Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

@paylidis βάλε και σαν σκέψη και την αγορά της σούβλας.

εχω ετοιμη σουβλα πατεντα απο τη προηγουμενη λογικα αυτη θα μπει... ισως με καμια ψιλομετατροπη, θα δω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω λέτε συνέχεια για ρυθμιστή 37αρη σε όσους επιλέγουν προπάνιο αντί μείγμα και ορθώς έτσι είναι. Έχει κανείς ιδέα που πουλάνε στην Αθήνα τέτοιους ρυθμιστές? Όχι ρυθμιστή με εύρος ρύθμισης πίεσης. Ρυθμιστή σε 37mbar απευθείας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Διαβάζω μήνες τώρα το συγκεκριμένο θέμα, μιας και είμαι σε αναμονή διαθεσιμότητας για αγορά της KENTON NATERIAL με 4 καυστήρες.

Πήγα πάλι χθες στο κατάστημα και την είδα, αλλά δεν είχαν απόθεμα.

Τώρα βλέπω στο site εμφανίστηκε κάποια διαθεσιμότητα, αλλά όχι στο κατάστημα Θεσσαλονίκης που με ενδιαφέρει.

Όσο για αυτή που υπάρχει στο site στα 199 ευρώ, χωρίς διαθεσιμότητα, έχει διαφορετική σχάρα (ανοξείδωτη) και όχι μαντεμένια με επικάλυψη εμαγιέ.

Πάντως ψάχνω τρόπο να την αποκτήσω γιατί έχω ψηθεί πολύ τον τελευταίο καιρό με τις ψησταριές υγραερίου και ειδικά με αυτήν μιας και η τσέπη μέχρι εκεί φτάνει, όπως επίσης από τα δικά σας πολύ θετικά σχόλια και σας ευχαριστώ πολύ γι' αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Βλέπω λέτε συνέχεια για ρυθμιστή 37αρη σε όσους επιλέγουν προπάνιο αντί μείγμα και ορθώς έτσι είναι. Έχει κανείς ιδέα που πουλάνε στην Αθήνα τέτοιους ρυθμιστές? Όχι ρυθμιστή με εύρος ρύθμισης πίεσης. Ρυθμιστή σε 37mbar απευθείας

 

Γιάννη υπάρχουν αρκετοί,  πχ ο παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/27472653/Thermogatz-Ρυθμιστής-Χαμηλής-Πίεσης-Σταθερός-37mb-1-5Kg-01-110-075.html

ή της coral prime

https://tsetsosgas.gr/rithmistis-fialis-propaniou-prime-685

Με μια απλή αναζήτηση ή ερώτηση σε αντίστοιχα καταστήματα θα βρεις κι άλλες επιλογές.

Πάντως για την δική σου περίπτωση η πίεση στα 50mbar ισχύει και για το μείγμα και για το προπάνιο.

Σε προηγούμενο ποστ παρέθεσα και το ταμπελάκι από την ψησταριά, το οποίο μπορείς να το δεις κι εσύ στην δική σου.

Με ένα απλό ρακόρ θα είσαι ΟΚ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, mantzoumis είπε

Όσο για αυτή που υπάρχει στο site στα 199 ευρώ, χωρίς διαθεσιμότητα, έχει διαφορετική σχάρα (ανοξείδωτη) και όχι μαντεμένια με επικάλυψη εμαγιέ.

την εχεις βρει καπου αυτη στα 199; στις φωτογραφιες παντως φαινεται ολοιδια..

γενικα εχουν ελαχιστο αποθεμα για προιον που εβγαλαν κατα τα άλλα στο φυλλαδιο...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paylidis είπε

την εχεις βρει καπου αυτη στα 199; στις φωτογραφιες παντως φαινεται ολοιδια..

γενικα εχουν ελαχιστο αποθεμα για προιον που εβγαλαν κατα τα άλλα στο φυλλαδιο...

Όχι δεν την βρήκα κάπου. Στα χαρακτηριστικά όταν μπαίνεις, της μιας με τα 199 ευρώ και της άλλης με τα 249 ευρώ, τώρα που είναι σε προσφορά, το μόνο που έχουν διαφορετικό είναι το υλικό της σχάρας. Άρα συμπερασματικά αυτό δικαιολογεί την διαφορά τιμής ή έτσι έβγαινε σαν προηγούμενη έκδοση.

Τώρα μόλις έμαθα πως αύριο θα υπάρχει και απόθεμα στο κατάστημα Θεσσαλονίκης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Γιάννη υπάρχουν αρκετοί,  πχ ο παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/27472653/Thermogatz-Ρυθμιστής-Χαμηλής-Πίεσης-Σταθερός-37mb-1-5Kg-01-110-075.html

ή της coral prime

https://tsetsosgas.gr/rithmistis-fialis-propaniou-prime-685

Με μια απλή αναζήτηση ή ερώτηση σε αντίστοιχα καταστήματα θα βρεις κι άλλες επιλογές.

Πάντως για την δική σου περίπτωση η πίεση στα 50mbar ισχύει και για το μείγμα και για το προπάνιο.

Σε προηγούμενο ποστ παρέθεσα και το ταμπελάκι από την ψησταριά, το οποίο μπορείς να το δεις κι εσύ στην δική σου.

Με ένα απλό ρακόρ θα είσαι ΟΚ.

