα σου πω οτι η ryan air ειναι χαλια .ανομοια πραγματα δηλαδη. οταν συγκρινεις μια lost cost εταιρεια την συγκρινεις με αλλη low cost εταιρεια. επισης οτι σε καποιον εκατσε μια πτηση χαλια για τον χ ψ λογο δεν σημαινει οτι η εταιρεια ειναι χαλια.και εγω εχει τυχει να φαω καθυστερησεις με  aegean αρκετες φορες αλλα δεν θα πω οτι η εταιρεια ειναι χαλια. καλα τα πιο θεικα ειναι να ακους σχολια του στυλ.τα αεροπλανα δεν τα συντηρουν.οι πιλοτοι δεν ξερουν.πεταξα με  ryan air και ειχαμε αναταραξεις ενω με την χχ εταιρεια δεν ειχαμε και αλλα τοσα σχολια του (_!_) με μηδενικη αξια και full παραπληροφορηση.

και μην ξεχασουμε και τις κλασσικες ατακες που ξεκινανε με την προταση.ενας φιλος μου ειπε.....

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ έχω πετάξει απο πέρσι περίπου 20 πτήσεις με ryanair.

Τα μόνα παράπονα που έχω είναι τα shuttle bus για να σε πάνε στο αεροπλάνο κάτι που όμως συμβαίνει πολλές φορές και σε ανώτερες εταιρίες, και οι Ελληνάρες που πάντα γκρινιάζουν στις πτήσεις της ryanair.

Είναι κουραστικό να τους ακούς κάθε φορά να γκρινιάζουν για ασήμαντα πράγματα και ταυτόχρονα να συνεχίζουν να πετάνε με αυτή την εταιρία.

πχ αν αργήσει να ανοίξει η πόρτα για αποβίβαση φταίει η ryanair γιατί άργησε να φέρει τη σκάλα..

επειδή δε σου δίνουν νερό στην πτήση φταίει η ryanair,

επειδή είναι χαζοί και πήρανε μεγάλη βαλίτσα και πρέπει να πληρώσουν έξτρα φταίει η ryanair.

 

Αυτά τα αεροπλάνα κοστίζουν 100εκ $

Όλοι αυτοι που θέλουν πολυτέλειες με 50ε εισιτήριο έχουν σκεφτεί πόσες εκατοντάδες πτήσεις χρειάζονται για να κάνει απόσβεση η εταιρία;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, johnbond said:

Εγώ έχω πετάξει απο πέρσι περίπου 20 πτήσεις με ryanair.

Τα μόνα παράπονα που έχω είναι τα shuttle bus για να σε πάνε στο αεροπλάνο κάτι που όμως συμβαίνει πολλές φορές και σε ανώτερες εταιρίες, και οι Ελληνάρες που πάντα γκρινιάζουν στις πτήσεις της ryanair.

Είναι κουραστικό να τους ακούς κάθε φορά να γκρινιάζουν για ασήμαντα πράγματα και ταυτόχρονα να συνεχίζουν να πετάνε με αυτή την εταιρία.

πχ αν αργήσει να ανοίξει η πόρτα για αποβίβαση φταίει η ryanair γιατί άργησε να φέρει τη σκάλα..

επειδή δε σου δίνουν νερό στην πτήση φταίει η ryanair,

επειδή είναι χαζοί και πήρανε μεγάλη βαλίτσα και πρέπει να πληρώσουν έξτρα φταίει η ryanair.

Αυτά τα αεροπλάνα κοστίζουν 100εκ $

Όλοι αυτοι που θέλουν πολυτέλειες με 50ε εισιτήριο έχουν σκεφτεί πόσες εκατοντάδες πτήσεις χρειάζονται για να κάνει απόσβεση η εταιρία;

την τελευταια φορα που γυρναγα απο εξωτερικο με  ryan air τσεκαραν συνεχεια ποιος εχει μεγαλη τσαντα/βαλιτσα και προσπαθει να την ανεβασει οανω χωρις να πληρωσει.τουλαχιστον 5 6 ατομα τα εβαλαν  να πληρωσουν. :) οι wannabe εξυπνοι της πτησης.αυτοι ειναι που θα  βγουν πρωτοι να που  οτι τους φταιει η ryan air και δεν θα ξαναταξιδεψουν με αυγην την εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν έχω τρελές απαιτήσεις από την αεροπορική. Έχω πετάξει και με easyjet και με Aegean. Δλδ και με low cost και με πιο ακριβή αεροπορική. Και φυσικά έχουν διαφορές στα κόστη και το καταλαβαίνεις όταν ταξιδεύεις.

