Προς το περιεχόμενο

Εσύ θα φύγεις ή θα μείνεις;


mercu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Υπερεκτιμημενες και οι πολλες πολλες φιλιες.Κανα δυο ατομα και μια γκομενα ειναι υπεραρκετα.

 

Aυτο το λες εσυ

Δεν ξερεις πως ειναι ο αλλος.

Εγω πχ αν εχω μονο 2 φιλους και τη γυναικα, φλιπαρω, θελω κοσμο

Και αν ο αλλος θελει κοσμο, την καλυτερη δουλεια με τα περισσοτερα λεφτα να βρει, αν δεν την παλευει...

 

Και κατι αλλο που δεν ξερω αν εχει ειπωθει...Στο εξωτερικο τα χιλιαρικα δεν φευγουν για πλακα σε μισθους. Οποιος βγει, κατα πασα πιθανοτητα θα δουλεψει every f%$ing last δολαριο ή ευρω ή λιρα που θα βγαζει και αν αυτα ειναι πολλα, ας ετοιμαστει να δουλευει 15 ωρες + 6 υπνο + 2 φαγητο + 1 οδηγηση =καθολου κοινωνικη ζωη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Nομιζω οτι απο τα να τρολαρουμε το φορουμ ειτε διαπληκτιζομενοι ειτε αναφεροντας αποψεις που βασιζονται σε εικασιες σαν αληθινες εμπειριες και μπερδευομαστε να περιμενουμε να πει την αποψη του για την πραγματικοτητα εξω καποιος οπως ο/η epp που εχει ζησει εξω;Γιατι και εγω διαβαζα νομιζοντας οτι ηταν εμπ[ειριες και τελικα ηταν εικασιες.Τελος παντων.Προσπαθω να μιλησω σαν την φωνη της λογικης, τρομαρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Στο αρχικό post του mercu,δεν αναφέρει πουθενά ότι ζητάει τις εμπειρίες ΚΑΙ ΜΟΝΟ του καθενός...για να ξέρουμε και τι λέμε δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Nαι, σχετικα με το αν θελουμε να φυγουμε η οχι. Ετσι οπως τα εγραφες εδινες την εντυπωση οτι μενεις εξω και λες τις εμπειριες σου. Και απο οτι ειδα οχι μονο σε εμενα. Τελος παντων.Πες καλυτερα εχω την εντυπωση οτι ισχυει αυτο και αυτο να εισαι καλυμμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Πες μου ρε saya,ο τίτλος "Εσύ θα φύγεις ή θα μείνεις;" σε ποιους σου δίνει την εντύπωση ότι απευθύνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Πες μου ρε saya,ο τίτλος "Εσύ θα φύγεις ή θα μείνεις;" σε ποιους σου δίνει την εντύπωση ότι απευθύνεται;

Νομιζω οτι καταλαβες επακριβως τι εγραψα. :-( Θα προτιμουσα να ειχες διευκρινησει εξ αρχης οτι γραφεις την αποψη σου και οχι εμπειριες γιατι θα προκαλεσεις διαφωνιες.Οχι να μην γραψεις την αποψη σου.Δεν ειμαι ατομο που δεν θελει να ακουει αποψεις αλλων αν ειναι αντιθετες απο τις δικες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Πες μου ρε saya,ο τίτλος "Εσύ θα φύγεις ή θα μείνεις;" σε ποιους σου δίνει την εντύπωση ότι απευθύνεται;

 

 

Παντως όχι σε σένα , βολεμένε.....που κληρονόμησες επικερδής επιχείρηση απο τον θείο σου δεν θυμάμαι απο που.

 

Και έχεις δίκιο , χειροτερεύω , με έχουνε πιάσει κάτι διαόλια , θέλω να σκοτώσω κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Moderators

Προσωπικα προτρεπω οσους εχουν τα εφοδια για να φυγουν (χρηματα/πτυχεια κλπ) να το πραξουν. Και μαλιστα αμεσα. Πραγματικα, αν μπορουσα θα εφευγα χτες.

Τωρα οι φιλιες κλπ ειναι σχετικα. Εννοωντας πως αφενως μεν δεν κοβεις εντελως τους δεσμους, αφετερου δε αν το πραξεις, σημαινει πως οι δεσμοι αυτοι ειτε δεν ηταν σημαντικοι, ειτε απλα εχεις διαμορφωσει νεους δεσμους φιλιας κλπ.

Τωρα το να μενει κανεις στην Ελλαδα μονο (επειδη το εχω ακουσει κι αυτο) γιατι δεν μπορει να στερηθει τον ηλιο και τον τροπο ζωης, το βρισκω παραλογο. Λες και οσοι ειμαστε εδω πηγαινουμε καθε μερα για μπανιο (αν δεν εχουμε αδεια) και καθε βραδυ γυρναμε τα club της παραλιακης (αν δεν εχουμε αδεια). Αν οντως το κανουμε, τοτε οντως δεν υπαρχει πραγματικος λογος να φυγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ σε όλους που συμμετέχετε.

