Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαστε gamers, τι να κανουμε. Γενικα δεν μ αρεσει να μενω σ ενα παιχνιδι για παντα και ηταν μεγαλο λαθος που το εκανα τοσα χρονια με το WoW (10k+ ωρες played...). Επαιξα στα ενδιαμεσα βεβαια Warhammer, AoC, Rift, GW2, SWTOR και κανα δυο ακομα, αλλα μονο το EvE με κρατησε. Παρολα αυτα εδω και καιρο δεν με κραταει κανενα για πολυ. Ισως φταιω εγω μετα απο τοσα χρονια και ατελειωτες ωρες gaming. Κοντευω τα 40 αλλωστε και τα 25 απ αυτα παιζω παιχνιδια. Εχουμε γυναικα, παιδια και ΠΕΘΕΡΑ πια!

 

Παντως πλεον δεν μενω σε οτιδηποτε δεν με διασκεδαζει. Τωρα τελειωνει ο 2ος μηνας στο WoW και θα την κανω με ελαφρα. Βαρεμαρα σκετη. Επομενη σταση θα ειναι το ESO μολις μπει το Patch 6 τον Ιανουαριο. Επειτα στο Drop 4 παμε WildStar ξανα. Στα ενδιαμεσα βεβαια D3, κανα PoE και ισως αν βρω ξανα κουραγιο λιγο EvE μετα απο καιρο. Βλεπω επισης και παιζετε SWTOR και θα θελα να του δωσω αλλη μια ευκαιρια, αφου στο launch απογοητευτηκα και επαιξα μονο 2 μηνες. Τελος εχω παντα στο ρανταρ το GW2 κι ολο λεω να αρχισω ξανα, τουλαχιστον να ευχαριστηθω λιγο open world content.

 

Καπως ετσι βλεπω πλεον το gaming. Οι εποχες του EQ1, WoW Vanilla κλπ εχουν περασει ανεπιστρεπτι. Τωρα οτι και οσο με ευχαριστει. Οταν αυτο δεν συμβαινει δεν καθομαι πλεον ουτε στιγμη :)

 

Edit*  Στο τελος θα με διασκεδαζουν περισσοτερο τα android games στο tablet των μικρων, παρα τα mmo's ετσι που τα καταντησαν...

Καπως ετσι ειμαι και εγω.Θα σταματησω και εγω για τωρα το Wow και στα σιγουρα εχω τα Hearthstone,d3 αν μπει τιποτα καλο και βλεπουμε.Το κακο με τα υπολοιπα Mmo που δεν με τραβανε δυστηχως ειναι οτι πολυ απλα δεν εχουν απο πισω το Lore(με οτι επιρροες εχει παρει απο αλλα βιβλια κλπ)του Warcraft,τους ηρωες του,τις πολεις κλπ.Θα τα δουμε πρωτα ο θεος οταν βγει η ταινια τι εχει να γινει στους κινηματογραφους.Δοκιμασα πχ της κοπια του Wow το Rift.Πολυ ομορφο παιχνιδακι αλλα σε Quest,Lore,πολεις κλπ τελειως αδιαφορο. Για αυτο το λογο και δεν προκειται να πληρωσω συνδρομη για αλλο παιχνιδι εκτως του Wow. Και το GW2 ελεγα να το αρχισω αλλα αφου εβλεπα οτι κλασσικα το παραταγανε ολοι μεχρι να βγει τιποτα καινουργιο το αφησα. Ειμαι δυστηχως πιο πολυ Pve παικτης γιαυτο και δινω τοση σημασια στο Story,lore κλπ. Ισως και εγω ξεκινησω το SWTOR μιας και πηρα νεο Pc γιατι στο παλιο φενοταν αθλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Nα σου πω την αληθεια και γω PvE παικτης ειμαι αλλα δεν με νοιαζει το lore. Τουλαχιστον οχι να διαβαζω quest text κλπ. Αν μου το παρουσιαζεις με videos κλπ οκ μεσα, αλλα να καθομαι να διαβαζω οχι ευχαριστω.

