Προς το περιεχόμενο

Galaxy s 249 euro (Media markt)


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θέμα είναι αυτό που αγοράζουμε να μας καλύπτει, όχι να το έχουμε στην τσέπη και απλά να χαιρόμαστε

ότι το έχουμε, όπως οι περισσότεροι που αγοράζουν ένα κινητό με ένα δαγκωμένο μήλο...και χρησιμοποιούν το 1/10

αυτών που μπορεί να κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα εχω 2 κινητα μαζι-Ενα 5630+LG optimus one. Ετσι την βγαζω.

 

Λογικό. Με την χρήση που θές δεν υπάρχει κινητό να σε καλύπτει στην αγορά. Άρα δεν είχε θέμα το Galaxy S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΩστος αλλα το ΜΗΛΟ κραταει η μπαταρια φιλε πανω απο 10 ωρες . Το εχουν αρκετοι γνωστοι και φιλοι. Ο αλλος φευγει το πρωι 6 για δουλεια γυρναει 6 το απογευμα εχει μιλησει πανω απο 2 ωρες+sms+internet και ακομα εχει 50% μπαταρια. Εγω με τα GAlaxy S 1 H 2 ποτε δεν ειχα μπαταρια το απογευμα.

 

Λογικό. Με την χρήση που θές δεν υπάρχει κινητό να σε καλύπτει στην αγορά. Άρα δεν είχε θέμα το Galaxy S.

 

υπαρχει το iphone αλλα δεν με βολευει καθολου. Δεν το αντεχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω διάφορα για την μπαταρία αλλά εγώ δεν έχω θέμα με την μπαταρία.

Μην τα λέτε τόσο τραγικά τα πράγματα.

Μια χαρά είναι η μπαταρία του.

Εγώ που μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο και με μέτρια εώς μικρή χρήση wi-fi μου βγάζει 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει το iphone αλλα δεν με βολευει καθολου. Δεν το αντεχω.

 

Επιτρεψέ μου να αμφιβάλλω. Wifi - GPS να δουλεύουν για ώρες δεν σηκώνει κανένα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω τα γραφόμενα του @bloodlessz μιας και το κινητό Galaxy S το έχω κάποιες μέρες.

Με μέτρια χρήση wifi και αρκετή ομιλία τις 2 μέρες τις έχω άνετα. Πρίν είχα το ideos X5 και δεν παρατήρησα διαφορά στην διάρκεια μπαταρίας.

Υπόψη ότι καμμία μπαταρία smartphone δεν αντέχει στην βαριά και συνεχόμενη χρήση. Οπότε στην περίπτωση αυτή χρειάζεται πάντα extra μπαταρία για ώρα ανάγκης. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lion αν το κινητο το εχω σε κατασταση αναμονης κραταει 10 ημερες το 5630 .

 

Αν παιρνεις και κανα τηλεφωνακι ομως...1 ημερα το πολυ !! Οποιοδηποτε κινητο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

barman μην πιάνεις τα 2 άκρα.

Κανένας δεν είπε ότι λες ψέματα.

Απλα όπως είπε και ο lion κανένα smartphone δεν αντέχει στην βαριά και συνεχόμενη χρήση.

Αν θέλεις να μιλάς συνέχεια στο τηλέφωνο προφανώς θα πας σε άλλου τύπου κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντησα τα Galaxy 1+2 σε εμενα τουλαχιστον δεν εκαναν δουλεια. Μιλαω πανω απο 3 ωρες την ημερα στο τηλεφωνο + 200 sms+ μονιμως ανοιχτο το wi-fi + internet+GPS . Σε λιγες ωρες εσβηναν και μετα ψαχνομουν.

 

Τωρα αν το θες το κινητο για να λες οτι εχεις κινητο...Ενταξει θα σου παει και 10 ημερες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την μπαταρια του galaxy s.

 

Με καθημερινη κανονικη χρηση (καμια 10ρια κλησεις του 1-2 λεπτων, wifi ανοιχτο ολη μερα, σερφαρισμα/web applications καμια ωρα την μερα) υποθετω οτι βγαζει κοντα στις 3 μερες.