 

Το σχόλιο του DKNI για την μηδέν κοινωνική ζωή πιστεύω πως ισχύει και είναι κάτι πραγματικά τρομακτικό. Εντάξει βέβαια, δεν ξέρω και κατά πόσο ισχύει αυτό που καυχιόμαστε συνέχεια, το ότι μόνο εδώ γλεντάμε και βγαίνουμε έξω. Αυτό το ξέρουν καλύτερα όσοι έχετε ζήσει έξω. Ούτε ήμουν ποτέ πάρτυ άνιμαλ, αλλά κι η σκέψη μιας ήσυχης ζωής και με οικογένεια δεν είναι στο μυαλό μου. Νέος είμαι, όσο να 'ναι θέλω να υπάρχει και λίγο νταβαντούρι στον τόπο που θα μένω.

 

Η μόνη προϋπηρεσία που έχω, παιδιά, είναι στην λιανική πώληση - κι αυτήν στο μαγαζί της μάνας μου. Δηλαδή, δεν έχω κάποιο αφεντικό πάνω απ το κεφάλι μου για να νιώσω πως δουλεύω πραγματικά υπό πίεση. Κι εκτός απ αυτό, η δουλειά στο μαγαζί έχει πέσει τόσο πολύ που δεν μπορώ να αποκτήσω πραγματική εμπειρία εκεί, απλά κάθομαι , κοστολογώ, εξυπηρετώ κανένα πελάτη και τρέχω εξωτερικές δουλειές, αλλά για αρκετή ώρα απλά καθόμαστε. Σωματικές δουλειές δεν μπορώ να κάνω λόγω του ότι είμαι Αμεα οπότε οι επιλογές μου περιορίζονται σε δουλειές γραφείου. Λέγοντας περιορίζονται εννοώ πως οι αγγελίες κι οι ευκαιρίες γι αυτές τις θέσεις έχουν μειωθεί δραματικά. Εχω στείλει ένα σωρό βιογραφικά σε λογιστήρια και τίποτα... Εδώ και λίγες μέρες άρχισα να κινητοποιούμαι για να μπω σε λογιστήριο χωρίς πληρωμή, αλλά παρουσιάστηκε μια ευκαιρία τώρα με κάτι επιδοτούμενα σεμινάρια που σε πληρώνουν. Σίγουρα ο τομέας τους ούτε που θα με ενδιαφέρει. Η εμπειρία στο λογιστήριο υποστηρίζει καλύτερα το πτυχίο μου, αλλά έχω ανάγκη από αυτά τα λεφτά. Είμαι και σ αυτό το δίλημμα αυτές τις μέρες. Αν και μπορώ να επιλέξω τα σεμινάρια για να πληρώνομαι και να προσθέσω αργότερα ψευδώς στο CV ότι έχω δουλέψει για κάποιο διάστημα σε λογιστήριο (προσφέρθηκε γι αυτό φίλος λογιστής, ο οποίος όμως δεν έχει χώρο ούτε και χωρίς πληρωμή να με βάλει). Αλλά αν γίνει καμμιά στραβή και καταλάβουν πως δεν έχω δουλέψει σε λογιστήριο.....άστα να πάνε.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να συμβιβαστώ με τα 800 ευρώ (και πολλά βάζω). Εντάξει πολλοί δεν θέλουν, αλλά θέλω να το κάνω και πράξη.

 

 

Αν είναι να φύγω μόνο σε χώρα που μιλούν αγγλικά θέλω να πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Παντως όχι σε σένα , βολεμένε.....που κληρονόμησες επικερδής επιχείρηση απο τον θείο σου δεν θυμάμαι απο που.

 

Κράτα τα κόμπλεξ σου για τον εαυτό σου...

 

Νομιζω οτι καταλαβες επακριβως τι εγραψα. :-( 1)Θα προτιμουσα να ειχες διευκρινησει εξ αρχης οτι γραφεις την αποψη σου και οχι εμπειριες γιατι θα προκαλεσεις διαφωνιες.2)Οχι να μην γραψεις την αποψη σου.Δεν ειμαι ατομο που δεν θελει να ακουει αποψεις αλλων αν ειναι αντιθετες απο τις δικες μου.