 

Απο κει και περα οσον αφορα το Rift, αν ειχε καλυτερα animations, movement και πιο smooth combat, δεν θα επαιζα τπτ αλλο εδω και καιρο διοτι προσωπικα πιστευω οτι εχει τα καλυτερα classes, το καλυτερο open world content και γενικοτερα πολυ καλες ιδεες. Ομως με το ΑΝ δουλεια δεν γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ελα παμε λιγο action τερμα το tab...

 

Για να σου πω την αληθεια αν κατι εχω βαρεθει πανω απ ολα στο WoW και σε ολα τα παρομοια μ αυτο mmo, ειναι το tab target. Ειλικρινα δεν την παλευω πια μ αυτο το ηλιθιο συστημα. Γι αυτο και θελω να πιασει το WildStar αλλα και γι αυτο επισης θα κανω αλλη μια δοκιμη στο ESO. Εστω κατι σαν το GW2 να ηταν ρε παιδι μου. Αυτο το παλαιολιθικο combat που καθεσαι σ ενα σημειο, δεν μπορεις να αποφυγεις τπτ και βαρας το mob χωρις να κουνιεσαι σταλια, ειναι πλεον αηδιαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου πω την αληθεια αν κατι εχω βαρεθει πανω απ ολα στο WoW και σε ολα τα παρομοια μ αυτο mmo, ειναι το tab target. Ειλικρινα δεν την παλευω πια μ αυτο το ηλιθιο συστημα. Γι αυτο και θελω να πιασει το WildStar αλλα και γι αυτο επισης θα κανω αλλη μια δοκιμη στο ESO. Εστω κατι σαν το GW2 να ηταν ρε παιδι μου. Αυτο το παλαιολιθικο combat που καθεσαι σ ενα σημειο, δεν μπορεις να αποφυγεις τπτ και βαρας το mob χωρις να κουνιεσαι σταλια, ειναι πλεον αηδιαστικο.

Απλα μπες Wildstar και φτιάξε Spellslinger..  Απλα..  Μπορει να ηταν απο τελευταία dps, αλλα ειχε τοσο fun to play, που μετα τον εκανα main :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

archeage δοκιμάσατε?

Kαλημερα

 

Ναι φυσικά μολις βγήκε...αλλα εχει πολλα θεματα οπως λέει και ο γονιδης

Απλα μπες Wildstar και φτιάξε Spellslinger..  Απλα..  Μπορει να ηταν απο τελευταία dps, αλλα ειχε τοσο fun to play, που μετα τον εκανα main :P

ο μανος θα ερθει στο drop 4 κοντα μας 

 

Εκανες SS???? ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Esper παιζω απ την αρχη κι επειδη ειμαι κατα 90% healer σε ολα τα mmo's μ αρεσει πολυ. Αλλα και το dps του δεν ειναι ασχημο. Ωραια skills και animations, ενω και το mobility του δεν ειναι κακο, ειδικα μετα τις αλλαγες. Ενδιαφερον class γενικοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πλάκα μας κάνετε? μπήκα να διαβάσω τι λέει το wildstar και λέω κάτσε να πάω καπάκια στο τέλος που θα δω το ζουμί και βλέπω πάλι για wow! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πλάκα μας κάνετε? μπήκα να διαβάσω τι λέει το wildstar και λέω κάτσε να πάω καπάκια στο τέλος που θα δω το ζουμί και βλέπω πάλι για wow! :P

 

Καλημερες και χρονια πολλα! Ναι την πλακα μας κανουμε γενικα οταν παιζουμε παιχνιδια. Το WS μας αρεσει παιξαμε, παιζουμε και καποιοι θα παιξουνε ξανα στο Drop 4. Απο κει και περα μιλαμε και για αλλα παιχνιδια δεν τρεχει τιποτα. Χαβαλες να γινεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενα ωραιο update news Post.

 

http://www.reddit.com/r/WildStar/wiki/drops

 

αναμένεται καυτο το drop\

 

 

 

btw ---> 

MrKuCea.jpg

Δεν το λες και ασχημα 

Επεξ/σία από wintaxt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μιλαμε για υπερπροσφορα κ ευκαιρια για οποιον θελει να παιξει

 

http://www.amazon.co.uk/Wildstar-Standard-Edition-PC-DVD/dp/B00J03XH26/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420400721&sr=8-1&keywords=wildstar

 

4 και κατι λιρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...