Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1962

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

thumbnail_IMG_1725.jpg.22700e98577022d018a611c535eebcc3.jpgthumbnail_IMG_1729.jpg.51f14535b023809f0a241d9522372cf7.jpg

πρωτος βαθυς καθαρισμος χτες μετα απο ενα 5μηνο κατοχης της Spirit II 310 αλλα με χρηση 3-4 φορες την εβδομαδα και οι εικονες μιλουν απο μονες τους

οι ανακλαστηρες με δυσκολεψαν περισσοτερο γιατι υπηρχαν σημεια που δεν εβγαινε το λιπος με τπτ

χρησιμοποιηθηκαν λιποκαθαριστης overlay, σπατουλα (εξαιρετικα χρησιμη για τον καδο) , σφουγγαρακια και η βουρτσα της Weber που πεταχτηκε κιολας μετα απο αυτο

η ολη διαδικασια μου πηρε 3+ ωρες....

καθε ποτε κανετε βαθυ καθαρισμο εσεις ? υπαρχει καποιος τροπος να συντηρειται εστω σε καλυτερη κατασταση στα μεσοδιαστηματα ?

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι και όχι.

Με μια πρώτη ματιά όντως δεν κατάλαβα ότι δείχνεις και το τελικό αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι αν σου πήρε 3+ ώρες και δεν κατάφερες να την κάνεις σχεδόν σαν καινούργια, άστα να πάνε.

Και δεν εννοώ απαραίτητα ότι εσύ δεν έκανες κάτι σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Και ναι και όχι.

Με μια πρώτη ματιά όντως δεν κατάλαβα ότι δείχνεις και το τελικό αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι αν σου πήρε 3+ ώρες και δεν κατάφερες να την κάνεις σχεδόν σαν καινούργια, άστα να πάνε.

Και δεν εννοώ απαραίτητα ότι εσύ δεν έκανες κάτι σωστά.

τι να σου πω εκανα ο,τι μπορουσα πιθανον να γινοταν και καλυτερα και εγω να μην τα καταφερα. ηταν πρωτη φορα κιολας νομιζω με την εμπειρια γινεται καλυτερος καθαρισμος παντως υπηρχαν σημεια που η μαυριλα δεν εφευγε οσο και να εξυνα με την σπατουλα, οσο υγρο λιποκαθαριστη και να εριξα.

Το αποτελεσμα των βιντεο που βλεπουμε στο youtube δεν ξερω με τι καθαριστικα το φτανουν, ας μας πουν και τα υπολοιπα παιδια ποσο καλα καθαριζουν οι δικες τους, δειξε κ εσυ καποια φωτο αν ειναι ρε παιδια να την βαλω κατω να το ξανακανω!

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Του Leroy είναι αυτή με τους 3 καυστήρες ; 

Weber Spirit II E310

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ritualistic είπε

τι να σου πω εκανα ο,τι μπορουσα πιθανον να γινοταν και καλυτερα και εγω να μην τα καταφερα. ηταν πρωτη φορα κιολας νομιζω με την εμπειρια γινεται καλυτερος καθαρισμος παντως υπηρχαν σημεια που η μαυριλα δεν εφευγε οσο και να εξυνα με την σπατουλα, οσο υγρο λιποκαθαριστη και να εριξα.

Το αποτελεσμα των βιντεο που βλεπουμε στο youtube δεν ξερω με τι καθαριστικα το φτανουν, ας μας πουν και τα υπολοιπα παιδια ποσο καλα καθαριζουν οι δικες τους, δειξε κ εσυ καποια φωτο αν ειναι ρε παιδια να την βαλω κατω να το ξανακανω!

Weber Spirit II E310

μια χαρά την εκανες κ πολυ ειναι!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ritualistic είπε

τι να σου πω εκανα ο,τι μπορουσα πιθανον να γινοταν και καλυτερα και εγω να μην τα καταφερα. ηταν πρωτη φορα κιολας νομιζω με την εμπειρια γινεται καλυτερος καθαρισμος παντως υπηρχαν σημεια που η μαυριλα δεν εφευγε οσο και να εξυνα με την σπατουλα, οσο υγρο λιποκαθαριστη και να εριξα.

Το αποτελεσμα των βιντεο που βλεπουμε στο youtube δεν ξερω με τι καθαριστικα το φτανουν, ας μας πουν και τα υπολοιπα παιδια ποσο καλα καθαριζουν οι δικες τους, δειξε κ εσυ καποια φωτο αν ειναι ρε παιδια να την βαλω κατω να το ξανακανω!

Weber Spirit II E310

Ακριβώς την ιδια έχω γενικά είναι αρκέτα μπελας νομίζω το καθάρισμα...σημερα την καθαρισα.
Ερωτηση το μαντέμι το καθάρισες με κάτι...εγώ το έπλυνα με νερό και λιποκαθαριστικό αλλα δεν είδα και φοβερό αποτέλεσμα...Οι ανακλαστήρες επίσης δεν καθαρίζουν εύκολα...το εσωτερικό της ψησταριάς όμως καθάρισε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,σαν καινουργιο!!!
Αυριο που θα στεγνώσει το μαντεμι θα το περάσω ελαιόλαδο με ενα πινελακι...και πιστευω ειναι κομπλε...

Κατι ακομα για να μην βγάζει μαυρίλα η σχαρα πανω στα κρέατα τι κάνετε;
Προσωπικά τρίβω με την βούρτσα την σχαρα κ μετα την καθαρίζω με χαρτί κουζίνας πρώτα βρεγμένο και μετα με ενα στεγνό...υπαρχει κατι καλύτερο
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, gagarin είπε


Προσωπικά τρίβω με την βούρτσα την σχαρα κ μετα την καθαρίζω με χαρτί κουζίνας πρώτα βρεγμένο και μετα με ενα στεγνό...υπαρχει κατι καλύτερο
 

αυτο ακριβός κανω κ γω πάντα μαυρίλα βγάζει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@gagarin νερο και λιποκαθαριστικο εριξα και εγω και το καθαρισα οσο επαιρνε... εμειναν καποια λιγα πραγματα πανω αλλα δεν ηξερα και τι παραπανω να κανω.

απο τους ανακλαστηρες μονο οι μεσαιοι ειχαν μια επιβαρυνση παραπανω εμενα, εκει εκανε δουλεια ο λιποκαθαριστης, τους αλλαξα και θεση ωστε να εχουν ολοι τιν ιδια φθορα με την παροδο του χρονου.

βαλε και μια φωτο απο τον καδο να δουμε διαφορες αν τον καθαρισες πολυ παραπανω απο τον δικο μου.

μην ξεχασεις να κανεις ενα καλο καψιμο να φυγουν τα χημικα πριν το πρωτο ψησιμο.

σχετικα με τη μαυριλα της σχαρας δε νομιζω πως υπαρχει λυση, αν καποιος ξερει ας μας πει

Επεξ/σία από ritualistic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιποκαθαριστικα στο μαντεμι διαβάζω. Αύριο που θα έχει στεγνώσει διαβάζω. Πολλά λάθη μαζεμένα παιδιά. 

Ποτέ λιποκαθαριστικα στο μαντεμι. Και πάντα το στεγνώνουμε άμεσα να μην σκουριάσει.

Επίσης, για να κρατηθεί σαν καινούρια η ψησταριά θέλει καθάρισμα κάθε φορά που ψήνεις. Το καθάρισμα που έκανε ο φίλος πιο πάνω είναι σούπερ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...