Εγω δυστυχώς έχω βάλει ελληνικό ρυθμιστή. Δεν έχω θέμα αλλά το ψάχνω να βρω 50αρη ρυθμιστή αλλά μόνο στην Θεσσαλονίκη βρισκω. Αν ξέρει κανείς μαγαζί στην Αθήνα που να έχει ρυθμιστή 1,5kg k 50mbar, ας δώσει λινκ εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Εγω δυστυχώς έχω βάλει ελληνικό ρυθμιστή. Δεν έχω θέμα αλλά το ψάχνω να βρω 50αρη ρυθμιστή αλλά μόνο στην Θεσσαλονίκη βρισκω. Αν ξέρει κανείς μαγαζί στην Αθήνα που να έχει ρυθμιστή 1,5kg k 50mbar, ας δώσει λινκ εδώ. 

Παρηγγειλε απο Θεσσαλονικη βρε, σιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Εγω δυστυχώς έχω βάλει ελληνικό ρυθμιστή. Δεν έχω θέμα αλλά το ψάχνω να βρω 50αρη ρυθμιστή αλλά μόνο στην Θεσσαλονίκη βρισκω. Αν ξέρει κανείς μαγαζί στην Αθήνα που να έχει ρυθμιστή 1,5kg k 50mbar, ας δώσει λινκ εδώ. 

Τον δικό της τι τον έκανες;

https://www.caravan-web.gr/eshop/proion/rythmistis-ygraerioy-5

https://www.caravan-web.gr/eshop/proion/rythmistis-hamilis-piesis-me-valvida-asfaleias

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που με τον 50αρη ρυθμιστή μπορείς να βάλεις και μίγμα και προπάνιο, τι επιλέγουμε για καιρικές συνθήκες αθηνών; 

Μου είπανε ότι το προπάνιο κάνει καθαρότερη καύση και είναι και για θερμοκρασίες κάτω των 10 C όπου το μείγμα δυσκολεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Ωραίος! 
 

Υπάρχουν αρκετά προϊόντα με επιστροφή Eurobank 

4E7C414C-D59E-4C87-AC5C-CBE51959C98D.jpeg.529658b4b46bffc8cae5b6bbde8e093b.jpeg543CF362-D70A-40DF-8543-3DB5F5EFAFED.jpeg.1237340270e7151f01d51fb7ecedbf0d.jpeg

https://bit.ly/3DbYn9l

@SagoniasSlutRos

συμφωνα με την παραπανω προσφορά 20% επιστροφη μεσω καρτας Eurobank, αξιζει να πάρω το 12αρι ooni στα 287ευρω, ,μιας και ακομα και με την προσφορά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τα σχεδον 500ε για το 16αρι...???

το σκεφτομαι πολύ σοβαρά σε αυτά τα χρήματα, και μιας και οι πιτσες που κάνω ειναι στα 28εκ δλδ 11"

Ξερω οτι το 16αρι ειναι ποιο σωστό μέγεθος απλά απο φίλο semipro pizzayolo που έχει το 16αρι το έχει σαν δεύτερο γιατι πηρε τελικά ενφερνο ηλεκτρικό γιατί το ooni λέει δεν μπορεί να του δώσει την σταθερότητα που θέλει...

Οπότε σκέφτομαι οτι αν η τελεια λύση για ερασιτεχνική χρήση ειναι το ενφέρνο στα 600ε και τα ooni ειναι "ημίμετρα" καλυτερα τα 287ε απο τα 415ε

Ευχαριστώ...

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stonec είπε

Από τη στιγμή που με τον 50αρη ρυθμιστή μπορείς να βάλεις και μίγμα και προπάνιο, τι επιλέγουμε για καιρικές συνθήκες αθηνών; 

Μου είπανε ότι το προπάνιο κάνει καθαρότερη καύση και είναι και για θερμοκρασίες κάτω των 10 C όπου το μείγμα δυσκολεύεται.

Πέρα από αυτά, έχει καλύτερη/πιο σταθερή απόδοση σε πολύωρα ψησίματα. Προσωπικά προτίμησα το προπάνιο. Στην δική σου περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα δεις κάποια ουσιαστική διαφορά είτε επιλέξεις μείγμα είτε προπάνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

@SagoniasSlutRos

συμφωνα με την παραπανω προσφορά 20% επιστροφη μεσω καρτας Eurobank, αξιζει να πάρω το 12αρι ooni στα 287ευρω, ,μιας και ακομα και με την προσφορά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τα σχεδον 500ε για το 16αρι...???

το σκεφτομαι πολύ σοβαρά σε αυτά τα χρήματα, και μιας και οι πιτσες που κάνω ειναι στα 28εκ δλδ 11"

Ξερω οτι το 16αρι ειναι ποιο σωστό μέγεθος απλά απο φίλο semipro pizzayolo που έχει το 16αρι το έχει σαν δεύτερο γιατι πηρε τελικά ενφερνο ηλεκτρικό γιατί το ooni λέει δεν μπορεί να του δώσει την σταθερότητα που θέλει...

Οπότε σκέφτομαι οτι αν η τελεια λύση για ερασιτεχνική χρήση ειναι το ενφέρνο στα 600ε και τα ooni ειναι "ημίμετρα" καλυτερα τα 287ε απο τα 415ε

Ευχαριστώ...

Mια χαρα ειναι το 12, αυτο εχω και γω και ο @sndev

Σιγουρα δεν ειναι τοσο σταθερο οσο το EffeUno ή αλλο αντιστοιχο, αλλα για οικιακη χρηση ειναι πολυ καλο. Θα το βρεις με λιγες δοκιμες και σημειωσεις να θυμασαι τι κανεις και παει καλα και τι οχι.

Οποτε go for it and welcome to the club!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...