Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εγώ πάντως πάνω από την πέτρα βάζω αντικολλητικό χαρτί και μετά την πίτσα. Έτσι η πέτρα κρατιέται κάπως καθαρή. Απόψε έχω pizza night οπότε θα ανεβάσω και καμία φώτο... 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω. Εχω διαβάσει οτι η πετρά κάνει  δουλειά επειδή απορροφά την υγρασία από τη ζύμη κ έτσι γίνεται η κρούστα τραγανή. Οταν βάζετε χαρτιά πάνω δεν χάνετε αυτή η ιδιότητα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Δε ξερω. Εχω διαβάσει οτι η πετρά κάνει  δουλειά επειδή απορροφά την υγρασία από τη ζύμη κ έτσι γίνεται η κρούστα τραγανή. Οταν βάζετε χαρτιά πάνω δεν χάνετε αυτή η ιδιότητα? 

Δεν απορροφάται η υγρασία. Εξατμίζεται. 

Το αντικολλητικό χαρτί σε τι θερμοκρασία αντέχει πρωτού αρχίσει να μαυρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Δεν απορροφάται η υγρασία. Εξατμίζεται. 

Το αντικολλητικό χαρτί σε τι θερμοκρασία αντέχει πρωτού αρχίσει να μαυρίζει;

Αυτή ήταν κι η δική μου απορία. Δεν είναι επικίνδυνο το χαρτί με τέτοιες θερμοκρασίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, το αντικολλητικό συνήθως αντέχει μέχρι 200C (sanitas).

Από χτες κι εγώ κάτοχος της Kenton Naterial με τους 3 καυστήρες. Σήμερα έγινε η συναρμολόγηση. Λίαν συντόμως το πρώτο ψήσιμο και οι εντυπώσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, μιλησα σημερα με εταιρια διανομης για μπουκαλα και μου εφεραν μια σε αθλια κατασταση. Περασα χθες και απο καποια πρατηρια και στο μονο που βρηκα ειναι ενα της shell οποτε λεω να παω και να την παρω, ειναι και πιο φθηνη. Ηλιουπολη μενω αν εχει καποιος να προτεινει  καποια αλλη λυση ειμαι ολος αυτια.

Επεξ/σία από PortgasDiAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

Καλησπερα, μιλησα σημερα με εταιρια διανομης για μπουκαλα και μου εφεραν μια σε αθλια κατασταση. Περασα χθες και απο καποια πρατηρια και στο μονο που βρηκα ειναι ενα της shell οποτε λεω να παω και να την παρω, ειναι και πιο φθηνη. Ηλιουπολη μενω αν εχει καποιος να προτεινει  καποια αλλη λυση ειμαι ολος αυτια.

Παρε ενα τηλ την GasExpress και εγω Ηλιουπολη μενω και παιρνω απο εκει, υπαρχει πιθανοτητα να στην φερουν και σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, PortgasDiAce said:

Καλησπερα, μιλησα σημερα με εταιρια διανομης για μπουκαλα και μου εφεραν μια σε αθλια κατασταση. Περασα χθες και απο καποια πρατηρια και στο μονο που βρηκα ειναι ενα της shell οποτε λεω να παω και να την παρω, ειναι και πιο φθηνη. Ηλιουπολη μενω αν εχει καποιος να προτεινει  καποια αλλη λυση ειμαι ολος αυτια.

Γιατί δεν το ψάχνεις μέσω ίντερνετ; Είναι ένα κατάστημα στην Άνω Γλυφάδα που στέλνει στο σπίτι σου απ'ευθείας...

Just now, spyros_vas said:

Παρε ενα τηλ την GasExpress και εγω Ηλιουπολη μενω και παιρνω απο εκει, υπαρχει πιθανοτητα να στην φερουν και σημερα.

Ακριβώς αυτό εννοούσα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυριοι Καλησπερα

Παιζει η Landmann Rexon PTS 4.1 στα 344 στον Κωτσο με παζαρι. Αξίζει τα λεφτα της απο τη στιγμη που εχασα τη προσφορα της Weber Spirit 310 στα 549 και με δεδομενο οτι δε θελω να υπερβω το μπατζετ των 500; Η μηπως να παω στην Kenton Naterial στα 229 που διαβασα σχετικα καλα σχόλια λιγο πιο πισω; Η Landman ειναι καλυτερη απο KN ωστε να αξιζει τα 115+€; ...... (ακυρο το εβγαλαν απο παζαρι)

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κάνει μια ομάδα στο Facebook για το bbq.  Είναι κλειστή ομάδα και είναι γενική για το ψήσιμο, απευθύνεται σε όλους όσους αγαπάνε το bbq ασχέτως εξοπλισμού. Θα ήμουν ευγνώμων αν είχατε μια ματιά και βοηθουσατε να μεγαλώσει η παρέα. 

Την ομάδα θα τη βρείτε με αυτό το σήμα 

Αν η ανάρτηση ενοχλεί η παραβιάζει κάποιο κανόνα ζητώ συγγνώμη και εννοείται πως θα την σβήσω

received_2935467513241328.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...