Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου p@nos139, 

Κοίταγα και εγώ για αρκετό καιρό για μια ψησταριά, αλλά λόγω budget κοίταγα προς τις φθηνότερες. Λόγω της προσφοράς του Πλαισίου το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάω με μήνα μήνα και να πάρω την Broil-King GEM 340. Πιστεύετε ότι αξίζει αυτή η μίνι επένδυση των παραπάνω χρημάτων ή ακόμα και με μια κινέζικη θα μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά?? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

44 λεπτά πριν, p@nos139 είπε

Καλημέρα σε όλους. Έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ την Broil-King GEM 340 στα 469 Euro. Προσωπικά την πήρα γιατι περιμενα αρκετο καιρο να κανει προσφορα!!! Λογικα Τριτη θα ερθει. Τωρα ψαχνω για μπουκαλα και γενικα τι περιφεριακα χρειαζομαι(π.χ. σπατουλες ξυστρες κτλ.) οποια βοηθεια και για τα δυο θεματα ειναι ευπροσδεκτη!!!  

Εγω θα παρω την Coral prime, τα περισσότερα παιδιά εδω εχουν πετρογκαζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gio1987 είπε

Γεια σου p@nos139, 

Κοίταγα και εγώ για αρκετό καιρό για μια ψησταριά, αλλά λόγω budget κοίταγα προς τις φθηνότερες. Λόγω της προσφοράς του Πλαισίου το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάω με μήνα μήνα και να πάρω την Broil-King GEM 340. Πιστεύετε ότι αξίζει αυτή η μίνι επένδυση των παραπάνω χρημάτων ή ακόμα και με μια κινέζικη θα μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά?? 

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!

Θα μας πουν οι ειδικοί εδώ αξίζει να κάνουμε την υπέρβαση? Η να πάμε σε κάτι φθηνότερο.

Και plz οποίος την έχει μπορεί να μου πει τι πλάτος έχει η βάση της κάτω εκεί που είναι τα ροδακια ? Να δω αν χωραει στο μπαλκόνι μου γιατί έχω διαθέσιμο πλάτος 110 cm.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, gkontizas είπε

Νομίζω η χαμηλότερη τιμή από όλα τα μεγάλα καταστήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ford22 είπε

 

Και plz οποίος την έχει μπορεί να μου πει τι πλάτος έχει η βάση της κάτω εκεί που είναι τα ροδακια ? Να δω αν χωραει στο μπαλκόνι μου γιατί έχω διαθέσιμο πλάτος 110 cm.

Στο 110 χωράει άνετα με το ένα από τα δυο πλαινά ράφια σε ανάκληση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα και από έμενα διαβάζοντας αυτές της 300+ σελίδες επιτελούς, καταλήξα σε αυτή

 https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/185749-broil-king-monarch-340-834-263 

μόλις την παράγγειλα ακούω γνώμες για την τιμή για τα άλλα είναι γνωστά 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimitris557 είπε

καλήμερα και από έμενα διαβάζοντας αυτές της 300+ σελίδες επιτελούς, καταλήξα σε αυτή

 https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/185749-broil-king-monarch-340-834-263 

μόλις την παράγγειλα ακούω γνώμες για την τιμή για τα άλλα είναι γνωστά 😃

πολυ καλη τιμη και καλοριζικη!

 

21 λεπτά πριν, ford22 είπε

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!

Θα μας πουν οι ειδικοί εδώ αξίζει να κάνουμε την υπέρβαση? Η να πάμε σε κάτι φθηνότερο.

Και plz οποίος την έχει μπορεί να μου πει τι πλάτος έχει η βάση της κάτω εκεί που είναι τα ροδακια ? Να δω αν χωραει στο μπαλκόνι μου γιατί έχω διαθέσιμο πλάτος 110 cm.

ειναι το entry level μοντελο της bk, υπο αυτη την εννοια θα ειναι καλυτερη απο μια φασον κινεζικη, αλλα μεγαλυτερη διαφορα θα δεις στην royal που ειναι η αμεσως επομενη σειρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gio1987 είπε

..Πιστεύετε ότι αξίζει αυτή η μίνι επένδυση των παραπάνω χρημάτων ή ακόμα και με μια κινέζικη θα μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά?? 

Δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Η Broil King GEM έναντι των κινέζικων ή ακόμα και έναντι άλλων μοντέλων της Broil King,  έχει τα εξής +/- 

Broil King GEM vs Κινέζικες :

+:Ποιότητα κατασκευής, ανταλλακτικά, υποστήριξη, θάλαμος καύσης

-: Τιμή, διαστάσεις

 

Broil King GEM vs Monarch:

GEM +: Τιμή, ποιό βολικές διαστάσεις 

Monarch +: Σχεδόν διπλάσιο βάρος ψηστριάς (44kgs vs 28 kgs) με πολύ καλύτερα/βαρύτερα μαντέμια, αντιφλογιστικές σχάρες Flav-R-Wave, μεγαλύτερος/ψηλότερος θάλαμος καύσης, + 2 ροδάκια, + χειρολαβή στο ερμάριο

Monarch/Gem -: Πλατό extra, μικρή επιφάνεια σχάρας έναντι του ανταγωνισμού

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, costas_ είπε

Δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Η Broil King GEM έναντι των κινέζικων ή ακόμα και έναντι άλλων μοντέλων της Broil King,  έχει τα εξής +/- 

Broil King GEM vs Κινέζικες :

+:Ποιότητα κατασκευής, ανταλλακτικά, υποστήριξη, θάλαμος καύσης

-: Τιμή, διαστάσεις

Broil King GEM vs Monarch:

GEM +: Τιμή, ποιό βολικές διαστάσεις 

Monarch +: Σχεδόν διπλάσιο βάρος ψηστριάς (44kgs vs 28 kgs) με πολύ καλύτερα/βαρύτερα μαντέμια, αντιφλογιστικές σχάρες Flav-R-Wave, μεγαλύτερος/ψηλότερος θάλαμος καύσης, + 2 ροδάκια, + χειρολαβή στο ερμάριο

Monarch/Gem -: Πλατό extra, μικρή επιφάνεια σχάρας έναντι του ανταγωνισμού

costas_ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η σκέψη είναι κινέζικη η GEM. Παραπάνω δεν θέλω να ανέβω γιατί δεν ξέρω πόσο πολύ θα χρησιμοποιηθεί. Εξαρχής ήμουν για κινέζικη όμως διάβαζα ότι όλοι έλεγαν όχι κινέζικη πάρτε BK η Weber. Με αυτήν την λογική είπα να κάνω μια επένδυση παραπάνω. Αν είναι να μην έχω καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ποιοτική ψησταριά σε σχέση με τις κινέζικες ας δώσω τα λιγότερα για κινέζικη καλύτερα... ΠΧ με την Vanward Majesty που κοίταζα ή με κάποιες Unimac έχουν παρόμοιες διαστάσεις σχάρας. Οπότε αυτό δεν μου είναι πρόβλημα... 
Μιλάμε πάντα για ψησταριά με 3 καυστήρες και πλαινό μάτι για χρήση από 2 άτομα και άντε καμμια φορά τον μήνα και κανένα μίνι Barbecue...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνω και αυτο εδω για οποιον θελει να τολμησει το εξωτερικο.

https://www.globus-baumarkt.de/weber-gasgrill-genesis-ii-e-310-gbs-black

weber genesis 310 με 740€ απο το καταστημα μεχρι την αποθηκη του eshopwedrop στη Γερμανια. Απο εκει μεχρι το Κορωπι υπολογιστε 60-110€ αναλογα αν σταλει απο το καταστημα μονο με το κουτι της ή πανω σε παλετα. Οποτε παμε στα 800-850€. Μετα θελετε 4-5€ για ενα ρακορ για τη μπουκαλα και ειστε ετοιμοι!

ΥΓ. Το καταστημα δεν το γνωριζω, μου το εβγαλε στο idealo.de αλλα φαινεται καλο. Εδω τα reviews του καταστηματος https://www.idealo.de/preisvergleich/Shop/313826.html#Bewertung

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gio1987 είπε

costas_ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η σκέψη είναι κινέζικη η GEM. Παραπάνω δεν θέλω να ανέβω γιατί δεν ξέρω πόσο πολύ θα χρησιμοποιηθεί. 

