Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/9/2020 στις 9:26 ΠΜ, SagoniasSlutRos είπε

Μια χαρα θα ψηθει, απλα οπως σου ειπα θελει ενα γυρισμα στα μισα του μαγειρεματος για να εισαι σιγουρος. 

Εχω ψησει ετσι 5 racks ribs γιατι οπως καταλαβαινει δεν χωραγαν στο κεντρο. Ετσι επισης ψηνεις και σε ψησταρια με καρβουνα. Βαζεις στη μια μερια τη φωτια και στην αλλη το κρεας. Δεν θελει γυρω γυρω απαραιτητα.

120109888_687145591902538_5698696571157465500_n.jpg

Ευχαριστώ φίλε δεν βάζεις όμως και κανα ταψί με φαγητό να το δοκιμάσουμε γιατί είναι λίγο διαφορετικό από τα racks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1962

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

10 ώρες πριν, giannis170374 είπε

Ευχαριστώ φίλε δεν βάζεις όμως και κανα ταψί με φαγητό να το δοκιμάσουμε γιατί είναι λίγο διαφορετικό από τα racks

Δεν έχω δοκιμάσει ταψί στη μια γωνιά για να σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε μία καλή δοκιμή. 2 σπαλομπριζόλες μοσχαρίσιες, 5 χοιρινές, κοτόπουλο, 2 θηλιές λουκάνικο, 2 spare ribs. Καλύφθηκε σχεδόν όλοι η επιφάνεια της spirit II 310. Πολύ καλό τελικό αποτέλεσμα.

Άρχισα και σκέφτομαι από τώρα το καθάρισμα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν τα έχετε δει αλλά σήμερα τα είδα εγώ στο ΑΒ. είχε διάφορα είδη και τράβηξα μια φωτογαφία να δείτε. 

120368318_1028203914277727_1776196356905935005_n.jpg.989f9a7eb2f7049edbd1f35072dd0280.jpg

Επεξ/σία από zNikosz
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zNikosz είπε

Δεν ξέρω αν τα έχετε δει αλλά σήμερα τα είδα εγώ στο ΑΒ. είχε διάφορα είδη και τράβηξα μια φωτογαφία να δείτε. 

120368318_1028203914277727_1776196356905935005_n.jpg.989f9a7eb2f7049edbd1f35072dd0280.jpg

Τιμές? 

Σήμερα είχε σπαλομπριζολες από το κρεοπωλείο στη Ν. Σμύρνη που έχει αναφερθεί παλιότερα από κάποια παιδιά. Θα ξαναπάρω 😁

 

 

IMG_20200928_211517.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις χθες ειπαμε να ρίξουμε στη σχάρα κάτι καλαμάκια με κοντοσούβλι, με ντοματα και πιπεριά ανάμεσα στα κομμάτια του κρέατος και ελαφριά μαρινάδα που τα ειχαμε πάρει από καλό φιλο κρεοπώλη στην επαρχία.

εγιναν πραγματικά όνειρο

 

Και μια ερώτηση.

Έχετε δοκιμάσει να χρησιμοποιήσετε μαντεμένιο τηγάνι ; αν ναι το βάζετε πάνω στη σχάρα ή την αφαιρείτε και το ακουμπάτε όσο πιο κοντά στη φωτιά γίνεται ;

viber_image_2020-09-28_21-27-59.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zNikosz είπε

Δεν ξέρω αν τα έχετε δει αλλά σήμερα τα είδα εγώ στο ΑΒ. είχε διάφορα είδη και τράβηξα μια φωτογαφία να δείτε. 

120368318_1028203914277727_1776196356905935005_n.jpg.989f9a7eb2f7049edbd1f35072dd0280.jpg

τιμη? το κιλο? αυτη ειναι η μαρκα που πηρα απο τα lidl τα 4 κιλα κ ήταν εξαιρετικές.

Μόλις τώρα, zanskou είπε

 

Έχετε δοκιμάσει να χρησιμοποιήσετε μαντεμένιο τηγάνι ; αν ναι το βάζετε πάνω στη σχάρα ή την αφαιρείτε και το ακουμπάτε όσο πιο κοντά στη φωτιά γίνεται ;

 

εγω το βαζω οσο πιο κοντα αλλα εχει να κανει με το τι φτιαχνς

12 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

 

Σήμερα είχε σπαλομπριζολες από το κρεοπωλείο στη Ν. Σμύρνη που έχει αναφερθεί παλιότερα από κάποια παιδιά. Θα ξαναπάρω 😁

 

να φανταστω σαρεσανε ? εχω αφήσει στο ψυγειο του 5 κιλα σπαλοπριζολες για οριμανση κ περιμένω ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

να φανταστω σαρεσανε ? εχω αφήσει στο ψυγειο του 5 κιλα σπαλοπριζολες για οριμανση κ περιμένω ...!

