Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος, κάποιοι άλλοι αναφέρονται σε πτώση της μετοχής της Apple, χασκογελώντας χαιρέκακα, αγνοώντας προφανώς ότι τα χρηματιστήρια χθες έκαναν "βουτιά" παγκοσμίως - εκτός αν φταίει ΚΑΙ γι'αυτό η Apple.

Για να είμαστε απόλυτα δίκαιοι βέβαια υπάρχουν και άλλοι τόσοι που υποστηρίζουν την συσκευή τους και το image της εταιρείας σαν να είναι μεγαλομέτοχοι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

άλλοι αναφέρονται σε πτώση της μετοχής της Apple, χασκογελώντας χαιρέκακα, αγνοώντας προφανώς ότι τα χρηματιστήρια χθες έκαναν "βουτιά" παγκοσμίως - εκτός αν φταίει ΚΑΙ γι'αυτό η Apple.

 

Το παραπάνω άρθρο της Ελευθεροτυπίας αναφέρει "...τη στιγμή που τα αντίπαλα HTC και Samsung Electronics κατέγραψαν άνοδο" αυτό κάτι πρέπει να σημαίνει, αυτές τις δύο εταιρίες δεν τις επηρέασε η γενική πτώση στα χρηματιστήρια, μην γίνεσαι Καραμαλικότερος του Καραμανλή, ντάξ υπάρχουν και αυτοί που κράζουν γενικά, υπάρχουν και αυτοί που προσκυνάνε γενικά, είναι σύνηθες φαινόμενο, απλά σβήσε μερικά σχόλια που παραβιάζουν τους κανόνες του φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

υπάρχουν 2 τρόποι όμως για να δεις το χθεσινό event. Ο ένας είναι να συμπαθείς την apple τόσο πολύ που να λες "οκ... δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα iphone 4&1/3 αλλά δεν θέλω τον ανταγωνισμό οπότε έχει μια βελτίωση από την συσκευή που κυκλοφόρησε πριν 1.5 χρόνο" και ο άλλος είναι να είσαι πιο "καλοπροαίρετος" και να δεις ότι οι άλλες πλατφόρμες και εταιρίες κατασκευής κινητών τηλεφώνων έχουν πάρει φόρα και κάνουν την apple να δείχνει λίγη.

 

Ο apple προσκείμενος φυσικά και θα ξανά πάρει iphone. Θα έπαιρνε ακόμα και αν η μόνη αλλαγή ήταν ένα καινούριο χρώμα στο iphone 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τα 249 προηγούμενα σχόλια που έχουν γραφτεί στο παρόν thread και αποκομίζω τις ακόλουθες εντυπώσεις από τη "συζήτηση":

 

- οι κακεντρεχείς (μπόλικοι δόξα τω θεώ) "ξενέρωσαν"....

 

- οι κολλημένοι με τα specs αναρωτιούνται γιατί δεν έχει τριπύρηνο, ...

 

- όσοι έχουν ήδη κάποιο προηγούμενο iPhone ή σκόπευαν να πάρουν iPhone στο άμεσο μέλλον χωρίζονται σε δύο υπο-κατηγορίες...

 

Δεν πειράζει, σ' όσους αρέσει, για τους άλλους δεν θα μπορέσει.

 

Ξεχασες και μια αλλη κατηγορια:

τους κολλημενους που οτι και αν παρουσιαζε θα το χειροκροτουσαν.

Εδω ακουσαμε οτι "καιρός είναι να φρεσκάρουμε λίγο τα αγγλικά μας"(!!) μιας και το Siri δεν θα καταλαβαινει ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να περιμενε κανεις να εχει καλυτερη καμερα απο το ν8?