 

Και λεω υποθετω διοτι φροντιζω να μη το αφηνω να πεσει κατω απο 50%, συνεπως το φορτιζω ανα 1,5 εως 2 μερες. Αν το αφηνα να πεφτει πιο κατω θα εβγαζε λογικα ανετα γεματο 3ημερο.

 

barman η περιπτωση σου ειναι ακραια ως προς τη χρηση ενος κινητου, συνεπως καλο ειναι να διευκρινιζεις εξαρχης οτι κανεις ακραια χρηση και σου κραταει 5-8 ωρες το πολυ. Γιατι ο αλλος διαβαζει το πρωτο σου ποστ χωρις τη διευκρινηση, και νομιζει οτι κατα μεσο ορο τοσο κραταει και γινονται οι παρεξηγησεις μετα. Κι εγω διαβαζοντας το 1ο ποστ σου και μετα το επομενο που λες "ναι τοσο χαλια η μπαταρια του, γιαυτο το εδωσα" συμπερανα η οτι επεσες σε ελατωματικο κομματι, η οτι τρολαρεις κατα των galaxy (μη το παιρνεις προσωπικα, υπαρχουν πολλοι τετοιοι μεσα στο φορουμ).

 

Στη συνεχεια διαβασα το ποστ που γραφεις τι χρηση του εκανες και μου φανηκε φυσιολογικοτατο το νουμερο των 5-8 ωρων, καταλαβα οτι δεν τρολαρες και οτι δεν ειχε προβλημα το κινητο σου. Σωστη και η αλλη διευκρινηση που εγινε, οτι με τετοια χρηση κανενα κινητο της αγορας δεν βγαζει 24ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wifi κακως το αφηνες barman οταν δεν το χρειαζοσουν,και το gps δυστυχως ειναι καταβοθρα στα ανδροειδη.

σε καμμια περιπτωση ομως δεν εισαι το ακρο,απλα το πλησιαζεις.

θα προτεινω να δεις τα νοκια ε5, ε6 και καποια bb για την χρηση σου , το ε5 πχ με αυτα βγαζει 3μιση με 4 μερες χωρις προσοχη καθολου.

 

ομως οταν με αυτοματη φωτεινοτητα και 3g on και 45λεπτα ομιλιας και μιση -μιαωρα browsing και 5 μηνυματα στη μερα πανω οι γαλαξιες αδειαζουν ειναι απλα αστειο... εγω πχ εγω gs 2 με ολα off+φωτεινοτητα χαμηλα,kai ενα οπτιμους 2χ διπλα χωρις καρτα και μεwifi on για να κανω δουλεια με 2ημερη φορτιση..

 

εδω γελατε!

 

edit ωπα,ωπα...200σμς τη μερα,οχι το μηνα;;;;; το μηνα νομιζα!!!!!

μπαρμαν φονια μπαταριων !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντησα τα Galaxy 1+2 σε εμενα τουλαχιστον δεν εκαναν δουλεια. Μιλαω πανω απο 3 ωρες την ημερα στο τηλεφωνο + 200 sms+ μονιμως ανοιχτο το wi-fi + internet+GPS . Σε λιγες ωρες εσβηναν και μετα ψαχνομουν.

 

Τωρα αν το θες το κινητο για να λες οτι εχεις κινητο...Ενταξει θα σου παει και 10 ημερες !

Καποιος που κανει τετοια χρηση συμβουλευει αλλους να μη το παρουν γιατι δεν εχει καλη μπαταρια.... και εχει φτασει το νημα στις 60 σελιδες.Η μονη αξιολογη πληροφορια της ημερας που περιεχει ειναι οτι σην Πυλαια εχει αρκετα κομματια στα 249.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 sms την ημέρα ? :shock: Πόσο χρόνο σου παίρνει για να τα στείλεις ?

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να είναι συνέχεια ενεργοποιημένα τα wifi-gps. Δεν στο παίζω έξυπνος αλλά αυτό που κάνεις δεν είναι και ότι καλύτερο για την υγεία σου άσχετα με το τί sar έχει η κάθε συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και στο MediaMarkt Αργυρούπολης που πέρασα την προηγούμενη Παρασκευή είχε σίγουρα καμμιά 30αριά κομμάτια ακόμα στο υπόγειο που είναι τα κινητά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...