Ααααα, δικές σου ήταν;

Πήγα το Σάββατο και είδα κάποιες ωραίες (είχαν πάρει χρωματάκι) στο ψυγείο του αλλά μετά είδα ότι είχαν χαρτάκι πάνω (ότι ήταν παραγγελία) .

Καλοφάγωτες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, sndev είπε

τιμη? το κιλο? αυτη ειναι η μαρκα που πηρα απο τα lidl τα 4 κιλα κ ήταν εξαιρετικές.

εγω το βαζω οσο πιο κοντα αλλα εχει να κανει με το τι φτιαχνς

να φανταστω σαρεσανε ? εχω αφήσει στο ψυγειο του 5 κιλα σπαλοπριζολες για οριμανση κ περιμένω ...!

Αυτές που θα πάρεις το Νοέμβρη είναι 😂 πολύ μαύρες ήτανε 🤣

Λέω να πάω και εγώ μια καθημερινή να μου κρατήσει. Πήγα και εγώ Σάββατο και γινόταν χαμός. Τίμιο πολύ το κρέας του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, aloop είπε

Ααααα, δικές σου ήταν;

Πήγα το Σάββατο και είδα κάποιες ωραίες (είχαν πάρει χρωματάκι) στο ψυγείο του αλλά μετά είδα ότι είχαν χαρτάκι πάνω (ότι ήταν παραγγελία) .

Καλοφάγωτες. 

αχαχ να σε καλα. το ταμπελακι είναι λιγο τραγικο αλλά ψαρώνει το κοσμο κ ρωτάει κ διαφημίζετε στον περαστικο που δε ξέρει. βλέπουν μαύρα κρεατα κ ρωτανε.

10 νοεμβ του χω πει θα τις παρω εχει ακόμα μέλλον αυτη η παρτίδα. τεστ κανω με τα κρεατα ,οι προηγούμενες που παρέλαβα στις 45 μερες βγήκαν άψογες , ενώ αυτές στις 30 μερες δεν ήταν κατι εξεζητημένο.

Μόλις τώρα, tsiro7 είπε

Αυτές που θα πάρεις το Νοέμβρη είναι 😂 πολύ μαύρες ήτανε 🤣

Λέω να πάω και εγώ μια καθημερινή να μου κρατήσει. Πήγα και εγώ Σάββατο και γινόταν χαμός. Τίμιο πολύ το κρέας του. 

κλαίω .. σου κανε πρόλογο οτι θα τις παρω Νοέμβριο? 10 σεπτ τις βάλαμε σε 15 μερες γίνανε έτσι. 

συμβουλη ..η προηγουμενη παρτιδα στις 45 μερες πηρα 4 κιλα κ καταλήξανε 2.5 κιλα στο τέλος οταν παρελαβα .Βγήκαν 4 καλα κομμάτια. αν ειναι να κάνεις αυτη τη δουλεια παρε ενα μονοκοματο κομματι οσο πιο μεγαλο μπορείς και να τις αφήσεις περισσότερο απο 35 ημερες.

ναι εχει πολυ τιμιο κρεας κ στη γευση κ στη τιμη αλλα δεν γινοντε ολα οριμανσης βαλτον να διαλέξει αυτος κομμάτι εαν δεν γνωριζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια του πα οτι στο κόψιμο κοβόταν οπως το κοκκινιστό αλλα ηταν κ η ποιότητα του κρέατος τέτοια δυσκολα βρισκεις τετοιο κομματι. Ολα τα οριμανσης να ξερεις παντως ανω των 30 ημερων ειναι πολυ μαλακά το θεμα ειναι να νε κ γευστικά κ αυτο έχει να κανει με το ενδομυϊκο λίπος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα  δυο φορές που έφαγα ωρίμανσης δεν τρελάθηκα κιόλας, μου έπεσε βαριά η γεύση του κρέατος αλλά μπορεί να ήταν και τυχαίο, θα δοκιμάσω πάντως. Το αγαπημένο μου είναι ένα καλό rib eye όμορφα ψημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καμια σχέση στα ελληνικά δεν εχει τοσο βαρια γευση γτ δεν εχουν λίπος κ μενα τα πολυ με χαλανε. Μεχρι 40 45 ημερες το πολθ δεν παίρνει αυτη τη γεύση απο τις 60 + γίνετε το πιο έντονο κ οσο πιο λιπαρο τοσο πιο έντονο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsiro7 είπε

Τιμές? 

Σήμερα είχε σπαλομπριζολες από το κρεοπωλείο στη Ν. Σμύρνη που έχει αναφερθεί παλιότερα από κάποια παιδιά. Θα ξαναπάρω 😁

IMG_20200928_211517.jpg

Ποιό είναι το κρεοπωλείο μιας και εγώ είμαι στη περιοχή; Για πείτε να δοκιμάσουμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...