Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, rb26 είπε

Καλησπέρα στην μερακλιδοπρεα!

ψήνω χρόνια σε χτιστό BBQ, καρβουνάκια κλπ αλλά λόγω μετακόμισης αναγκάζομαι να πάω σε υγραέριο. Σκέφτομαι για αγορά μιας Napoleon καθαρά για αισθητικούς λόγους , για την ωραία σχάρα την κυματιστή καθώς και για την lifetime εγγύηση. Υπάρχει κάποιος κύριος που να την έχει δουλέψει και να θέλει να μοιραστεί τις εντυπώσεις του; Απέρριψα τις Weber γιατί δεν μου αρέσει ο νέος τους μινιμαλ ανοιχτός σχεδιασμός καθώς και τις broil king λόγω διαφόρων προβλημάτων που διαβάζω. Ευχαριστώ πολύ, Γιωργος 

Όσον αφορά αυτό που αναφέρεις περί lifetime (αναφέρεται ως president’s limited lifetime warranty) εγγύησης, δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα της ούτε και για όλα τα μέρη της ψησταριάς. Μπορείς να ρίξεις μια μάτια στο επίσημο ελληνικό site της και να δεις τι ισχύει για την κάθε κατηγορία ψησταριάς.

https://napoleongrills.gr

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2126

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Πολύ σημαντική είναι και η συζήτηση με τους πωλητές σε καταστήματα του χώρου, που γνωρίζουν καλά το θέμα και την συμπεριφορά των καταναλωτών. Εκτός λοιπόν από τις συσκευές πολύ σημαντικό είναι και το προφίλ του αντιπρόσωπου, η υποστήριξη προιόντων, η διαθεσιμότητα ανταλλακτικών, τα αξεσουάρ και οι τιμές τους, οι υπηρεσίες (συναρμολόγησης, καθαρισμού ), οι εγγυήσεις κλπ κλπ. Νομίζω ότι και από αυτή την οπτική, η General Gas έχει κερδίσει την πελατεία της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, costas_ είπε

Πολύ σημαντική είναι και η συζήτηση με τους πωλητές σε καταστήματα του χώρου, που γνωρίζουν καλά το θέμα και την συμπεριφορά των καταναλωτών. Εκτός λοιπόν από τις συσκευές πολύ σημαντικό είναι και το προφίλ του αντιπρόσωπου, η υποστήριξη προιόντων, η διαθεσιμότητα ανταλλακτικών, τα αξεσουάρ και οι τιμές τους, οι υπηρεσίες (συναρμολόγησης, καθαρισμού ), οι εγγυήσεις κλπ κλπ. Νομίζω ότι και από αυτή την οπτική, η General Gas έχει κερδίσει την πελατεία της. 

παντως στην θεσσαλονικη οπου πηγα σε εξιδεικευμενο μαγαζι οι πωλητες ηταν στυλ του mediamarkt,εδω περισσοτερα εμαθα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσότερα καταστήματα που δεν είναι ειδικευμένα, ούτε και τις τιμές δεν γνωρίζουν. Πάντως η γνώμη μου είναι ότι δεν αγοράζεις ψησταριά με τα όσα διαβάζεις από το Internet (Reviews, αξιολογήσεις, χαρακτηριστηκά κλπ). Πέρπει να πάρεις την γνώμη ιδιοκτητών, να δεις από κοντά, να συζητήσεις, να πάρεις πληροφορίες πέρα από τα προσπέκτους και τα media promotions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2020 στις 3:16 ΜΜ, rb26 είπε

Καλησπέρα στην μερακλιδοπρεα!

ψήνω χρόνια σε χτιστό BBQ, καρβουνάκια κλπ αλλά λόγω μετακόμισης αναγκάζομαι να πάω σε υγραέριο. Σκέφτομαι για αγορά μιας Napoleon καθαρά για αισθητικούς λόγους , για την ωραία σχάρα την κυματιστή καθώς και για την lifetime εγγύηση. Υπάρχει κάποιος κύριος που να την έχει δουλέψει και να θέλει να μοιραστεί τις εντυπώσεις του; Απέρριψα τις Weber γιατί δεν μου αρέσει ο νέος τους μινιμαλ ανοιχτός σχεδιασμός καθώς και τις broil king λόγω διαφόρων προβλημάτων που διαβάζω. Ευχαριστώ πολύ, Γιωργος 

Αν θέλεις να διαθέσεις πανω από 800 ευρώ πάρε Napoleon τις έχω δει από κοντά και είναι φοβερές τωρα αν θέλεις μια γυρω στα 500 δες ποτε θα την βάλει προσφορά  και πάρε την   WEBER SPIRIT E-310 την εχω   2  μήνες και με καλύπτει απόλυτα για τετραμελή οικογένεια με μεγάλα παιδιά σίγουρα καλύτερη απο κινέζικη και κατώτερη βέβαια από τα μοντέλα με τιμή 800 και πάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ την Broil-King GEM 340 στα 469 Euro. Προσωπικά την πήρα γιατι περιμενα αρκετο καιρο να κανει προσφορα!!! Λογικα Τριτη θα ερθει. Τωρα ψαχνω για μπουκαλα και γενικα τι περιφεριακα χρειαζομαι(π.χ. σπατουλες ξυστρες κτλ.) οποια βοηθεια και για τα δυο θεματα ειναι ευπροσδεκτη!!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο. Καλή επιλογή η GEM. Μακάρι να έλθει τόσο σύντομα. Σπάτουλες όχι, συρμάτινη βούρτσα ναι, θα την πάρεις από το Leroy Merlin με €4, όπως και γάντι και όλα τα υπόλοιπα αξεσουαρ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...