Δεν έχω πρόβλημα να μην έχει φαΐ κλπ, αλλά το ότι σου χρεώνει πλέον έξτρα την χειραποσκευη είναι λίγο γελοίο. Τεσπα, το δέχομαι όμως.

 

Η ανησυχία μου είναι γιατί πχ η flybe από εκεί που είχε κανονικά δρομολόγια από Μπέλφαστ προς άλλες πόλεις του uk την τελευταία βδομάδα έχει ακυρώσει σχεδόν όλες τις πτήσεις της. Ίσως λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας αλλά αυτό επηρεάζει άλλους που είχαν κλείσει εισιτήρια εδώ και καιρό.

Τεσπα, έχει κλείσει κάποιος εισιτήρια με Ryanair για 2 άτομα και ενώ δεν επέλεξε συγκεκριμένες θέσεις,στο τσεκ ιν τελικά κατσατε δίπλα δίπλα;

Να ξέρω δλδ αν είναι να μην διαλέξω θέσεις και απλά να με βάλει στη τύχη όπου να ναι αρκεί να είναι 2 κοντινές όταν κάνω το τσεκ ιν και για τα 2 άτομα.

Σε Aegean, easyjet + flybe πχ, ποτέ δεν διάλεγα θέσεις και όταν έκλεινα 2 εισιτήρια μαζί και έκανα μαζί το τσεκ ιν μας εβαζε δίπλα θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, mary είπε

Ρε παιδιά δεν έχω τρελές απαιτήσεις από την αεροπορική. Έχω πετάξει και με easyjet και με Aegean. Δλδ και με low cost και με πιο ακριβή αεροπορική. Και φυσικά έχουν διαφορές στα κόστη και το καταλαβαίνεις όταν ταξιδεύεις.

Δεν έχω πρόβλημα να μην έχει φαΐ κλπ, αλλά το ότι σου χρεώνει πλέον έξτρα την χειραποσκευη είναι λίγο γελοίο. Τεσπα, το δέχομαι όμως.

Η ανησυχία μου είναι γιατί πχ η flybe από εκεί που είχε κανονικά δρομολόγια από Μπέλφαστ προς άλλες πόλεις του uk την τελευταία βδομάδα έχει ακυρώσει σχεδόν όλες τις πτήσεις της. Ίσως λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας αλλά αυτό επηρεάζει άλλους που είχαν κλείσει εισιτήρια εδώ και καιρό.

Τεσπα, έχει κλείσει κάποιος εισιτήρια με Ryanair για 2 άτομα και ενώ δεν επέλεξε συγκεκριμένες θέσεις,στο τσεκ ιν τελικά κατσατε δίπλα δίπλα;

Να ξέρω δλδ αν είναι να μην διαλέξω θέσεις και απλά να με βάλει στη τύχη όπου να ναι αρκεί να είναι 2 κοντινές όταν κάνω το τσεκ ιν και για τα 2 άτομα.

Σε Aegean, easyjet + flybe πχ, ποτέ δεν διάλεγα θέσεις και όταν έκλεινα 2 εισιτήρια μαζί και έκανα μαζί το τσεκ ιν μας εβαζε δίπλα θέσεις.

Η Ryanair εγγυημένα δε σε βαζει να κάτσεις δίπλα. Αφού σε χρεώνει εξτρα για αυτό (αναγκάζοντας σε να πληρώσεις για θεση-θεσεις).

