Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Έχω ένα θεματάκι με την Sky3DS+ μου. Στα games που έχω περασμένα μέσα είναι και το backup (sic) του Phoenix Wright Trilogy (πάντα trimmed). Βάζω την κάρτα στο N3DS μου και όταν αλλάζω τα games με τα κουμπάκια της δεν εμφανίζεται πουθενά το Phoenix Wright. Όλα τα υπόλοιπα games ανοίγουν κανονικά, αλλά αυτό είναι λες και δεν υπάρχει μέσα στην κάρτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! :) έχω ενα θεματακι με την sd είχα μια 4sd στο 3ds και πήρα καινούρια να την επεκτείνω έκανα αντιγράφει τα πάντα στην καινούρια αλλά δεν παίζει το χακ έβαλα ξανά την παλιά αλλα δεν παίζει ούτε αυτή το χακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θεματάκι με την Sky3DS+ μου. Στα games που έχω περασμένα μέσα είναι και το backup (sic) του Phoenix Wright Trilogy (πάντα trimmed). Βάζω την κάρτα στο N3DS μου και όταν αλλάζω τα games με τα κουμπάκια της δεν εμφανίζεται πουθενά το Phoenix Wright. Όλα τα υπόλοιπα games ανοίγουν κανονικά, αλλά αυτό είναι λες και δεν υπάρχει μέσα στην κάρτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Σβήσε το αρχείο .sav του παιχνιδιού που δεν βλέπει η κάρτα (στην περίπτωσή σου το Phoenix Wright)

 

Κάνε copy ένα αρχείο .sav από άλλο παιχνίδι που το βλέπει κανονικά και μετονόμασέ το ώς αρχείο .sav του παιχνιδιού που δεν βλέπει η κάρτα.

 

Βάλε την κάρτα στο 3DS και τσέκαρε αν βλέπει τώρα το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! :) έχω ενα θεματακι με την sd είχα μια 4sd στο 3ds και πήρα καινούρια να την επεκτείνω έκανα αντιγράφει τα πάντα στην καινούρια αλλά δεν παίζει το χακ έβαλα ξανά την παλιά αλλα δεν παίζει ούτε αυτή το χακ

Εντάξει λύθηκε το πρόβλημα :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πως μπορώ να μπαίνω κατευθείαν στο hack χωρίς να μπαίνω στο internet κάθε φορά . :) Επίσης home brew όταν πάω να κάνω μου βγάζει "an error has occurred please save your data in any software currently in use,then restart the system"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα τρέχει 9.2 και μετα το rxtools τρέχει ένα rx11 sorry παιδιά είμαι λιγο άσχετος γι αυτό και δεν πολυκατάλαβαινω τι μου γίνεται απο tutorial το έκανα ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο browser μπαίνω για να φορτώσω το RXtools (αφού μπω browser στην σελίδα 3ds.reboot.ms μπορώ να παίξω τα παιχνίδια αλλιώς δεν εμφανίζονται

Σε αυτό το site που έγραψα έχει 4 επιλογές εγω πατάω αυτή που γράφει rxtools για να εμφανιστούν τα παιχνίδια όταν πάω να πατήσω home brew μου βγάζει το error που έστειλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.

Δες πώς να βάλεις το menuhax, μέσω του browserhax θα το βάλεις.

 

Από εκεί και πέρα θες απλά το ctrbootmanager, έχω λίγες οδηγίες γι' αυτό στην σελίδα 29 ή 39 νομίζω. Είχα κάνει ένα guide (αν και έχει λάθη).

 

 

Θα βρεις video/tutorials.

Δεν έχω καλό ίντερνετ εδώ που είμαι οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...