Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν σύντροφοι. 
πηγα την είδα για αρκετή ώρα κ ήμουν ζεστός να την πάρω….

μου καλύπτει πολλά κουτάκια (ταψί κάτω, θέση για φιάλη μέσα, μαντεμενια σχάρα, έτοιμη τρύπα για τη σούβλα, καλή διάσταση) αλλά με απέτρεψαν δυο (συν 1) πράγματα:

- οι καυστήρες της κουνιούνται ανελέητα και είναι στερεωμένοι με πολύ λεπτή λαμαρίνα όπως σε αυτή που έχω ήδη (και έλιωσαν)

- η κατασκευή της εν γενεί είναι μέτρια (πολύ λεπτή λαμαρίνα - είναι ίδια με αυτή που έχω τώρα και … έλιωσε…)

και

- ρωτώντας τον πωλητή μου είπε ότι είναι αυτή ακριβώς που είχαν στα 199 (μαντεμενια σχάρα κ πλάκα είχε κ εκείνη κ όχι ινοξ όπως γράφουν) κ η τιμή της είναι ψιλοκοροιδια για προσφορά (πρακτικά μου είπε κ αυτός ότι στα 199 θα άξιζε κ ίσως ξαναπαιξει)

 

οποτε κατέληξα να ακολουθήσω την αρχική συμβουλή που δόθηκε να περιμένω λίγο ακόμα (ίσως Black Friday) κ πιθανώς να αγοράσω μια πλάκα υγραερίου plancha Tom που την έχει καλή τιμή για να ψήνω έως τότε 

 

Αρκετά καλύτερη εντύπωση μου έκαναν οι landmann που είχε αλλά δε θεωρω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. 
Νομιζω οτι η ιδανική αγορά θα είναι μια Weber 310 εάν κ εφόσον πέσει γύρω στα 550 ειδάλλως όταν την ξανάρίξουν στα 199 θα την τιμήσω!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

6 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

@SagoniasSlutRos

συμφωνα με την παραπανω προσφορά 20% επιστροφη μεσω καρτας Eurobank, αξιζει να πάρω το 12αρι ooni στα 287ευρω, ,μιας και ακομα και με την προσφορά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τα σχεδον 500ε για το 16αρι...???

το σκεφτομαι πολύ σοβαρά σε αυτά τα χρήματα, και μιας και οι πιτσες που κάνω ειναι στα 28εκ δλδ 11"

Ξερω οτι το 16αρι ειναι ποιο σωστό μέγεθος απλά απο φίλο semipro pizzayolo που έχει το 16αρι το έχει σαν δεύτερο γιατι πηρε τελικά ενφερνο ηλεκτρικό γιατί το ooni λέει δεν μπορεί να του δώσει την σταθερότητα που θέλει...

Οπότε σκέφτομαι οτι αν η τελεια λύση για ερασιτεχνική χρήση ειναι το ενφέρνο στα 600ε και τα ooni ειναι "ημίμετρα" καλυτερα τα 287ε απο τα 415ε

Ευχαριστώ...

Οπως σου πε κ ο φανης μια χαρά είναι κ το 12 κ στα 290 ε να το πάρεις αν αγαπας τη πίτσα κ το ζυμάρι, εμενα αλλαξε κ η φιλοσοφία ψησίματος με αυτό, χώρο να χεις μόνο με βάθος γτ είναι μακρόστενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Οπως σου πε κ ο φανης μια χαρά είναι κ το 12 κ στα 290 ε να το πάρεις αν αγαπας τη πίτσα κ το ζυμάρι, εμενα αλλαξε κ η φιλοσοφία ψησίματος με αυτό, χώρο να χεις μόνο με βάθος γτ είναι μακρόστενο

Μετά από μετατροπή στο φουρνάκι Ferrari g3 Πίτσα σε 60 second!!!