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/13334_For_those_who_were_wondering_a.php ^_^

 

για αυτό περιμένουμε τα nokia wp :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Siri δουλεύει σωστά, τότε θα κάνει πάταγο. Είναι γεγονός ότι η Apple δεν βγάζει apps/υπηρεσίες που δουλεύουν μέτρια και για μένα αυτό είναι που την φέρνει στην πρώτη θέση. Προσωπικά έχω το iphone με Αγγλικό μενού, πολλές φορές οι μεταφράσεις είναι μέτριες αν και στο iphone ποτέ δεν κοίταξα το Ελληνικό μενού να δω πως είναι. Το θέμα είναι το Siri να καταλαβαίνει διαφορετικές προφορές. Προσωπικά δεν θα το πάρω καθώς έχω το 4 και σκοπεύω να ακολουθήσω τον κανόνα ν+2 εκτός απροόπτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε βλέπεις περισσότερη πληροφορία, όταν βλέπεις μια φωτο σε 900χ600 που απεικονίζει μια πόρτα απο ένα σπίτι, ή όταν βλέπεις μια μεγαλύτερη φωτο 840χ480 που δείχνει ολο το σπίτι; Αμα μετρας pixel στην πρώτη, αλλα στην πραγματικότητα στη 2η. Αρκεί φυσικά η αναλυση να είναι επαρκής ώστε να μπορείς να δεις ολο το σπίτι καθαρά και όχι θολά. Βεβαίως η 2η φωτο θα ήταν ακομα καλύτερή με μεγαλύτερη αναλυση, αλλα καλύτερή είναι έτσι και αλλιώς. Τα pixel απο μονά τους δε λενε τίποτα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο apple προσκείμενος φυσικά και θα ξανά πάρει iphone. Θα έπαιρνε ακόμα και αν η μόνη αλλαγή ήταν ένα καινούριο χρώμα στο iphone 4.

 

Και, δυστυχώς, δεν υπερβάλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να είμαστε απόλυτα δίκαιοι βέβαια υπάρχουν και άλλοι τόσοι που υποστηρίζουν την συσκευή τους και το image της εταιρείας σαν να είναι μεγαλομέτοχοι της.

 

Προφανώς αλλά έχεις δει κανέναν σε αυτό το thread;

 

Το παραπάνω άρθρο της Ελευθεροτυπίας αναφέρει "...τη στιγμή που τα αντίπαλα HTC και Samsung Electronics κατέγραψαν άνοδο" αυτό κάτι πρέπει να σημαίνει, αυτές τις δύο εταιρίες δεν τις επηρέασε η γενική πτώση στα χρηματιστήρια, μην γίνεσαι Καραμαλικότερος του Καραμανλή, ντάξ υπάρχουν και αυτοί που κράζουν γενικά, υπάρχουν και αυτοί που προσκυνάνε γενικά, είναι σύνηθες φαινόμενο, απλά σβήσε μερικά σχόλια που παραβιάζουν τους κανόνες του φόρουμ.

 

Για δες αυτή τη στιγμή τα χθεσινά αποτελέσματα για τα χρηματιστήρια και μετά τα ξαναλέμε. Σχεδόν όλοι είχαν πτωτικές τάσεις και μετά τις 15.00 το μεσημέρι (στο κλείσιμο δηλαδή) όλοι ανέβηκαν. Και η Apple φυσικά, όπως και η Google, η Microsoft (αυτοί είναι οι ανταγωνιστές, αν θες), ο NASDAQ, ο DJ industrial average.

 

υπάρχουν 2 τρόποι όμως για να δεις το χθεσινό event. Ο ένας είναι να συμπαθείς την apple τόσο πολύ που να λες "οκ... δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα iphone 4&1/3 αλλά δεν θέλω τον ανταγωνισμό οπότε έχει μια βελτίωση από την συσκευή που κυκλοφόρησε πριν 1.5 χρόνο" και ο άλλος είναι να είσαι πιο "καλοπροαίρετος" και να δεις ότι οι άλλες πλατφόρμες και εταιρίες κατασκευής κινητών τηλεφώνων έχουν πάρει φόρα και κάνουν την apple να δείχνει λίγη.