Ήμουν στην θέση σου προ 4-5 μηνών που (λόγω τιμής) είχα αποφασίσει για κινέζικη και κρυφοκοίταγα την GEM. Τότε λοιπόν, έβαλα στο παιχνίδι την γυναίκα μου και ήλθαν τα πάνω κάτω. Διάβασε όλα τα Reviews στο Internet , πήρε σβάρνα όλες της τις φίλες και ρώτησε παντού για GasGrill και όταν πήγαμε μαζί στα μαγαζιά του χώρου, ήταν κατηγορηματική: Θα πάρουμε Broil King και μάλιστα την Monarch (είναι και όμορφη η ρουφιάνα)!!! Τι να κάνω ο καψερός ???? 

1604602486257.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα παιδιά είναι το ερώτημα μου μεταξύ των 

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/185749-broil-king-monarch-340-834-263

Αξίζει η διαφορά των χρημάτων? Πόσταρα από το Κωτσόβολο τις δύο αυτές ψησταριές γιατί έχω δωροεπιταγή από εκεί και θα ήθελα να μη πάει χαμένη.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ragno
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, costas_ είπε

Ήμουν στην θέση σου προ 4-5 μηνών που (λόγω τιμής) είχα αποφασίσει για κινέζικη και κρυφοκοίταγα την GEM. Τότε λοιπόν, έβαλα στο παιχνίδι την γυναίκα μου και ήλθαν τα πάνω κάτω. Διάβασε όλα τα Reviews στο Internet , πήρε σβάρνα όλες της τις φίλες και ρώτησε παντού για GasGrill και όταν πήγαμε μαζί στα μαγαζιά του χώρου, ήταν κατηγορηματική: Θα πάρουμε Broil King και μάλιστα την Monarch (είναι και όμορφη η ρουφιάνα)!!! Τι να κάνω ο καψερός ???? 

1604602486257.jpg

 

ΑΝ ΘΕΛΕΙς ΓΡΑΨΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙς ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΑΩΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ

10 λεπτά πριν, ragno είπε

Εμένα παιδιά είναι το ερώτημα μου μεταξύ των 

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/185749-broil-king-monarch-340-834-263

Αξίζει η διαφορά των χρημάτων? Πόσταρα από το Κωτσόβολο τις δύο αυτές ψησταριές γιατί έχω δωροεπιταγή από εκεί και θα ήθελα να μη πάει χαμένη.

Ευχαριστώ.

 

 

10 λεπτά πριν, ragno είπε

Εμένα παιδιά είναι το ερώτημα μου μεταξύ των 

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/185749-broil-king-monarch-340-834-263

Αξίζει η διαφορά των χρημάτων? Πόσταρα από το Κωτσόβολο τις δύο αυτές ψησταριές γιατί έχω δωροεπιταγή από εκεί και θα ήθελα να μη πάει χαμένη.

Ευχαριστώ.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ

Επεξ/σία από gkontizas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, costas_ είπε

Ήμουν στην θέση σου προ 4-5 μηνών που (λόγω τιμής) είχα αποφασίσει για κινέζικη και κρυφοκοίταγα την GEM. Τότε λοιπόν, έβαλα στο παιχνίδι την γυναίκα μου και ήλθαν τα πάνω κάτω. Διάβασε όλα τα Reviews στο Internet , πήρε σβάρνα όλες της τις φίλες και ρώτησε παντού για GasGrill και όταν πήγαμε μαζί στα μαγαζιά του χώρου, ήταν κατηγορηματική: Θα πάρουμε Broil King και μάλιστα την Monarch (είναι και όμορφη η ρουφιάνα)!!! Τι να κάνω ο καψερός ???? 

1604602486257.jpg

Εγώ αν βάλω την γυναίκα θα μου πει μην πάρεις καμμία...αχαχαχαχχα...Δυστυχώς στην Monarch δεν μπορώ να ανέβω και η Weber με τους 3 καυστήρες που γράφουν τα υπόλοιπα παιδιά δεν έχει πλαινή εστία... Η ερώτηση μου λοιπόν είναι ξεκάθαρη: Αξίζει τα 200€ παραπάνω η Broil King Gem σε σχέση με μια κινέζικη? Θα έχει το ίδιο ψήσιμο σε όλη την επιφάνεια η θα είναι όπως και η άλλες που στο μισό ψήνουν και στο μισό όχι. Να τα δώσω ή να πάω σε κινεζιά???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...