εικόνα_Viber_2021-10-05_22-46-00-487 - Αντιγραφή.jpg

εικόνα_Viber_2021-10-05_22-52-50-656 - Αντιγραφή.jpg

εικόνα_Viber_2021-10-05_22-52-17-398 - Αντιγραφή.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gudinakos είπε

Μετά από μετατροπή στο φουρνάκι Ferrari g3 Πίτσα σε 60 second!!!

Σε Celcius ποσα πιανει; Τι μετατροπη εκανες; 

16 ώρες πριν, paylidis είπε

Λοιπόν σύντροφοι. 
πηγα την είδα για αρκετή ώρα κ ήμουν ζεστός να την πάρω….

Koιτα, νομιζω σε αυτα τα χρηματα ~300€ δε νομιζω να βρεις κατι ποιοτικοτερο. Ολες πανω κατω τα ιδια θα ειναι. Αυτο που κοιτας ειναι να ψηνει οσο πιο καλα γινεται, και η συγκεκριμενη εχει πολλους ευχαριστημενους χρηστες.

Σιγουρα αν μπορεις να περιμενεις για καμια spirit ή napoleon freestyle οταν με το καλο ερθει Ελλαδα, θα ειναι πολυ καλυτερη αγορα σε ολους τους τομεις. 

Εγω παντως αν διεθετα ποσο γυρω στα 300€ θα εψαχνα για κατι τετοιο απο Γερμανια μερια:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4248271_-travel-q-schwarz-pro285-bk-napoleon.html

Σιγουρα δεν εχει τις δυνατοτητες μιας μεγαλης, αλλα μπορεις να την ευχαριστηθεις για καθημερινα ψησιματα χωρις να σε απογοητευσει και να σου κρατησει χρονια. Και οταν θα βρεις το bargain σε μεγαλη, την πουλας σχεδον οσο την πηρες, αφου Ελλαδα εχει πολυ πιο ακριβα, και εισαι κυριος.

Κοιτα αυτη την περιοδο προς Γερμανια μερια, λογικα θα παιξουν προσφορες λογω off season...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε Celcius ποσα πιανει; Τι μετατροπη εκανες; 

Koιτα, νομιζω σε αυτα τα χρηματα ~300€ δε νομιζω να βρεις κατι ποιοτικοτερο. Ολες πανω κατω τα ιδια θα ειναι. Αυτο που κοιτας ειναι να ψηνει οσο πιο καλα γινεται, και η συγκεκριμενη εχει πολλους ευχαριστημενους χρηστες.

Σιγουρα αν μπορεις να περιμενεις για καμια spirit ή napoleon freestyle οταν με το καλο ερθει Ελλαδα, θα ειναι πολυ καλυτερη αγορα σε ολους τους τομεις. 

Εγω παντως αν διεθετα ποσο γυρω στα 300€ θα εψαχνα για κατι τετοιο απο Γερμανια μερια:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4248271_-travel-q-schwarz-pro285-bk-napoleon.html

Σιγουρα δεν εχει τις δυνατοτητες μιας μεγαλης, αλλα μπορεις να την ευχαριστηθεις για καθημερινα ψησιματα χωρις να σε απογοητευσει και να σου κρατησει χρονια. Και οταν θα βρεις το bargain σε μεγαλη, την πουλας σχεδον οσο την πηρες, αφου Ελλαδα εχει πολυ πιο ακριβα, και εισαι κυριος.

Κοιτα αυτη την περιοδο προς Γερμανια μερια, λογικα θα παιξουν προσφορες λογω off season...

Ναι παραμένω σε αναμονη-αναζητηση...

Εαν ριξουν την kenton naterial της "προσφοράς" στην κανονικη προσφορά-παλια τιμή θα τη παρω κ οσο παει...  Εαν παλι πεσει η 310 τοτε θα κανω την υπέρβαση!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, paylidis είπε

Ναι παραμένω σε αναμονη-αναζητηση...

Εαν ριξουν την kenton naterial της "προσφοράς" στην κανονικη προσφορά-παλια τιμή θα τη παρω κ οσο παει...  Εαν παλι πεσει η 310 τοτε θα κανω την υπέρβαση!

