Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PortgasDiAce είπε

Και εμενα ηρθε σημερα η Weber Spirit II 310. Το απογευμα που θα εχω χρονο θα κατσω να την στησω. Σε πρωτη οψη το μονο αρνητικο οτι το εγχειριδιο δεν εχει ουτε ελληνικα αλλα ουτε και αγγλικα. Αγορασμενη απο Κοτσο

Εκτός από τις οδηγίες χρήσης (2 βιβλία το ένα στα Ελληνικά) πρέπει να έχει μέσα άλλα 4 (σωστά διαβάζεις) με οδηγίες συναρμολόγησης. Το ένα από αυτά τα 4 έχει και τα Ελληνικά.

Η δικιά μου αυτά είχε (από Κοτσο επίσης). Δεν ήταν πάνω-πάνω όλα μαζί. 

Screenshot_20200520-135724_Gallery.jpg

Επεξ/σία από PJK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

6 λεπτά πριν, assasertzis είπε

Εγώ πριν 1 εβδομάδα που της είδα από κοντά με μαντεμενια σχάρα ήταν

Απ οτι είδα και εγώ, εχει εμαγιε σχαρα τα 2/3 της επιφάνειας ψησιματος και μαντεμενια πλάκα σχαρωτή στο 1/3. Εκτός αν κανω λάθος,  διορθωστε με! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgetst είπε

Απ οτι είδα και εγώ, εχει εμαγιε σχαρα τα 2/3 της επιφάνειας ψησιματος και μαντεμενια πλάκα σχαρωτή στο 1/3. Εκτός αν κανω λάθος,  διορθωστε με! 

Δεν γνωρίζω και δεν βλέπω να το γράφει κιόλας. Φαντάζομαι πως αν είναι αληθινή η αρχική τιμη θα πρέπει να είναι μαντέμι, σωστά? 

Δεν γνωρίζω και πολλά για τις ψησταριές και τη θέλω ισα ισα για χαβαλέ με τα φιλαράκια να ψηνουμε καμια πανσέτα στο μπαλκόνι και να πίνουμε καμια μπύρα.. Επειδή συνήθως μαζευόμαστε 6 άτομα κοιτάω αυτές με τους 4 καυστήρες. Είδα και μια bormann bbq4100 στο σκρούτζ με καλές κριτικές αλλα με βολεύει το πράκτικερ για να περάσω να την φορτώσω και να την έχω πιο άμεσα.. Βέβαια αν κάποιος έχει να προτείνει κατι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα θα ηταν ευπρόσδεκτο. Ακόμα και αν χρειαστεί να περιμένω περισσότερο για να την πάρω στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, georgetst είπε

Απ οτι είδα και εγώ, εχει εμαγιε σχαρα τα 2/3 της επιφάνειας ψησιματος και μαντεμενια πλάκα σχαρωτή στο 1/3. Εκτός αν κανω λάθος,  διορθωστε με! 

Σε δέκα λεπτά θα πάω leroy 

3 λεπτά πριν, assasertzis είπε

Σε δέκα λεπτά θα πάω leroy 

Απ' ότι βλέπω είναι 2 μαντεμενιες σχάρες και μια πλάκα στην 4αρα. Αντίστοιχα στην 3αρα 1 μαντεμενια σχάρα και μια πλάκα. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο άλλο υλικό αλλά είναι βαριές και μασιφ

15899736546827815710783140641053.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες να κανω μια ερωτηση ?
Αντεχουν αυτες σε εξωτερικο χωρο ( ναι τρωει και βροχη ) ή πρεπει να ειναι σε προφυλαγμενο ?
Ψάχνομαι να αντικαταστήσω την ιδιοκατασκευη μου ( θερμοσίφωνας κομμενος στην μεση με καρβουνο ) που εχω στο γκαραζ ( ανοιχτος χωρος ξεσκεπαστος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, villasg είπε

Παιδες να κανω μια ερωτηση ?
Αντεχουν αυτες σε εξωτερικο χωρο ( ναι τρωει και βροχη ) ή πρεπει να ειναι σε προφυλαγμενο ?
Ψάχνομαι να αντικαταστήσω την ιδιοκατασκευη μου ( θερμοσίφωνας κομμενος στην μεση με καρβουνο ) που εχω στο γκαραζ ( ανοιχτος χωρος ξεσκεπαστος )

Θέλει κουκούλα να την προστατεύεις. Αν μπορείς να έχεις στεγαστρο και να προστατεύεται ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Kenton που έχω εγώ με 3 καυστήρες έχει μια πλάκα μαντέμι 24 Χ 41 και μια σχάρα εμαγιέ 37 Χ 41.

Το εσωτερικό υλικό της σχάρας πέραν της εμαγιέ επικάλυψης δεν γνωρίζω τι είναι αλλά μάλλον δεν είναι μαντέμι γιατί είναι ελαφρύτερη από ότι θα περίμενα σε αυτές τις διαστάσεις.

Έψαξα για αντίστοιχη σχάρα μαντέμι για όλη την επιφάνεια 61 Χ 41 αλλά δεν βρήκα κάτι.

Μόνο με παραγγελία στα σχετικά καταστήματα που κατασκευάζουν μαντεμένια είδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απ οτι καταλαβα δεν γνωριζει καποιος κατι για αυτη του πρακτικερ. Θα παω σημερα να την δω απο κοντα και μπορω να περασω και απο λεροι να δω την κεντον για να συγκρινω. Θα σας πω την αποψη μου οταν επιστρεψω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος είχε γράψει για κουκούλα προστασίας για την genesis 310 απο leroy αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να το βρω. Αν γίνεται να έχουμε λινκ...ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Εχει κανεις αποψη για τα μαχαιρια της Wusthof ???

Πολύ καλή ποιότητα. Την συγκεκριμένη εταιρεία έχουν στο τηλεοπτικό masterchef.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, assasertzis είπε

Σε δέκα λεπτά θα πάω leroy 

Απ' ότι βλέπω είναι 2 μαντεμενιες σχάρες και μια πλάκα στην 4αρα. Αντίστοιχα στην 3αρα 1 μαντεμενια σχάρα και μια πλάκα. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο άλλο υλικό αλλά είναι βαριές και μασιφ

15899736546827815710783140641053.jpg

εχει ξεχωριστές τιμές  σε σχαρες και πλάκα  είναι πολύ πιθανό να είναι εξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stadaik είπε

Κάποιος είχε γράψει για κουκούλα προστασίας για την genesis 310 απο leroy αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να το βρω. Αν γίνεται να έχουμε λινκ...ευχαριστώ

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/?sort=PriceAsc&pz=15&PriceRange-from=0&PriceRange-to=50&eidos=[Κάλυμμα]&pg=1

Εγώ είχα γράψει, είναι τα δικά τους (naterial) έχει διάφορες διαστάσεις. Είχα πάρει ένα για την προηγούμενη ψησταριά και κάνει και στην spirit II 310

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...