 

Ο apple προσκείμενος φυσικά και θα ξανά πάρει iphone. Θα έπαιρνε ακόμα και αν η μόνη αλλαγή ήταν ένα καινούριο χρώμα στο iphone 4.

Λυπάμαι αλλά δεν βλέπω πουθενά την Apple "λίγη" έναντι του ανταγωνισμού. Γιατί δεν με ενδιαφέρουν αυτά που "προσφέρει" ο ανταγωνισμός. Αυτό θέλω να αντιληφθείς, ότι δεν κοιτάω αν το κινητό μου έχει οχταπύρηνο επεξεργαστή με 3GB RAM και διακόσια Mpixel. Με νοιάζει να μου αρέσει, να μου κάνει τη δουλειά που θέλω και να μη με κουράζει. Αν αύριο γίνει πιο γρήγορο, θα είναι μια ευχάριστη βελτίωση, δεν θα κάθομαι όμως να μετρώ τα FPS λες και είμαι 20χρονο στο Quake 4...

 

Ξεχασες και μια αλλη κατηγορια:

τους κολλημενους που οτι και αν παρουσιαζε θα το χειροκροτουσαν.

Εδω ακουσαμε οτι "καιρός είναι να φρεσκάρουμε λίγο τα αγγλικά μας"(!!) μιας και το Siri δεν θα καταλαβαινει ελληνικα.

Εντάξει, αν δεν αντιλαμβάνεσαι το χιούμορ που προφανώς έκανε το συγκεκριμένο μέλος, λυπάμαι αλλά δεν έχω περιθώρια συζήτησης σε τέτοια βάση. Έλεος δηλαδή, δεν σε είχα για ΤΟΣΟ κολλημένο... Σε λίγο θα ποστάρεις και το γνωστό βιντεάκι που πετιέται πού και πού για το Cult των Superbrands - έτσι για να καταγγείλουμε και ολίγο από καπιταλισμό να'ουμ'. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε βλέπεις περισσότερη πληροφορία, όταν βλέπεις μια φωτο σε 900χ600 που απεικονίζει μια πόρτα απο ένα σπίτι, ή όταν βλέπεις μια μεγαλύτερη φωτο 840χ480 που δείχνει ολο το σπίτι; Αμα μετρας pixel στην πρώτη, αλλα στην πραγματικότητα στη 2η. Αρκεί φυσικά η αναλυση να είναι επαρκής ώστε να μπορείς να δεις ολο το σπίτι καθαρά και όχι θολά. Βεβαίως η 2η φωτο θα ήταν ακομα καλύτερή με μεγαλύτερη αναλυση, αλλα καλύτερή είναι έτσι και αλλιώς. Τα pixel απο κοματι τους δε λενε τίποτα.

 

android.png

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν πιάνω τον τρόπο σκέψης σου.

1) Πάντα συγκρίνουμε ίδιο περιεχόμενο όχι μια πόρτα με ένα σπίτι.

2) Πάρε 24" οθόνη και βάλε ανάλυση 1920x1200 και μετά 1680x1050. Πότε έχεις μεγαλύτερη επιφάνεια εργασίας; Σε ποια περίπτωση βλέπεις παραπάνω περιεχόμενο;

 

Η παγίδα που υπάρχει είναι μην βάλεις πολύ υψηλή ανάλυση σε μικρή οθόνη γιατί μετά δεν θα βλέπεις, δεν γνωρίζω για το iphone αλλά ίσως θα μπορούσε να ήταν ένας λόγος που άφησαν ίδια την ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αν δεν αντιλαμβάνεσαι το χιούμορ που προφανώς έκανε το συγκεκριμένο μέλος, λυπάμαι αλλά δεν έχω περιθώρια συζήτησης σε τέτοια βάση. Έλεος δηλαδή, δεν σε είχα για ΤΟΣΟ κολλημένο... Σε λίγο θα ποστάρεις και το γνωστό βιντεάκι που πετιέται πού και πού για το Cult των Superbrands - έτσι για να καταγγείλουμε και ολίγο από καπιταλισμό να'ουμ'. :D

Mαλλον κατι σου ξεφυγε.

