Προς το περιεχόμενο

Galaxy s 249 euro (Media markt)


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα για να ξερεις..Επειδη εμαθα, σε 20 ημερες θα "ερθει" παλι το Galaxy S, Εαν βιαζεσαι μπορεις να αγορασεις το Nexu S στα 299Ε απο τα Saturn.

 

αααααυτό εννοούσα όταν σου έλεγα αν βρεθεί πες μου να τρέξω. Ευχαριστώ πολύ, αυτήν τη φορά δεν θα το χάσω το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα φιλε. Σε κανα 10ημερο παντως καλεσε τους για να μαθεις νεοτερα.

 

Saturn..

θα τους καλέσω.

ξες αν θα το φέρουν και στα δύο καταστήματα saturn στη Θεσσαλονίκη? (σταυρούπολη και πυλαία)

αν όχι, για ποιο έμαθες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Συγκρίνεις snapdragon με hummingbird.

(Δεν θα χρησιμοποιήσω τα emoticons που χρησιμοποίησες).

Ψάξε για όσα snapdragon vs hummingbird results θες,

και μετά το συζητάμε.(Αν και είμαι κατά των benches. Παρόλα ταύτα δες το λινκ που παρέθεσα που τείνει να είναι αρκετά καλό)

Επίσης στα chipset αυτά η GPU δεν είναι τόσο αυτόνομη όσο νομίζεις

και αυτό από μόνο του αποτελεί παράμετρο επιδόσεων.

Επίσης άλλο να έχουν ίδιο socket και άλλο να λες πως είναι ίδιας γενιάς.

Ακόμα και στο link που παρέθεσες βγάζει το εξής συμπέρασμα:

"For CPU intensive apps, they are similar, giving a small edge to MSM8x55. This was to be expected since they are both based on ARM's Cortex A8 design. If benchmark numbers show huge differences, there's something seriously wrong here.

 

For GPU intensive apps, there's a clear advantage to Hummingbird."

 

Και αναφέρεται στον 8x55 στο 1 Ghz. Φαντάζεσαι για τι διαφορά μιλάμε σε σχέση με τον 8255T του S Plus που χρονίζεται στο 1.4Ghz. Μιλάμε πάντα για CPU...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και στο link που παρέθεσες βγάζει το εξής συμπέρασμα:

"For CPU intensive apps, they are similar, giving a small edge to MSM8x55. This was to be expected since they are both based on ARM's Cortex A8 design. If benchmark numbers show huge differences, there's something seriously wrong here.

 

For GPU intensive apps, there's a clear advantage to Hummingbird."

 

Και αναφέρεται στον 8x55 στο 1 Ghz. Φαντάζεσαι για τι διαφορά μιλάμε σε σχέση με τον 8255T του S Plus που χρονίζεται στο 1.4Ghz. Μιλάμε πάντα για CPU...

 

Όταν μιλάμε για ένα κινητό και ειδικά για performance, δεν εμμένουμε σε έναν τομέα, αλλά στο overall.

Τί να την κάνεις την CPU όταν δεν μπορείς να παίξεις ένα 3D παιχνίδι στο μέλλον;

Όσον αφορά το review, διάβασέ το όλο και μην αναπαράγεις μια συγκεκριμένη φράση.

Τέσπα, δεν θα επεκταθώ γιατί ήδη έχουμε βγει off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεχομενως καποιοι που δεν ειχαν προσβαση σε καποιο καταστημα με την προσφορα προσπαθουν να πειστουν πως το galaxy s plus αξιζει τα εξτρα 50 ευρω.. που σιγουρα, αξιζει το s plus στα 299... αλλα συγκριτικα με το i9000 στα 249, νομιζω μενει καπως πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα, μολις με πηραν τηλ απο Media Markt να περασω να παραλαβω αυτο που μου κρατησαν! Ειχα παει πριν 10 μερες και ημουν 21ος στην λιστα!! Μπραβο στο καταστημα εχω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η saturn θα το φέρει στα 279 ευρώ σε μια βδομάδα (για Θεσσαλονίκη μιλάω)

30 ευρώ παραπάνω λόγω ζήτησης φαντάζομαι :mad:

Επεξ/σία από Fawkes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η saturn θα το φέρει στα 279 ευρώ σε μια βδομάδα (για Θεσσαλονίκη μιλάω)

30 ευρώ παραπάνω λόγω ζήτησης φαντάζομαι :mad:

 

Ούτε λόγος. Και πάλι παραμένει πολύ καλή τιμή! Αλλά οκ, είναι φάουλ η Saturn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες το εφεραν τα Μιντια !! Στα 299Ε ομως...μολις εφυγα απο εκει..εχει ΑΡΚΕΤΑ ακομα.

 

Είναι μεγάλες κουφάλες....

Αντί να επιβραβεύσουν τους καταναλωτές, που σε εποχή κρίσης "εξαφάνισαν" τις συσκευές μέσα σε 2 μέρες, κρατώντας την ίδια τιμή ( γιατί όχι και -10euro), το απέσυραν πριν τελειώσει η προσφορά ("out of stock"). Φυσικά μετά το πέρας της προσφοράς ξαναήρθαν οι συσκευές ακριβότερα.....

Κάτι πήρε το μάτι μου την προηγούμενη εβδομάδα στο σαιτ του σατουρν ότι θα το δώσει στα 279. Δυστυχώς δεν το δείχνει τώρα. Ακόμα και να γίνει έτσι πάλι κοροϊδία είναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεγάλες κουφάλες....

Αντί να επιβραβεύσουν τους καταναλωτές, που σε εποχή κρίσης "εξαφάνισαν" τις συσκευές μέσα σε 2 μέρες, κρατώντας την ίδια τιμή ( γιατί όχι και -10euro), το απέσυραν πριν τελειώσει η προσφορά ("out of stock"). Φυσικά μετά το πέρας της προσφοράς ξαναήρθαν οι συσκευές ακριβότερα.....

Κάτι πήρε το μάτι μου την προηγούμενη εβδομάδα στο σαιτ του σατουρν ότι θα το δώσει στα 279. Δυστυχώς δεν το δείχνει τώρα. Ακόμα και να γίνει έτσι πάλι κοροϊδία είναι.....

το σκεφτομουν στα 250, τωρα να το βαλουν... στα καλαθια τους...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...