Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα η Broil King Monarch 320 με την Broil King Monarch 340 που εχει ο κοτσοβολος ειναι το ματι διπλα.μαλλον την εχει μονο ο κοτσοβολος.παντως η τιμη θεωρω καλη ειναι νομιζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

26 λεπτά πριν, gkontizas είπε

τελικα η Broil King Monarch 320 με την Broil King Monarch 340 που εχει ο κοτσοβολος ειναι το ματι διπλα.μαλλον την εχει μονο ο κοτσοβολος.παντως η τιμη θεωρω καλη ειναι νομιζω

Ναι ειναι ,εγω τον Μάιο την πηρα σε προσφορά 800ε απλα τοτε την έδινε με 48 άτοκες δόσεις ενω τωρα βλέπω 36 άτοκες, τα καλύτερα 16,5ε που δίνω τον μήνα 

Αυτό το ooni koda κανει καλη δουλειά? , μια τρέλα εχω με τις πίτσες, έχω πάρει πέτρα άλλοτε την ψήνω στον φούρνο και άλλοτε στην ψησταριά στους 300 βαθμους ,φοβερή διαφορά δεν είδα  με την πιτσα,βέβαια δεν είμαι ειδήμονας ,,, κάποιες φορές κανω εγω το ζυμάρι και τις περισσότερες βάζω έτοιμη πιτσα ,δεν έχω δει παντως διαφορές με την πέτρα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα  αλλά από έξω η κούτα ήταν κλειστή απ' ότι είδα με δύο διαφανές ταινίες η μία πάνω στην άλλη... σαν να έχει ανοιχτεί και ξανακλειστη ένα πράμα.

Όλοι εσείς που έχετε παραλάβει ψησταριά της broil king πως ήταν η δικιά σας συσκευασία? Με απλή διάφανη ταινία από πάνω?

Σας βάζω και  φωτογραφίες με προβληματίζει  και αυτη η βρωμιά που έχει πάνω αυτός ο μεταλλικός σωλήνας....

Φοβάμαι μη μου δώσανε καμμία που είχαν σαν δείγμα.

IMG_20201121_122257.jpg

IMG_20201121_122529.jpg

Επεξ/σία από ford22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχώρα, 

Και εγώ είχα τρελαθεί όταν είδα την συσκευασία η φωτογραφία που είχε απ έξω ήταν από το προηγούμενο μοντέλο και μέσα είχε το σωστό. 

 

1604603303511-001.jpg

 

H ουσία είναι να φτάσεις στο ταμπελάκι

1605955019953-002.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ταμπελάκι θα γραφει ως έτος κατασκευής 2020. Εαν είναι κάποιο πχ εκθεσιακό θα έχει έτος κατασκευής προηγούμενο έτος 

Ποιά αγόρασες τελικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, slk200gr είπε

Ναι ειναι ,εγω τον Μάιο την πηρα σε προσφορά 800ε απλα τοτε την έδινε με 48 άτοκες δόσεις ενω τωρα βλέπω 36 άτοκες, τα καλύτερα 16,5ε που δίνω τον μήνα 

Αυτό το ooni koda κανει καλη δουλειά? , μια τρέλα εχω με τις πίτσες, έχω πάρει πέτρα άλλοτε την ψήνω στον φούρνο και άλλοτε στην ψησταριά στους 300 βαθμους ,φοβερή διαφορά δεν είδα  με την πιτσα,βέβαια δεν είμαι ειδήμονας ,,, κάποιες φορές κανω εγω το ζυμάρι και τις περισσότερες βάζω έτοιμη πιτσα ,δεν έχω δει παντως διαφορές με την πέτρα 

Καμιά 10αρια σελίδες έχω βάλει πίτσες από ooni koda. Μην το συγκρίνεις με απλή ψησταριά. Πιάνει θερμοκρασίες 500 βαθμούς Κελσίου και ψήνεις πίτσα σε 1 λεπτό. Είναι ο μοναδικός τρόπος να πετύχεις Neapolitan pizza.

Έχω βάλει την πέτρα στην ψησταριά λάδι έφτιαξα πίτσα, ήθελε 3-3.5 λεπτά να γίνει, βγήκε αρκετά καλή, αλλά σε καμία περίπτωση πως το ooni.

Αν δεν έχεις τρέλα με πίτσα, μην το πάρεις. Ειδικά αν μου λες ότι παίρνεις έτοιμη ζύμη, νομίζω δεν έχεις την τρέλα που χρειάζεται... 😉 οπότε διέθεσε τα έξτρα χρήματα σε καλύτερη ψησταριά αν δεν έχεις πάρει ήδη. Επίσης το pizza slab είναι ένα απλό στρογγυλό μαντεμενιο σκεύος. Βρίσκεις φαντάζομαι και από αλλού πιο φθηνά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια σχεδόν εκτός θέματος ερώτηση..

Έχετε προτασεις για online κρεοπωλείο με delivery σπίτι? Ή αν όχι online, κρεοπωλεία με καλά ποιοτικά κρέατα έστω.