Οταν ειπα οτι αυτην την προταση για το φρεσκαρισμα των αγγλικων μας μονο ως χαβαλε μπορουμε να την παρουμε , η απαντηση που πηρε ηταν "Παρτην οπως θες" ...

 

Δεν μου φανηκε λοιπον για χιουμορ, παρολο που ειπα οτι μονο ως χαβαλε θα μπορουσα να την εκλαβω... Μπορει να καταλαβα λαθος.

 

 

Τωρα που κολλαει ο καπιταλισμος, το γνωστο(??) videακι και ο χαρακτηρισμος "ΤΟΣΟ κολλημένο" αφηνονται ως ασκηση προς τους υπολοιπους συμφορουμιτες..

 

Ισως τελικως αλλοι να ειναι οι κολλημενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο apple προσκείμενος φυσικά και θα ξανά πάρει iphone. Θα έπαιρνε ακόμα και αν η μόνη αλλαγή ήταν ένα καινούριο χρώμα στο iphone 4.

Το γεγονός ότι παρα πολοι έχουν φύγει απο apple δείχνει ότι δεν είναι κανόνας.

Επίσης πρέπει να λαβείς υπόψιν ότι δεν είναι ότι ποιο εύκολο να φύγεις απο μια πλατφόρμα που έχεις συνηθίσει, να ξεχάσεις ένα σωρο εφαρμογές που έχεις πιθανότατα αγοράσει και να πας σε αλλο λειτουργικό που και αυτό έχει τα δικά του μειονέκτημάτα.

Οπότε πολοι συμβιβάζονται, και προσπαθούν να δουν θετικά ακόμα και μια απογοητευτική εξέλιξή όπως δυστυχώς είναι το 4s. Βλέπεις ότι το 99% που ηδη έχει το 4, αφού σου γραψει ένα κατεβατό ποσο φοβερό είναι το 4s, και ποσο εκπληρει αυτά που περίμενε, καταλήγει, εγώ βεβαία δε θα το πάρω και θα περιμένω το 5!!!!!!! :) :) :)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το'χουν και οι "αντίπαλοι". Για κόντρες, δηλαδή. Μάλιστα.

 

Αυτο το λες για την Apple φανταζομαι. Γιατι θυμάμαι πολλα slides απο την χθεσινη παρουσιαση με το ποσο καλυτερο ειναι το iphone4s σε σχεση με αλλα τηλεφωνα του ανταγωνισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για δες αυτή τη στιγμή τα χθεσινά αποτελέσματα για τα χρηματιστήρια και μετά τα ξαναλέμε. Σχεδόν όλοι είχαν πτωτικές τάσεις και μετά τις 15.00 το μεσημέρι (στο κλείσιμο δηλαδή) όλοι ανέβηκαν. Και η Apple φυσικά, όπως και η Google, η Microsoft (αυτοί είναι οι ανταγωνιστές, αν θες), ο NASDAQ, ο DJ industrial average.

 

 

Εγώ προσωπικά δεν κάθομαι να κοιτάω τους δείκτες των χρηματιστηρίων για το τι θα κάνει η μετοχή της Apple, δεν έχω επενδύσεις σε μετοχές. Απλά πόσταρα μια είδηση της Ελευθεροτυπίας που είναι φάτσα-κάρτα στο yahoo.gr αν διαφωνείς με την είδηση δεν είμαι εγώ αυτός που πρέπει να γίνει αποδέκτης υποδείξεων αλλά ο συντάκτης του άρθρου.

 

Εγώ παρατηρώ και κάτι ακόμα σε πολλά από τα σχόλια σε αυτό το θέμα, υπάρχει μεγάλος εκνευρισμός μεταξύ των οπαδών του Iphone που περιμένανε την δευτέρα παρουσία, όπως πάντα αλώστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...