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, mary said:

Ρε παιδιά δεν έχω τρελές απαιτήσεις από την αεροπορική. Έχω πετάξει και με easyjet και με Aegean. Δλδ και με low cost και με πιο ακριβή αεροπορική. Και φυσικά έχουν διαφορές στα κόστη και το καταλαβαίνεις όταν ταξιδεύεις.

Δεν έχω πρόβλημα να μην έχει φαΐ κλπ, αλλά το ότι σου χρεώνει πλέον έξτρα την χειραποσκευη είναι λίγο γελοίο. Τεσπα, το δέχομαι όμως.

Η ανησυχία μου είναι γιατί πχ η flybe από εκεί που είχε κανονικά δρομολόγια από Μπέλφαστ προς άλλες πόλεις του uk την τελευταία βδομάδα έχει ακυρώσει σχεδόν όλες τις πτήσεις της. Ίσως λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας αλλά αυτό επηρεάζει άλλους που είχαν κλείσει εισιτήρια εδώ και καιρό.

Τεσπα, έχει κλείσει κάποιος εισιτήρια με Ryanair για 2 άτομα και ενώ δεν επέλεξε συγκεκριμένες θέσεις,στο τσεκ ιν τελικά κατσατε δίπλα δίπλα;

Να ξέρω δλδ αν είναι να μην διαλέξω θέσεις και απλά να με βάλει στη τύχη όπου να ναι αρκεί να είναι 2 κοντινές όταν κάνω το τσεκ ιν και για τα 2 άτομα.

Σε Aegean, easyjet + flybe πχ, ποτέ δεν διάλεγα θέσεις και όταν έκλεινα 2 εισιτήρια μαζί και έκανα μαζί το τσεκ ιν μας εβαζε δίπλα θέσεις.

παμε ενα ενα.

α.επιτρεπεται η χειραποσκευη αν ειναι backpack αλλα δεν ειναι δωρεαν η βαλιτσα.δεν ειναι γελοιο.low cost θες οποτε τα υπολοιπα θα τα πληρωσεις.ναι δεν το κανουν ολες οι low cost αλλα απο low cost σε low cost υπαρχουν διαφορες και στο τι παρεχουν αλλα και στην τιμη.μπορει η μια να ειναι low cost με 40 ευρω και η αλλη με 20.

β.ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει και ξαφνικα να ακυρωσουν ολες τις πτησεις προς μια πολη.σιγουρα πιο δυσκολα θα γινει σε μια πιο ακριβη εταιρεια αλλα ειναι μικρες οι πιθανοτητες και ειναι ενα ρισκο με την low cost.σε παρα πολλα ταξιδια που εχω κανει ελλαδα/ευρωπη και εκτος ευρωπης μια φορα εχει ακυρωθει πτηση που το εμαθα μερικες μερες πιο πριν.

γ.πιθανοτητες να κατσεις διπλα διπλα στο  check in μαλλον λιγοτερες απο οτι να κερδισεις το τζοκερ.οταν ομως μπεις στο αεροπλανο υπαρχουν οι εξης λυσεις.αν δεν ειναι γεματο το αεροπλανο πατε και καθεστε καπου που να εχει δυο θεσεις μαζι.η αν εχεις αδεια θεση διπλα σου ερχεται και ο αλλος.αν ειναι γεματο το αεροπλανο ρωταγε ευγενικα καποιον αλλον που μπορει να ειναι μονος του αν θελει να αλλαξετε θεση. σε aegean κτλ ναι διαλεγεις εσυ αλλα η ryan air προσπαθει να βγαλει τα σπασμενα του low cost εισιτηριου με το να χρεωθει την cabin βαλιτσα και να χρεωνει να διαλεξεις θεση.το κοστος ειναι 7 ευρω αν θυμαμαι σωστα για να διαλεξεις θεση.δεν ειναι ουτε μεγαλο ουτε μικρο απο την αλλη προσωπικα το θεωρω περιττο.αν τυχει και μπορεις να κανεις αλλαγη στο αεροπλανο καλως αν δεν γινει κανεις δεν επαθε κατι να κατσει 3 ωρες μακρια απο τον αλλον 😛 βαλε εφαρμογη ανοιξε bluetooth και στελνε του :P

μπορει οι θεσεις να ειναι κοντινες μπορει να ειναι και τερμα θεου αρχες αλλαχ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ για το πρηξιμο.

