Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους και πολλά συγχαρητήρια για τις ατέλειωτες πληροφορίες. Έχω αρχίσει το θέμα από τη μέση και διαβάζω ασταμάτητα.

Με αφορμή λοιπόν  την μετακόμιση σε νέο σπίτι μπορώ πλέον άνετα ομορφα και ωραία να πάρω μια ψησταριά υγραερίου αν και εντελώς άσχετος με το θέμα.

κατα 80% η χρήση θα είναι για 2-3 αυομα και πολυ σπανιότερα να μαζευτούμε κι 4-5 αυομα για ψήσιμο.

τι θα προτείνατε για αγορά; Ιδανικά δε θα ήθελα να ανέβω πάνω από τα 300-400 εκτός και αν αξίζει τόσο η υπέρβαση γι τη χρήση μου.

ιδανικα επισης αγορά θα γίνει από το παρακάτω κατάστημα όπου μπορώ να τις δω από κοντά και να έχω και ευκολίες αγοράς.

https://kallipolitisgas.gr/BBQ/Broil_King/Broil-King-BK

 

δεν σας κρίνω πως μου τραβάν πολυ το ενδιαφέρον οι kenton από Leroy μιας και έχουν πολυ δελεαστικές τιμές.

Επεξ/σία από Dhmhtrhsg2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Καλησπέρα. Τις πλάκες ψησιματος από μαντέμι, τις καθαρίζετε με την ίδια βούρτσα που χρησιμοποιείτε για τα σχάρες, η υπάρχουν ειδικές βούρτσες για αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Dhmhtrhsg2 είπε

Καλησπέρα σε όλους και πολλά συγχαρητήρια για τις ατέλειωτες πληροφορίες. Έχω αρχίσει το θέμα από τη μέση και διαβάζω ασταμάτητα.

Με αφορμή λοιπόν  την μετακόμιση σε νέο σπίτι μπορώ πλέον άνετα ομορφα και ωραία να πάρω μια ψησταριά υγραερίου αν και εντελώς άσχετος με το θέμα.

κατα 80% η χρήση θα είναι για 2-3 αυομα και πολυ σπανιότερα να μαζευτούμε κι 4-5 αυομα για ψήσιμο.

τι θα προτείνατε για αγορά; Ιδανικά δε θα ήθελα να ανέβω πάνω από τα 300-400 εκτός και αν αξίζει τόσο η υπέρβαση γι τη χρήση μου.

ιδανικα επισης αγορά θα γίνει από το παρακάτω κατάστημα όπου μπορώ να τις δω από κοντά και να έχω και ευκολίες αγοράς.

https://kallipolitisgas.gr/BBQ/Broil_King/Broil-King-BK

 

δεν σας κρίνω πως μου τραβάν πολυ το ενδιαφέρον οι kenton από Leroy μιας και έχουν πολυ δελεαστικές τιμές.

 Οι ψησταριές του leroy έχουν αποσπάσει πολλά θετικά σχόλια εδω μέσα, νομίζω ότι είναι καλύτερη επιλογή από αυτή που έστειλες, δεδομένης και της διαφοράς χρημάτων που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ποιά φιάλη κουμπώνει καλύτερα στη βάση της Spirit II 310;...

Δοκίμασα να ανεβάσω μια Prime πάνω στη βάση της Spirit και μου φάνηκε σαν να μην αντέχει τόσο βάρος... ισχύει ή είναι η ιδεά μου ;

Γενικά τις φιάλες τις έχετε να πατάνε πάνω στην ψησταριά ή στο έδαφος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nick_gr2 είπε

Γνωρίζει κανείς ποιά φιάλη κουμπώνει καλύτερα στη βάση της Spirit II 310;...

Δοκίμασα να ανεβάσω μια Prime πάνω στη βάση της Spirit και μου φάνηκε σαν να μην αντέχει τόσο βάρος... ισχύει ή είναι η ιδεά μου ;

Γενικά τις φιάλες τις έχετε να πατάνε πάνω στην ψησταριά ή στο έδαφος;

 

Εγώ έχω τη 10κιλη κανονικά πάνω στη βάση της, δεμένη με τον ιμάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nick_gr2 είπε

Γνωρίζει κανείς ποιά φιάλη κουμπώνει καλύτερα στη βάση της Spirit II 310;...

Δοκίμασα να ανεβάσω μια Prime πάνω στη βάση της Spirit και μου φάνηκε σαν να μην αντέχει τόσο βάρος... ισχύει ή είναι η ιδεά μου ;

Γενικά τις φιάλες τις έχετε να πατάνε πάνω στην ψησταριά ή στο έδαφος;

 

Εγώ έχω την Prime και κάθεται μια χαρά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nick_gr2 είπε

Γνωρίζει κανείς ποιά φιάλη κουμπώνει καλύτερα στη βάση της Spirit II 310;...