 

1)Αφενός δεν έχω καμιά απολύτως υποχρέωση να διευκρινίζω στον καθένα τι ξέρω κι από που...αφετέρου,είτε "εμπειρία" είτε "άποψη" διαφωνία θα δημιουργηθεί!Βέβαια εν προκειμένω απ'τον zazik και τους άλλους δεν υπήρξε διαφωνία (καθ'ότι δεν μου παρέθεσαν σε ποια σημεία διαφωνούν) παρά απύθμενο κόμπλεξ...όπως φαίνεται ο zazik φθονεί όσους ζουν άνετα και βρίσκει ευχαρίστηση στο να τους "τι λέει"...

2)Γίνε moderator τότε να με banάρεις ισόβια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Lucifer, 13 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Lucifer, 13 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Κράτα τα κόμπλεξ σου για τον εαυτό σου...

 

Και εσύ μην μου στέλνεις τέτοια :

 

Χαχαχα!

Εσένα τι σε κόφτει τι κληρονόμησα εγώ ρε αρ**δι;

Άρε κακομοίρη κομπλεξικέ...

 

Άκουσε να δεις,αν σ'έχει βαρέσει η ανεργία και η μαλακία στο κεφάλι δεν σου φταίμε όλοι οι υπόλοιποι!

Το τι εμπειρίες έχω κι από ποιους είναι δικό μου θέμα,εσένα τι σε κόφτει;

 

Κατηγορείς ότι σου κλειδώνουν τα θέματα όταν εσύ ο ίδιος κάνεις ειρωνεύεσαι και trollάρεις χωρίς να σε προκαλέσει κανείς!

 

Κάνε μας τη χάρη αγόρι μου!Άντε με τον κάθε συμπλεγματικό κοινωνικοπαθή εδώ μέσα...

 

 

Δεν προκαλώ κανέναν , απλά σε λέω βολεμένο τυπάκι που κληρονόμησες επικερδής επιχείρηση απο τον θείο σου , και συνειδητά τρολλάρεις , και εκνευρίζεις , άτομα σαν τους παραπάνω , που έχουνε τα προβλήματά τους...

Οταν δεν έχεις εμπειρία σε ένα θέμα , καλύτερα να..... :X :X :X :X

Ευθέως όλα αυτά , όχι κεκαλυμένα για να σε εκνευρίσω.

Δεν κρύβομαι , τα λέω στα ίσα mate... B)

 

Υπογραφή

 

Oxford - βλαχος , τεμπέλης , δειλός , πτυχιούχος :shock: :shock: , άνεργος

Zazik

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Δεν προκαλώ κανέναν , απλά σε λέω βολεμένο τυπάκι...

 

Μέσα σε 8 λέξεις αυτοαναιρείσαι! :rolleyes: Υποκλίνομαι...

 

Κράτα γερά zazik...σε λίγο καιρό με το τρελόχαρτο στο χέρι θα πιάσεις την καλή (σαν την ταινία με τον Ψάλτη)!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 14 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Μέσα σε 8 λέξεις αυτοαναιρείσαι! :rolleyes: Υποκλίνομαι...

 

Κράτα γερά zazik...σε λίγο καιρό με το τρελόχαρτο στο χέρι θα πιάσεις την καλή (σαν την ταινία με τον Ψάλτη)!;)

 

 

Λες? Εχει ο παπούς μου κάτι χωράφια.....Λές να με λυπηθεί επειδή είμαι τρελός ? :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Για να το λες κάτι θα ξέρεις...Αλλωστε πάντα μιλάς με εμπειρία...

 

Κράτα τα κόμπλεξ σου για τον εαυτό σου...

 

 

 

1)Αφενός δεν έχω καμιά απολύτως υποχρέωση να διευκρινίζω στον καθένα τι ξέρω κι από που...αφετέρου,είτε "εμπειρία" είτε "άποψη" διαφωνία θα δημιουργηθεί!Βέβαια εν προκειμένω απ'τον zazik και τους άλλους δεν υπήρξε διαφωνία (καθ'ότι δεν μου παρέθεσαν σε ποια σημεία διαφωνούν) παρά απύθμενο κόμπλεξ...όπως φαίνεται ο zazik φθονεί όσους ζουν άνετα και βρίσκει ευχαρίστηση στο να τους "τι λέει"...

 

Αχ γιατρέ μου , δεν είμαι καλά...ζηλέυω και φθονώ όσους δεν καταφέρανε τίποτε με το σπαθί τους και την λένε σε αυτούς που παλέυουνε....

 

Δεν το 'ξερα ότι έπρεπε να προσκομίσω βιογραφικό για να πω την άποψή μου! :rolleyes:

 

Κατά τ'άλλα,μάλλον σας έχει βαρέσει η ανεργία στο κεφάλι,δεν εξηγείτε αλλιώς τέτοιο κόμπλεξ...

 

 

 

Που να ήμουν προκλητικός κιόλας...

 

Τι έλεγες για αυτο-αναίρεση? Δεν ακουσα , έβλεπα μπάλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...