Δοκίμασα το siakos.gr , ευχαριστημενος έχω μείνει μέχρι στιγμής και από τα μοσχάρια του και από τα χοιρινά. Στα μπιφτέκια δεν με κέρδισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά έκανα σήμερα παραγγελία Weber spirit II 310 στα 555 ευρώ. Θα είναι η πρώτη μου επαφή με Υγραερίου ψησταριά και πιστεύω να έπραξα σωστά. Τουλάχιστον απο όλη τη μελέτη που έριξα στο φόρουμ, τόσες μέρες και σελίδες πίσω, ελπίζω να βγώ ασπροπρόσωπος στην επιλογή μου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zipcode80 είπε

Εγώ πάντως παιδιά έκανα σήμερα παραγγελία Weber spirit II 310 στα 555 ευρώ. Θα είναι η πρώτη μου επαφή με Υγραερίου ψησταριά και πιστεύω να έπραξα σωστά. Τουλάχιστον απο όλη τη μελέτη που έριξα στο φόρουμ, τόσες μέρες και σελίδες πίσω, ελπίζω να βγώ ασπροπρόσωπος στην επιλογή μου

Καλορίζικο το εργαλείο. Από που?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkontizas είπε

Καλορίζικο το εργαλείο. Από που?? 

Είχα 2 επιλογές στη ίδια τιμή. you.gr "η Κωτσόβολο. Προτίμησα you.gr καθαρά απο θέμα αξιολογήσεων καταστήματος. Πολύ παράπονο είδα με το ιντερνετικό site του Κωτσό που με έβαλε σε σκέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Zipcode80 είπε

Είχα 2 επιλογές στη ίδια τιμή. you.gr "η Κωτσόβολο. Προτίμησα you.gr καθαρά απο θέμα αξιολογήσεων καταστήματος. Πολύ παράπονο είδα με το ιντερνετικό site του Κωτσό που με έβαλε σε σκέψεις.

Καλά έκανες. Πριν ένα μήνα είχα κλείσει στο κοτσο κάτι Κ 4 μέρες πήγαινα Πειραιά για παραλαβή. Πληρωμένο Κ πήγαινα φαινόταν στο σύστημα ότι το είχα φέρει κ το είχαν στο κατάστημα Κ τελικά δεν υπήρχε. 4 μέρες κ τελικά πήρα τα χρήματα πίσω Κ έφυγα χωρίς το προϊόν. Ότι ναναι είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos_ace είπε

Να κάνω μια σχεδόν εκτός θέματος ερώτηση..

Έχετε προτασεις για online κρεοπωλείο με delivery σπίτι? Ή αν όχι online, κρεοπωλεία με καλά ποιοτικά κρέατα έστω.

Δοκίμασα το siakos.gr , ευχαριστημενος έχω μείνει μέχρι στιγμής και από τα μοσχάρια του και από τα χοιρινά. Στα μπιφτέκια δεν με κέρδισε.

Εγώ είχα χάλια εμπειρία από το συγκεκριμένο. Είχα πάρει κάτι μπριζόλες σε ειδικές κοπες να δοκιμάσω και ήταν απαράδεκτες. Παίρνω tomahawk Γαλλίας αν θυμάμαι, ήταν απλά μια τεράστια πλατιά και λεπτή κοπή. Παίρνω porterhouse και είχε πιο λίγο φιλέτο και από την t-bone που μου έφεραν. Ενδομυικο λίπος μηδέν. Πήρα και ένα rib eye, χάλι μαύρο και αυτό. Τα έφαγα για να μην πάνε χαμένα τα χρήματα που έδωσα. Ήταν όλα γαλλικά και ελληνικά, καμία διαφορά μεταξύ τους. Στις φώτο φυσικά και είχαν φώτο από άλλο είδος μοσχαριου, σκέτη παραπλάνηση δλδ. 

Όταν είχε πέρσυ όμως μια προσφορά το skroutz food με 50%, πήρα picanha black Angus και ήταν πολύ καλή πραγματικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos_ace είπε

Να κάνω μια σχεδόν εκτός θέματος ερώτηση..

Έχετε προτασεις για online κρεοπωλείο με delivery σπίτι? Ή αν όχι online, κρεοπωλεία με καλά ποιοτικά κρέατα έστω.

Δοκίμασα το siakos.gr , ευχαριστημενος έχω μείνει μέχρι στιγμής και από τα μοσχάρια του και από τα χοιρινά. Στα μπιφτέκια δεν με κέρδισε.

Αγγελης και Δρακουλης κανουν delivery, εξαιρετικα κρεατα κ οι δυο, ειναι πιο ακριβοι απο το μεσο κρεοπωλειο αλλα ειναι κ ανωτεροι ποιοτικα. Στο μοσχαρι υπερεχει αισθητα ο Δρακουλης.

Σιγουρα κανουν κ αλλοι delivery αν κανεις ενα google search θα βρεις, νομιζω βλεπω ακομα κ μεσω efood τωρα τελευταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, costas_ είπε

Στο ταμπελάκι θα γραφει ως έτος κατασκευής 2020. Εαν είναι κάποιο πχ εκθεσιακό θα έχει έτος κατασκευής προηγούμενο έτος 

Ποιά αγόρασες τελικά ?

Την gem 😩 δεν ήμουν για παραπάνω.

Την συναρμολογησα κιόλας είναι έτοιμη για το πρώτο κάψιμο.

Πάντως είχε κάτι χαρακιές και γρατσουνιές ο πάτος της 🤔 εκεί που θα ακουμπήσει η μποτιλια αλλά είναι από την έξω πλευρά δεν θα το δει κανείς είναι η πλευρά του δαπέδου.

Ο αντιπρόσωπος ποιος είναι στην Ελλάδα?

Επεξ/σία από ford22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...