Δοκίμασα να ανεβάσω μια Prime πάνω στη βάση της Spirit και μου φάνηκε σαν να μην αντέχει τόσο βάρος... ισχύει ή είναι η ιδεά μου ;

Γενικά τις φιάλες τις έχετε να πατάνε πάνω στην ψησταριά ή στο έδαφος;

 

Εγώ της ΕΚΟ 10κιλη στην βάση. Για αυτό έχει τον ιμάντα ώστε να μην πέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει το lidl μια ψησταρια με 3 εστιες στα 250, προστατευτικο καλυμα και διαφορα για barbeque (τσιμπιδες, τηγανια κτλ)

Αν γνωριζει καποιος ας πει εντυπωσεις

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Speed είπε

Αντικολλητικό πλέγμα ή αντικολλητική μεμβράνη προτείνετε ???

Μαντεμένια πλάκα διπλής όψης.

12 λεπτά πριν, imr είπε

Εχει το lidl μια ψησταρια με 3 εστιες στα 250, προστατευτικο καλυμα και διαφορα για barbeque (τσιμπιδες, τηγανια κτλ)

Αν γνωριζει καποιος ας πει εντυπωσεις

Για τις συγκεκριμένες ψησταριές έχουμε αναφερθεί τις τελευταίες μέρες, πέραν του δεόντως. Αν πας στις προηγούμενες σελίδες θα το δεις.

Για τα συνοδευτικά, κάλυμμα/αξεσουάρ/εργαλεία, αν είναι σε καλή τιμή μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να πάρεις μια φωτογραφία απο την μέσα πλευρά προς το μοτέρ για να δώ αν οι βίδες ξεπερνάνε με παξιμάδια ή βι΄δωνουν στον θάλαμο... 

Παξιμάδια από τη μέσα μεριά του θαλάμου. Θα βγάλω φωτό να στα δείξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, toxotis67 είπε

Καλησπέρα. Τις πλάκες ψησιματος από μαντέμι, τις καθαρίζετε με την ίδια βούρτσα που χρησιμοποιείτε για τα σχάρες, η υπάρχουν ειδικές βούρτσες για αυτές?

Για τις μαντεμένιες επιφάνειας, προτίμησε μια βούρτσα με μαλακές τρίχες, 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/vourtsa-landmann-apo-plastiko-metallo-62145314

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilpapacha είπε

Για τις μαντεμένιες επιφάνειας, προτίμησε μια βούρτσα μια βούρτσα με μαλακές τρίχες, 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/vourtsa-landmann-apo-plastiko-metallo-62145314

Μια τέτοια της Weber χρησιμοποιώ για τη σχάρα. Το ερώτημα είναι αν η ίδια χρησιμοποιείται και για την πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, toxotis67 είπε

Μια τέτοια της Weber χρησιμοποιώ για τη σχάρα. Το ερώτημα είναι αν η ίδια χρησιμοποιείται και για την πλάκα. 

Είναι από διαφορετικό υλικό η πλάκα και οι σχάρες σου; Αν είναι από το ίδιο υλικό, τότε η βούρτσα που χρησιμοποιείς για τις σχάρες κάνει και για την πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dhmhtrhsg2 είπε

Καλησπέρα σε όλους και πολλά συγχαρητήρια για τις ατέλειωτες πληροφορίες. Έχω αρχίσει το θέμα από τη μέση και διαβάζω ασταμάτητα.

Με αφορμή λοιπόν  την μετακόμιση σε νέο σπίτι μπορώ πλέον άνετα ομορφα και ωραία να πάρω μια ψησταριά υγραερίου αν και εντελώς άσχετος με το θέμα.

κατα 80% η χρήση θα είναι για 2-3 αυομα και πολυ σπανιότερα να μαζευτούμε κι 4-5 αυομα για ψήσιμο.

τι θα προτείνατε για αγορά; Ιδανικά δε θα ήθελα να ανέβω πάνω από τα 300-400 εκτός και αν αξίζει τόσο η υπέρβαση γι τη χρήση μου.

ιδανικα επισης αγορά θα γίνει από το παρακάτω κατάστημα όπου μπορώ να τις δω από κοντά και να έχω και ευκολίες αγοράς.

https://kallipolitisgas.gr/BBQ/Broil_King/Broil-King-BK

 

δεν σας κρίνω πως μου τραβάν πολυ το ενδιαφέρον οι kenton από Leroy μιας και έχουν πολυ δελεαστικές τιμές.

Αγόρασα την Alton Naterial. Μικρή με τρεις καυστήρες. Θερμοκρασίες στον Θεό και μια χαρά ψήσιμο. Έχοντας για σύγκριση μία vanward αρκετά ακριβότερη, η Alton είναι κάτι παραπάνω από value for money!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...