Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Χρειάζεται καθάρισμα και το πάνω μέρος ; Αυτή η καρβουνιλα νομίζω ότι προσθέτει στη γεύση

Όσο μπορώ θα το καθαρίσω. 

Στη γεύση εννοείς ότι προσθέτει γεύση προς το καλό ή προς το κακό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά καλησπέρα επανέρχομαι με μια ερώτηση για την lanmann επειδή δεν μπορώ να βρω ετοιμοπαραδωτη napoleon 425 και μου δινει ένας γνωστός μου με μαγαζί την landmann ενώ έχει παντού 740 μου την αφήνει 640. Αξίζει να την πάρω ή να περιμένω και οπότε έρθουν napoleon.Σορυ παιδιά που σας ξαναρωτάω αλλά όσο και να ψάχνω δεν βλέπω καθόλου να σχολιάζουν για τις landmann και λέω να μην δώσω 640 και πάνε χαμένα. Την διαφορά στις εγγυήσεις που μου είχατε πει τις κοίταξα και είναι πίσω η landmann αλλά αν είναι μόνο αυτό ίσως την πάρω έτοιμη στημένη με την μεταφορά 640 https://www.skroutz.gr/s/22024169/Landmann-Triton-maxX-PTS-3-1-12947.html

Επεξ/σία από pan_paid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pan_paid είπε

παιδιά καλησπέρα επανέρχομαι με μια ερώτηση για την lanmann επειδή δεν μπορώ να βρω ετοιμοπαραδωτη napoleon 425 και μου δινει ένας γνωστός μου με μαγαζί την landmann ενώ έχει παντού 740 μου την αφήνει 640. Αξίζει να την πάρω ή να περιμένω και οπότε έρθουν napoleon.Σορυ παιδιά που σας ξαναρωτάω αλλά όσο και να ψάχνω δεν βλέπω καθόλου να σχολιάζουν για τις landmann και λέω να μην δώσω 640 και πάνε χαμένα. Την διαφορά στις εγγυήσεις που μου είχατε πει τις κοίταξα και είναι πίσω η landmann αλλά αν είναι μόνο αυτό ίσως την πάρω έτοιμη στημένη με την μεταφορά 640 https://www.skroutz.gr/s/22024169/Landmann-Triton-maxX-PTS-3-1-12947.html

Αν δεν βιάζεσαι, η άποψή μου, είναι καλύτερα να περιμένεις να πάρεις τη Napoleon. Πρόκειται να δώσεις ένα σεβαστό ποσό, οπότε θεωρώ ότι θα πρέπει να πάρεις το καλύτερο που μπορείς με αυτό.

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ, προσπάθησε να επικοινωνήσεις με την ελληνική αντιπροσωπεία, που είναι το homing, για να μάθεις πότε θα παραλάβουν.

https://homing.gr

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

να περιμενεις τη ναπολεον. η τιμη 750 ειναι πλασματικη λογο covid δε το history τιμων στο skroutz. 

Ναι το βλέπω η χαμηλότερη τιμή είναι στα 650 στο εξάμηνο και εμένα μου την αφήνει 640 και στημένη και με μεταφορά και ψήνομαι και για το μάτι με τις υπέρυθρες λόγω διαμερίσματος να γλυτώσουμε τις μυρωδιές αν και εννοείται πως δεν θα επιλέξω ψησταριά με γνώμονα το πλαϊνό μάτι. Εννοείτε πως εμπιστεύομαι εσάς όμως και όχι κάποιον που θέλει να πουλήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Όσο μπορώ θα το καθαρίσω. 

Στη γεύση εννοείς ότι προσθέτει γεύση προς το καλό ή προς το κακό?

Προς το καλύτερο , αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό 

Όσο για την καθαριότητα συμφωνώ σε ότι λες , αν θέλεις να την έχεις καθαρή η λύση είναι το συχνότερο καθάρισμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Προς το καλύτερο , αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό 

Όσο για την καθαριότητα συμφωνώ σε ότι λες , αν θέλεις να την έχεις καθαρή η λύση είναι το συχνότερο καθάρισμα

Αν δω ότι έχω χάσει σε γεύση είναι εύκολο να ξαναγίνει. 

Έχω την εντύπωση ότι έχει γίνει τόσο μαύρη λόγω των καπνιστών που έχω κάνει αρκετές φορές. Γιατί είδα και την ψησταριά του κολλητού μου που την καθαρίζει λιγότερο και ψήνει το ίδιο, να μην έχει γίνει τόσο μαύρη. Εκείνος δεν κάνει καπνιστα όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pan_paid είπε

Ναι το βλέπω η χαμηλότερη τιμή είναι στα 650 στο εξάμηνο και εμένα μου την αφήνει 640 και στημένη και με μεταφορά και ψήνομαι και για το μάτι με τις υπέρυθρες λόγω διαμερίσματος να γλυτώσουμε τις μυρωδιές αν και εννοείται πως δεν θα επιλέξω ψησταριά με γνώμονα το πλαϊνό μάτι. Εννοείτε πως εμπιστεύομαι εσάς όμως και όχι κάποιον που θέλει να πουλήσει

Προσωπικά σε αυτά τα χρηματα θα περίμενα πάρω την ναπολέον ή την Weber 310 οταν βγει στα 550 (η οποία σε αυτά τα χρηματα ειναι κορυφή)...