Εχω βαλιτσα 52 x 36 x 23 cm ενω της ryanair τα ορια ειναι 55 x 40 x 20 cm

Στη μια διασταση ειμαι 3εκ εκτος, το ρισκαρω ή οχι; 😟

Στο παχος νομιζω ειναι, οποτε αν την πατηκωσω και δεν την παραφουσκωσω, ειμαι οκ.....;😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mary είπε

Σορυ για το πρηξιμο.

Εχω βαλιτσα 52 x 36 x 23 cm ενω της ryanair τα ορια ειναι 55 x 40 x 20 cm

Στη μια διασταση ειμαι 3εκ εκτος, το ρισκαρω ή οχι; 😟

Στο παχος νομιζω ειναι, οποτε αν την πατηκωσω και δεν την παραφουσκωσω, ειμαι οκ.....;😕

Πριν 2 μέρες πετούσα από Ελλάδα προς Βερολίνο με επιστροφή ,δεν είναι τόσο υπερβολικοί στα μεγέθη αρκεί να μην βγάζει μάτι ότι είναι πολυ μεγάλυτερη η βαλίτσα .Παρατηρηση έκαναν μόνο σε κάποιους που ήταν υπερβολικά μεγάλες η αποσκευές σε βαθμό που ακόμα και εγώ έβλεπα ότι δεν θα χωρούσαν να μπουν στις θήκες πάνω από τα καθίσματα .Στο πήγαινε επειδή ήξερα ότι δεν είχε κόσμο το αεροπλάνο δεν αγόρασα θέση και έκατσα δίπλα με την γυναίκα μου,στην επιστροφή έκλεισα συγκεκριμένες θέσεις για να μην ψάχνομαι .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, mary said:

Σορυ για το πρηξιμο.

Εχω βαλιτσα 52 x 36 x 23 cm ενω της ryanair τα ορια ειναι 55 x 40 x 20 cm

Στη μια διασταση ειμαι 3εκ εκτος, το ρισκαρω ή οχι; 😟

Στο παχος νομιζω ειναι, οποτε αν την πατηκωσω και δεν την παραφουσκωσω, ειμαι οκ.....;😕

οχι για 3 εκατοστα δεν εχω δει να λενε.επισης αν δεν την παραφουσκωσεις θα εισαι ενταξει.αυτη η τσαντα δεν ειναι ομως backpack οποτε δεν ειναι η δωρεαν που μπορεις να εχεις πανω.την πληρωνεις.η δωρεαν ειναι 40χ20χ 25

2 minutes ago, panosk1 said:

Πριν 2 μέρες πετούσα από Ελλάδα προς Βερολίνο με επιστροφή ,δεν είναι τόσο υπερβολικοί στα μεγέθη αρκεί να μην βγάζει μάτι ότι είναι πολυ μεγάλυτερη η βαλίτσα .Παρατηρηση έκαναν μόνο σε κάποιους που ήταν υπερβολικά μεγάλες η αποσκευές σε βαθμό που ακόμα και εγώ έβλεπα ότι δεν θα χωρούσαν να μπουν στις θήκες πάνω από τα καθίσματα .Στο πήγαινε επειδή ήξερα ότι δεν είχε κόσμο το αεροπλάνο δεν αγόρασα θέση και έκατσα δίπλα με την γυναίκα μου,στην επιστροφή έκλεισα συγκεκριμένες θέσεις για να μην ψάχνομαι .

η 55χ40χ20 δεν ειναι για κατω απο καθισμα.ειναι για ντουλαπακι .

Όλοι οι επιβάτες δικαιούνται να φέρουν 1 μικρή προσωπική τσάντα στην καμπίνα, που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα (40cm x 20cm x 25cm). Για παράδειγμα, τσάντα χειρός, τσάντα για φορητό υπολογιστή και μικρό σακίδιο πλάτης.

