Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Παίδες αγόρασα από το G2A το game με 9.99€ και τώρα που κατέβηκε το παιχνίδι μου λέει ότι για να παίξω πρέπει να αγοράσω game time card ή να κάνω κάποιου είδους subscription. Όμως, όταν έκανα την αγορα από το site έλεγε ότι περιέχει και 30μέρες in-game. Τι κάνω παίδες???

Έκανες redeem code για το παιχνίδι στον NCsoft account σου?

 

https://support.wildstar-online.com/entries/53363288

 

Click the radio button to the left and then select Next.  That will apply this code directly to your account.  If you purchased from another retailer enter your code in the space provided at the top and hit Apply.

 

Next you will need to choose your subscription.  You will have two options available to you.  You can select your subscription plan from the left side and hit Continue to enter your payment method.  The other option is if you already have a Game Time Card.  You can enter that number in the space provided on the right and hit Apply to add it to your account.  Setting up your subscription early makes sure you do not miss out on any of the action. 

 

But don’t worry!  Nothing will be charged to your card until the time that came with your initial purchase expires completely.  So if you want to cancel your subscription before that time runs out, you can, and you will not be charged.

 

Το ευκολότερο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις μια gamecard. Μετά θα έχεις και τον free time από την αρχική αγορά και τον χρόνο της gamecard.

Επεξ/σία από nucleus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εστειλα ticket στο support team του Wildstar και κου ειπαν οτι για να ενεργοποιηθοθν οι 30μερες που παρνεις οταν αγοραζεις το παιχνιδι,θα πρεπει ή να αγορασεις μια game card ή να κανεις απλα ενα subscription plan το οποιο το σταματας οποτε θες. Ευχαριστω ομως και για την δικη σου βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wildstar  θα γινει f2p αρκετα συντομα πιστευω , οι πωλησεις του εχουν πεσει , τα subs και τα κερδη της NC soft απο το game επεισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι φιλε μου να γινει f2p. Τα περισσοτερα ετσι κι αλλιως ειναι ηδη F2P κι επισης σιχαινομαι να πληρωνω νταβαντζιλικι συνδρομες 13 ευρω το μηνα. Ουτως ή αλλως αν εξαιρεσεις το WoW, το 90% των mmo's τα οποια εχουν ζωη πανω απο 1 χρονο ειναι ολα F2P ή εστω B2P. O ανταγωνισμος ειναι τεραστιος και οι επιλογες πλεον παρα πολλες για να μενεις σε mmo με συνδρομη, οποτε κατα τη γνωμη μου μακαρι να γινει ειτε B2P ειτε F2P.

 

Οσον αφορα το WildStar, περαν της αγορας του παιχνιδιου δεν εχω δωσει ουτε ευρω, αφου πληρωνω καθε μηνα ανετα με CREDD.

Επεξ/σία από Mamatereza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γίνει 2 τώρα οι server (megaservers) ένας ο PVE και ένας ο PVP. Oι περισσοτεροι λογικά πρέπει να είναι στον PVE. Παίδες αν ειναι κανεις σε καμια guild(clan) ας μου κανει ενα invite παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες.

 

Εφτιαξα ενα Circle στον Jabbit με ονομα Greeks. Οποιος παιζει εκει και θελει invite ας μου κανει ενα whisper. Δεν ειναι ουτε guild, ουτε για να κανουμε κατι συγκεκριμενο. Απλα να ειμαστε σε μια ομαδα οσοι Ελληνες ειμαστε στον server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδες λεω να δώσω  ενα last try στο game περιμένοντας κ το drop 4 ...αν ειναι κανεις απο εδω και παιζει ας μου στειλει ενα whisper in game να μπει στο guild

 

Server : Jabbit(PvE)

Char name: Eldolil Shadow

Guild name : Saber Riders

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...