Κάνε την υπέρβαση..... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε Celcius ποσα πιανει; Τι μετατροπη εκανες; 

Koιτα, νομιζω σε αυτα τα χρηματα ~300€ δε νομιζω να βρεις κατι ποιοτικοτερο. Ολες πανω κατω τα ιδια θα ειναι. Αυτο που κοιτας ειναι να ψηνει οσο πιο καλα γινεται, και η συγκεκριμενη εχει πολλους ευχαριστημενους χρηστες.

Σιγουρα αν μπορεις να περιμενεις για καμια spirit ή napoleon freestyle οταν με το καλο ερθει Ελλαδα, θα ειναι πολυ καλυτερη αγορα σε ολους τους τομεις. 

Εγω παντως αν διεθετα ποσο γυρω στα 300€ θα εψαχνα για κατι τετοιο απο Γερμανια μερια:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4248271_-travel-q-schwarz-pro285-bk-napoleon.html

Σιγουρα δεν εχει τις δυνατοτητες μιας μεγαλης, αλλα μπορεις να την ευχαριστηθεις για καθημερινα ψησιματα χωρις να σε απογοητευσει και να σου κρατησει χρονια. Και οταν θα βρεις το bargain σε μεγαλη, την πουλας σχεδον οσο την πηρες, αφου Ελλαδα εχει πολυ πιο ακριβα, και εισαι κυριος.

Κοιτα αυτη την περιοδο προς Γερμανια μερια, λογικα θα παιξουν προσφορες λογω off season...

μετα την μετατροπη ανεβαζει πανω απο 500 βαθμους κελσιου εγω την βαζω γυρω στους 460 για 1 λεπτο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ δυναμικη η κινητοποίηση υπερ της 310... 😅

Ας περιμενω λοιπον να ξαναπέσει λιγο και την τιμάω (γιατι στα 700 δε τη λες VFM)...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Πολυ δυναμικη η κινητοποίηση υπερ της 310... 😅

Ας περιμενω λοιπον να ξαναπέσει λιγο και την τιμάω (γιατι στα 700 δε τη λες VFM)...

Στα 550 πιστεύω είναι οριακά καλή τιμή. Δεν ξέρω αν μπορείς να δεις για κάτι αντίστοιχο στο plaisio όπως είπε και παραπάνω ο συνψήστης αν έχεις κάρτα Eurobank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, paylidis είπε

Πολυ δυναμικη η κινητοποίηση υπερ της 310... 😅

Ας περιμενω λοιπον να ξαναπέσει λιγο και την τιμάω (γιατι στα 700 δε τη λες VFM)...

Eχουν ανεβει ολες πολυ, οποτε παλι vfm ειναι τη δεδομενη χρονικη στιγμη συγκριτικα με αλλες. Πριν ενα χρονο που ειχε και η monarch γυρω στα 700ευρω, θα σου ελεγα να πας γι αυτη, αλλα εχει ανεβει κι αυτη 100+ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Στα 550 πιστεύω είναι οριακά καλή τιμή. Δεν ξέρω αν μπορείς να δεις για κάτι αντίστοιχο στο plaisio όπως είπε και παραπάνω ο συνψήστης αν έχεις κάρτα Eurobank.

Που εχει 550; τωρα φευγω να παω να τη παρω 😅

αυτο περιμενω παντως, μηπως πεσει προς τα 550-570 ξανα...

Το πλαισιο δυστυχως δεν εχει weber και εγω δεν εχω καρτα με επιστροφή (νταξ αν ειχε κατι θα γινοταν με κανενα γνωστο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε κατι θα γινει και θα πεσει παλι καποια στιγμη. Δωσε τα 700 μονο αν καιγεσαι για ψησταρια να την εχεις αμεσα.

Κοιτα και προς Γερμανια μερια μηπως βρεις καμια προσφορα τωρα που εχει μπει χειμωνας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...