Οι επιβάτες που έχουν αγοράσει εισιτήριο με «Προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές» ή Plus/Flexi/Family ή για πτήση ανταπόκρισης, μπορούν να πάρουν μία επιπλέον αποσκευή 10 κιλών στο αεροσκάφος η οποία πρέπει να χωράει στους μετρητές αποσκευών (Να μην υπερβαίνει τα 10 κιλά και τις διαστάσεις 55cm x 40cm x 20cm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

οχι για 3 εκατοστα δεν εχω δει να λενε.επισης αν δεν την παραφουσκωσεις θα εισαι ενταξει.αυτη η τσαντα δεν ειναι ομως backpack οποτε δεν ειναι η δωρεαν που μπορεις να εχεις πανω.την πληρωνεις.η δωρεαν ειναι 40χ20χ 25

η 55χ40χ20 δεν ειναι για κατω απο καθισμα.ειναι για ντουλαπακι .

Για την θηκη πάνω από το κάθισμα έγραψα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, panosk1 said:

Για την θηκη πάνω από το κάθισμα έγραψα 

ναι απλα το τονιζω μην νομιζει κανεις οτι αυτο ειναι το δωρεαν:) δωρεαν ειναι μονο το κατω απο το καθισμα για τους υποψηφιους travellers.μην μπερεδευονται με αλλες εταιρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, poulinos είπε

οχι για 3 εκατοστα δεν εχω δει να λενε.επισης αν δεν την παραφουσκωσεις θα εισαι ενταξει.αυτη η τσαντα δεν ειναι ομως backpack οποτε δεν ειναι η δωρεαν που μπορεις να εχεις πανω.την πληρωνεις.η δωρεαν ειναι 40χ20χ 25

η 55χ40χ20 δεν ειναι για κατω απο καθισμα.ειναι για ντουλαπακι .

Όλοι οι επιβάτες δικαιούνται να φέρουν 1 μικρή προσωπική τσάντα στην καμπίνα, που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα (40cm x 20cm x 25cm). Για παράδειγμα, τσάντα χειρός, τσάντα για φορητό υπολογιστή και μικρό σακίδιο πλάτης.

Οι επιβάτες που έχουν αγοράσει εισιτήριο με «Προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές» ή Plus/Flexi/Family ή για πτήση ανταπόκρισης, μπορούν να πάρουν μία επιπλέον αποσκευή 10 κιλών στο αεροσκάφος η οποία πρέπει να χωράει στους μετρητές αποσκευών (Να μην υπερβαίνει τα 10 κιλά και τις διαστάσεις 55cm x 40cm x 20cm).

Ναι το ξερω. Θα την πληρωσω αυτη. Ξες γυναικα που να παει διακοπες μονο με την τσαντα ωμου;😛 Τι να πρωτοχωρεσει η ερμη;

Κατσε, τι εννοεις να λενε; Να σου λενε, ελα βαλτη στο κουτι να δουμε αν χωραει;

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, mary said:

Ναι το ξερω. Θα την πληρωσω αυτη. Ξες γυναικα που να παει διακοπες μονο με την τσαντα ωμου;😛 Τι να πρωτοχωρεσει η ερμη;

Κατσε, τι εννοεις να λενε; Να σου λενε, ελα βαλτη στο κουτι να δουμε αν χωραει;

να σου πω την αληθεια ναι ξερω κοπελα που ταξιδευει με τσαντα ωμου.β.το κουτι υπαρχει αλλα δεν θα κατσουν να σου πουν βαλτην στο κουτι παρα μονο αν υποψιαστουν οτι εισαι way off.που συνηθως οι βαλιτσες που πουλανε εξω ειναι για αν χωρανε στο κουτι.αν ομως εισαι με αλλη βαλιτσα η κανα σακο δεν ξερω τι παιζει να σε τσεκαρουν.ακομα και αυτη που παει κατω απο το καθισμα εχω δει να ειναι μεγαλυτερες και να μην λενε τιποτα αρκει να ειναι backpack.αν το backpack εσυ το κανεις βαλιτσα η σακ βουαγιαζ εννοειται δεν σε περνανε.το ειδα τελευταια πτηση.η αλλη πηγε να περασει σε back pack, τσαντα που εχουν οι αθλητες στο γηπεδο.εννοειται την σταματησαν αφου μιλαμε για  πολυ πολυ μεγαλυτερο μεγεθος