και στο ενδιάμεσο θα είχα τον νου μου στην Γερμανία μπας και βρώ καμία ευκαιρία σε αυτά τα χρήματα...

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Προσωπικά σε αυτά τα χρηματα θα περίμενα πάρω την ναπολέον ή την Weber 310 οταν βγει στα 550 (η οποία σε αυτά τα χρηματα ειναι κορυφή)...

και στο ενδιάμεσο θα είχα τον νου μου στην Γερμανία μπας και βρώ καμία ευκαιρία σε αυτά τα χρήματα...

Όταν λες Γερμανία έχεις να προτείνεις κάποιο site γιατί έχω κολλητό εκεί να μου την στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pan_paid είπε

Όταν λες Γερμανία έχεις να προτείνεις κάποιο site γιατί έχω κολλητό εκεί να μου την στειλει

https://www.idealo.de/

βαζεις μοντέλο/α που επιθυμείς φτιάχνεις ακομα και alarms τιμών, και περιμένεις να βρεις την ευκαιρία που make sense για εσένα σε σχέση με τις ελληνικές τιμές... μετά δεν χρειάζεσαι ουτε κολλητο ουτε τιποτά...με 60-70εύρω μεσω eshopwedrop σε 1-2 εβδομάδες ειναι Ελλάδα...

https://www.eshopwedrop.gr/delivery-options-gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

https://www.idealo.de/

βαζεις μοντέλο/α που επιθυμείς φτιάχνεις ακομα και alarms τιμών, και περιμένεις να βρεις την ευκαιρία που make sense για εσένα σε σχέση με τις ελληνικές τιμές... μετά δεν χρειάζεσαι ουτε κολλητο ουτε τιποτά...με 60-70εύρω μεσω eshopwedrop σε 1-2 εβδομάδες ειναι Ελλάδα...

https://www.eshopwedrop.gr/delivery-options-grμε αυτήν την μέθοδο αποστολής βάζω μετά το door elta ή click and collect door εelta για παράδοση στην πόλη μου? Και πως πληρώνω με paypal και στο site πώλησης και στο site μεταφοράς? Επίσης εάν πάρω από εξωτερικό κάλυπτε η εγγύηση και Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pan_paid είπε

 

1. Κάνεις λογαριασμό στο eswd.gr (ονομα με λατινικους χαρακτήρες)

2. Τσεκάρεις διαστάσεις και κιλά του bbq που σε ενδιαφέρει για να δεις κόστος αποστολής...πχ σε εμένα πηγε 70€ απο Γερμανία ΑΛΛΑ λογώ του βάρους των 90κιλών δεν είχε επιλογή να μου στείλουν πορτα πορτα με ΕΛΤΑ ...οπότε καλο ειναι οταν ξέρεις τι θέλεις να μιλήσεις με το eswd.gr να σου πούν εναλλακτικές (αν υπάρχουν) περα απο το να το παραλλάβεις απο την αποθηκη ο ιδιος οπως εκανα εγώ...

2. Πληρώνεις κανονικά στο κατάστημα που ψωνίζεις...μεσω καρτας/paypal κτλ.

3. Βάζεις διεύθυνση αποστολής αυτή που σου δίνει σαν επιλογή το eswd δλδ για να παραδοθεί στην Γερμανική αποθήκη...

4. Οταν φτάσει στην Γερμανική αποθηκη τοτε σε ενημερώνει το eswd για το τελικό κόστος μεταφορικών...(ακομα δεν πληρώνεις κάτι)

5. Ερχεται σε 1-2 εβδομάδες στην Ελληνική αποθήκη...ενημερώνεσαι για την αφιξη μέσω email και πας στο σάιτ και ακολουθεις μια απλή διαδικασία για πληρωμή με οποιον τρόπο θέλεις ακομα και αντικαταβολή αν θέλεις - και άμεσα επικοινωνούν μαζί σου για να κανονίσεις την παραλλαβή του...

Ελπ'ιζω να βοηθησα... 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους τους μερακλήδες ψήστες. Μια ερώτηση για να παραμένει ο χώρος καθαρός μπροστά απο την ψησταριά, ζουμιά - λίπη τι κάνετε; Έχει κανείς κανένα πατάκι ή κάτι παρόμοιο που να αντέχει σε βρομιές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, vasdiam είπε

Καλημέρα σε όλους τους μερακλήδες ψήστες. Μια ερώτηση για να παραμένει ο χώρος καθαρός μπροστά απο την ψησταριά, ζουμιά - λίπη τι κάνετε; Έχει κανείς κανένα πατάκι ή κάτι παρόμοιο που να αντέχει σε βρομιές;

Σκύβω και καθαρίζω μετά από κάθε φορά  😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...