ο αλλος δεν θα παει για 2 3 ποντους παραπανω αλλα θα παει για 23 ποντους παραπανω  που εννοειται κανει μπαμ.μεχρι να του πουν να πληρωσει που η χρεωση εκεινη την στιγμη ειναι πολυ μεγαλυτερη απο οτι πριν το check in.καιρος ηταν να γινει αυτο γιατι ο καθενας το επαιζε smart ass

εννοω οτι για 2 3 ποντους δεν θα σουν πουν βαλτην στο κουτι να δουμε αν χωραει.αν ομως δουν οτι ειναι μεγαλυτερη θα σου πουν να την βαλεις στο κουτι με σκοπο να σου δειξουν οτι ειναι μεγαλυτερη, γιατι αμα στο πουν μονο εσυ θα λες και οχι μια χαρα ειναι,και ας φαινεται οτι ειναι δυο φορες μεγαλυτερη.κατα τα αλλα χωρις να γινω κακος αλλα ο κοσμος δεν καταλαβαινει οτι παει διακοπες για να χαλαρωσει και οχι για να κουβαλησει 25 κιλα αποσκευες .πας για να ξεφυγεις απο την καθημερινοτητα και οχι να σκεφτεσαι τι ταιριαζει με τι και αμα πηρες μαζι τα 14 ζευγαρια παπουτσια.και εννοειται στο τελος γυρνας και τα μισα δεν τα εχεις φορεσει. αυτο ειναι αλλη ιστορια.μην γινομαι κακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης φαγητό μπορείς να παραγγείλεις κανονικά μέσα στη πτήση, άλλο αν πολλοί το θεωρούν ακριβό το να δώσουν πχ 10 ευρώ παραπάνω για να φάνε. Θεωρούν ότι είναι προτιμότερο το δωρεάν φαγητό που έχουν προπληρώσει στη... διπλάσια τιμή σε άλλες εταιρείες. Λογική... μέσου ανθρώπου. Για πτήσεις 1-2 ωρών παίρνεις και ένα μπουκαλάκι 0,50 λεπτά στο αεροδρόμιο και είσαι μια χαρά. Εκτός κι αν πάλι θες δωρεάν νερό σε ποτηράκι για πεντάχρονα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Sethiros said:

Επίσης φαγητό μπορείς να παραγγείλεις κανονικά μέσα στη πτήση, άλλο αν πολλοί το θεωρούν ακριβό το να δώσουν πχ 10 ευρώ παραπάνω για να φάνε. Θεωρούν ότι είναι προτιμότερο το δωρεάν φαγητό που έχουν προπληρώσει στη... διπλάσια τιμή σε άλλες εταιρείες. Λογική... μέσου ανθρώπου. Για πτήσεις 1-2 ωρών παίρνεις και ένα μπουκαλάκι 0,50 λεπτά στο αεροδρόμιο και είσαι μια χαρά. Εκτός κι αν πάλι θες δωρεάν νερό σε ποτηράκι για πεντάχρονα...

εγω παντως απο το τσεκ ιν περασα κανονικα ετοιμα noodles που ειχα παρει απεξω.με ρωτησε τι ειναι του ειπα τι ειναι και τα περασα.απλα τα εφαγα πριν μπω στο αεροπλανο.δεν εμειναν για την πτηση.πανω σε πτηση  μπορεις να εχεις παρει μπισκοτα κτλ.

αλλα ναι ποσο αληθεια αυτο που λες .εχεις πληρωσει στην χ εταιρεια διπλη τιμη για ενα γευμα που η ποσοτητα ειναι για προγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...